Pliki AVCHD - co z nimi robić?

mocomus

New member
T-Reg napisał:
Ja mam pewien problem.Przezucam pliki z Sony SR12 na laptopa.(Core 2 Duo 2.4GHz,4096 RAM,Nvidia 8600 GS-256 GB).Probuje nagrac dysk DVD AVCHD przy pomocy Pinnacle 12 Ultimate.W trakcie renderowania Ultimate zawsze sie zawiesza.Wentylator gwizdze na pelnych obrotach, a procek 100% obciazenia.Co robic?Macie pomysl?

Jest dostępna poprawka 12.1, która zdecydowanie poprawia edycję i zarządzanie projektami AVCHD.
 

T-Reg

New member
I nic !!!!!!!

To znow ja.Chodzi dalej o Pinnacle 12 Ultimate.Jesli renderuje film HD na zwykle DVD wszystko jest OK.Jesli tworzy AVCHD zawsze sie zacina po 8000 klatek , ale w roznych miejscach.Powtarzalem juz tyle razy ze obecnie tnie sie juz na menu.Wersja programu jest aktualna.Odinstalowalem k-lite kodeki.Przeinstalowalem P12.Zastanawia mnie czy to nie sprawa temperatury.Filmy obrabiam na Laptopie:
2,4 GHz Core 2 duo,4096 RAM,Nvidia 8600GS-256MB,320 GB S-ATA.Przy renderingu AVCHD obciazenie procesora wynosi 97-100%,na DVD juz tylko do 90%.Nie wiem jaka jest temperatura procesora,ale jest "cieplo".Wlasciwie program sie nie zawiesza tylko staje,ale nawet gdy procesor jest juz zimny to nie rusza.Juz tydzien slecze nad tym i marnuje czas przeznaczony dla zony.Kupilem podstawke pod laptopa z wentylatorem.Nie pomaga.A DVD idzie.Ale ja chce FULL HD.Co mam robic dalej.Za tydzien lece do Egiptu i co?.Mam tylko DVD ogladac.To po co mi kamera HD ?.Moze lepiej byloby nagrywac BLU-RAY.Czytalem gdzies ze nie zuzywa to takich zasobow komputera jak AVCHD.Ale to juz nastepny wydatek.Ok. 200 € na zewnetrzna nagrywarke.

Co radzicie Panowie fachowcy?
 

T-Reg

New member
Znow ja

A jednak sie mylilem.DVD zatrzymalo sie na renderingu po 31000 klatce.Probowalem juz tez Ulead video studio 11.5 Plus.Na nim AVCHD chodzilo,ale ten program nie ma takich mozliwosci.Teraz zastanawiam sie nad Magix Video Deluxe 15 Premium.Wyglada powaznie.Moze lepsze od Pinnacle ?
 

T-Reg

New member
Dziekuje Kolego Mocomus

Na polskiej stronie tego patcha nie bylo,ale znalazlem na niemieckiej.Jestem juz na 10000 klatce i wciaz idzie.Nawet komp sie nie grzeje tak bardzo.Zobaczymy jak bedzie dalej.
 

T-Reg

New member
Klapa !

Wiem ze chciales pomoc.Moj optymizm byl przedwczesny.Nie dosc ze poszedlem spac o 2 w nocy,to rano rozczarowanie.
"Kopiowanie nie powiodlo sie".Teraz znow zacina sie i pokazuje "Runtime Error",Lub "zbyt malo pamieci"No i co Ty na to ?Mam przeinstalowac, a moze cos nie tak z ustawieniami?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Corel Video Studio 12

T-Reg nie wiem dlaczego uważasz, że UVS 11.5 jest kiepskim programem.
Jeżeli potrzebujesz program do obróbki plików AVCHD to polecam jego nowszą wersję a mianowice Corel Video Studio 12.
A jeżeli uważasz, że te programy są "za słabe" no cóż są "poważniejsze" narzędzia, ale sporo kosztują i potrzeba do tego mocnego komputera. A to już spore wydatki....
 

T-Reg

New member
Ulead

Nie uwazam ze sa do niczego.Studio ultimate wydaje mi sie bardziej zaawansowane.Ma chuba wieksze mozliwosci,ktorych narazie nie umiem wykorzystac.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No właśnie o to mi chodzi! Uważam, że UVS jak dla amatora jest wystarczający. Można spokojnie film zmontować.

Jeżeli Ci nie wystarcza, oczywiście ja to rozumiem. Każdy szuka tego co mu odpowiada.

Miłego wypoczynku Ci życzę i pięknych ujęć filmowych !!!
 

Archi100

New member
Kto mi pomoże? Problem z płynnością obrazu po zmontowaniu w Pinnacle i UVS

Witam, czytałem trochę te forum, ale już tych informacji jest tak wiele i różnych że się pogubiłem. Ale od początku...
Mam kamerkę SONY SR 11 HD, i oczywiście jak każdy użytkownik chciałem sobie zmontować materiał nagrany z wakacji i nie tylko na płytki (w Blu Ray i w DVD, bo nie każdy jeszcze ma BR) i klapa... Użyłem najpierw programu Pinnacle 11, potem 12 plus, ale niestety, najpierw się wykolejał, jak chciałem nagrać materiał bezpośrednio na płytę to się zatrzymywał po około 60000 klatce i stał sobie, cisza, więc próbowałem go zrzucić najpierw na dysk twardy i potem sobie to zgrać np. Nero, udało się (ale dużo mniejszy plik) - w HD, ale kolejny zong, obraz "skacze", jest poprostu nie stabilny, każdy ruch postać jest nie płynny, nie widać tego tak bardzo, choć mnie przeszkadza, hmm strsznie kiepsko sięto ogląda, po 10 minutach oczy bolą..., więc zrobiłem to w systemie DVD, i to samo, dość że jakoś obrazu gorsza, to jeszcze ta niestabilność obrazu, nie wiem nawet jak mam to nazwać. ;-), i jeszcze jedno w Pinnaclu jak zgrywam bezpośrednio na płytąmożna nagrać w dżwięku 5.1, ale już jak to zgram na dysk twardy to pozostaje tylko stereo...
Potem spróbowałem to nagrywać i tworzyć ten montaż w programie Corel Video Studio 12, i problem mam ten sam...Robię to na lapku SONY VAIO procek, 2,4 Core Duo, pamięć 4GB, Grafika Nvidia GeForce 8600 GS, 256 MB z nagrywarką Blu Ray...
PROSZĘ POMÓŻCIE MI TEN PROBLEM ROZWIĄZAĆ!!! JUŻ ta kamerę mam prawie rok, i nie mogę sobie poradzić z dobrą obróbką materiału video...
Chętnych co chcą mi pomóc podam numer mój numer GG - 284252.
 

bemx2k

New member
Archi100

Napisz czy jak zrzucicsz material video na dysk twardy i potem probujesz go odtworzyc za pomoca jakiegos playera ''x''
to czy takie video masz plynne ???
Jezeli tak
to pewniakiem robisz cos nie tak w w/w programach do edycji
sprawdz krok po kroku parametry projektu w jakim obrabiasz video .

swoja droga polecam soft
Sony Vegas Movie Studio
 

Archi100

New member
Witam

Kamerka jest z USA i działa w systemie NTSC, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Materiał obrabiam programem Corel Video Studio, pomaga mi w tym kolega z forum, któremu bardzo dziękuję, ale wytężamy nasze mózgi i niestety problem ciągle się powtarza.
Mianowicie, obraz jest nie stabilny, gdy np. kamerką podąża za jakimś przedmiotem lub są wykonywane szybsze ruchy, wtedy to jest bardziej widoczne, ma się wrażenie jak by nie było płynności ruchów, po 15 minutach oczy już tak bolą że nie chce się tego oglądać. Przy scenach statycznych przeszkadza to już mniej.
Odtwarzać chcę to na stacjonarnym DVD, tak by każdy mógł to zobaczyć...
Ale jeżeli połączę kamerkę kabelkiem przez HDMI, to surowy materiał z kamerki wygląda ok, super płynność, a materiał przerobiony - LIPA. Już nie wiem gdzie tak naprawdę tkwi ten problem, skąd to się bierze...
Wygląda na to że to program musi mieć jeszcze może jakieś ustawienia, ale już przerobiłem chyba wszystkie...
Proszę jak ktoś miał taki problem niech podpowie co trzeba zrobić.
 

pandarek

New member
Zapis AVCHD (.mts, .m2ts) na karcie SDHC

Od kilku miesięcy nie mogę poradzić sobie z takim problemem.
Mam kamerę AVCHD PANASONICA. Filmy montuję PINNACLEM (obecnie ver. 12.1). Na wyjściu chciałbym mieć film AVCHD (.mts lub .m2ts) nagrany na kartę SD/SDHC (wynika to z tego że mam Plazmę Panasonica ze slotem SD który czyta AVCHD). PINNACLE niestety nie zapisuje bezpośrednio na SD. Nie mogę też wygenerować samego pliku .mts/.m2ts na HDD. Jedyne co mogę zrobić to na wyjściu ustawić AVCHD i napęd DVD i zrobić obraz na HDD bez zapisywania na DVD a następnie stworzyć strukturę na karcie i przekopiować na nią zapisany wcześniej plik .m2ts.
Tym sposobem mam jednak ograniczenie pojemności plików do 8,5GB (pojemność płyt DVD DL).
Czy zna ktoś może sposób na zapisanie filmu w formacie .mts/.m2ts bez ograniczeń wielkości ?
Będę wdzięczny za pomoc !
 

filoj

New member
nts n2ts

witam,
mam wielki problem, jak to zrobic
zrzuciłem pliki z kamery do kompa i z formatu nts zrobil sie n2ts. dokupilem ostatanio ps3 aby moc odtwarzac w jakosci HD. niestety nie moge teraz tego zrzucic do ps3, nie wiedzi tego formatu(n2ts). jak moge wrocic do formatu nts??
bardzo prosze o pomoc.

z gory dzieki

Pozdrawaim,
filo
 

felis

New member
Witam
A próbowałeś zwyczajnie zmienić rozszerzenie nazwy pliku z m2ts na mts? Patrząc na rozmiary plików które sam zrzuciłem na komputer różnice dotyczą tylko nazwy rozszerzenia.
Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dokladnie tylko roznica po kropce
kamera nagrywa w mts, ale jak przniesiesz do kompa przez progrma to ma m2ts, roznic nie ma
zmien nazwe recznie jak jest duzo to programem total commander
 

pirko

New member
prosze o pomoc..

mam pliki m2ts z kamery canon hf 10
i teraz mam problem z odtwarzaniem tego,
1. program vlc odtwarza mi dzwiek ale obraz jest rozmyty
2. program all player i subedit odtwarza ładnie obraz ale brak dzwieku
3. powerdvd - odtwarza dzwiek ale brak obrazu
4. tylko nero nowe odtwarza dobrze dzwiek i obraz,
chce odtwarzac te filmiki zwyklymi programiami, - o mi brakuje?, jaki sterownik aby działało wszsytko dobrze,


kolejna rzecz to czym moge dobrze połaczyc te pliki, bez edytowania, chce je tylko połaczyc 4 w całośc, ale nei dziła mi program tssplitter.. pisze ze wystapił bład aplikacji i sie zamyka, prosze o polecenie czegos do łaczenie plików
dzieki
 
Do góry