Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz gdzies bład w swoich ustawieniach, mam skróty do wyszukiwarki w podmenu widzetów i działają bezproblemowo.

Ewidentnie, ale wszystko działa bdb. Problem się pojawił jak zrobiłem zmiany (z wyszukiwarką).

Wygląd widzetów i możliwosc odpalania materiałów bezpośrednio ze strony głównej to po prostu kwestia estetyczna. Zakładki "Filmy" i "Seriale" mam ustawione bo nawet Trakt dzieli kolekcje na dwie grupy, do tego na stronie głownej mam zakładke Netfix i to wszystko.
Na głównej ,co prawda w sposób bardziej ograniczony ale można ustawić widoki filmów ,z reszta ja i tak najcześciej korzystam z plakatów gdy jest to mozliwe.(prócz odcinków w serialach).

Teraz ma to sens i robi się ciekawie. Tyle, że u mnie nie pojawiają się na głównej plakaty, film itd.
Po zmianach jest po staremu, jedynie po wejście w zakładkę zmieniła się kolejność klikania, czyli najpierw informacje - tak jak wspomniałeś, ale na głównej jak było, tak jest.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli menu startowe>dostosuj menu startowe> i mamy personalizuj widzet kategori i ustaw widzet kategori. Tutaj trzeba wskazać, jeżeli tak, to która zakładkę i co konkretnie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem, że po najechaniu na zakładkę w menu głównym z automatu pojawiają się plakaty, tych pozycji filmowych ktore mamy w konkretnym folderze. Jeżeli trzeba klikać, to byłoby bezsens, skoro i tak kliknięcie przenosi z automatu do konkretnego katalogu z filmami.

Nie znalazłem takiej opcji.

Zaraz sprawdze w "rejestrach" i podmienie ; )

Btw. Wyszukiwanie działa, tyle, że trzeba kliknąć dodatkowo ikonę "play".
Pojawiają się jeszcze takie kwiatki, wcześniej tego nie było.
Nie ma problemu, wystarczy zignorować i kliknąć ok, no, ale jest - po ustawieniach.

1000006152.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem, że po najechaniu na zakładkę w menu głównym z automatu pojawiają się plakaty, tych pozycji filmowych ktore mamy w konkretnym folderze
Dokładnie.
Zrzut ekranu (388).png
Zrzut ekranu (389).png

Zrzut ekranu (390).png


Zrzut ekranu (391).png


Zrzut ekranu (392).png

Zrzut ekranu (393).png


Skrót do "szukaj"
Zrzut ekranu (394).png





Zrzut ekranu (395).png

Resztę pozycji mam dezaktywowaną.

Widzety mozna być w formie kilku wierszy ,osobno dla kazdej kategorii (jak poniżej na screenie) lub jako jeden widzet dla kategorii na całym ekranie.
Zrzut ekranu (396).png
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli mala rewolucja w Estuarym.
To jest nowość po ostatniej aktualizacji, czy było, a nie pisaliśmy o tym?

Dzięki Mat, to dużo zmienia ; )

1000006156.jpg


Widzę, że sporo jest możliwości.
Ustawiłem sobie testowo dodatkowy gadżet do "mojej kolekcji", czyli te filmy które obejrzałem (pod spodem), ale tutaj już mimo wybrania "plakatów", pojawiają się już tylko ikony. Tak ma być akurat w tym przypadku?

1000006157.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ustawiłem sobie testowo dodatkowy gadżet do "mojej kolekcji", czyli te filmy które obejrzałem (pod spodem), ale tutaj już mimo wybrania "plakatów", pojawiają się już tylko ikony. Tak ma być akurat w tym przypadku?
To co ustawiełeś to są propozycje do obejrzenia od FEN (chyba w powiazaniu z Trakt) dobrane na podstawie historii obejrzanych filmów.Przy takim ustawieniu nie będzie plakatów , bo każda pozycja jest jakby kategorią.Pod ta akurat podswietloną na screenie beziesz miał pokiknięciu listę filmów proponowanych na podstawie obejrzanego filmu "Lamborghini...".

ps.
To jest nowość po ostatniej aktualizacji, czy było, a nie pisaliśmy o tym?
I tak i nie- była taka mozliwość ale nie działała właściwie tzn. wywoływała pętle i skrobak odpalał kilkukrotnie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, chciałem mieć pod ręką listy ostatnich odpalonych filmów.
Bywa też, że wyszukam jakiś tytuł w wyszukiwarce, zasnę ; ) Shield się wylaczy, a potem muszę zaglądać do wyszukiwarki jeszcze raz.
Ew. wezmę coś z proponowanych, lub z jakieś listy Trakt i podobnie, film nie jest zapisany w kolekcji i znika. Któraś jak pamiętam zakładka to rozwiązywała, ale też chyba nie do końca.

Na pewno nie "watched", po za tym, trzeba by ustalić ile procent wymagane jest, aby zaliczyło już od obejrzanych, a ja chciałbym mieć całą historię, bez względu czy to była 1min. czy 30min odpalonego filmu.

Recently Watched, też nie.
In progress podobnie.

Odpaliłem dziś spontanicznie Tango&Cash, tradycyjnie zasnąłem i nigdzie już nie widzę.

Która konkretnie zakładka odpowiada za historie, ale bez względu skąd ten film odpalimy (wyszukiwarka, listy Trakt)? Czyli coś jak historia w YT.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Możesz dodać każda pozycję do kolekcji trakt poprzez menu kontekstowe FEN.
Status watched tzn.czas po jakim materiał ma ten status jest konfigurowalny.
Ponieważ wszystko leci przez RD to historię znajdziesz w my services .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możesz dodać każda pozycję do kolekcji trakt poprzez menu kontekstowe FEN.

Jasne, ale widz polega na tym, że nie chce zapychac kolekcji kazdym jednym filmem. W kolecji i tak mam juz ok. 100 filmów.
Bywa, że coś się trafi, chwilę obejrze, a za jakiś czas chce wrócić i jedyne miejsce gdzie mogę znaleźć, to historia wyszukiwania.
Tu bardziej o historie chodzi, a nie kolekcjonowanie każdego jednego tytułu.

Status watched tzn.czas po jakim materiał ma ten status jest konfigurowalny.
Gdzie konkretnie, może tu będzie rozwiązanie. Jeżeli można ustawić na 30s, to zaliczy do watched i temat zamknięty.

Ponieważ wszystko leci przez RD to historię znajdziesz w my services .

Poniekąd jest to rozwiązanie. Już wrzuciłem do gadżetu i faktycznie wyłapuje wszystko.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i po ptakach. Wiedziałem, że to się tak skończy ; )
Kodi nie chce się uruchomić.
Jprd. a miałem nie tykać, pięknie od miesięcy chodził.
Czyściłem pamięć podręczna, w apce, w Shieldzie.
Restart Shielda i nic. Co tu jeszcze można zrobić?
Widzę piękne logo Kodi i na tym się kończy przygoda.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mat, daj znać czy coś tu jeszcze można uratować?
Jak, nie to usuwam, instaluje fresh wersję i spróbuję backup.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie usuwaj tylko ponownie zainstaluj.Swieza instalacja będzie miała ustawienia z instalacji poprzedniej.Jesli będziesz przywracał z backup pamiętaj by w wyskakującym oknie zaznaczyć wszystkie pozycje-tylko wtedy odpali Ci z wszystkimi poprzednimi ustawieniami.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak też zrobiłem, jeszcze wczoraj.
Odpaliłem FX, wskazałem plik Kodi (to ktore mialem 19.4 Matrix apk), pojawiło się info, czy chce zaktualizować posiadaną wersję Kodi z informacją, że dane nie zostaną usunięte, instaluje, pojawia się okno otworz, klikam i wskakuje to samo okno z planszą Kodi i stoi.

Nie czyściłem danych, jedynie cache.
Mam usunąć dane, które mi wyczyszczą wszystkie ustawienia?

W sieci ktoś jeszcze pisał, że można usunąć któryś plik addon (z poziomi pc) który wyłącza wszystkie dodatki, ale nie usuwa.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyczyściłem dane. Poszedł backup. Chwila moment... powiedzmy. Rozumiem, że backup nie przywraca ModaV2 i tego zawsze trzeba instalować osobno?
Plus, że po zainstalowaniu, wróciły ustawienia.

Jak włączyć ponownie kręcącą płytę podczas pauzy?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem, że backup nie przywraca ModaV2 i tego zawsze trzeba instalować osobno?
zaznaczyłes wszystkie pozycje w tym oknie ?

Zrzut ekranu (397).png


Przed chwila dla sprawdzenia zrobiłem przywrócenie z backup i zostały załadowane dokładnie wszystkie ustawienia ,oczywiscie łącznie z tymi w skórkach.Co prawda na laptopie i Nexusie ale zasada działania jest taka sama i to nie powinno miec znaczenia.
Kręcaca sie płyta jest tylko w tych pozycjach , które maja DiscArt na Fanarcie. (skórka Titan "dorabia" takie płyty równiez dla pozycji które DiscArt nie mają).

Powodem "rozsypki" może być u Ciebie duza ilosc widzetów na głównej stronie , Matrix może sobie z tym nie radzić.Sprawdz ile po uruchomieniu blokuje pamięci (zakładka "o systemie").

ps.Zainstaluj Nexus-a chocby tego ,którego linkuje powyżej i spóbuj załadowac do niego swój backup z Matrix-a. Oczywiscie wyrzuci info ,ze wersje Kodi są inne i niektóre dodatki są niekompatybilne , faktycznie niektórych rzeczy może nie zainstalować ale poinformuje których. Generalnie jednak kopia powinna wejść , kiedys cos takiego zrobiłem ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
zaznaczyłes wszystkie pozycje w tym oknie ?

Chciałem, ale widz polega na tym, że nie miałem nigdzie opcji wyboru ; )

Nie pojawiło mi się okno które wkleiłeś, jedynie wskazałem folder gdzie mam backup i poszło.
Czyli, dla jasności:
  • wyczyszczone dane z Kodi
  • świeże Kodi
  • instalacja Maintenance
  • wskazanie folderu backup i z grubsza większość poszła, ale nie wszystko
Generalnie i tak na plus, bo odpadła konfiguracja napisów, a to mnie najbardziej drażni. RD/Trakt też poszedł.

Mało tego, patrząc na fote z Twojego tutoriala dot. Maintenance - czyli:
Ustawienia EZ Maint. > Advanced Settings , u mnie nie wyświetla okna z optimize memorise, pojawia się od razu taki popup:
Dodatkowo u mnie jest "Advanced Settings (buffer size)", u Ciebie widzę samo Advanced Settings.

20221209_185414.jpg


Być może nie jest to dokładnie ta sama wersja...

Przed chwila dla sprawdzenia zrobiłem przywrócenie z backup i zostały załadowane dokładnie wszystkie ustawienia ,oczywiscie łącznie z tymi w skórkach.Co prawda na laptopie i Nexusie ale zasada działania jest taka sama i to nie powinno miec znaczenia.
Kręcaca sie płyta jest tylko w tych pozycjach , które maja DiscArt na Fanarcie. (skórka Titan "dorabia" takie płyty równiez dla pozycji które DiscArt nie mają).

Chyba nie do końca.
Wszystko jest, oprócz kręcącej płyty. Ten sam film.

Wczoraj wklejałem zdjęcie z płytą, a dziś wcięła ją amba. Foto, żeby nie być gołosłownym:

Tak jest dzis:

20221209_190604.jpg



Tak było wczoraj:


20221207_195454.jpg







Powodem "rozsypki" może być u Ciebie duza ilosc widzetów na głównej stronie , Matrix może sobie z tym nie radzić.Sprawdz ile po uruchomieniu blokuje pamięci (zakładka "o systemie").

Na razie nie mam żadnych widżetów, nie wróciły i może dobrze, jak mam znowu się bujać z backupem, a chodziło wszystko pięknie od miesięcy, to wole zostawić jak jest

ps.Zainstaluj Nexus-a chocby tego ,którego linkuje powyżej i spóbuj załadowac do niego swój backup z Matrix-a. Oczywiscie wyrzuci info ,ze wersje Kodi są inne i niektóre dodatki są niekompatybilne , faktycznie niektórych rzeczy może nie zainstalować ale poinformuje których. Generalnie jednak kopia powinna wejść , kiedys cos takiego zrobiłem ;-)

Nexusa ja mam cały czas, niezależnie i na nim testuje ; )

Powiedz lepiej gdzie tą płytę załączyć ; )
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mało tego, patrząc na fote z Twojego tutoriala dot. Maintenance - czyli:
Ustawienia EZ Maint. > Advanced Settings , u mnie nie wyświetla okna z optimize memorise, pojawia się od razu taki popup:
Dodatkowo u mnie jest "Advanced Settings (buffer size)", u Ciebie widzę samo Advanced Settings.
Zrzut ekranu (399).png


Zrzut ekranu (400).png


Chciałem, ale widz polega na tym, że nie miałem nigdzie opcji wyboru ; )

Nie pojawiło mi się okno które wkleiłeś, jedynie wskazałem folder gdzie mam backup i poszło.
Przez co robisz backup ? Przez EZ maintenance czy przez program Backup z oryginalnego repo Kodi ?
Bo moje screeny pochodzą z tego drugiego.
Tutaj trzeba ustawić ,co ma być archiwizowane
Zrzut ekranu (402).png
 
Do góry