Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest wersja 2023.01.15
Zainstalowałem, nałożył się na obecnego oficjala.
Zniknęły ustawienia widżetów - to akurat nie problem, minuta konfiguracji
Nie działał też napiprojekt katalog - ale tutaj wystarczyło zrobić aktualizacje.

Z automatu pojawił się problem z audio, dzwięk zaczął przerywać (atmos), pomogło przełączenie na Audiotrack(IEC), Kodi IEC packer (recommended)
Tyle, na szybko.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu nie ma mowy o żadnym obcyku, Kodi żyje własnym życiem i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. Są pewne powtarzalne schematy ustawień, ale reszta to hulaj dusza. U jednego coś działa, u drugiego wręcz przeciwnie.
Mam na to dowody ; )
Po za tym, do dziś męczy mnie, dlaczego nie pojawiają się automatycznie moje tła zamiast tych paskudztw w Fen, mimo, że w "rejestrach" na PC usuwam stare, czyszczę co się da, a nowe się nie pojawiają. Tzn. pojawiają się, ale po kilkunastu godzinach. Tutaj nawet Mat wymiękł :wink:
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Po za tym, do dziś męczy mnie, dlaczego nie pojawiają się automatycznie moje tła zamiast tych paskudztw w Fen, mimo, że w "rejestrach" na PC usuwam stare, czyszczę co się da, a nowe się nie pojawiają. Tzn. pojawiają się, ale po kilkunastu godzinach. Tutaj nawet Mat wymiękł :wink:
Masz na myśli te tła z Albą ? ;)
Zapodaj jakieś porównawcze fotki,bo nie bawiłem się z tym na PC.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
To jest wersja 2023.01.15
Zainstalowałem, nałożył się na obecnego oficjala.
Zniknęły ustawienia widżetów - to akurat nie problem, minuta konfiguracji
Nie działał też napiprojekt katalog - ale tutaj wystarczyło zrobić aktualizacje.

Z automatu pojawił się problem z audio, dzwięk zaczął przerywać (atmos), pomogło przełączenie na Audiotrack(IEC), Kodi IEC packer (recommended)
Tyle, na szybko.
Mnie powyżej podany link prowadzi do Matrix-a .

Zainstalowałem wersję z 11.01. czyli pierwszą kompilacje odtwarzającą DV, jak do tej pory działa bezproblemowo , jest szybsza i bardziej stabilna od wersji Mavena i Fandangos (ta ostatnia była tylko w wersji 32-bit więc to mogło wpływać na prędkosc działania).Jednak by gładko chodziły materiały z bezstratnymi kompresjami audio i jednocześnie w DV musiałem poprzez EZ Maintenance całkowicie wyłaczyć buforowanie.Wyglada na to ,że przy strumieniowaniu materialów w tych formatach i dedykowaniu wolnej pamieci na bufor ,Nvidia się nie wyrabia.
W każdym razie problem rozwiązany a ta kompilacja jest własciwie Nexus-em z dodana obsługą DV czyli działają wszystkie dodatki ,które działają na Nexusie.Więc (odpukać) wyglada na to,że tym którym zalezy na obsłudze DV w streamie maja swojego "świeteg Graala" . :wink:

ps.Jesli masz zainstalowana wersję nightly z 15.01. to czy mógłbyś sprawdzić mozliwośc "aktualizacji wstecznej" ? (tzn.czy na wersje 15.01. załaduje sie wersja z 11.01.)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdzie jest ta wersja 11.01, żeby to sprawdzić?
Jak wspomniałem, na oficjala Kodi z 03.2022 poszedł Nexus z linka powyżej (2022.01.15). Nexusa z Twojego linka, mam osobno.

@armanig z tymi tłami w Fen/Ezra to faktycznie jest czarna magia. Wszystkie "kesze" wyczyszczone a nowy obrazek pojawia się po którymś odpaleniu Kodi. Masakra.....

W końcu ktoś mnie rozumie : D

Masz na myśli te tła z Albą ? ;)
Zapodaj jakieś porównawcze fotki,bo nie bawiłem się z tym na PC.

Wklejałem sporo w wątku.
Generalnie sporo można podmienić,
Tu ori, reszta po podmianie
1000001893.jpg


22475.jpg
22476.jpg

1000001946.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
ps.Jesli masz zainstalowana wersję nightly z 15.01. to czy mógłbyś sprawdzić mozliwośc "aktualizacji wstecznej" ? (tzn.czy na wersje 15.01. załaduje sie wersja z 11.01.)

Sprawdziłem, działa 11.01 nightly. Teraz mam Kodi 21 Alpha1. Z tym, że ja nie miałem wersji nightly, a oficjala Nexusa 15.01 - którego zainstalowałem na oficjala Kodi z marca 2022.
kodi-20.0-Nexus-arm64-v8a.apk (15.01)
Nightly to:
kodi-20230115-eccb6e85-master-25667-arm64-v8a.apk (15.01)
Czym to się w ogóle różni?
Oficjal Nexus z 15.01 od Nightly z 15.01, a idąc dalej - Nightly 11.01 od oficjala Nexusa 15.0?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czym to się w ogóle różni?
Oficjal Nexus z 15.01 od Nightly z 15.01, a idąc dalej - Nightly 11.01 od oficjala Nexusa 15.0?

Wersja nightly Nexus-a różni się od oficjala obsługą DV , tzn. tak było do wczoraj , dzisiaj nie wiem , nie sprawdzałem.
Wersje nightly z 11.01. od 15.01 pewnie róznią sie niewiele ,mozliwe że nawet na tyle nieznacznie by tego nie zauważyć.
Po prostu wersja z 11.01. działa u mnie najlepiej ze wszystkich ,które miałem do tej pory więc byłem ciekaw czy w razie czego mozna sie całkowicie, bezboleśnie cofnąć.
Zaryzykowałem jednak i załadowałem wersję 15.01. ,najwyżej czeka mnie ponowna instalacja - nie po raz pierwszy :wink: .
 
Do góry