Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

leszekgd

Member
Jakoś ja mam czarne tło:
1.jpg


2.jpg


Trzeba w zakładce "interfejs" ustawić kolory na "dark with the dark dialogs". Faktycznie biały kolor przy pierwszym uruchomieniu nie jest zbytnio trafiony. No ale raczej nie jest to skórka dla Ciebie @armanig z mnóstwem (potrzebnych do niczego) kolorowych flag mediów , kodeków i itp.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Chyba, że masz na myśli to, że mam 2x Kodi na Shieldzie (Oficjal Matrix i Nexus)?
Tak.
Ja nie mam na Shieldzie żadnego oficjala.
Obecnie mam : Nexus Mavena - który uzywałem do tej pory, Nexus Fandangosa -który nadal jest na testach, Matrix Mavena- który obecnie zminimalizowałem do wtyczki Netflix-a na skórce EM V2 ,czyli własciwie służy mi jako apka Netflix-a.
Próbowałem , jednak nie jestem w stanie przyzwyczaic sie ponownie do oryginalnej apki Netflix.Problemem są przede wszystkim napisy , nie odpowiada mi ani ich rozmiar (można ustawić jedynie albo zbyt małe albo zbyt duże) ani ich położenie na ekranie (czego nie da się regulować w zaden sposób) ani brak mozliwosci regulacji ich kontrastu co jest szczególnie dokuczliwe w przypadku materiałów w DV. Do tego jeszcze wymuszenie natywnego formatu poprzez "dopasowanie czestotliwosci odświeżania" raz działa a raz nie a ja niestety widzę artefakty powstałe w skutek konwersji materiału do 59.94hz.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak.
Ja nie mam na Shieldzie żadnego oficjala.
Obecnie mam : Nexus Mavena - który uzywałem do tej pory, Nexus Fandangosa -który nadal jest na testach, Matrix Mavena- który obecnie zminimalizowałem do wtyczki Netflix-a na skórce EM V2 ,czyli własciwie służy mi jako apka Netflix-a.

Miałem Mavena: Matrixa i Nexusa, pamiętasz.
Z Nexusem miałem najwięcej problemów, Matrix (Maven) już lepiej wypadał.
Zawsze mniejsze, lub większe problemy. Głównie przycinki i dropy w audio, a następnie szukanie rozwiązań i zmiany ustawień.
Natomiast oficjala wystarczyło zainstalować (nawet nie specjalnie konfigurować) i zero problemów.
Stąd też u mnie został oficjal i to do niego mam największe zaufanie, ale Nexus teraz też u mnie chodzi bez problemów.
Generalnie dla mnie bez różnicy które Kodi, DV nie potrzebuje. Istotne, żeby... w ogóle działał.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Natomiast oficjala wystarczyło zainstalować (nawet nie specjalnie konfigurować) i zero problemów.
Stąd też u mnie został oficjal i to do niego mam największe zaufanie, ale Nexus teraz też u mnie chodzi bez problemów


UWAGA !!!
Dzisiejszy nighltly build z oficjalnej strony Kodi ,oznaczany jako KODI V21 ma juz wspracie dla Dolby Vision w mkv !
Tak więc (miejmy nadzieję) kończą się kombinacje z róznego rodzaju nieoficjalnymi kompilacjami.
Są dwa wydania dla androida ; 32 i 64 bitowe , to drugie mam już zainstalowane i właśnie zaczynam testować.Na razie materiały w DV + Atmos odpalają bezproblemowo.
Na tą wersję wchodzi backup z kompilacji Mavena (więc z oficjala na pewno też).
Jeżeli ktos posiada kompilację Fandangos (lub za pewne oficjala) nie da sie zainstalowac tej wersji ,trzeba najpierw odinstalowac posiadaną.
Mimo oznaczenia v21 ,ten build jest na tyle zblizony do Nexusa RC ,że wchodzą te same dodatki.
W przypadku problemu z instalacją z nośnika zewnętrznego (u mnie tak było) trzeba pobrać i zainstalowac przez downloadera.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podsumowując:
Usuwam oficjala (już się boje), instaluje v21 i robię na nim backup uprzednio zrobiony na oficjalu?
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie. Robisz restore uprzednio zrobionego backupu 😁

Nie pchaj sie armani. Jesli nie potrzebujesz dv to po co zmieniac na jakies alfy? 😉
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie. Robisz restore uprzednio zrobionego backupu 😁

Restore, backup, jeden pieron, wiadomo o co chodzi ; )


Nie pchaj sie armani. Jesli nie potrzebujesz dv to po co zmieniac na jakies alfy? 😉

Przecież się zanudzimy, jak nic się nie będzie działo.
Ja mam chyba jakąś masochistyczną radochę, jak co kwartał Kodi się wysypie i robię ponowną, świeżą instalacje z ustawieniami.
Za każdym razem, jak już wszystko działa, mam tą samą frajdę, jak za pierwszym razem :-D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Podsumowując:
Usuwam oficjala (już się boje), instaluje v21 i robię na nim backup uprzednio zrobiony na oficjalu?
Trzeba przywrócić ustawienia napisów i białą listę,reszta ładuje się ok.
U siebie całkowicie wyliczyłem buforowanie,na razie chodzi gładko ,żadnych dropów na DV +DTS HD MA.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dobrze ,ze mi przypomniałeś bo z nawyku nawet nie sprawdzałem :wink: .
Na razie sprawdziłem na szybko w dwóch serialach i o dziwo działa !
Nie ogladałem w całosci , odpaliłem , parę minut i kilka przeskoków.Chodziło bez zacinek , do tej pory mp4 już po poł minuty się blokowało.
 

leszekgd

Member
fandangos napisał, że nie obsługuje m2ts z powodu braku 2 dekoderów DV. Czy to oznacza, że nigdy nie doczekamy się obsługi "podwójnego" DV?
 
Do góry