Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

mat74

Well-known member
Bez reklam
Do fachowców od Kodi mam pytanie dotyczące współpracy aplikacji z telewizorem Sony Bravia z systemem Google TV 10.
Otóż żadna wersja Kodi (Leia 18.9, Matrix 19.3 i 19.4) nie pozwala na zapis, kasowanie i zmianę nazw plików na dysku zewnętrznym USB (Maxtor 2TB, NTFS). Oczywiście uprawnienia dostępu do pamięci nadane. W sieci nie znalazłem żadnych sensownych rozwiązań. Nie jest to jakiś wielki problem, bo do drugiego złącza USB w TV podłączyłem pendrive'a jako część pamięci wewnętrznej i mogę robić backup Kodi i zabawiać się plikami, ale szukam rozwiązania. Wdzięczny będę za każdą podpowiedź.

Btw. Czy masz w ustawieniach mediów aktywowaną możliwość usuwania i zmiany nazw plików ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Btw. Czy masz w ustawieniach mediów aktywowaną możliwość usuwania i zmiany nazw plików ?
Oczywiście. Mam podejrzenia, że to działanie związane z blokadą zaimplementowaną w Google TV w Bravii. Nie wiem dlaczego, ale zablokowane jest też połączenie z chmurą Google Drive, a z innymi łączę się bez problemu. Jakieś dziwaczne restrykcje związane z bezpieczeństwem.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Tylu Gladiatorów,to ja rozumiem :mrgreen:
20221202_140946.jpg


Na prawdziwe wydanie UHD,trzeba jeszcze poczekać...
20221202_142117.jpg
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No nie jest idealne... ale fajna opcja ;)
Co do AD,to zrobiłem ze 30 wyszukiwań i w 90% lepiej wypadało RD,ale tak samo (na moich ustawieniach) nie znajdowało za dużo polskich produkcji/polskich wersji językowych,koncertów,fikołków,czy nowości 4K z Netflixa ;)
"Przerażaczy" w 4K,odpalałem z zewnętrznego magnet linka.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam

Titan Bingie Mod

Tutek dla skórki Titan w połaczeniu z Kodi Nexus (z Matrix-em działa ta sama wersja).Powyżej link do wszystkiego co potrzebne ;-) - jest tam kompilacja Nexus-a w wersji 64-bit (sprawdzona) + repo fuchs w którym znajduje sie skórka + jesli kogos interesuje , działający w pełnej jakości dodatek Netflix.Dodatkowo a4subtitles dla Nexus i dodatek Player.

Więc po kolei- ściagamy i ładujemy repo fuchs246, instalujemy skórkę Titan Mod Matrix (android), wersja BETA równiez wchodzi ,szczerze mówiąc nie zauważyłem wiekszych róznic prócz chyba wiekszej responsywnosci wersji android.Dla wygody sugeruje mtak jak w przypadku AZR wcześiej ustawic sobie uruchamianie na "ustawienia".
Po przełączeniu na Totan dostajemy :



Zrzut ekranu (352).png


Wchodzimy w ustawienia skóry

Zrzut ekranu (355).png


Nie będę się zbytnio rozpisywał co przestawić , wszystko bedzie widać na screenach. W szczególnych przypadkach zrobie przypis, w razie czego pytać.

Zrzut ekranu (356).png


Zrzut ekranu (357).png


Zrzut ekranu (358).png

Oczywiscie tło mozemy wybrać sobie wedle własnego uznania.

Zrzut ekranu (359).png
Zrzut ekranu (360).png
Zrzut ekranu (361).png

Tutaj mozna równiez ustawić Library search ,wedle uznania.Nie ustawiajcie jednak informacji w stylu "Netflux" jest bug ,który wyłazi w przypadku seriali z kilkoma sezonami.

Zrzut ekranu (364).png


Zrzut ekranu (365).png


CDN.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Teraz ustawienie kolorystyki-

Zrzut ekranu (380).png


Zrzut ekranu (367).png

Tutaj ustawiamy kolor bocznego panelu menu-w oryginale jest on szary co nie wyglada zbyt dobrze na screenie ,przestawiony na czarny.

Zrzut ekranu (366).png

To ustawienie animacji dla wskaznika zajętosci. Kodi zapyta o instalację dodatku Animated spin , trzeba zatwierdzic, animację można sobie oczywiście wybrac dowolnie.

Zrzut ekranu (368).png

Tutaj włączanie pudełek ,ja mam jak na screenie zmieniony kolor opisu okładki.Oryginalnie jest biały, słabo czytelny ,niebieski wygląda lepiej )oczywiście kolor wedle uznania).

Zrzut ekranu (369).png

Teraz menu startowe ,czyli układ widzetów.
Zrzut ekranu (370).png


Uwaga !
Nie uzywajcie widzetu nr 5 , jest bug.Zostawcie go nieaktywnym ,kolejne widzety mozna wykorzystywać.

Zrzut ekranu (371).png

Ustawienie akcji-czyli co ma sie odpalać po kliknięciu na dana pozycje w menu.U siebie ustawiłem "search" filmy w "movies" seriale w "TV Shows". Mozna to sobie jednak ustawić dowolnie.


Zrzut ekranu (372).png
Zrzut ekranu (373).png
Zrzut ekranu (374).png


CDN.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ustawienia poszczególnych widoków mozna zastosować albo z poziomu set view w FEN ,bądż juz w skórce wywołując menu w danej zakładce/pozycji.
Zrzut ekranu (376).png


Zrzut ekranu (378).png


Dla odcinków seriali mam ustawienie "Netflix Landscape" -zapomniałem zrobić screena.;-)

Ostatecznie wyglada to mniej wiecej tak:

Zrzut ekranu (377).png

Zrzut ekranu (379).png

Zrzut ekranu (383).png

Zrzut ekranu (384).png

Zrzut ekranu (385).png



Uwaga !
Jeżeli ktos będzie chciał instalowac dodatek Netflix ze względu na kolejne utrudnienia ,które wprowadzili można się zgłaszać po dokładne ustawienia .Trzeba odpowiednio ustawić input stream adaptive i wpisać pełne ESN.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A tymczasem w Estuarym/Modv2 nowości, a konkretnie kręcąca się płyta w playerze.
Bardzo ok to wygląda i w końcu zaczyna to wyglądać.

Mat, jak coś znajdziesz jeszcze, daj znać.



20221206_020554.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Kręcąca się płyta była zawsze ale tylko dla pozycji z biblioteki lokalnej.Musze zerknąć czy są tam jeszcze jakieś zmiany,może w końcu ogarnęli bezpośredni dostęp przez plakaty w widzetach.Na razie siedzialem w Titan Mod a że wizualnie podoba mi się najbardziej i na NVIDIA ładuje się nawet szybciej niż myślałem to na razie pozostaje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, nie. Ja nie korzystam już z lokalnych plików, po co?
Wszystko w obrębie streamingu Fen/RD. Wczoraj odpaliłem i z automatu pojawiła się kręcąca płyta.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj była aktualizacja ,jeszcze nie zainstalowałem bo mam w tej chwili dezaktywowane EM V2 i AZR żeby sprawdzić jak w praktycznym użytkowaniu sprawuje się Titan.Na pewno jednak sprawdzę co tam za nowości dorzucili ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli jednak ; )
Widocznie u mnie poszła aktualizacja z automatu.
Daj znać, być może pojawiło się jeszcze coś ciekawego.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Musisz w ustawieniach wtyczki musisz dopisać resztę numeru ESN.Znajdziesz go w informacjach,w menu androida.Jest trochę wklepywania bo to coś koło 20 znakowa kombinacja cyfr i dużych liter.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czyli jednak ; )
Widocznie u mnie poszła aktualizacja z automatu.
Daj znać, być może pojawiło się jeszcze coś ciekawego.
Płyty są niestety tylko do filmów, do seriali nie ma.
By odpalac materiał bezposrednio z widzetów możesz spróbować : menu startowe->widzety->domyślna akcja na widzetach "film" i "program telewizyjny" - przełącz na "pokaz informacje"
media->video->domyślna czynnośc po wybraniu- pokaż informacje

W ustawieniach menu startowego wykorzystaj gotowe zakładki "filmy" i "seriale" , ich zawartośc możesz ustawić dowolnie .Po kliknieciu w daną pozycje na widzecie materiał nie odpala od razu tylko pokazuje karte informacyjną , trzeba kliknąc "odtwórz" .W sumie nie jest to zbyt duża niedogodność a u mnie na Nexusie (na laptopie) to rozwiązanie działa i nie wywołuje pętli.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety, ale po ustawieniach moja zakładka (szukaj fen) którą mam na głównej, wyrzuca dziwaczną stronę po chęci wyszukania czegokolwiek i staje się bezużyteczna.
Jest tu jakiś konflikt, a działającą wyszukiwarkę muszę mieć.

Pomijając już to, to szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem - "odpalać materiał bezpośrednio z widzetów" (?) W Estuarym/Mod?
U mnie zakładki są na głównej, pozbyłem się już dawno 'Film" i "Seriale", mam swoje sprecyzowane.
Jak wejdę w którąś zakładkę i pojawia sie dla przykładu "moja kolekcja", to po kliknięciu w film, pojawia się karta informacyjna i ok, jest tak jak piszesz.
Tylko dalej nie rozumiem, po co te zabiegi i co dają (?). Na głównej przecież i tak nie można ustawić widoku filmów - jak to ma miejsce w innych skórkach.

Edit:
Jest możliwość zmiany przezroczystości tła playera (strzałka)?

20221207_195454.jpg
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Niestety, ale po ustawieniach moja zakładka (szukaj fen) którą mam na głównej, wyrzuca dziwaczną stronę po chęci wyszukania czegokolwiek i staje się bezużyteczna.
Jest tu jakiś konflikt, a działającą wyszukiwarkę muszę mieć.
Masz gdzies bład w swoich ustawieniach, mam skróty do wyszukiwarki w podmenu widzetów i działają bezproblemowo.

Pomijając już to, to szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem - "odpalać materiał bezpośrednio z widzetów" (?) W Estuarym/Mod?
U mnie zakładki są na głównej, pozbyłem się już dawno 'Film" i "Seriale", mam swoje sprecyzowane.
Jak wejdę w którąś zakładkę i pojawia sie dla przykładu "moja kolekcja", to po kliknięciu w film, pojawia się karta informacyjna i ok, jest tak jak piszesz.
Tylko dalej nie rozumiem, po co te zabiegi i co dają (?). Na głównej przecież i tak nie można ustawić widoku filmów - jak to ma miejsce w innych skórkach.

Wygląd widzetów i możliwosc odpalania materiałów bezpośrednio ze strony głównej to po prostu kwestia estetyczna. Zakładki "Filmy" i "Seriale" mam ustawione bo nawet Trakt dzieli kolekcje na dwie grupy, do tego na stronie głownej mam zakładke Netfix i to wszystko.
Na głównej ,co prawda w sposób bardziej ograniczony ale można ustawić widoki filmów ,z reszta ja i tak najcześciej korzystam z plakatów gdy jest to mozliwe.(prócz odcinków w serialach).

Zrzut ekranu (386).png


Zrzut ekranu (387).png


Jest możliwość zmiany przezroczystości tła playera (strzałka)?
Nie znalazłem takiej opcji.
 
Do góry