Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do kręcącej się płyty,

Mam te same ustawienia, znam je, ale płyty dalej nie wyświetla.
Może to kwestia aktualizacji Kodi czy tam Moda, ta płyta pojawiła się nagle, z dnia na dzień, właśnie przy okazji aktualizacji - jak się domyślam, bo skąd? (parę dni temu).
Nic sam nie zmieniałem.
Gdzie można to sprawdzić, ew. zrobić aktualizację?

Przez co robisz backup ? Przez EZ maintenance czy przez program Backup z oryginalnego repo Kodi ?
Bo moje screeny pochodzą z tego drugiego.
Tutaj trzeba ustawić ,co ma być archiwizowane

Backup robię przez EZ Maintenance... ale dobrze, że sobie to wyjaśniliśmy ; )
Już zainstalowałem z ori repo Backup i zrobiłem kopie na oficjalnym Kodi. Niech czeka na gorsze czasy.
Teraz jak rozumiem, mogę psuć do woli Kodi i bez obaw przywrócić pełen obraz z powrotem?
Rozumiem, że zakładka "Profile" nie musi być zaznaczona?

Nie chce testować przywracania na oficjalnym Kodi, ale odpaliłem Nexusa, zainstalowałem Backup i chciałem przywrócić kopie (jak pisałeś) z oficjalnego Kodi, najpierw info o niezgodności, potem jakiś wymagany plik konfiguracyjny, restart Kodi, popup o dokończeniu kopi, zaznaczenie listy i poszło jakieś 600mb, tyle, że na końcu wyrzucił błąd i nic się nie zadziało. Ponowna próba, już bez błędu, w prawym górnym rogu tradycyjnie info o konfiguracji skrótów, ale finalnie też nic się nie zmieniło w Nexusie.

Mam nadzieję, że takich kwiatków nie będzie na oficjalnym Kodi i jest tu problem z wersją.


Co do EZ Maintenance, to jak pisałem - u mnie wygląda to inaczej:

Po kliknięciu pojawia się popup.

Natomiast jak wejdę w zakładkę settings, to nie mam tych ustawień które widać u Ciebie na fotce.
Nie ma optimize memorize i całej tej listy po lewej.

1000006194.jpg


1000006195.jpg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie chce testować przywracania na oficjalnym Kodi, ale odpaliłem Nexusa, zainstalowałem Backup i chciałem przywrócić kopie (jak pisałeś) z oficjalnego Kodi, najpierw info o niezgodności, potem jakiś wymagany plik konfiguracyjny, restart Kodi, popup o dokończeniu kopi, zaznaczenie listy i poszło jakieś 600mb, tyle, że na końcu wyrzucił błąd i nic się nie zadziało. Ponowna próba, już bez błędu, w prawym górnym rogu tradycyjnie info o konfiguracji skrótów, ale finalnie też nic się nie zmieniło w Nexusie.

Udało się przywrócić kopie z oficjala Kodi do Nexusa.
Trzeba było ręcznie przestawić na skórę Estuary ModV2 i wszystko się pokazało.
Myślałem, że z automatu ma wszystko ustawić.

Jest ok i na pewno się przyda, ale nie jest to 1:1.
  • brak ustawień audio, mam passthrough pod ampli na atmosa, a tu wyłączone, zostawia też 2.0 przy kanałach.
  • brak kolorowych flag
  • brak ustawień białej listy
  • angielskie napisy przy ręcznymi szukaniu
  • wyrzuca błąd przy napikatalog, opensub też nie działa
  • itd. generalnie dużo jest, ale wisienką na torcie jest teraz wyrzucanie do menu Shielda. Więc nie da się korzystać z Nexusa i na tą chwilę po całej zabawie z backupem jest niezdatny. Nie zależy mi, dla mnie istotny jest oficjal z którym generalnie nie mam problemów.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mam te same ustawienia, znam je, ale płyty dalej nie wyświetla.
Może to kwestia aktualizacji Kodi czy tam Moda, ta płyta pojawiła się nagle, z dnia na dzień, właśnie przy okazji aktualizacji - jak się domyślam, bo skąd? (parę dni temu).
Nic sam nie zmieniałem.
Gdzie można to sprawdzić, ew. zrobić aktualizację?
W karcie informacyjnej dodatku kliknij na wersję i przeinstaluj.

Backup robię przez EZ Maintenance... ale dobrze, że sobie to wyjaśniliśmy ; )
Już zainstalowałem z ori repo Backup i zrobiłem kopie na oficjalnym Kodi. Niech czeka na gorsze czasy.
Teraz jak rozumiem, mogę psuć do woli Kodi i bez obaw przywrócić pełen obraz z powrotem?
Rozumiem, że zakładka "Profile" nie musi być zaznaczona?
U mnie Nexus (bo Matrix-a obecnie od dłuższego czasu nie uzywałem) wraca do wszystkich ustawień.
Profili ,pewnie tak samo jak ja nie masz róznych ,więc to nie ma znaczenia.

Co do EZ Maintenance, to jak pisałem - u mnie wygląda to inaczej:

Po kliknięciu pojawia się popup.
W poniedziałek wrzucę wersje której uzywam.
Jest ok i na pewno się przyda, ale nie jest to 1:1.
No cóż-w koncu jest to adaptacja "na skróty" jednej wersji do drugiej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W karcie informacyjnej dodatku kliknij na wersję i przeinstaluj.

A karta informacyjna, że tak nieskromnie zapytam to gdzie jest?
Dodatki, moje dodatki, wyglad i dzialanie, skóra, estuary mod, wersję, wybierz wersję - klik i dodatek został zaktualizowany?

Nic nie daje, dalej nie ma płyty.

Może tutaj coś?

1000006227.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie używam EMV2 więc prawdę mówiąc nie wiem dokładnie kiedy się pojawiła.Po twoim info zrobiłem aktualizacje ,przełączyłem się dla sprawdzenia i była.
Zainstaluj jeszcze Artwork dump i Artwork beef
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skąd i jak zainstalować Artwork dump?
Nie widzę za to nigdzie zakładki Artwork beef i tutaj podobnie, skąd to wziąć?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ps. Skoro juz masz załadowanego do testów Nexus-a . załaduj sobie Totana.
Wizualnie jest naprawdę ładny )to oczywiscie rzecz gustu ale są pewne obiektywne normy ;-)) ładuje się powiedzmy 10 sekund dłużej ale potem jest stabilny , ma kręcace sie płyty , duże sygnatury przycisków na ekranie ,duże info o przewijaniu, "bajery ,rowery" a mimo to pracuje płynnie,
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety, ale nic instalacje nie wniosły.
Tu już nie chodzi o tą pieprzoną płytę, a o fakt. Nie lubię nie rozwiązanych spraw, dla zasady i z natury ; )
Chciałbym tego Estuarego okiełznać, a to puszka pandory.

Co tu jeszcze można zrobić, a coś czuje, że to jakiś szkolny błąd i drobnostka.
Jesteś w stanie odinstalować/usunąć tą wersje Kodi i z backupu zainstalować jeszcze raz, sprawdzić czy pojawią się ponownie te ustawienia (płyta)?

Co do aplikacji z oficjalnego repo pt. "backup".
Otóż po instalacji, trzeba wskazać katalog - tutaj stworzyłem swój na Shieldzie, poszedł backup na zewnetrzny HDD.
Natomiast sprawdziłem na PC i nie widać tego katalogu. Nie ma, amba.
Widać go na Shieldzie, ale nie widać go na PC.
Żeby było widać w ogóle jakąkolwiek kopie/backup, trzeba fizycznie stworzyć katalog na PC. Wówczas go wskazać na Shieldzie.
To tak na marginesie.

Robiąc backup na Maintenance, stworzony gdziekolwiek katalog do backupu zawsze jest widoczny na Shieldzie i na samym PC.

Druga sprawa, instalując kopie z "Backup" z Shielda, na PC i Kodi, nie ma szans przywrócić kopie. U mnie na PC nic ta kopia nie wnosi i nie zmienia.

Btw. Za Titana się jeszcze wezmę, ale najpierw chce ogarnąć Estaurego/Modv2.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jesteś w stanie odinstalować/usunąć tą wersje Kodi i z backupu zainstalować jeszcze raz, sprawdzić czy pojawią się ponownie te ustawienia (płyta)?
No więc zrobiłem to .
Korzystam z Nexus-a w wersji Nightly stąd https://mirrors.kodi.tv/nightlies/windows/win64/master/ więc oczywiscie nie do unikniecia był problem innych wersji.
Ładowanie backup musiałem więc wykonać kilka razy- ładowanie, sprawdzenie jakich dodatków brakuje ,instalacja (bez ustawiania) , ładowanie ponowne, sprawdzenie jakie dodatki pozostały nieaktywne, aktywizacja , ładowanie kopii z backup od nowa i tak ze 4 razy.Ostatecznie w tej chwili Kodi próbuje po każdym ładowaniu przywrócić menu startowe ale jak na złośc w tejchwili jest padnięty Trakt.....:mad: więc na razie utknąłem z tym.
W każdym razie sprawdziłem tą płytę- jest i się kręci.

Druga sprawa, instalując kopie z "Backup" z Shielda, na PC i Kodi, nie ma szans przywrócić kopie. U mnie na PC nic ta kopia nie wnosi i nie zmienia.
To się nie uda na pewno- Kodi na android i na windowsa są kompletnie inne.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki Mat, dobrze, że wspominasz też o problemach.

Co masz konkretnie na myśli pisząc o sprawdzeniu brakujących dodatków?
Chodzi Ci o: Dodatki>Moje dodatki>wszystkie: ?

Czyli ta lista?
Pytam, bo jeżeli tak się sprawa ma, to może tutaj coś u mnie brakuje i warto by było porównać - wkleję wówczas pełną listę

Piszę cały czas w kontekście kręcącej się płyty - cała reszta działa.
Jezeli ustawienia mamy takie same, a dzialalo to u mnie ostatnio i przestalo po przywroceniu starszej kopi, to na bank czego u mnie brakuje (jakiejs aktualizacji), lub dodatku który się doinstalował później bez mojej wiedzy.

Jestem ciekawy, jakbyś wrócił do kopi, ale takiej sprzed np. miesiąca.
Czy też brakowałoby płyty. Tak bynajmniej było u mnie.
Gdybym zrobił kopie już przy płycie, to pewnie i u mnie by wróciła.

1000006345.jpg
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Co masz konkretnie na myśli pisząc o sprawdzeniu brakujących dodatków?
Podczas przywracania kopii dostałem info o niekompatybilnośći czy też niemożności instalacji niektórych dodatków.Nie powiem Ci teraz z pamięci jakich ale chyba chodziło o napisy.Natomiast zainstalowały się ręcznie bezproblemowo .Nie wiem dlaczego tak się dzieje,wydaje mi sie ,że dotyczy to dodatków ładowanych z zip-a ,bez łaczenia z repo.

Chodzi Ci o: Dodatki>Moje dodatki>wszystkie: ?
Tak.Tu ci pokaże ,których dodatków nie dał rady odpalic i pozostały nieaktywne.Aktywizują się ręcznie bezproblemowo.Po doinstalowaniu i aktywizacji dodatków , przywróciłem backup ponownie.

Pytam, bo jeżeli tak się sprawa ma, to może tutaj coś u mnie brakuje i warto by było porównać - wkleję wówczas pełną listę
Nir będziemy miec identycznej bo mam dodatki odpowiedzialne za skórkę Titan i Arctic Zephyr a juz nie pamietam który jest od której skórki.


Sprawdż jeszcze czy masz włączone Extra Art w FEN (metadata).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, mam włączone. To są te pierwsze ustawienia które sprawdzam.
Wrzucę kilka screenów, może tu coś wyłapiesz. Chociaż, znamy je na pamięć już. Jak widać, plyta sama w sobie jest, tyle, że nie pokazuje się na ekranie samego Playera.

A ta animowana ścieżka do folderu z plakatami?
Zawsze ustawiam ten sam folder, po backupie tez musialem ustawic recznie.

Po za tym, jak widać w linku, jest już wersja 13.
U mnie 3.4.12. Aktualizacja nic nie wnosi nowego i dalej zostaje 12

1000006353.jpg




1000006346.jpg

1000006347.jpg

1000006348.jpg

1000006349.jpg

1000006350.jpg

1000006351.jpg

1000006352.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z 99% przekonaniem powiem Ci :
wideo osd-> osd artwork-> Pokaż CDArt w informacjach wideo.

Tyle, że ja mam to zaznaczone od zarania dziejów.
Mało tego, mogę to odznaczyć, a i tak żadnych zmian nie widzę.
To co jest było. U Ciebie jest inaczej? Jak odznaczysz, to znika kręcąca plyta na pauzie? Bez jaj ; )

Którą masz wersję EstuaregoMod, 12 czy 13?
Ściągnąłem zipa 13, czy najnowszą bo nie jest opisane która to, chciałem zainstalować na Shieldzie, poszło, ale dalej jest ta która była, czyli 12.

Daj znać, czy masz jeszcze jakiś pomysł, skoro mówisz, że na 99% to jest to.
Jak już nic wymodzimy, to usunę całkowicie Kodi i zainstaluje od zera, ale bez przywracania kopi - bo właśnie tak kopia wykastrowała CD.

1000006360.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tyle, że ja mam to zaznaczone od zarania dziejów.
Mało tego, mogę to odznaczyć, a i tak żadnych zmian nie widzę.
To co jest było. U Ciebie jest inaczej? Jak odznaczysz, to znika kręcąca plyta na pauzie? Bez jaj ; )
Tak u mnie wlasnie to wyłącza płytę.
Mam na Nexusie wersję 12 Nexus z repo Kodinerds, wersja z zip-a to 13 Matrix.Nie ma to jednak znaczenia bo płyte mam na obydwu wersjach.
Przy czym ta z zip-a ładuje się 13-tka Matrix.
Teraz załadowałem ponownie repo Kodinerds ze starego zip-a ,pokazało mi dostepną aktualizację ,zaktualizowałem EM V2 ,wskoczyła mi 13-Nexus , płytę mam nadal.

Sprawdzałeś na Nexusie ?
 
Do góry