Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Do fachowców od Kodi mam pytanie dotyczące współpracy aplikacji z telewizorem Sony Bravia z systemem Google TV 10.
Otóż żadna wersja Kodi (Leia 18.9, Matrix 19.3 i 19.4) nie pozwala na zapis, kasowanie i zmianę nazw plików na dysku zewnętrznym USB (Maxtor 2TB, NTFS). Oczywiście uprawnienia dostępu do pamięci nadane. W sieci nie znalazłem żadnych sensownych rozwiązań. Nie jest to jakiś wielki problem, bo do drugiego złącza USB w TV podłączyłem pendrive'a jako część pamięci wewnętrznej i mogę robić backup Kodi i zabawiać się plikami, ale szukam rozwiązania. Wdzięczny będę za każdą podpowiedź.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co jest ciekawszego na AD,względem RD ?

Wlasnie. Za 3 dni kończy mi się abo RD.
1. Warto zamieniać na AD? - zakładając, że z RD jestem zadowolony
2. Co w przypadku jak dokupię dodatkowo AD
a. Będą pokazywac się dodatkowe wyniki, czy będzie wyszukiwać tylko od jednego i będę musiał sobie wcześniej wybrać czy chce korzystać z AD lub RD?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Co jest ciekawszego na AD,względem RD ?
Wlasnie. Za 3 dni kończy mi się abo RD.
1. Warto zamieniać na AD? - zakładając, że z RD jestem zadowolony
Właściwie nie ma nic ciekawszego - zdarzyło mi się znaleść nie tyle pozycje , co wersje materiałów na AD których nie było na RD.Z drugiej strony zdarza się ,że cos jest na RD a nie ma na AD i wydaje mi się ,że takie sytuacje zdarzaja sie cześciej.Więc na pytanie -czy warto zmienić ? moja odpowiedż brzmi- raczej nie.

2. Co w przypadku jak dokupię dodatkowo AD
Masz dwa niezalezne zródla

a. Będą pokazywac się dodatkowe wyniki, czy będzie wyszukiwać tylko od jednego i będę musiał sobie wcześniej wybrać czy chce korzystać z AD lub RD?
Będą pokazywać się dodatkowe wyniki.Ja mam ustawione wyświetlanie rezultatów według jakośći,rozmiaru,providera i wyświetlają się po kolei pliki od RD i AD z reguły wyniki sie dublują.AD autoryzujesz praktycznie tak samo jak RD i niczego nie musisz przełaczać/wybierac.
 

EMR9

Member
Witam mam takie pytanie trochę nie w temacie .Mam w sypialni soundbar z dts virtual-x ale jakoś nigdzie nie mogę nic znaleźć w tym dźwięku
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
DTS virtual x jako źródło nie istnieje. Jak sama nazwa wskazuje jest to virtual.
Każdą ścieżkę można rozbudować o dts vir x. Jest to nic innego jak wyodrębnienie kanałów aby były dostępne jak w dts x.
Jeśli masz głośniki Atmos sufitowe powinien się z nich wydobywać dźwięk. Nie mam pojęcia jak to działa w soundbarze.
Jeśli źródłem jest dd/dd+ 5 kanałowe włączenie dts vir x pomoże aby napędzić pozostałe głośniki. Jeśli źródłem jest Atmos 7.1 lub dts:x włączenie virtual nie jest konieczne bo masz natywnie 😉
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
W streszczeniu by tu nie robić OT-po hdmi trochę lepiej.
Więcej info to już w innym wątku ewentualnie na PW.
 

justa6

New member
Cześć, mam do Was pytanie. Kupiłam miboxa i zainstalowałam kilka dodatków typu covenant, gaia, exodus tylko nadal nie widzę ich w zakładce dodatki mimo że w zainstalowanych widnieją ok. Macie może pomysł co źle zrobiłam lub czy coś pominęłam?
 

Attachments

  • 16696714268148195874149721836083.jpg
    16696714268148195874149721836083.jpg
    888,6 KB · Wyś: 19
  • 16696714456317710378205671698382.jpg
    16696714456317710378205671698382.jpg
    1017,5 KB · Wyś: 19

mat74

Well-known member
Bez reklam
Cześć, mam do Was pytanie. Kupiłam miboxa i zainstalowałam kilka dodatków typu covenant, gaia, exodus tylko nadal nie widzę ich w zakładce dodatki mimo że w zainstalowanych widnieją ok. Macie może pomysł co źle zrobiłam lub czy coś pominęłam?
Sprawdź w dodatkach video.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Obadam jeszcze przy okazji,bo trochę mi tam nie pasują sposoby płatności...

Karty i kryptowaluty- tak samo jak w RD.

ps.
Macie może pomysł co źle zrobiłam lub czy coś pominęłam?

Zainstalowałaś repozytoria a to nie są wtyczki.Tak przy okazji - moim zdaniem na te co sobie wybrałaś dodatki to szkoda czasu,nerwów i dłubania.Chyba tylko gaia jeszcze działa jako tako ale i tak idzie jak krew z nosa...
 
Do góry