Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdziłem czasy wczytywania Kodi (oficjal) vs Nexus.
Wyniki nie są powtarzalne.
Wyczyszczone cache, ubite w tle, te same warunki dla każdej wersji.
Te same konfiguracje, menu, tapety itp. Na Nexusie kopia oficjala Kodi.

- Odpalenie z ikony w menu Shielda niecałe 10s (bywa, że jest to też 7.80s i 10.90s) Nexus raz pokazał prawie 14s

- Odpalenie głównej strony Fen z menu Kodi po niecałe 3s

- Odpalenie filmu (13 Godzin) z postera do menu źródeł
Oficjal 9.59s, ale przy drugim podejściu 2.58s
Nexus 7.02s, ale przy drugim podejściu 4.04s

- Odpalenie filmu z tego samego źródła (ok.90GB) do ekranu rozpoczętego filmu - Oficjal 8.67s, Nexus 12.80s (za drugim podejściem 10.43s)
(Nie korzystam ze źródeł DV, tylko HDR)

Krótkie testy przeprowadzone po 2-3 razy i jak widać ten czas bywa różny dla tych samych czynności, ale jak dla mnie roznice nie warte zachodu.

Gdybym się uparł, to po tych krótkich "testach", śmiem twierdzić, że u mnie Oficjal Kodi chodzi szybciej. Oczywiście w tych warunkach które na szybko sprawdziłem, ale też tak Kodi zazwyczaj wykorzystuje.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Piszą,że niby mają dostęp do 177 hostów.
Da się to później odpalić z chmury RD ?

Real Debrid i Debrid-link to dwióch ,różnych usługodawców , więc przerzucanie z jednego serwera na drugi właściwie mija się z celem.
Jestem jednak przekonany że dostęp do tych z 177 które są cos warte ma również RD.

Sprawdziłem czasy wczytywania Kodi (oficjal) vs Nexus.

Rozumiem,że przez "oficjal" rozumiesz Matrix-a - przez Nexus-a wersje ze strony Kodi czy kompilację Mavena ?

Mam zainstalowane dwie kompilacje Mavena : Matrix-a i Nexus-a , nie sprawdzałem czasów ,jednak na skórkach innych niż Estuary i Estuary Mod v2 ,Nexus po prostu chodzi odczuwalnie szybciej.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Real Debrid i Debrid-link to dwióch ,różnych usługodawców , więc przerzucanie z jednego serwera na drugi właściwie mija się z celem.
Jestem jednak przekonany że dostęp do tych z 177 które są cos warte ma również RD.
Chodzi mi o to,aby znalezionych linków w rar,nie ściągać na swoje fizyczne urządzenie i odpalić później gotowy film przez Shielda ;)
Mam np. takie wydanie (44 linki po 2 GB) :
Spider.Man.No.Way.Home.2021.IMAX.German.DTSHD.Dubbed.DL.2160p.Hybrid.WEB.DV.HDR.HEVC-QfG
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem,że przez "oficjal" rozumiesz Matrix-a - przez Nexus-a wersje ze strony Kodi czy kompilację Mavena ?

Mam zainstalowane dwie kompilacje Mavena : Matrix-a i Nexus-a , nie sprawdzałem czasów ,jednak na skórkach innych niż Estuary i Estuary Mod v2 ,Nexus po prostu chodzi odczuwalnie szybciej.

Oficjal Matrixa z 20220302 (nie Mavena) vs Nexus do którego wklejałeś linka ostatnio. Fakt, że obydwa mam na Modzie Estuarego (w zasadzie kopie 1:1). Być może, że te znaczące różnice pojawiają się dopiero na innych skórkach, nie sprawdzałem. Ot, bardziej jako ciekawostka. Dla mnie istotna jest "rezerwa" i kopie. Mam nadzieję, że w razie problemów przywróci backup, bo ostatnio były cyrki (aczkolwiek za którymś razem się udało). Tu nic nie działa zero - jedynkowo.
 

Miikee77

Member
Krótka piłka - KODI i FEN ustawiane według instrukcji tutaj podanej, dograne a4ksubtitles, ustawione jako primary dla filmów i seriali w KODI ale jak odpalam film to nie pobiera z automatu napisów, muszę dopiero wejść w NAPISY ---> POBIERZ ---> a4ksubtitles lub napiprojekt i dopiero wyszukuje i ściągam któreś literki z listy. Tak ma być czy faktycznie może to działać z automatu tj. film się odpala i w tle od razu ściągają się z automatu napisy? Gdzieś jakiś błąd popełniony, coś nie zaznaczone w opcjach?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Oficjal Matrixa z 20220302 (nie Mavena) vs Nexus do którego wklejałeś linka ostatnio. Fakt, że obydwa mam na Modzie Estuarego (w zasadzie kopie 1:1). Być może, że te znaczące różnice pojawiają się dopiero na innych skórkach, nie sprawdzałem. Ot, bardziej jako ciekawostka. Dla mnie istotna jest "rezerwa" i kopie. Mam nadzieję, że w razie problemów przywróci backup, bo ostatnio były cyrki (aczkolwiek za którymś razem się udało). Tu nic nie działa zero - jedynkowo.

btw. Rozgryzlem w końcu problem z widzetami w EM V2 tzn.odpalaniem materiałów z plakatów w widzetach.Trzeba wyłączyć w FEN odświeżanie widżetów.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Krótka piłka - KODI i FEN ustawiane według instrukcji tutaj podanej, dograne a4ksubtitles, ustawione jako primary dla filmów i seriali w KODI ale jak odpalam film to nie pobiera z automatu napisów, muszę dopiero wejść w NAPISY ---> POBIERZ ---> a4ksubtitles lub napiprojekt i dopiero wyszukuje i ściągam któreś literki z listy. Tak ma być czy faktycznie może to działać z automatu tj. film się odpala i w tle od razu ściągają się z automatu napisy? Gdzieś jakiś błąd popełniony, coś nie zaznaczone w opcjach?
Musisz włączyć pobieranie napisów w FEN ,tam nie wybierasz dostawcy ,to jest obsługiwane tylko przez opensubtitles.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
btw. Rozgryzlem w końcu problem z widzetami w EM V2 tzn.odpalaniem materiałów z plakatów w widzetach.Trzeba wyłączyć w FEN odświeżanie widżetów.

Ostatnio, po zabawie z widzetami na głównej permanentnie nie mogłem odpalić Kodi, ale nie ma tego złego. Te instalacje co jakiś czas, nie pozwalają zapomnieć o tych wszystkich ustawieniach i czlowiek jest na bieżąco... a my się nie nudzimy ; )

Te widzety działają u Ciebie cały czas stabilnie?
Myślałem, że nie korzystasz już z ModaV2 (?)

Która to zakładka w Fen od odświeżania, może się przeproszę jeszcze raz na Nexusie. Jak się wysypie, to przetestuję znowu "Backupa".
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Te widzety działają u Ciebie cały czas stabilnie?
Myślałem, że nie korzystasz już z ModaV2 (?)

Nie korzystam, korzystam z Titana.
Po prostu co jakis czas na laptopie robię aktualizację i pobierznie sprawdzam ,ćzy coś wnoszą.
Coś mnie tkneło i przyjrzałem się jeszcze raz ustawieniom FEN , tymbardziej że ani Netflix ani Player nie generowały problemu.

Która to zakładka w Fen od odświeżania, może się przeproszę jeszcze raz na Nexusie. Jak się wysypie, to przetestuję znowu "Backupa".
Jutro wrzucę screena.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tym, że u mnie odpala z głównej (z plakatów) bez problemu (bo rozumiem, że o to chodzi?)
Btw.
Nie pamiętam już, ale można zwiększyć ilość plakatów/filmów na głównej?
W kolekcji mam ok. 100 filmów, natomiast na głównej jest ich sporo mniej.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Zrzut ekranu (405).png



Zrzut ekranu (406).png
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
btw. Mam nową kompilację Fandangosa , co prawda jest wersja tylko 32-bitowa ale załadowałem i będe testował.
Instaluje się niezależnie od kompilacji Mavena .
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Gdyby ktos szukał pilota do Kodi (czasem może się przydać do setup-ów)

Link do kompilacji Nexus-a autorstwa Fandangos

Jest to wydanie 32-bitowe ,więc powinno wejść na wszystko (również na Nvidie pro) , po pierwszych testach jestem zaskoczony bo bez zająknięcia odpalają pliki (35gb/h) z którymi był problem ,myślałem że wynikający z ograniczeń mojego łącza.

ps.Mozna na ta kompilacje załadowac backup z wersji 64-bitowej jak również kopie ustawień skórki również pochodzące z innych kompilacji.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie, czy są jakieś inne zauważalne korzyści? U mnie nie ma problemów z plikami, nawet 120gb. Wchodzą wszystkie dodatki?
Edit: U mnie się nie instaluje, wyskakuje komunikat - "zablokowane przez Play Protect", daje "zainstaluj mimo to" i "aplikacja nie została zainstalowana".

Dzięki za screeny. Miałem poprawnie ustawione odświeżanie, może dlatego nie było problemów z odpalaniem z pulpitu, ale zwiększyłem ilość plakatów, o to chodziło.
Szkoda tylko, że "trochę" się ładują, ale jest ok ; )
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Pytanie, czy są jakieś inne zauważalne korzyści? U mnie nie ma problemów z plikami, nawet 120gb. Wchodzą wszystkie dodatki?

U Ciebie pewnie korzyści żadnych nie bedzie.Jeszcze nie mogę wydać opinii ale np. pliki powyżej 60GB z DV i True HD Atmos "czkawkowały" .zrzucałem winę na łacze internetowe (do maja musze czekac na pełny światłowód) teraz odpalałem kilka ,szły bezproblemowo.Zobacze jak bedzie dalej.

Edit: U mnie się nie instaluje, wyskakuje komunikat - "zablokowane przez Play Protect", daje "zainstaluj mimo to" i "aplikacja nie została zainstalowana".
U mnie też wyskoczył ten komunikat ale instalacja poszła.

Szkoda tylko, że "trochę" się ładują, ale jest ok ; )
Tego nie przeskoczysz, im więcej i bardziej rozbudowane widzety ,tym dłuższy czas ładowania.
 

leszekgd

Member
Długo szukałem skórki pod siebie i w końcu znalazłem! Arctic: Zephyr 2 - Resurrection autorstwa: heppen_. Jest ona minimalistyczna a zarazem piękna wizualnie, no i nie muli przy Ezra/Fen. Nawiązałem kontakt z autorem, który jest Polakiem i dzięki jego pomocy zmodyfikowałem skórkę pod moje preferencje. Dodałem w dwóch widokach gatunek filmowy. Odchudziłem przyciski OSD zostawiając jedynie audio, napisy i info. Przeniosłem je w górny prawy róg ekranu. Pasek postępu został przeniesiony na sam dół, a przyciemniająca tekstura tła OSD została usunięta. Oto wyniki mojej pracy:

finish.jpg


fin3.jpg


fin2.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Instaluje na Nexusie - ten z Twojego linka.
Zresztą tak jak kiedyś wspomniałem, oficjala po ustawieniach nie tykam.
Wszystkie nowości/zmiany na "kopi", czyli w moim przypadku Nexus.

Chyba, że masz na myśli to, że mam 2x Kodi na Shieldzie (Oficjal Matrix i Nexus)?

Btw.
Zainstalowałem tego heppena i na dzień dobry domyślnie białe tło, także dziękuje i do widzenia.
Wiem, że można zmienić, ale jak apka wita biały (oczojebnym) tłem, to już wiem, że moje oczekiwania i poczucie estetyki, mija się z wizją twórcy.
Gdzie tu w ogóle są ustawienia, nie widzę tej opcji na pulpicie. Chciałbym wrócić do poczciwego Estuarego.
Edit: No tak, trzeba przytrzymać przycisk "back"...
 
Ostatnia edycja:
Do góry