Pliki AVCHD - co z nimi robić?

felis

New member
Witam
pirko napisał:
prosze o pomoc..
mam pliki m2ts z kamery canon hf 10
i teraz mam problem z odtwarzaniem tego, (...)
co mi brakuje?, jaki sterownik aby działało wszsytko dobrze,
i
U mnie pomogło odinstalowanie wszystkich codec-ów z systemu i wgranie wyłącznie jednego K-lite Mega Codec Pack. Odtwarza się bezproblemowo, za to padła obróbka w programie dołączonym do kamery czyli ImageMixer 3 SE. No ale ten program działał poprawnie właściwie tylko na czystym systemie.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

prezos

New member
pirko napisał:
prosze o pomoc..

mam pliki m2ts z kamery canon hf 10
i teraz mam problem z odtwarzaniem tego,
1. program vlc odtwarza mi dzwiek ale obraz jest rozmyty
2. program all player i subedit odtwarza ładnie obraz ale brak dzwieku
3. powerdvd - odtwarza dzwiek ale brak obrazu
4. tylko nero nowe odtwarza dobrze dzwiek i obraz,
chce odtwarzac te filmiki zwyklymi programiami, - o mi brakuje?, jaki sterownik aby działało wszsytko dobrze,


kolejna rzecz to czym moge dobrze połaczyc te pliki, bez edytowania, chce je tylko połaczyc 4 w całośc, ale nei dziła mi program tssplitter.. pisze ze wystapił bład aplikacji i sie zamyka, prosze o polecenie czegos do łaczenie plików
dzieki

też mam HF10 i
1. VLC odtwarza ładnie z dźwiękiem, ale czasami się zacina bo korzysta tylko z 1 rdzenia
2. subedit korzysta z kodeków - mam zainstalowane ffdshow (1 rdzeń wykorzystywany) i też ładnie odtwarza z dżwiękiem, ale jeszcze bardziej klatkuje niż VLC
3. powerdvd - obsługuje już 2 rdzenie bardzo dobrze odtwarza obraz i dźwięk i prawie jest to mój domyślny player do avchd
4. nero tez chodzi ładnie - program na 2 rdzenie

A najlepiej i najsprawniej odtwarza programik pchełka dołączony do kamerki, który jest na płycie z softem - ImageMixer 3 SE Player (też uruchamia 2 rdzenie)

ja konwertuje z łączeniem za pomocą TMPGEnc 4.0 XPress 0 korzysta z 4 rdzeni i z CUDA - przy gtx 260 i amd 9850 idzie jakieś 40 fps

zainstaloawne mam tylko najnowsze stery nvidia, najnowszy directx (listopad), ffdshow, ac3filter i nic więcej i wszystko śmiga

Jakby ktoś wiedział jakie kodeki korzystają z wielu rdzenie to proszę o info

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

zbyszekwawa

New member
pliki AVCHD STEREO

Czy ktoś posiada informację jakimi programami można obrabiać format avchd stereo to znaczy dwa obrazy obok siebie
 

jackpe

New member
tsMuxer i m2ts Sony

Witam
Może ktoś mi pomoże z tym w/g mnie prostym programem v 1.8.8 do łączenia plików m2ts :) Kiedy próbuję łączyć pliki z kamery Sony SR12E to połączeniu plików otrzymuję rozdzielczość obrazu 64x128. Nie jest to zmniejszony do tej rozdzielczości obraz, tylko okno o tej wielkości na środku połączonego obrazu. Plik wejściowy m2ts, wyjściowy m2ts. Nie ważnie czy łączę poprzez dodanie nowego pliku, czy przez append.
Kiedy łączę poprzez append pliki z kamery Panasonic HD100 obraz po połączeniu jest ok. Pliki z Panasonica łączone funkcją add nie działają.
I co najciekawsze. kiedy połączę 2 pliki poprzez append z tym, że pierwszy będzie z panasonica a drugi z Sony, wszystko jest ok. W odwrotnej kolejności będzie rozmiar 64x128.
Laptop Compaq Vista 8710p - C2Duo T8300+4Gb ram. Próbowałem na innym lapku z XP ale jest dokładnie tak samo.
Jest jakiś inny program do łączenia plików bez przekodowywania, który robi to a taką prędkością?
 

zbyszekwawa

New member
stereo 3d hd z przystawką 3d

Sydon777 napisał:
Swego czasu dużo na ten temat pisałem w wątku Filmy 3D HD
Tematem związanym jest wątek Kamery 3D HD

dzieki syndom777 za info już myslalem że twoja aktywność skończyła się w 2007 roku.A teraz do rzeczy.Wszystkie te posty o których piszesz sa z 2006 lub 2007.Jedyny program jaki tam jest opisany to Windows Media Encoder no i oczywiscie stereo movie maker.Napisałem do Ciebie prywatnie maila z opisem ale pozostał bez odpowiedzi . Posty dotyczą bardziej ogladania filmów 3d niż ich obrabiania.A teraz cos o sobie.Posiadam panasonica sx5 a do tego nasadke stereo z lat 50 stereo tach.A więc robię filmy avchd w formacie 8/9 czyli 16/9 na poł.w tym wypadku znika problem synchronizacji.Przystawka jest standardowa a wiecej mozna o niej poczytac na blogu dotomka .blog.onet.pl
O obróbkę avchd pytalem andwala ale on na razie sie tym nie zajmuje.SMM nie czyta plików avchd a ponadto ma tylko format 4/3 .Stereoscopic Player czyta pliki 16/9 ale nie czyta plików avchd.Bardzo obszernie pisałeś na postach o 3d hd i plikach avchd.

Dzieki za podpowiedz ale oba posty są bardzo opisowe dużo tam teorii i gdybań niz porad z zakresu obróbki plików avchd w formacie 3d .Dlatego proszę o praktyczne wskazówki

Pozdrawiam
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Istotnie moja aktywność na Forum w zakresie AVCHD, Kamer 3DHD i Filmów 3DHD skończyła się, ponieważ uważam, że wszystko co istotne w tej tematyce zostało już napisane. Teraz i w najbliższej przyszłości będzie to tylko dopasowywanie tej wiedzy do indywidualnych potrzeb nowych użytkowników. Oczywiście nie zabraknie też problemów - ale nie dlatego, że nie zostały rozwiązane, tylko dlatego, że zderzenie starego z nowym nigdy nie zachodzi bezkolizyjnie. Wielu użytkowników już teraz dobrze się czuje w świecie HD, więc pomocnych dłoni na Forum przynajmniej w tym zakresie nie zabraknie.
Ponieważ sam się "podłożyłem" więc wypada mi odnieś się do poruszanej problematyki. Na początek co do blogu Tomasza Bielawskiego (który wspominasz), to warto podkreślić, że jest to unikat chyba w skali światowej i wart jest rozpropagowania. To jest niewiarygodne, ile entuzjazmu i zaangażowania może wykazywać człowiek "pozytywnie zakręcony". Jego kolekcja z zakresu 3D w sprzęcie i tekstach może konkurować z najlepszymi muzeami. A co do meritum, to nasadka stereoskopowa zastosowana w tworzeniu filmu 3D jest rozwiązaniem bardzo kompromisowym. Jest to rozwiązanie kuszące bo tanie, ale efekty wcześniej czy później każdego zniechęcą. Od tego można zacząć przygodę w trzecim wymiarze, ale nie warto w to rozwiązanie się zbyt angażować. Efekt końcowy (niezależnie jak materiał będzie obrobiony) zawsze będzie tylko "słupkiem" na takim czy innym ekranie. Gdy już przyzwyczailiśmy się do formatu 16:9 i format 4:3 nas drażni, to 8:9 tym bardziej (w rzeczywistości jeszcze trochę węższy). Jak pisałem, Canon wiele czasu i pieniędzy poświęcił na budowę do kamery cyfrowej HD obiektywu 3D, pracującego na podobnej zasadzie co owa nasadka - ostatecznie jednak pod naporem krytyki zrezygnowano z takiej produkcji. Wydaje mi się, że eksperci z zakresu techniki 3D są zgodni, iż aktualnie i w najbliższej przyszłości, blokowanie dwóch standardowych kamer HD jest najlepszym wyjściem. Tutaj cała problematyka związana z synchronizacją kamer jak i z obróbką materiału jest już wystarczająco rozwiązana, aby mogli z niej korzystać amatorzy.
Jeżeli jednak chcesz pozostać przy owej nasadce, to też nie widzę większego problemu z obróbką materiału filmowego. Przecież w rezultacie filmowania otrzymujesz zwykłe pliki AVCHD (czyli pliki video-H264 i audio w kontenerze strumieniowym .m2ts) i do ich przycinania i montażu możesz stosować dowolny program do tego przystosowany, a wynik zapisywać z wykorzystaniem kodeka i kontenera, który akceptuje Stereo Player (MPEG2, AVI, DIVX, XVID). SMM jest bardzo przydatny do obróbki materiału filmowego z dwóch kamer bez synchronizacji. W twoim przypadku nie jest konieczny - a różne techniki odtwarzania zawarte są w samym Stereo Playerze (z obrazu przy obrazie w twoim przypadku możesz dostać np interlaced video dla okularów migawkowych lub różne anaglify). Nie ma też problemu z zastosowaniem projekcji polaryzacyjnej, tylko musiałbyś w każdym projektorze przysłaniać zbędne połówki obrazu.
Na koniec mała refleksja. Może z tematyką filmów 3DHD za bardzo się pospieszyłem i odnoszę wrażenie, że wielu początkujących entuzjastów się pogubiło. Ale wszystko przed nami - bo kolejność musi być taka SD-HD-3DHD. Filmy 3D w standardowej rozdzielczości już coraz częściej na rynku się pojawiają, ale my wciąż czekamy na filmy 3D HD i jakiś 3D HDTV. Wyglądało na to, że Philips dotrzyma przyrzeczeń i na rynku w 2008 roku telewizory autostereoskopowe 3D zawitają tłumnie do sklepów. Tak się nie stało - i chyba dobrze, bo są większe szanse, że otrzymamy na rynku bardziej obiecującą technologię 3D Panasonica (http://www.electronista.com/articles/09/01/07/panasonic.3d.hd.at.ces; pisze też o tym Ar2 w relacjach z CES). Nie unikniemy chyba jednak kolejnej "wojny formatów", bo Philips wciąż nie odpuszcza i nieoficjalnie pisze się o 56 calowym 3D HDTV za 25 000 $ (http://www.electronista.com/articles/08/10/02/philips.intros.3d.hdtv)
Już sam fakt, że Panasonic nawiązał współpracę z Cameronem dobrze wróżyło rozpowszechnieniu się techniki filmowej 3D. Panasonic wybrał technologię okularów migawkowych, a więc coś, co przez wiele lat było dopracowywane i w komputerach już sprawdziło się. Co powiecie na taki 103 calowy telewizor plazmowy 3D, współpracujący z odtwarzaczem Blu-ray? - http://www.electronista.com/articles/08/09/24/panasonic.3d.hd.plasma/
Już w 2010 ma być gotowy nowy format Blu-ray 3DHD, a właściwie należałoby używać już nowego skrótu 3D FHD (3D Full HD). A technika projekcyjana 3D Panasonica może całkowicie zmienić nasze wyobrażenia o kinie domowym (prezentowano 3D FHD na ekranie 380"). Po sukcesach kinowych technologii Dolby 3D Digital Cinema można byłoby się spodziewać, że to ta technologia będzie oferowana na rynku konsumenckim - ale jak dotąd cisza.
Ciągle jednak trzeba czekać i przygotowywać niezłą kasę, aby wejść w trzeci wymiar kina rodem z Hollywood. Ale niektórzy entuzjaści już w ten świat trzeciego wymiaru weszli z własną produkcją filmową 3DHD i wydaje mi się, że korzystając ze wspomnianych postów, każdy amator filmowania w HD może już zrobić kolejny krok w 3DHD. W moim odczuciu w tych postach nie ma abstrakcyjnych opisów i gdybania, ale komplet konkretów wynikłych z własnego doświadczenia. Mimo upływu czasu informacje te nie straciły na aktualności - mamy tylko lepsze a zarazem tańsze kamery, komputery czy projektory. Nowa propozycja Panasonica w zakresie 3D tylko podkreśla tę aktualność.
 

zbyszekwawa

New member
serdeczne dzięki sydon777 ale...

Serdeczne dzięki za tak wyczerpującą wypowiedż.Co do Tomasza to faktycznie ewenement na skalę światową ale jest jeszcze trochę innych pasjonatów 3d.Borys, Maciek,Andrzej,Tomak,Janusz,Jerzy, Krzysiek,Adam, ja i inni to grupa zapaleńców zrzeszonych w klubie stereoskop.org.pl.Spotykamy się co parę miesięcy i wymieniamy doświadczenia.Może do nas dołączysz serdecznie zapraszam kogoś z Krakowa .A teraz to ale.Tomka blog przytoczyłem dlatego ,że jest tam zdjęcie owej przystawki.A co do twoich uwag to parę moich refleksji.Oczywiście masz rację ,że przystawka zawęża obraz ale zawsze można kadrować i z 8/9 zrobić np 4/3 czy 16/9.A teraz szczegółowiej na temat mojego problemu.Kręcę w HD i na podstawie takiego nagrania zamierzam robić 3d stere SD czyli 1440 na pół jest 720 .Na licznych forach wypowiadałeś się o programach avchd więc myślę ,że masz doświadczenie w obróbce materiału a mi chodzi o kadrowanie i zapisywanie oddzielnie półobrazów do prawego i lewego oka.Wtedy kazdy dostępny program smm czy stereoscopic player spokojnie to otworza.Kazda konwersja obniza jakość i potem można otworzyć taki plik ale o niższej rozdzielczości.Mając telewizor full HD mogę oglądać to za pomocą przystawki (okularów) np. pixi lub podobnej bez żadnej obróbki lub na monitorze iz3d za pomocą okularów polaryzacyjnych ale to jest na roboczo_Oczywiście technika migotania też jest dobra ale każda pasywna technika jest zwykle lepsza od aktywnej.Jestem w trakcie poszukiwania przystawki migawkowej nu view lub podobnej do kamery hd (panasonic sx5) i zestawu migawkowego do plazmy panasonica 42pz85ea.Siedziba Firmy razor3d jest w Krakowie więc gdybyś coś na ten temat się dowiedział także byłbym wdzięczny.A teraz cos o trendach.Na forum stereoskop.org .pl jest wiele ciekawych postów forum/produkty3d/nowinki 3d.Może troche już nieaktualnych ale telewizory migawkowe Samsunga nigdy nie dotarły do Polski a przy niskim kursie dolara kosztowały w Stanach około 2500 USD.Tylko ta wielkość i transport.Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do zapisania się do klubu zapaleńców 3d . Będę wdzięczny za wskazanie programu do obróbki avchd z możliwością eksportu do avi lub mpga bez straty jakości. Pozdrawiam
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ponieważ poruszane problemy w większym stopniu dotyczą techniki 3D niż plików AVCHD, odniosę się do powyższego w wątku Filmy 3DHD
 

nagdob

Member
Bez reklam
Odtwarzanie plików .m2ts

Jak odtwarzam film z kamery (Sony SR12E) to przejście pomiędzy plikami jest płynne. Natomiast jak zgram pliki do kompa, to przy odtwarzaniu przy przejściu do kolejnego pliku następuje krótkotrwała przerwa (czarny ekran). Nadmieniam, że do odtwarzania używam wersję trialową PowerDVD 9. Na oryginalnym oprogramowaniu Sony PMB przerwa pomiędzy plikami jest jeszcze dłuższa (ok. 1 s), Czy jest na to jakiś sposób? Może jakiś inny Player?
 

darok

New member
Witam chciałem się utwierdzić w tym co po przeczytaniu zrozumiałem czytając o avchd.
Czy filmy nagrane kamerą canon hf10 przerzucone na dysk komputera za pomocą oprogramowania dołączonego do kamery imagemixer se,są importowane bez żadnej straty jakości,i aby te pliki archiwizować w postaci surowego materiału,wystarczy je nagrać na płycie dvd by móc je kiedyś edytować itd,czy trzeba materiał nagrywać jako płyte dvd avchd bo się już w tym wszystkim pogubiłem :( i dlaczego dołączonym oprogramowaniem do kamery nie moge wypalić płyty dvd(AVCHD) tylko wyskakuje komunikat zły dysk.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Darok oprogramowania, które było dołączone do kamery w ogóle nie wgrywałem.

Do archiwizacji nagrań używam programu Nero 8. A dokładnie podprogramu Nero Vision tam możesz nagrać materiał, który później będziesz mógł edytować. / nagrywasz jako DVD AVCHD jakość zachowana nagrywanie trwa szybko /.

Do edycji i stworzenia filmu z nagranego materiału możesz użyć takich programów jak Corel Video Studio 12, lub Pinacle 12. Do stworzenia amatorskiego filmu są to bardzo dobre programy.

Jest oczywiście wiele innych programów jak choćby Sony Vegas, ale te dwa poprzednie są w miarę proste i dają dobre efekty.

Pozdrawiam
 

jackpe

New member
Zapytam tak z ciekawości dlaczego większość z Was poleca Pinnacle Studio jako program montażowy? Czy ze względu na ilość efektów i przejść jakie można dodatkowo zainstalować w tym programie,czy są jeszcze jakieś inne zalety tego programu ? :) Nie posiadam Pinnacla, bo nie mają triala a szkoda mi na razie kasy na program o tak dużych wymaganiach sprzętowych i raczej jak wynika z postów sprawiający przynajmniej trochę kłopotów. Ściągnałem triala Sony Vegas - cena zakupu podobna do Pinnacla i w/g mnie jest ok. Wymagań prawie żadnych, obsługa wręcz intuicyjna, Żadnych zawieszeń itp i chyba posiada wszystko co jest niezbędne do uzyskania fajnego montażu. Testowałem go na lapku HP Compaq 8710p Intel Core 2Duo T830,4GB RAM,Vista i wielki misz masz programów i instalek w systemie, oraz całkiem z ciekawości na netboku Samsung NC10 z 1GB RAM,XP,Intel Atom 1.6. :) Nie powiem, że na NC10 do sie komfortowo pracować, ale się da :) Nie muli systemu, mamy ładny podgląd plików i nawet można łączyć i dzielić. Z ciekawości dodałem kilka efektów i z tym też sobie poradził. O czasie przeliczania nie będę wspominał :) To tylko taka moja sugestia, aby może początkujących nie zniechęcać na wstępie programami o których wiadomo,że na pewno są dobre, lecz przy odpowiedniej konfiguracji sprzętu. Sam przez kilkanaście lat pracowałem na Adobe Premiere z kartemi Pinnacla i wie jaką przyjemność oglądania daje dobrze zmontowany film.
A na koniec pytanie do osób uzywajacych TMPGEnc Authoring Works 4. Czy można w tym programie po wypaleniu projektu na przykład jako DVD zmienić projekt na Blu-ray, czy muszę go robić od początku?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Proszę bardzo, oto Trial

http://apps.pinnaclesys.com/cdb/reg...angue_id=2&supportFileID=35270&productid=2970

P12 uzywam nie ze względu na duzą ilość wodotrysków, bo i tak korzystam z nich w znikomej ilości, lecz wyłącznie ze względu na banalnie prosta obsługę i świetnej jakości efekt koncowy. Fakt, że program lubi sie zawieszac i renderuje chyba najdłużej ze wszystkich opisywanych na forum programów. Robie to na dzis już starym i kiepskim parametycznie lapku (jak w opisie) lecz mimo to wolę się podenerwować i miec wspaniałą jakość filmu, niż zrobić to szybko i uzyskac wątpliwy materiał, a nad filmem z urlopu, żeby był nie tylko dobry, ale dopracowany pod każdym względem trzeba trochę posiedzieć ;)

Mam też Nero8, ale jakosć wynikowych projektów mnie nie powala jak w przypadku Pinnacle 12
 
Ostatnia edycja:

jackpe

New member
No faktycznie lapek nie najsilniejszy :) No to jednak się da :) Nie napisałem tego o Vegas z myślą o udowadnianiu wyższości jednego programu nad drugim. Po prostu sam niedługo będę musiał kupić jakiś prosty program i wybiorę raczej któryś z tych dwóch. Dzięki za linka, na pewno w wolnym czasie zainstaluje i porównam sobie programy a w szczególności efekt końcowy. W/g mnie plik wynikowy z Vegas jest bardzo dobry a sama obsługa programu nie jest za bardzo skomplikowana dla nowicjusza. Mam nadzieję, że tego typu porównania i informacje bedą przydatne dla kogoś kto właśnie zaczyna zabawę z montażem :)
Pozdrawiam
 

slimak

New member
Bez reklam
jackpe napisał:
A na koniec pytanie do osób uzywajacych TMPGEnc Authoring Works 4. Czy można w tym programie po wypaleniu projektu na przykład jako DVD zmienić projekt na Blu-ray, czy muszę go robić od początku?

Źródło obrazu, chapter, 16:9 itp trzeba zdefiniować od nowa.
Dowolne zmodyfikowane menu graficzne, przyciski, czcionka itp. można zapisać, jako nowe menu w pamięci i ponownie przywołać.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jackpe co do programu Pinnacle ja akurat go nie używam, ale jak pisze krzysztofradio program daje dobry efekt końcowy i jest też chwalony przez innych użytkowników.

Co do Vegasa bardzo dobry program, ale czy jest to najlepszy wybór dla początkującego....rzecz gustu. Zwłaszcza do obsługi AVCHD?. P12 jest np. po polsku co też jest dla wielu użytkowników atutem / dla mnie akurat to bez znaczenia /.

Najlepiej potestować na trialach i wybrac program, który najlepiej odpowiada.
 

kuszner

New member
SONY SR10 / PS3 / LAPTOP i .. rodzice :)

Witam,

Generalnie muszę powiedzieć że ten wątek bardzo dużo wnosi w temat AVCHD :) Naprawdę niezła lektura dla kogoś kto się chce "troszkę" rozejrzeć w temacie ...
U mnie sprawa wygląda następująco. Mam kamerkę Sony SR10. Dla własnych potrzeb pliki z kamerki tyko łącze za pomocą tsSplitter'a (żaden wyczyn, działa szynciutko) w logiczne całości i odkładam na dysk zewnętrzny podpięty do PS3 ;) A z PS3 - wiadomo - śmiga i jest naprawdę super. Więc jeżeli chodzi o tzw. własne potrzeby temat (przynajmniej wg moich niewygórowanych wymagań) jest zamknięty.
Niestety problem pojawia się przy każdej imprezie rodzinnej (chrzciny/urodziny/święta) kiedy nagrania z kamerki muszę dać też rodzicom/znajomym/dziadkom w formie najlepiej DVD :) Ponieważ dysponuje lapkiem więc transkodowanie plików m2ts do formatu DVD "troszkę" mi zajmuje. Np. korzystając z Sony Vegas renderowanie do WMV godzinnego filmy trwa około 15 godzin, nie wspominając o ciągłym wyjącym wentylatorze w lapku :(. Sprawa jest oczywista - procek 1,6Ghz Dual Core po prostu nie pozwala na więcej.
Więc zacząłem kombinować - i urodził się taki pomysł.
1) Instalacja YDL 6.1 na PS3
2) Instalacja mencodera na tymże linuxie
3) Encodowanie plików m2ts na poziomie linuksa za pomocą mencodera
4) Późniejsza obróbka plików w Sony Vegas (przycinanie/docinanie/obcinanie :) )
5) Wypalanie ładniutkiego DVD

Dla mnie rozwiązanie jest o tyle wygodne że mogę swobodnie uruchomić przetwarzanie na linuksie w nocy/weekend kiedy mnie nie ma i nie muszę o tym myśleć. Późniejsza obróbka w Sony Vegas będzie dużo szybasz i przyjemniejsza na lapku.

Niestety pojawia się problem pomiędzy punktami 3 i 4. Po wielu próbach z mencoderem udało mi się spokojnie otzrymać pliki wynikowe o saysfakcjonującej jakości, niestaty jak je załaduję do Sony Vegas - nie ma dźwięku (wogóle nie analizuje ścieżki dźwiękowej). No i lipa :(:( Nie za bardzo wiem co dalej z tym robić. Pliki z kamerki mam w większości w FHD.
Poniżej skrypcik z mencoderem którego używałem:
INPUT_FILE=$1
OUTPUT_FILE=`echo $INPUT_FILE|cut -d. -f1`.avi
mencoder ${INPUT_FILE} -o ${OUTPUT_FILE} -oac copy -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=5000:vpass=1:turbo -fps 60 -vf scale=1280:720


Pozdrawiam i jak macie jeszcze siłę/ochotę na odpowiadanie na wątki od molestów ;) ... pls help !!!! :D

Rafal
 

jackpe

New member
marciniozo napisał:
Najlepiej potestować na trialach i wybrac program, który najlepiej odpowiada.
Masz rację Marciniozo. Zanim pierwszy raz napisałem na tym forum przeczytałem co mogłem, aż dostałem mętliku w głowie :) Po latach pracy w Adobe Premiere na plikach SD naraz przyszło mi montować pliki AVCHD o czym nie miałem zielonego pojęcia. Kupując w ub roku kamerę Panasonica HS100 nic nie wiedziałem o AVCHD i maiłem nadzieję, że pliki podziele, połączę i zmontuję w taki sam prosty sposób jak do tej pory :) A tu mały szok. Nic nie działa, brak pod ręką jakiegokolwiek oprogramowania itp. Przyznam się,że byłem lekko zniechecony a do tego jakość obrazu z kamery dopełniła czary goryczy :) Sprzedaliśmy ją z dużą stratą a ja wczytałem się w forum jeszcze raz. Dzięki temu zaryzykowałem i kupiłem Sony SR12. Ale teraz już byłem przygotowany :) Wiedziałem jakim programem mogę zrzucić pliki, jakim zrobię mały montaż, a jakim authoring. O Pinnacle Studio naczytałem sie tyle samo dobrego co złego. Byłem juz bliski kupna, lecz powstrzymywały mnie wypowiedzi o wyaganiach sprzętowych, o tym że lubi sie gryźć z innymi programami i najlepiej poświęcić komp, lub dysk tylko dla niego, o zawieszaniu, długim renderingu itp. Przeczy temu post Krzysztofradio. Prawie ten wątek czyta chyba każdy nowicjusz i właśnie to skłoniło mnie do napisania tego postu. Taki człowiek może się szybko zniechęcić do zakupu Pinnacla a Vegas na forum jest traktowany trochę po macoszemu i nie ma o nim za dużo wiadomości. Jak tylko trochę się odrobię w domu zainstaluję Studio 12, porównam je obiektywnie z Vegas i postaram się to opisać. Moze się to komus kiedys przydać i nie będzie zadawał niepotrzebnych pytań tak jak ja :)
Jest na tym forum kilka osób dzieki którym można się dużo nauczyć i praca z plikami AVCHD staje sie w miarę prosta, za co sam dziekuje :)
Pozdrawiam wszystkich.
 

darok

New member
Marciniozo do edycji używam właśnie pinnacle 12 pl jak dla mnie na początek jest ok,co do archiwizacji to trochę lipa jak wypale dvd(AVCHD),bo tylko mi ps3 odczyta w komputerze napędu blueray jeszcze nie mam czekam jak ceny spadną ,więc jak np za miesiąc bedę chciał obrobić materiał to nici.Natomiast jak pliki z kamery przerzucam na dysk za pomoca softu dołączonego do kamery i pliki po prostu wypalam na dvd są czytelne potem zarówno dla pc jak i dla ps3 i stąd moje pytanie czy takim sposobem trace na jakośći filmów czy konieczne jest wypalanie materiału jako dvd avchd i czy ten program imagemixer zachowuje przy kopiowaniu z kamery na dysk pc najwyższą jakość pozdrawiam
 
Do góry