Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ano szkoda.
Ponieważ wyszła działająca wtyczka do Netflix ,niestety współpracująca niestety tylko z Matrix-em,sprawdzałem czy może wrócić do niego ?
Jednak w porównaniu do Nexusa wydaje się takim ślimakiem (szczególnie na innych skórkach niż defaultowa) że nie starczyło mi na niego cierpliwości.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Witam z jakich wtyczek korzystacie do napisów pl.Ja w tej chwili mam a4Subtitles,Napiprojekt.pl,Napisy24.pl,OpenSubtitles.org jest coś jeszcze czy to wszystko co obsługuje Polskie napisy
Przeważnie z tej pierwszej i trzeciej.

Skończył mi się Alldebrid (nadal znajduje źródła,ale przeskakuje na RD) jednak na razie nie odnawiam.
 

EMR9

Member
Takie pytanko czy warto już instalować nawe oficjalne kodi nexus chociaż jest to jeszcze wersja beta(chyba) czy jak działa 19.4 to nie zawracać na razie
se tym głowy
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Teraz to juz wersja RC2 .Nexus jest zdecydowanie szybszy od Matrix-a co jest szczególnie odczuwalne w przypadku innych skórek niz defaultowy Estuary.
Jednak jeżeli masz obecnie oficjalną wersję 19.4 to nie da się zainstalowac niezależnie 20-tki. Tak mozna zrobic jedynie z kompilacjami Mavena,moga byc one równiez zainstalowane niezależnie od posiadanej wersji oryginalnej.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Znowu mi się przymulił Fen,czy Wam też nie znajduje grubych wydań 4K,takich pozycji jak Cannibal Holocaust,Tar i Ród Smoka ? ;)
 

leszekgd

Active member
@mat74 testuję Titana i nie wiem czemu w niektórych pozycjach jest ocena z imdb, a w niektórych nie ma. Dałbym szansę tej skórce ale bez ocen z imdb jest dla mnie bezużyteczna.
 

leszekgd

Active member
Dobra, już ogarnąłem. Ten Titan Mod Beta jest całkiem spoko. Mało skór pozwala na ukrycie klawiszy playera. Pokazuje wszystko czego potrzebuję: ocenę imdb, gatunki, rok wydania itp. Od Bingie Mod jest brzydsza no ale to mogę przeboleć. Niestety ocenę imdb to chyba gołąb pocztowy przynosi, bo trwa to wieczność. Chyba zostaję przy AuraMod.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Siedzisz jeszcze na Matrix-ie , moim zdaniem nie da się na nim korzystać z innej niż defaultowej skórki i jej modyfikacji EM V2.
Cokolwiek z plakatowymi widzetami na stronie głównej muli strasznie.Ładowałem kiedyś na Matrix-a zarówno Bingie jak i Aure- podziwiam ,że masz do tego cierpliwość.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Polska górą ;)
Chociaż wygląda gorzej niż z NF.
20221226_124649.jpg
 

Miikee77

Member
Zamówiony Shield dotarł tydzień temu, ale dopiero przez Święta był czas żeby przysiąść i na spokojnie poogarniać KODI i Debrida. Jakieś 25 lat siedzę przy kompach, różne rzeczy się robiło i widziało, ale ten Debrid + FEN zrobił na mnie wrażenie... Shield też, w końcu "normalne pudełko", które bez problemu i żadnych ograniczeń przesyła dźwięk do ampli.
Siedzisz jeszcze na Matrix-ie , moim zdaniem nie da się na nim korzystać z innej niż defaultowej skórki i jej modyfikacji EM V2.
Cokolwiek z plakatowymi widzetami na stronie głównej muli strasznie.Ładowałem kiedyś na Matrix-a zarówno Bingie jak i Aure- podziwiam ,że masz do tego cierpliwość
Też jestem na Matrixie, ten official ze strony Kodi jak dobrze pamiętam. Sugerujesz, żeby wrzucić inną wersję KODI? Linkowanego przez ciebie Mavena 20 Nexus? Armanig wspominał, że można postawić drugie KODI na shieldzie, ale jak dobrze pamiętam to jak próbowałem jeszcze na starym boxie to po odpaleniu pliku z pena chciał mi już zainstalowane KODI uaktualnić. Jakaś kompilacja musi być konkretna? Chętnie bym postawił coś obok tego Matrixa na którym obecnie jestem i korzystam ze Zephyra według twojego poradnika - chodzi w porządku, ale czemu nie spróbować czegoś innego. Tego Titan Bingie Mod miałem na starym boxie ale strasznie mulił, może przez to że box słaby był.

@Piramida
Rozumiem, że te fioletowe pozycje to pliki, które ściągnąłeś na chmurę debridową, tak?
Z ciekawości jakieś doświadczenia z ogarnianiem filmów z lektorem na FEN? Ja preferuje oryginalną ścieżkę + napisy i zawsze takową wybieram, ale czasem jest potrzeba żeby było PL. Z tego co przeszukałem wyszukiwarką to raczej marne szanse, w serialach się czasem MULTI trafi i tak jest kilka / kilkanaście języków do wyboru.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Tak,te fioletowe,to moja sprawka :grin:

Również preferuję napisy,ale czasami przydaje się polski język.
Na stronce RD,możesz wklejać magnet-linki z własnych źrodeł i oglądać przez Shielda.
Mat,wiesz może jak dodać w ustawieniach inne adresy,aby się w to nie bawić... ? ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Taka mała poprawka.
Te 2 pliki,po załadowaniu,miały od razu status 100%,ale trzeba było chwilę poczekać,aż pojawią się w Shieldzie.
Przed chwilą załadowałem upscaler 4K Pearl Harbor i też miał od razu 100% (po niecałej minucie był dostępny do odpalenia w Shieldzie).
Z kolei upscaler 4K Commando musiał się ściągać.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Też jestem na Matrixie, ten official ze strony Kodi jak dobrze pamiętam. Sugerujesz, żeby wrzucić inną wersję KODI? Linkowanego przez ciebie Mavena 20 Nexus? Armanig wspominał, że można postawić drugie KODI na shieldzie, ale jak dobrze pamiętam to jak próbowałem jeszcze na starym boxie to po odpaleniu pliku z pena chciał mi już zainstalowane KODI uaktualnić. Jakaś kompilacja musi być konkretna? Chętnie bym postawił coś obok tego Matrixa na którym obecnie jestem i korzystam ze Zephyra według twojego poradnika - chodzi w porządku, ale czemu nie spróbować czegoś innego. Tego Titan Bingie Mod miałem na starym boxie ale strasznie mulił, może przez to że box słaby był.
Jutro podlinkuje kompilacje Kodi Nexus rc2 od Mavena ,sprawdzona chodzi bez zacinek. Na skórce Titan Mod chodzi znacznie szybciej niż Matrix na AZ R .

Btw.Oryginalny Kodi i kompilacje Mavena są niezależne i nie powiązane,mogą funkcjonować obok siebie.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mat,wiesz może jak dodać w ustawieniach inne adresy,aby się w to nie bawić... ?
Wtyczki są obsługiwane przez określone scrapery ,które mają dostęp do określonych hostingow.Nie da się tego zmienić ,trzeba by było napisać własną wtyczkę.
W skrocie- niestety ,nie da się.
 
Do góry