Płyty cd w stereo

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja właśnie zamówiłem 2 płytki w SACD Vivaldiego .. pod koniec lipca powinny być :) z zamawianiem płyt to jest masakra..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek Panie ta z gitarą to Brothers In Arms.
Najlepsza płyta zespołu i nawet najbardziej parszywe wydanie tej płyty brzmi świetnie:D

Nie o tą płytę mi chodziło Kolego, miałem na myśli płytę składankę z gitarą na zdjęciu i takowe są dwie:
jedna to jest The best of DS i ona występuje w pojedynczym wydaniu (i to miałem na myśli - gitara czerwona) ale też jest w podwójnym wydaniu dostępna. Również ta płyta występuje w wydaniu japońskim "zwykłym".
A druga składanka również z gitarą jak dobrze pamiętam na żółtych kwadracikach to Sultans of swing the very best of DS., i ona też występuje jako pojedyncze wydanie jak i podwójne która również jest w wydaniu japońskim w shm i jest bardzo fajnie nagraną płytą. Ale miałem marketowe wydanie, które oddałem znajomemu i nie było tragedii np patrząc w stosunku do składanki Eurythmics.
Natomiast Brother in Arms na stan dzisiejszy już jest w kilku wydaniach dostępna, nie mniej jednak najlepsze wydanie tej płyty na stan dzisiejszy jest wydanie japońskie w SHM w sacd .. i to jest to wydanie.. dzisiaj nie ma nic lepszego jeśli chodzi o tę płytę.


tak dla ciekawości Queenu składanki również w tym formacie całkiem niedawno się ukazały.

A kto jakich wydań słucha i na czym - dla mnie mogą ludzie słuchać i mp3 i na starym kasprzaku.. ja podchodzę w ten sposób, że jeśli coś lubię to chcę to mieć w fajnej jakości, a każdy robi po swojemu. I na pewno słucham muzyki z płyty, a nie płyty.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
a ciekawe jak by wyglądało zestawienie japońskiej wersji Brothers in Arms
z tą amerykańską z wydawnictwa MOFI, które wydaje zarówno płyty winylowe jak i SACD:
UDSACD2099-2T.jpg

b9e831e44acea63ba873ca7f9711


Chyba się skuszę na tego winyla ;) bo zwykłego to mam, zakupionego wiele lat temu jako nowość :D

U siebie mam najtańszą wersję hybrydową, którą można tanio kupić na alle... a jakość jest bardzo dobra, choć podrasowana wielokanałowo:
9aafeb61475cb426c58b83f8d6a5
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz masz gramofon to ja bym kupił winyla - raz się żyje.. i powiem Ci uczciwe, że jakby tę konkretną płytę chciał kupić na cd to kupiłbym z USA właśnie między innymi dla sprawdzenia.. A mam znajomych co kupują wydawnictwa z USA płyty i są zadowoleni.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Henry
Ja dorastałem przy Brothers... oraz Love over gold to dwa albumy, które u mnie leżą na wierzchu:)

Lolek
Racja jest wydanie The best of z czerwoną gitarą, dostałem cd od żony na święta rok temu i zapomniałem o nim, ogólnie u mnie płytki ostatnimi miesiącami się kurzą.

Btw
Jakby ktoś widział gdzieś jakieś dobre wydanie Alphaville - Forever Young to będę wdzięczny za kontakt.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja sie teraz zastanawiam nad wydaniami w XRCD i seria audiophile voices ... tylko drogo niestety.. tutaj kawałek.. pikne głosy - jak ktoś lubi jazz to miód na serce..

[youtube]9pU7k2X2izw[/youtube]
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jak widać nie tylko to moja ukochana płyta .Rzeczywiście wydań jest sporo ,najbardziej znane są wersje SACD ,płyty się ukazały z okazji 20 rocznicy mówię o dwóch bliźniaczych wydawnictwach oba są Multichanel ale jedno z nich jest HDCD .Czytałem historię powstania tej płyty ,sporą ciekawostką jest to ,że album Brother n Arms ma kilka taśm matek nawet Mark Knopfler ma własną i tak naprawdę nie wiadomo z której taśmy pochodził materiał .Jeszcze większą zagadka jest to skąd firma JVC wzięła materiał do swojej audiofilskiej wersji - XRCD nie ma o tym żadnej wzmianki
Ale wracając jeszcze do wersji SACD transfer materiału z taśmy matki odbywał się z magnetofonu Sony PCM 3348 (Digital Audio Stationary Head)

cfcc139fcb95.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piękna maszynka Przemko.. JVC bardzo rzadko pisze skąd ma materiał..ale jedno jest pewne z tego co wszyscy piszą , którzy mają płyty K2 czy też w XRCD ,że jest to poziom wysoki .. ja mam jedną K2 i jestem zadowolony, a teraz właśnie się przymierzam do XRCD ..
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
a ciekawe jak by wyglądało zestawienie japońskiej wersji Brothers in Arms
z tą amerykańską z wydawnictwa MOFI, które wydaje zarówno płyty winylowe jak i SACD:
UDSACD2099-2T.jpg



Chyba się skuszę na tego winyla ;) bo zwykłego to mam, zakupionego wiele lat temu jako nowość :D

U siebie mam najtańszą wersję hybrydową, którą można tanio kupić na alle... a jakość jest bardzo dobra, choć podrasowana wielokanałowo:


Już się skusiłem na te wersję remastered, zarówno SACD jak i Vinyl. Szkoda było kasy. Dla mnie słabo, bardzo słabo. Zero głębi i bardzo duzo góry. Wersja vinylowa oraz SACD brzmią dokładnie tak samo. Zwykła cyfra.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu Ty masz tę płytkę ?


https://allegro.pl/dire-straits-brothers-in-arms-sacd-re-mixed-in-5-1-i7087905035.html


Ja pisałem o tej - podobno Ci co słuchali pisali, że jest to najlepsze wydanie...

https://allegro.pl/dire-straits-brothers-in-arms-japan-shm-sacd-24h-i6514441087.html

aczkolwiek nie znam nikogo kto miałby to wydanie i kto wie czy nie jest lepsze.. i nie mam na myśli, że patrzę pod względem ceny.. żeby nie było.. :)

https://allegro.pl/dire-straits-brothers-in-arms-1-cd-xrcd2-i7428587815.html

a ja bym celował w to wydanie .. w USA cenowo jest rozsądnie i myślę ,że nawet jak wypadnie gorzej w stosunku do powyższych to jak na moje potrzeby to wydanie spełniałoby oczekiwania.. a sama wytwórnia MFSL z tego co można usłyszeć nie ma powodów by miała kompleksy w stosunku do Japończyków.. zresztą wystarczy popatrzeć na płytę jak jest wykonana.

Dire Straits-brothers in arms MFSL USA sacd nowa (7349054797) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Krzychu płyty płytami - 02. 07 a ja w kominku rozpaliłem :) szał..
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Winyl wydał też MFSL co ciekawe na 2 małych płytkach - niestety nie słuchałem ale podejrzewam że to najlepsza możliwa jakość jeżeli o płyty winylowe chodzi Jest też wydanie Europejskie na dwóch winylach ale 12'
 

DrWredman

Active member
Z winylem bym nie dyskutował bo u każdego może zagrać inaczej.
Również czekam na potwierdzenie. Krzychu, które dokładnie masz płyty?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przemko a masz coś z MFSL ? mam na myśli płyty winylowe czy też cd ? Ja dobre rzeczy o nich czytałem :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Też dużo dobrego czytałem o tych plutach, ale niestety nie mam MFSL w swoich zbiorach
Na moment wracając do winyla ,wydanie jednopłytowe czyli normalne słuchałem i dobrze grało ,natomiast dwu - płytowego już nie.
 
Do góry