Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak u mnie wlasnie to wyłącza płytę.

Teraz to i u mnie włącza. Klik - jest, klik - nie ma.
Szkoda gadać, ale problem rozwiązałem jedynie słusznym rozwiązaniem - uninstall
Całkowicie świeża instalacja i jak ręką odjął, wszystko działa.

Mam na Nexusie wersję 12 Nexus z repo Kodinerds, wersja z zip-a to 13 Matrix.Nie ma to jednak znaczenia bo płyte mam na obydwu wersjach.
Przy czym ta z zip-a ładuje się 13-tka Matrix.
Teraz załadowałem ponownie repo Kodinerds ze starego zip-a ,pokazało mi dostepną aktualizację ,zaktualizowałem EM V2 ,wskoczyła mi 13-Nexus , płytę mam nadal.

No widzisz, a u mnie te zabiegi nie przynosiły podobnych skutków.
Nie mogłem w żaden sposób zainstalować 13-tki.
Nie raz, nie dwa, przekonałem się, że Kodi potrafią życ właśnym życiem.
Mieliśmy już tu na forum przykłady.

Ty sobie przełączasz, widzisz efekty, a u mnie te same zabiegi nic nie wnoszą.
Bez znaczenia gdzie, na Nexusie do teraz nic nie mogę zrobić.

Backup też namieszał (osobny temat), generalnie nie potrzebnie trzymałem Kodi. Trzeba było od razu odinstalować, a nie cackać się i reanimować.

Moje wnioski się następujące:
Jak coś nie działa i jest problem, a pierwsza rada nie przynosi efektów (jak u większości), to najlepszym i chyba najszybszy sposobem jest odinstalowanie i świeża instalacja.
Cudowanie z instalacjami, ustawieniami nie ma najmniejszego sensu.

Btw.
Tak z ciekawości, gdybym teraz chciał zrobić backup - w którym miałem EstuaryMod v12 (czyli ta wersja, która tak namieszała), to zamieni mi obecną 13-tkę, czy zostawi nowszą wersję?
Ew. Która opcja backupu przywraca napisy? (dane itp.) bez grzebania w podmianach Estuarego.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tak z ciekawości, gdybym teraz chciał zrobić backup - w którym miałem EstuaryMod v12 (czyli ta wersja, która tak namieszała), to zamieni mi obecną 13-tkę, czy zostawi nowszą wersję?
Ew. Która opcja backupu przywraca napisy? (dane itp.) bez grzebania w podmianach Estuarego.
Odpali Trakt ,będę sprawdzał.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zrobiłem backup oprócz addons i addons data.
Widzę, że biała lista jest, ale np. napisów (dostawców) już nie ma, ale rozumiem, że z uwagi na brak zainstalowanych addonów...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Musi być czynny Trakt ,inaczej nawet FEN z backup pozostaje nieaktywny bo nie może się autoryzować.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już z grubsza i tak wszystko ustawione, jeszcze Trakt i finito z tą telenowelą.
Widać u Ciebie jakiekolwiek pozycje po wejściu w Fen, Movies - trending/trending recent?
Edit: Na Nexusie też nie widać. Czyli tak ma być. Wydawało mi się, że były aktywne.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Używam od "zawsze" odtwarzacza z rootem, więc pewne problemy mnie omijały, ale teraz chciałem zrobić backup Kodi na zewnętrznym dysku USB na playerze żony (bez roota) i okazuje się, że backupu nie można zapisać, bo Android (Google TV 10) nie pozwala i chroni dysk przed zapisem. Ktoś doradzi na szybko, jak to obejść?
 

EMR9

Member
Witam Panowie a jak zmienić te ikonki w infobar żeby były kolorowe trzeba je dodatkowo pobrać i ustawić .Można prosić o podpowiedz z góry dziękuje
Skóra EM V2 na Nexus
 

Attachments

  • 20221213_165001.jpg
    20221213_165001.jpg
    193,7 KB · Wyś: 22

EMR9

Member
mam jeszcze taką skórkę Arctic Horizon2 nawet fajna :)
 

Attachments

  • 20221206_001837.jpg
    20221206_001837.jpg
    145,4 KB · Wyś: 25
  • 20221206_002116.jpg
    20221206_002116.jpg
    86,3 KB · Wyś: 28
  • 20221206_001957.jpg
    20221206_001957.jpg
    82,5 KB · Wyś: 23
  • 20221206_002143.jpg
    20221206_002143.jpg
    85 KB · Wyś: 24
  • 20221206_002157.jpg
    20221206_002157.jpg
    125,7 KB · Wyś: 26

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam Panowie a jak zmienić te ikonki w infobar żeby były kolorowe trzeba je dodatkowo pobrać i ustawić .Można prosić o podpowiedz z góry dziękuje
Skóra EM V2 na Nexus

Wiesz ile się naszukałem tych "kolorków" kiedyś? ; )
Kolorowe flagi na pauzie:
Ustawienia>interfejs>skóra>motyw>wybieramy: Color

Natomiast grafika po prawej - czyli jedynie słuszny widok, to:
W zależności co używasz, ale dla Ezra czy FEN, to ustawienia (dodatku) > Metadata> (zaznaczyć) Include Extra Art

1000006407.jpg
 
Ostatnia edycja:

EMR9

Member
Wiesz ile się naszukałem tych "kolorków" kiedyś? ; )
Kolorowe flagi na pauzie:
Ustawienia>interfejs>skóra>motyw>wybieramy: Color

Natomiast grafika po prawej - czyli jedynie słuszny widok, to:
W zależności co używasz, ale dla Ezra czy FEN, to ustawienia (dodatku) > Metadata> (zaznaczyć) Include Extra Art

View attachment 21541
@armaning dzięki a te trending nie działa nawet u mnie trakt ma jakąś awarie może temu a jak ci się udało te płyty przywrócić ja połustawialem tak jak tu pisaliście i nic nie pokazuje
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fakt, jest awaria Trakta.
U mnie kręcącej się płyty nie dało w żaden sposób przywrócić.
Była, potem zrobiłem starszą kopie i już nie wróciła, bez względu co bym nie ustawiał. Pomogło za to całkowite usunięcie Kodi i ponowna instalacja.
Wówczas każde ustawienie zaczęło działać tak jak powinno.
Wskoczyły też aktualizacje EM V2, których nie dało się ręcznie doinstalować.
U Mata były, podobnie jak ustawienia, u mnie nie.

Po za tym, ja używam oficjalnego Kodi 19.4 z 20220302, a nie Nexusa.
Nexus zawsze u mnie stwarzał problemy, mniejsze wieksze, ale zawsze coś, a instalacji miałem co najmniej już kilkadziesiąt - ale być moze dlatego, ze zawsze na Nexusie testuje rozne ustawiania, a oficjal działa jak złoto i tam nie grzebie, ponad to co potrzebuje. To się często źle kończy.
Z tym, że ja nie potrzebuje DV.
 

EMR9

Member
Ok dziki ja też siedzę na kodi 19 .4 na nexus tylko się bawię jak mi przypasuje to se potem wgrywam na kodi 19.4 dzięki za pomoc
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Wyszukuje Wam (RD/AD) duże pliki 4K,takich filmów jak Amsterdam,Smile,The Woman King i Wykidajło ?
Ładowałem je ostatnio z zewnętrznych magnet linków,po czym usunąłem przez przeglądarkę.
Teraz,gdy ich szukam,w każdym przypadku pojawia się tylko jeden duży plik na fioletowo,który wcześniej załadowałem,a później jakieś po 20 GB...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyszukuje, same grubasy. Spitoliłeś Kodi, witamy w klubie "Niekończącej się przygody" ; )

Btw. Masz napisy do Krolowej?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam tylko RD.
4k zajmują mniej jak 1080
Carrie, 4k 9gb, 1080p 18gb, 13gb, 9gb itd
Caroline 4k 13gb, 1080p 50gb, 19gb, 11gb itd
 
Do góry