Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zrobię tak,ale dopiero w przyszłym roku ;)
Póki co,zmieniłem skórkę,ustawiłem polski język w menu/filmach i na razie zostawiam.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Właśnie odpaliłem KODI i skórka wygląda tak,jak przy pierwszym starcie.
Menu całe po angielsku i info :
"Version Check
Using 20.0 alpha3 while 20.0 rc1 is available.
It the reccomended that youu upgrade to a new version"

Na szczęście,nie spadła ilość Avatarów ;)
Jaka masz wersję Kodi ? Mi kompilacja Mavena nie dawała nigdy komunikatu o nowej wersji.
Version check to dodatek ,który można wyłączyć.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
20.0-ALPHA3 (19.90.710)

Trochę dziwne,że info o nowej wersji,zmienia ustawienia,chociaż z drugiej strony,już się zaczynam przyzwyczajać... :grin:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
20.0-ALPHA3 (19.90.710)
Czyli jak mniemam jest to wersja oficjalna ze strony Kodi ?

Jesli jednak jest to kompilacja Mavena to będzie miała datę wydania (to pocżątkowe osiem liczb w numerze) jestes w stanie ja znależć i podać ?

Trochę dziwne,że info o nowej wersji,zmienia ustawienia,chociaż z drugiej strony,już się zaczynam przyzwyczajać...
:-D
No cóż w pirackim życiu już tak jest -nigdy do końca nie wiadomo co los przyniesie.......
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Wracając jeszcze tylko na moment do realdebrid, rozumiem że te pliki które widnieją na załączonych screenach, z dopiskiem CACHED to są pliki "bezpieczne" załadowane na serwer debridowy i tutaj nie ma mowy o żadnych łączeniu się z torrentami?
W skrócie- tak.
Inne pliki są również bezpieczne ,pod warunkiem że przekierujesz je najpierw do chmury RD.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Udało Ci się autoryzować Trakt?
Strona www działa, pojawia się okno na kod, ale w samym Kodi i Fen przy próbie autoryzacji wyrzuca błąd.

Edit: Działa mi Trakt na drugim Kodi, ale tam instalacja była przeprowadzona jeszcze przed awarią - trakt wrócił i z automatu działa.
Na obecnym Kodi, jak przywracałem kopie, to nie miałem już Trakta z uwagi na awarię, teraz pierwszy raz chciałem uruchomić.
Czyżby instalacja od nowa, czy jest jakiś sposób?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdybym dzień wcześniej przywracał kopie, to nie byłoby problemu i Trakt wróciłby z automatu (nie byłoby potrzeby autoryzacji)
No nic, czekamy. Dzięki.
Btw. A ten dodatek IMDB, nie działa na podobnej zasadzie?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Gdybym dzień wcześniej przywracał kopie, to nie byłoby problemu i Trakt wróciłby z automatu (nie byłoby potrzeby autoryzacji)
Jeszcze nie sprawdzałem u siebie.

Btw. A ten dodatek IMDB, nie działa na podobnej zasadzie?
Nigdy sie w niego zbytnio nie zagłebiałem ,nie wydaje mi się jednak by miał w połaczeniu z dodatkami taką samą funkconalność.

Podobną funkcjonalnosc teoretycznie ma to https://simkl.com/ ale z jakimi to współpracuje dodatkami ? nie mam pojecia.:oops:
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Czyli jak mniemam jest to wersja oficjalna ze strony Kodi ?

Jesli jednak jest to kompilacja Mavena to będzie miała datę wydania (to pocżątkowe osiem liczb w numerze) jestes w stanie ja znależć i podać ?
Instalowałem tę wersję KODI,którą podawałeś na pierwszej stronie poradnika.
No,ale że to KODI... :wink:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Wtedy chyba wybrałem nowszą,ale teraz są inne daty...
tak , bo w archiwum jest zawsze tylko ostatnich 5 wydań.

W każdym razie do tej pory używałem kompilacji z 23.11. Działała stabilnie i w dalszym ciągu mam ją ,gdyby ktos chciał jest przeze mnie caly czas jest dostepna z mojego Dsyku Google do którego link tu wrzuciłem.
Obecnie aktualizowałem do wersji opartej na rc1 z 15.12. Na dzien dzisiejszy nie wiem jeszcze jak chodzi , bede dopiero sprawdzał.
Wsteczna instalacja kompilacji opartej na Alphie jest niemozliwa , gdyby ktos po aktualizacji chciał wrócić do niej to musi zrobic ponownie pełną instalacje po uprzedniej dezinstalacji.
 

EMR9

Member
Witam z jakich wtyczek korzystacie do napisów pl.Ja w tej chwili mam a4Subtitles,Napiprojekt.pl,Napisy24.pl,OpenSubtitles.org jest coś jeszcze czy to wszystko co obsługuje Polskie napisy
 

EMR9

Member
U mnie trakt słabo pokazywał wyniki i listy wylogowałem się i na nowo zrobiłem autoryzacje trakt i teraz jest o wiele lepiej
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obecnie w większości napisy ładują się z automatu, zgodnie z poradnikem Mata. Natomiast zawsze u mnie to wyglądało tak, z naciskiem na Napiprojekt Katalog - ten ma w opisie czas, co zawsze dla mnie było kluczowe w szybkim dopasowaniu

1000004200.jpg
 
Do góry