Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

leszekgd

Member
@mat74 siedzę jeszcze na Matrixie i bez droczenia się, dziwię się że bawisz się na Nexusie. Jedynym plusem Nexusa jest faktycznie jego szybkość. Bawię się teraz Firestickiem i prędkość ładowania się Ezry do stanu używalności jest 2x szybsza. Skorki takie jak AuraMod czy Arctic Horizon 2 działają bardzo dobrze nawet na Firesticku. Ja wiem, że większość z tego forum ma nawalone gadżetów na głównym ekranie. Mnie takie odpustowe fajerwerki nie bawią. Jak załaduje się skórka i dodatki, to responsywność 19 i 20 jest podobna. Ja wiem, że dla Ciebie konfiguracja wyglądu napisów jest ważna, dla mnie ich dostępność. Sprawdziłem dostępność napisów do dwóch nowych filmów Dzika Noc i Prey for the Devil. Opensubtitles znajduję napisy tylko do pierwszego i wyglądają one jakby były tłumaczone translatorem. Napiprojekt Katalog znajduję do obu i to profesjonalne (chyba, bo sprawdziłem pobieżnie). Kolejna sprawa na Firesticku Nexus często sie wywala do pulpitu.
Przerzucę się na Nexusa dopiero jak wyjdzie na niego wtyczka NapiprojektK (a nie zapowiada się), no i jak będzie on w fazie w pełni stabilnej.
Co do ładowania się ocen z imdb na skórce TitanMod i Bingie. Na obu systemach wczytują się mega wolno. Problem leży po stronie wtyczki ze scraperem. Skórki, które korzystają z TMDB Helper nie mają tego problemu co Titany.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A właśnie,ta Ezra znajduje coś ciekawszego,niż Fen ?
Znajdzie mi np. taką perełkę ? :grin:
Polish_20221227_080710001.png
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Bawię się teraz Firestickiem i prędkość ładowania się Ezry do stanu używalności jest 2x szybsza
Prędkosc ładowania się Ezry jest 2x szybsza od prędkosci ładowania sie FEN ? Aż musze to sprawdzić , przeciez Ezra jest klonem FEN-a sprzed pół roku oparta na scraperze sprzed aktualizacji.

Skorki takie jak AuraMod czy Arctic Horizon 2 działają bardzo dobrze nawet na Firesticku. Ja wiem, że większość z tego forum ma nawalone gadżetów na głównym ekranie. Mnie takie odpustowe fajerwerki nie bawią
Co ciekawe- Arctic Horizon2 podobnie jak Arctic Zephyr Reloaded jest graficznie znacznie prostszy, zabiera tyle samo pamięci i wcale nie jest ani szybszy ani bardziej responsywny niż Titan.

Przerzucę się na Nexusa dopiero jak wyjdzie na niego wtyczka NapiprojektK (a nie zapowiada się), no i jak będzie on w fazie w pełni stabilnej.
Raczej się nie zanosi by ta wtyczka wyszła na Nexusa ,szkoda .Z czasem i tak Matrix pozostanie bez wsparcia podobnie jak miało to miejsce z poprzednimi wersjami Kodi ,więc pozostanie albo przesiadka albo trzymanie skansenu.
Co do pełnej wersji stabilnej- obecnie jest oficjalna wersja Nexusa RC2 , co uznamy za "pełną wersję stabilną" też nie wiadomo ,bo w Google play jest Matrix 19.3 , przez dłuższy czas na stronie Kodi była "ostateczna ,stabilna" wersja 19.4 a ostatnio wyszła wersja 19.5 ..... ;-)

Co do ładowania się ocen z imdb na skórce TitanMod i Bingie. Na obu systemach wczytują się mega wolno.
?! Zdradż mi tajemicę ,jak udało Ci sie zainstalować Bingie na Nexusie ?!

Problem leży po stronie wtyczki ze scraperem. Skórki, które korzystają z TMDB Helper nie mają tego problemu co Titany.
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z "korzystaniem z TMDB Helper" ? Przeciez to osobna wtyczka , owszem wykorzystywana przez niektóre ,gotowe buildy jednak mozliwa do zainstalowania i korzystania z niej na każdej skórce.Nie ma z tym najmniejszego problemu , podobnie jak nie ma najmniejszego problemu z jej synchronizacją zarówno z FEN jak i z Ezrą.Tyle,że z mojej obserwacji wynika wniosek całkowicie inny- odpalanie materiałów w FEN/EZRA poprzez TMDB Helper jako pośrednika jest znacznie dłuższe ,poza tym sposób sortowania tytułów przez TMDB żyje własnym zyciem.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
A właśnie,ta Ezra znajduje coś ciekawszego,niż Fen ?
Ezra to klon FEN-a sprzed (o ile mnie pamięc nie myli) 6-8 miesięcy.
Wtedy podobnie jak Venom (obecnie Umbrella) FEN padł i ktoś wypuścił jego sklonowaną wersję pod własną nazwą.Nie wiem jak wyglada sprawa na chwilę obecną ,dawno nie odpalałem Ezry , w każdym razie w momencie gdy FEN został updatowany i wypuszczony ponownie główna róznica polegała właściwie na tym ,że FEN automatycznie popbiera napisy a ze skryptu Ezry ta funkcja została ,nie wiadomo czemu wyrzucona.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Sugerujesz, żeby wrzucić inną wersję KODI? Linkowanego przez ciebie Mavena 20 Nexus?

Tutaj masz link do wersji Nexus-a z której obecnie korzystam opartej na Nexus RC2 - https://drive.google.com/file/d/12tmDNme9wPrxc8-jmmLSbLX7ddPSVD5s/view?usp=sharing
to wersja modyfikowana, odtwarzająca Dolby Vision z plików mkv ze streamu.
Tutaj link do wersji oficjalnej Nexus RC2 - https://mirrors.kodi.tv/releases/android/arm64-v8a/kodi-20.0-Nexus_rc2-arm64-v8a.apk?https=1
Obydwie wersje mogą funkcjonować obok siebie , jednak nie można miec jednoczesnie oficjalnej wersji Matrix-a i oficjalnej wersji Nexus-a, po prostu ten pierwszy się zaktualizuje.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Sprawdziłem dostępność napisów do dwóch nowych filmów Dzika Noc i Prey for the Devil. Opensubtitles znajduję napisy tylko do pierwszego i wyglądają one jakby były tłumaczone translatorem. Napiprojekt Katalog znajduję do obu i to profesjonalne (chyba, bo sprawdziłem pobieżnie)

Do pierwszego filmu FEN ładuje napisy automatycznie do drugiego Napiprojekt.pl znajduje napisy zsynchronizowane a czyli najprawdopodobniej te same co Napirojekt Katalog, te wtyczki korzystają przecież z tych samych zasobów.Napiprojekt Katalog jest więc owszem, przydatny ale nie nezbędny.

Z resztą najwięcej na ten temat miałby chyba tu do powiedzenia armanig bo przez dłuższy czas korzystał w priorytecie z Napiprojekt Katalog zanim przeszedł na automatyczne ładowanie z FEN.
 

leszekgd

Member
@mat74 za szybko przeczytałeś mój post 😉. Napisałem że Nexus jest 2x szybszy od Matrixa. W moim poście nic nie pisałem o Fenie bo go nie używam. Nigdzie też nie pisałem, że zainstalowałem Bingie na Nexusie. Wyobraź sobie, że z TMDB Helper choć jest oddzielną wtyczką korzysta z niej dużo skórek. Korzysta z jej scraperów, nie odpala przez nią filmy. Takie skorki jak Titan korzystają ze Skin Helper, który jest przyczyną mulenia wczytywania ocen.
Wybacz ale nie uznam RC2 za w pełni stabilną jeśli wysypuję się nawet w menu na domyślnej skórce na Firestick 4k Max. Sorry, to że na Shieldzie działa ok, nie czyni jej od razu stabilną.
Napisy do Dzika Noc z OpenS są dla osób niedosłyszących, także nie są to te same napisy.
Z całym szacunkiem dla @armanig ale Napiprojekt Katalog używam od samego początku, zapewne dłużej niż on (tu pewności nie mam). Nie zmienia to faktu, że czasami muszę z korzystać z OpenS, bo tylko tam dana rzecz występuje.
Tak dla Twojej wiadomości, Napiprojekt.pl nie wyszukuje tego samego co Napiprojekt Katalog, a w zasadzie to rzadko coś wyszukuje.
Pisząc poprzedni post, testowałem pół dnia Nexusa, czyli jako tako się przygotowałem.....a chodziło na początku o oceny z imdb 😂.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Napisałem że Nexus jest 2x szybszy od Matrixa. W moim poście nic nie pisałem o Fenie bo go nie używam.
Ok, zle Cie zrozumiałem.

W moim poście nic nie pisałem o Fenie bo go nie używam
Nie wiem czym to jest spowodowane ale zdarza sie ,że FEN znajduje napisy (korzysta z bazy opensubtitles) pomimo ,ze ani a4subitles ani żadna wtyczka do opensubtitles ich nie znajduje.

Nigdzie też nie pisałem, że zainstalowałem Bingie na Nexusie.
Przez "oba systemy" rozumiałem dwie różne wersje Kodi.

Wybacz ale nie uznam RC2 za w pełni stabilną jeśli wysypuję się nawet w menu na domyślnej skórce na Firestick 4k Max. Sorry, to że na Shieldzie działa ok, nie czyni jej od razu stabilną.
Oczywiscie jęsli nie działa Ci stabilnie na Firesticku to stabilna nie jest.Poza tym są to dwie różne wersje -jedna 32 druga 65 bitowa no i ja ze wzgledu na DV korzystam z kompilacji Mavena i w tym przypadku Nexus działa po prostu lepiej.Mam niestety jeszcze dośc kiepskie łącze internetowe (80 mb/s) i o ile na Nexusie materiały w DV z Dolby True HD do wagi 25gb /h idą płynnie i bezproblemowo to Matrix radzi sobie z nimi znacznie gorzej.

Napisy do Dzika Noc z OpenS są dla osób niedosłyszących, także nie są to te same napisy.
Nie pisałem o "Dzikiej Nocy" i opensubtitles w kontekscie tych samych napisów tylko o "Prey for the Devil" i Napiprojekt.

Nie zmienia to faktu, że czasami muszę z korzystać z OpenS, bo tylko tam dana rzecz występuje.
Przez rok korzystałem z Matrix-a i przez ten czas miałem również ustawiony priorytet pobierania napisów z Napiprojekt Katalog - powiedziałbym ,że czasem mogłem niego korzystać bo baza opensubtitles jest moim zdaniem bez porównania większa niż baza Napiprojekt.

Tak dla Twojej wiadomości, Napiprojekt.pl nie wyszukuje tego samego co Napiprojekt Katalog, a w zasadzie to rzadko coś wyszukuje.
Co nie zmienia faktu, że obydwie wtyczki korzystają z tych samych zasobów bo przecież nie ma dwóch Napiprojektów.To,że radzą sobie róznie naprawdę nie jest dla mnie żadną nowością bo mówiłem o tym na forum chyba z półtora roku temu.Po manualnym wpisaniu tytułu napiprojekt radzi sobie lepiej ,ale komu się chce w to bawić :wink:

Pisząc poprzedni post, testowałem pół dnia Nexusa, czyli jako tako się przygotowałem.....a chodziło na początku o oceny z imdb
Używałem Nexus-a w różnych wersjach i kompilacjach naprzemiennie z Matrix-em ponad rok ,ze wzgledu na prędkość działania ,stabilność odtwarzania i dodatkowo większą swobodę w konfiguracji formy napisów przeszedłem na niego ale akurat oceny z imdb mają dla mnie jakieś sześciorzędowe znaczenie.Właściwie to nawet nie mają prawie żadnego znaczenia przy wyborze materiałów do ogladania ,więc gdyby jakaś skórka była odpowiednio responsywna posiadając przyjemną szatę graficzną i wcale nie wyświetlała ocen imdb nie stanowiłoby to dla mnie żadnego problemu.
Każdy ma inne priorytety a ogromną zaletą Kodi jest właśnie to ,że jej konfiguracje można sobie pod nie dopasowywać.;-)


Witam a testował ktoś wtyczkę Seren to coś na zasadzie jak Fen czy nie
Tak -"coś na zasadzie" ale jej szybkośc działania może doprowadzić do szewskiej pasji.....
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
I nie zobaczysz ,bo to kosmetyka.
Zainstaluj sobie niezależnie Nexus-a ,wtedy różnica będzie widoczna.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Trudno powiedziec bym polecał, bo nie korzystam z żadnej z nich .Jednak apki znacznie prostsze od Kodi ,które można spiąć z RD to np. Syncler,Cinema HD,Stremio.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wróćmy do korzeni (skoro już działa Trakt), bo już wymiękam od tych cyrków z kopią zapasową, a dobrze by było domknąć temat i mieć w rezerwie szybki dostęp.
Dobrze wiemy, że każde Kodi ma policzone dni i to jedynie kwestia czasu kiedy trzeba będzie się posiłkować kopią ; )
Pozostaje pytanie, nie "czy", tylko kiedy się wysypie.

Którego konkretnie Nexusa mam wrzucić na Shielda, żeby działał niezależnie z oficjalem Kodi - w kontekście kopi zapasowej na apce "Backup".
Tych Nexusów miałem od groma i oczywiście działają niezależnie, ale biorąc pod uwagę cyrki, może korzystam nie z tej właściwej i gryzie się z kopią oficjala? (wątpie).

Do rzeczy,
Zrobiłem kopie na oficjalu, wskazałem na Nexusie ten sam katalog i kopie do przywrócenia, mignął ekran prawidłowej kopi na sekundę (doslownie) z przywróconym menu, po czym Nexus wrócił ponownie do pierwotnej wersji.
Usunąłem całkowicie Nexusa, swieża instalacja wersji z poprzednich stron, apka "Backup", ponownie wskazanie folderu z kopia oficjala, nie widzi nic.

Następne podejście,
Usunąłem wszystkie możliwe kopie z folderami kopi z poziomu PC, czyli zupełnie czysta karta, założyłem nowy katalog i zrobiłem kopie na oficjalu od nowa i jest.
Odpalam Nexusa, następnie "Backup", wskazuje nowy katalog kopi, chce przywrócić kopie z oficjala Matrixa (na szczęście widzi) i teraz pojawia się komunikat (jak chce zaznaczyć katalog) - "Błąd, Upewnij się, czy masz uprawnienia do zapisu w folderze i nazwa nowego folderu jest prawidłowa".

Co tu można zaradzić?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
W ustawieniach androida włącz w uprawnieniach aplikacji dla Nexusa dostęp do plików etc. na 'zawsze zezwalaj" .Nexus inaczej niż Matrix wstępnie ustawia się na "zezwol podczas korzystania z aplikacji" to powoduje problemy z dostępem do plików i ładowaniem z ZIP.
Nexusa możesz wrzucić np.ostatniego z repo Kodinerds.Wczoraj go załadowałem u siebie na razie problemów nie stwierdziłem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie jak piszesz, udało się włączyć uprawnienia w Shieldzie.
Wskazałem katalog z kopią Matrixa, zainstalowałem i wyrzuciło po całej zabawie... błąd. Już miałem pisać, ale załączyłem jeszcze raz Nexusa i o dziwo, eureka, pojawiła się kopia Matrixa na Nexusie.
Na czystej instalacji Nexusa wskoczył Estuary, tapety, zakładki itp. Działa.

Wcześniej nie wiedzieć czemu, backup nie działał. Teraz jest ok - tak jak powinno być od początku.
Czynności te same, zresztą tu nie ma filozofi. Czarna magia.
Tak czy inaczej dzięki, miejmy nadzieję, że jak coś się posypie wskoczy mi kopia bez problemów (też) do Matrixa.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Kilka postów wyżej linkuje kompilacje Nexus-a z 20-tego grudnia,chyba jednak chodzi lepiej.Mozna ja załadować jak aktualizacje,wszystkie ustawienia pozostają nieruszone.
W ustawieniach dźwięku dla urządzenia odbiorczego przełącz tryb rekomendowany na audio track raw.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kilka postów wyżej linkuje kompilacje Nexus-a z 20-tego grudnia,chyba jednak chodzi lepiej.Mozna ja załadować jak aktualizacje,wszystkie ustawienia pozostają nieruszone.

Tego (z linka) właśnie zainstalowałem - 20221219 20.0-RC2

W ustawieniach dźwięku dla urządzenia odbiorczego przełącz tryb rekomendowany na audio track raw.

Jak przestawie w Nexusie na Raw, to ścieżki z Atmosem przerywają. Jak pamiętam, to kiedyś o tym pisałem i właśnie w tych nastawach znalazłem rozwiązanie.
Na Matrixie działa.
 
Do góry