Pliki AVCHD - co z nimi robić?

Sdolas

New member
Dzięki marcho za podpowiedź, przepraszam ale dopiero teraz się do niej dokopałem.
Właśnie zgodnie z podpowiedzią nagrałem pliki .m2ts na płytkę DVD w programie PMB dołączonym z kamerą. Program dodaje menu a w jednym z katalogów umieszcza oryginalne pliki .m2ts
W najbliższym czasie przetestuję który odtwarzacz " łyknie " tą płytę ;)
 

wskalski

New member
Pinnacle Studio Ultimate 12

od dwóch dni bawię się tym programem i na razie porażka (z kamery Samsung mam pliki AVCHD) - płytę DVD AVCHD mogę nagrać z bitratem 17M/s a BluReya 25M/s - SPADEK JAKOŚCI ZBYT WIDOCZNY!!!!!, najmniejszy spadek jakości mogę mieć jak konwertuję do MPG2 bo mam możliwość bitratu 50M/s (to czyta dużo odtwarzaczy) - ALE JA CHCĘ MIEĆ PŁYTĘ...!!! - czy ktoś ma podobny problem z tym programem?
 
Ostatnia edycja:

wskalski

New member
Pinnacle... jeszcze raz

nawiązując do tego co napisałem wyżej - z plików około 1GB z kamery zrobił się na dysku DVD AVCHD plik m2ts (w katalogu BDMV/Stream) o wielkości 143MB - I JAK TU MÓWIĆ O JAKOŚCI..!!!
 

Sdolas

New member
Dziwne jest to co piszesz bo w moim przypadku po nagraniu plików na DVD pliki m2ts miały tą samą pojemność co źródłowe na hdd więc jak sądzę pliki były tylko skopiowane do katalogu bez ich konwersji, dodane menu i to wszystko.
Po testach w MM okazuje się że są odtwarzacze stacjonarne które czytają tą płytę ;)
Nie bardzo też rozumiem pogoni za wyższym bitratem. Skoro kamera nagrywa załóżmy 15M/s to konwersja do wyższego bitrate moim zdaniem nie ma sensu. Powiększy to jedynie pojemność plików ale nie jakość.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kolego Wskalski jakoś dziwnie Ci to wyszło.... coś nie tak.

Co do nagrywania plików AVCHD na płytę DVD można to zrobić bez utraty jakości i przeliczania plików a następnie odtworzyć taką płytę w odtwarzaczu Blu-Ray.

Nero od wersji 8 bodajże umożliwia utworzenie płyty DVD - AVCHD w podprogramie Nero Vision.
Przetestowałem działa. Mój odtwarzacz Blu-Ray czyta taką płytę bez żadnego problemu!!!!
Polecam.
 

wskalski

New member
PSU12 jeszcze raz

dziwne bo program CyberLink dostarczony z kamerą ma opcję archiwizacji AVCHD na DVD i też jakby się męczy z jakąś konwersją (chyba?) i daje obraz z dużo niższą jakością, odtwarzanie na BD35 żaden problem - tylko ten spadek jakości....!!! może to wina słabego procesora w kompie???? nie mam wyszukanego zestawu : procesor 3,06 GHz, 2GB-RAM i karta GeForce 7300GT 512MB
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Przy nagraniu płyty DVD AVCHD w nero nie ma spadku jakości. Program zapisuje pliki w takiej jakości jakiej nagrała kamera.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z tego co się orientuje to minimum wersja Nero 8.
Mam także nadzieję, że inne firmy też dostrzegą problem i powstanie oprogramowanie, w którym pliki AVCHD nie będą przeliczne.... tylko nałożone efekty i menu.... mam nadzieję, że to już niedługo.
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
Seba_Fan

Inny format kompresji ....ummm co najmniej kilka lat
tak 3-4 lata minimum , AVCHD ( H264+ ) jest stosunkowo niedawno wprawadzony
a w kamerach dopiero od roku , wiec liczyc mozna tylko na dopracowany soft
ktory umozliwi maximum operacji na plikach video bez rekompresji .
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no wlasnie, tylko cos dlugo im to zajmuje, nie rozumiem tego w programach po co rekompresja i kompresja, no ale jak widac cos im nie idzie.
 

wskalski

New member
strata jakości

chyba wiem w czym problem, pliki z kamery Samsung nagrane w formacie 1280x720/50p (MP4/h.264) różne programy nie traktują jako AVCHD i przeprowadzają dziwną konwersję ze znaczną stratą jakości.... kiedy w programie CyberLink (dostarczony z kamerą) zwiększam do 1920x1080 (ale MPG) z najlepszymi ustawieniami, dodaje potem do NERO, to tak stworzona płyta DVD w AVCHD jest ok... strata jakości od oryginału do 5% co na razie mnie zadowala... dzięki za podpowiedzi
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Seba Fan odpowiedź jest prosta czemu to długo idzie...
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o....pieniądze oczywiści!!!


Kolego Wskalski skoro nagrywasz w rozdzielczości 1280x720/50p - to po co później ją zwiększasz? Nie możesz zostawić tak jak jest i tak wypalić płytę w Nero?
 

bemx2k

New member
marciniozo

1. Pieniadze
2. Lenistwo programistow

Swoja droga producenci camcorderow powinni byc napietnowani za brak odpowiedniego softu ,tak dla przykladu 2 miliony mail'i do Canona
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No z tymi mailami to dobry pomysł.... Skoro w Nero można nagrywać płyty AVCHD bez zbędnego przeliczania to jaki problem dołożyć możliwości edycyjne?

I tu się kłania post bemx2k....
 

bemx2k

New member
Nie ma komu poprowadzic takiej ''Rewolucji''
ogolnie wiekszosc ludzi przywykla do dziadostwa
i kulawego oprogramowania , wiekszosc mysli za tak byc musi
ze nie ma szans na poprawe
stad mamy co mamy :/ dziury patche i niedopracowany soft.
 

viValdi

New member
Bez reklam
To ja proponuję, aby nieleniwi marciniozo i seba fan wzięli się za porządne programowanie i dali nam super produkt za darmo. Jestem gotów poczekać 2 tygodnie ale dłużej to już nie bo to by znaczyło, że oni, tak jak wszyscy programiści, są równie leniwi.

Znam przypadek gdzie 2 programistów zrobiło potężny software - praktycznie darmowy - porównywalny stopniem komplikacji do edytora wideo.

Panowie - to się da zrobić tylko nie bądźcie leniwi i chciwi :eek:k:
 

T_G

New member
material avchd mozna juz bez rekompresji edytowac tak jak zwykly pal dv w pinnacleu, vegasie i premierze cs4 - liczy sie dopiero przy exporcie do pliku wynikowego
 
Do góry