Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Mam ich zaznaczonych.
Odznaczyłem wszystkich innych,oprócz nich,ale to nic nie pomogło.
Może doktor Mat,da jakąś poradę ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie przy każdym, ale już się przekonałem, że czasami lepiej poświęcić te 15min i mieć świeżynkę, jak calymi dniami robić telenowele na forum.
Po za tym, to co działa u innych, nie koniecznie zadziała u Ciebie.
To Ci gwarantuję, te Kodi potrafią żyć własnym życiem ; )
Przywrócą Trakta, to przetestuję jeszcze tego backupa i to już będzie 5min.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Odinstalowałem Fen i zainstalowałem ponownie,autoryzowałem RD/AD,poustawiałem na szybko (10 minut roboty) i teraz jest ok.
Nawet znajduje mi 802 Avatary :grin::mrgreen:
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisze wam jak najlepiej zrobic backup na urzadzeniu bez roota Android/GoogleTV/Shield/Telefon z androidem 10+
Najpierw kasujemy wszystko używając manadżera plików kodi dodając źródło
special://home. Wszystkie foldery wpiśdziec!
Zamykamy kodi i najlepiej w menu androida z poziomu ustawien force close! Wtedy nic nie zapisze. Nawet pojedynczego pliku w miejscu gdzie wlasnie usunelismy wszystko 😉
Robimy to aby zwolnić miejsce. Nie bedziemy uzywac wiec po co ma lezeć? 😉

Tworzymy plik w folderze /storage/emulated/0/ o nazwie xbmc_env.properties z zawartoscią
xbmc.data=/storage/emulated/0/
(dołącze swoj w poscie ale nalezy usunąć .txt z nazwy bo ograniczenia forum)
Tu tworzymy folder/foldery ktore bedziemy uzywać jako domowy kodi. W moim przypadku jest to .kodi ale mozna tez dodac do xbmc_env po 0/kodi lub 0/backup
Tym sposobem zyskujecie łatwy dostep do plikow kodi.
Wystarczy skopiowac caly katalog w inne miejsce i juz macie kopie.
Łatwo tez pobawić sie w testy mając dwa foldery i zmieniając zawartość pliku evn.
Dodam tylko ze kodi pownno być zamkniete w momencie tworzenia kopii zapasowej bo nawet w tle zapisuje sobie duperele wiec któreś pliki mogą sie nie skopiować 😉
 

Attachments

  • xbmc_env.properties.txt
    30 bytes · Wyś: 21

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jak 802 jesli mi tylko 58? 😭
To znaczy ze mam cos źle ustawione czy Ty lubisz jak Ci szuka długo i śmieci po 0.25GB?
Moim marzeniem,jest dobić do tysiaka :lol:
Tam od razu 0,25 GB,najmniejszy ma 0,39 GB :wink:
Polish_20221215_134125230.jpg
 

Miikee77

Member
Witam wszystkim panów zaangażowanych w temat.
Do tej pory (kilka dobrych lat codziennie) po cichutku obserwowałem forum, czytałem, chłonąłem wiedzę i tipsy jak gąbka wodę ale czas wyjść z cienia.
Po pierwsze, wielkie dzięki dla ludzi rozpracowujących KODI oraz jego możliwości i nade wszystko za dzielenie się tym z innymi. Ten temat to kopalnia wiedzy, błędów popełnianych oraz ich napraw, a wszystko to z fotorelacjami. Czapki z głów, w szczególności mat74 oraz armanig - kawał dobrej roboty - keep going! Oczywiście dla reszty również podziękowania, każdy post to cegiełka do tematu i jakaś informacja.

Druga sprawa - trakt.tv - tutaj przepraszam, śmieję się pod nosem że to moja wina bo jego klęknięcie zbiegło się z moją rejestracją i uzupełnianiem bazy obejrzanych w życiu filmów - dodanie ponad 1400 pozycji filmowych i mnóstwa seriali za jeden wieczór to była przesada. Sorry :) Oby się wszystko dobrze skończyło bo mega serwis.

Trzecia sprawa to już meritum. Do tej pory bawiłem się na "amatorskim" boxie od Canal+. Do netflixa spoko, ale przy KODI jest problem z dźwiękiem, niestety ale jest problem z passthrough. Wkurzyłem się i w końcu Shielda zamówiłem żeby było tak jak ma być, powinien dotrzeć w poniedziałek. I teraz o ile KODI + instalacje FEN'a oraz całej otoczki (cocoscrapers) mam już przećwiczoną na obecnym boxie + skórki Arctic Zephyr oraz Titan Binge Mod według mat74 (dzięki ponownie), pozostaje pytanie o Debrida bo jeszcze tego nie organizowałem. Używając go korzystacie z VPN czy lecicie bez? W necie opinie podzielone, chociaż z przewagą że VPN zbędny i może bruździć prędkość itp.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pozostaje pytanie o Debrida bo jeszcze tego nie organizowałem. Używając go korzystacie z VPN czy lecicie bez? W necie opinie podzielone, chociaż z przewagą że VPN zbędny i może bruździć prędkość itp.

VPN przy Debridzie jest troche jak zakładanie dwóch prezerwatyw :wink: .Co prawda robię to czasami ale nie jest to niezbedne.
Dane przesyłane z serwera Debrida są szyfrowane , poza tym korzystając zniego nie łączysz sie z siecią bittorrent a więc również niczego nie udostepniasz.
All Debrid teoretycznie w ogóle nie wspiera połaczeń przez VPN.(teoretycznie bo w praktyce mozna się połaczyć).
Czy VPN wpływa na prędkosc połączenia ?- zdecydowanie tak ,moze powodowac spadek prędkości nawet o połowę.
Gdybyś więc chciał wpod tym katem wykupowac jakies nie wiadomo jak drogie konto VPN to nie warto.Sa jednak dostępne niedrogie usługi VPN ,często z subskrycją lifetime ,które bywają przydatne. (u mnie np. w przypadku korzystania z IPTV).
 

Miikee77

Member
Dzięki za informację. Potwierdziło to tylko to co krąży na necie, a przykład z prezerwatywą dobitny i rozwiewający wszelkie wątpliwości :)
Z VPN nigdy w sumie nie korzystałem bo nie miałem takiej potrzeby, chociaż jak widać czasem temat wraca jak w przypadku debrida chociaż tutaj jak widać obędzie się bez.
Wracając jeszcze tylko na moment do realdebrid, rozumiem że te pliki które widnieją na załączonych screenach, z dopiskiem CACHED to są pliki "bezpieczne" załadowane na serwer debridowy i tutaj nie ma mowy o żadnych łączeniu się z torrentami?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Właśnie odpaliłem KODI i skórka wygląda tak,jak przy pierwszym starcie.
Menu całe po angielsku i info :
"Version Check
Using 20.0 alpha3 while 20.0 rc1 is available.
It the reccomended that youu upgrade to a new version"

Na szczęście,nie spadła ilość Avatarów ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainstaluj sobie niezależnie oficjala, tego z marca.
Do tego ModV2 do Estuarego, będziesz miał w rezerwie, a kto wie, może nawet przy nim zostaniesz. Sam mam zawsze 2x Kodi i jako, że tych instalacji przeprowadziłem już z kilkadziesiąt, to z doświadczenia wiem, że ten, na którym często konfiguruje (różne skórki), to prędzej czy później się potrafi wysypać. Natomiast ModV2 w podstawowej konfiguracji (czyli wszystko co trzeba), ale nie grzebany w kółko, działa najdłużej - czyli gdzieś kwartał ; )
 
Do góry