Pioneer BDP-160-K - czy warto?

dg24

New member
Zgłosiłem zauważone błędy w firmware w serwisie w Gdyni... i odesłali mnie do importera. Wysłałem mail na adres który mi podali i aktualnie czekam na odpowiedź.

Jeśli komuś bardzo zależy na sprawdzeniu jakie formaty plików, w jakiej gęstości i z jakich źródeł są obsługiwane przez BDP-160-K to mogę to sprawdzić - proszę o umieszczenie gdzieś w necie próbek (najlepiej spakowanych rar lub zip) i podanie linku. Każdy plik przetestuję z pendrive, płyty DVD-R i serwera DLNA. Nie dysponuję niestety smartfonem (chwilowo) ani nagrywarką płyt BD-R.
 
Mam sporo plików flac. Ale nie wiem które to są te "gęstsze" - nie sprawdzam.
Któregoś razu sprawdzę, bo mam jakieś japońskie wydania gdzieś.
Za instrukcją: czyta pliki flac i ape o częstotliwości próbkowania do 192 khz
tak samo wav.
Ma "noise reduction" w torze video - regulacja 0-3
Według trustedreviews.com skaluje do 1080p
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Herman nie chodzi o to ze nienawidze, poprostu zawiodlem sie na poprzednich modelach a z tego co piszecie w nowych jest tak samo, zawsze cos nie dziala. Jak dla mnie bardzo szkoda bo jako sam system Amplituner+BD Pioneera bardzo mi sie podoba wizualnie i szkoda ze taka firma z takimi tradycjami zeszla na psy. Np. wg mnie zestawy LX sa poprostu piekne i w salonie prezentuja sie rewelacyjnie ale coz jak blu ray LX55 jest totalnym nie wypalem..
 

Hermann

New member
Mam sporo plików flac. Ale nie wiem które to są te "gęstsze" - nie sprawdzam.
Któregoś razu sprawdzę, bo mam jakieś japońskie wydania gdzieś.
Za instrukcją: czyta pliki flac i ape o częstotliwości próbkowania do 192 khz
tak samo wav.
Ma "noise reduction" w torze video - regulacja 0-3
Według trustedreviews.com skaluje do 1080p


No to widać co innego na stronie Pioneera, a co innego w rzeczywistości.

Na stronie P- 160k ma Streem Smoother, może to o to chodzi.
"redukcję zakłóceń" + Stream Smoother pojawiają się się dopiero od Pionka 450 wzwyż (jedno i drugie razem).
Tak samo cisza totalna jeśli chodzi o czytanie .ape, nie mówiąc o próbkowaniu 192 khz. Czy na pewno?
Sprawdzałeś?

Plików o gęstych formatach jest w sieci zatrzęsienie, ale nie mogę dawać adresu bo admin wytnie mi mojego posta. Szukajcie a znajdziecie. Bez problemu.

Co do skalowania - dziś większość urządzeń skaluje, nawet DVD, Problem tylko jak to robi.
Przecież nikt nie ogląda na TV Full HD 1080p zmniejszonych obrazów z czarnymi marginesami ze wszystkich stron, albo co gorsza obrazu z ciemnymi pikselami rozsianymi po całym ekranie.
Jeśli nawet nie przeskaluje odtwarzacz, to przeskaluje amplituner kina domowego, a w ostateczności
telewizor.
Ale jakość tego skalowania zależy od przetwornika Video. W pionku 450 jest to prawdopodobnie
Quedo 148,5 mhz/12 bit.
Jaki przetwornik ma Pionek 160, tego na stronie nie piszą.
Może jest to w instrukcji?

I jeszcze co do jakości dźwięku z wyjścia analogowego; Pionek 160 ma podobno coś takiego jak
Sound retriever link. Próbowałeś coś z tym zadziałać? może to poprawi dźwięk na analogu?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
To jest funkcja ktora poprawia jakosc MP3 cos jak Restorer w Denonie, rozne firmy maja roznie nazywane takie systemy. Za brzmienie po analogu odpowiada DAC czyli przetwornik cyfrowo analogowy odtwarzacza a nie zadne systemy ktore podbijaja bas czy gore pasma.
 

Hermann

New member
Herman nie chodzi o to ze nienawidze, poprostu zawiodlem sie na poprzednich modelach a z tego co piszecie w nowych jest tak samo, zawsze cos nie dziala. Jak dla mnie bardzo szkoda bo jako sam system Amplituner+BD Pioneera bardzo mi sie podoba wizualnie i szkoda ze taka firma z takimi tradycjami zeszla na psy. Np. wg mnie zestawy LX sa poprostu piekne i w salonie prezentuja sie rewelacyjnie ale coz jak blu ray LX55 jest totalnym nie wypalem..

Miałeś w domu LX55, że tak piszesz?
Czy opierasz się na opini Z HDTV:

http://******************************.com/topic/27872-pioneer-bdp-lx55-odradzam/

Jest to jedyna negatywna opinia o tym sprzęcie jaką znalazłem, a facet widać pokłócił się z żoną i miał
"złe dni".
Prawdę mówiąc tak żenująco niekompetentnej ""recenzji" jeszcze nie czytałem,

Co to za stwierdzenie - już w pierwszej linii, że to jest "chiński szajs". A co dziś nie jest "chińskim szajsem", nawet sprzęty za kilkadziesiąt K zł są produkowane w Chinach.

Albo nazywa Quedo " śmiecio-zakłócaczem", i jeszcze chciałby go wyłączyć, hehe... aż mi go żal!
Przecież Quedo to nie żaden "zakłócacz", ale główny przetwornik wideo, -jakby go mógł wyłączyć, to by wizji nie było wcale!
Albo to, że mu się zacięła tacka, bo krzywo włożył płytkę.
Mój Boże, on chyba był naćpany!
Jak się krzywo wkłada płytkę to każdy odtwarzacz się zatnie!

Dalej już nie chce mi się komentować jego "opinii".
Poza tym wyjątkiem przeważają opinie o LX55 pozytywne (i bardzo pozytywne), i większość ludzi jest zadowolona z tego odtwarzacza!

Sam się nad nim zastanawiałem, ale Pionek 450 ma właściwie bardzo podobne możliwości, a jest jednak tańszy.
No i teraz pojawia się ten 160K, niewiarygodnie tani, jak na swoje możliwości.
A że są egzemplarze mniej i bardziej udane, to się trafia każdej firmie.

Poczytaj opinie ludzi na AMAZON.COM, gdzie nie opiniuje jedna czy dwie osoby, ale kilkaset najczęściej;
- nie ma tam takiego sprzętu, któremu ktoś by nie wlepił jedynki- bo np dostał już zepsuty, albo padł po paru godzinach

Ostatnio czytałem na forach o Sony BDP-S790 tak wychwalanym, że jej!
I co? Ano niektórzy też maja problemy. Co ciekawsze, niektóre problemy pojawiają się nawet w momencie po aktualizacji firmware.

Dla mnie Soniak odpada- nie czyta flac ni w w ząb! (,ape oczywiście też nie czyta).
Tak podałem , jako przykład.
 
Hermann: Sound retriever ma poprawić brzmienie z mp3 (na analog nie ma to wpływu) - jakoś tam to działa. Jak - nie do końca mnie to interesuje, jestem staroświecki i muzyki słucham głownie z cd - do tego służy mi pd-50. Identyczną funkcję miał kupiony naście lat temu przeze mnie odtwarzacz dvd panasonic dvd-s75.
Bdp-160 ma i redukcję zakłóceń w torze video, i Stream Smoother Link. Nie sprawdzałem odczytu ape - zrobię to w wolnej chwili - to co Ci podałem odnośnie odczytu plików napisane jest w dołączonej instrukcji.
Wyczytałem, że w torze video jest Silicon Optix HQV 148.5MHz/12bit.
Wkurzająca jest rozbieżność informacji dotyczących specyfikacji tego br.
 
Herman nie chodzi o to ze nienawidze, poprostu zawiodlem sie na poprzednich modelach a z tego co piszecie w nowych jest tak samo, zawsze cos nie dziala. Jak dla mnie bardzo szkoda bo jako sam system Amplituner+BD Pioneera bardzo mi sie podoba wizualnie i szkoda ze taka firma z takimi tradycjami zeszla na psy. Np. wg mnie zestawy LX sa poprostu piekne i w salonie prezentuja sie rewelacyjnie ale coz jak blu ray LX55 jest totalnym nie wypalem..

Jak się zerknie tutaj Panasonic DMP-BDT210 - proszę nie dotykać! [test] | Obywatel HD - to zawsze coś, zawsze coś...
Nie ma co generalizować - po ponad 20 latach stereo mi w domu zagrało jak kiedyś. Aż dziw, że taka cisza o nowej serii stereo pioneera. A ja czuję nieustający spokój duszy w tym względzie. Pięknie gra.
 

mare37

Banned
Witam kolegów.
Na krótko właczę się do dyskusji i zapodam kilka moich uwag co do jakości pioneerów.
Miałem dwa odtwarzacze dvd obecnie zostałem przy 410, bo radzi sobie z divixami. Wcześniej miałem inny model katastrofalny. 410 oczywiście też nie rewelacja. nie czyta dysków przez usb itd. Ale pomińmy to.
Mowa o blurayu. Rok korzystałem z Pioneera BDP 150. Żal i tragedia. Ile nerwów mi ten sprzęt napsuł to poezja. Dopiero niedawno dali update która niewiele wniosla a sprzet wrzucili do archiwum. Szybsza reakcja menu. Poza tym odczytywanie płyt to żal. Nigdy nie wiesz czy przeczyta właściwie.
MKV jak wiatr zawieje jedno czyta innego nie. Miałem mkv-sbs i LG 420 przeczytał a ten za diabła. Musiałem konwertować. Apogeum dziadostwa to np. nagrana płyta dvd z 6 filmami avi. Przeczytał 4 a 2 nie widział. Myślałem, że mnie trafi. Wrzucam na 410 śmiga, lg420 śmiga. Do muzy większych zastrzeżen nie mam. Gra dość dobrze. Połowa przycisków nie ma przydzielonych funkcji na pilocie. Ta firma to jedna wielka niedoróbka. I sądzę, że model 160 będzie kolejnym gniotem z różnymi felerami. Nie czytałem recenzji ale nie spodziewam się czegoś "normalnego". Osobiście poszukałbym czegoś przyzwoitej jakości ale przede wszystkim czymś co 'czyta' to co mu się zapoda. Pozdrawiam
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Zawsze myślałem, że odtwarzacz blu-ray kupuje się do odtwarzania płyt blu-ray, sacd, dvdaudio ewentualnie dvd, a nie mp3, divix, avi, mkv, you tube i inne takie pierdoły niskiej jakości, widocznie się myliłem ;)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Właściwie to Wy tutaj piszecie o odtwarzaczu który kosztuje jedną dniówkę roboczą dla normalnego Europejczyka :)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Mój Pioneer bdp 51fd działa już 7 lat (ciekawe kto tu ma dłużej działający blu-ray) Pioneer bdp440 działa 3 lata, oba bez zastrzeżeń, więc nie piszcie głupot.
 

mare37

Banned
Widocznie nie dorosłeś, aby mieć multimedialny sprzęt. Jeśli w specyfikacji napisane jest że ma robić to czy tamto to powinien, chyba że ma bardzo ograniczony zestaw kodeków. Nie sądzę aby mkv czy mp4 było niskiej jakości. Trzeba sobie kupić dobry tv :) Radze poczytać opinie na amazon. Np taki sony s4100 zmiata tego pioneera na dno :))

Do muzy to sa odtwarzacze CD, avi i inne gnioty można otwarzać w tv i smiga to przyzwoicie a tak naprawde ile ogląda się filmów w BD lub BD3D? :))

bdp 51fd nie ma połowy funkcji co obecne BD a poza tym ile wtedy kosztował? To jak można taki sprzęt porównywać do modeli za 300-400 zeta. Obecnie większosc sprzetów to buble aby tylko produkcja szła.
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Nie wiedziałem, że na dobrym tv jakość mkv będzie lepsza od blu-ray, ale człowiek się uczy całe życie :), a jak chcesz odtwarzacz multimedialny to nie szukaj go w cenie 400zł, a co do dorastaniu to wierz mi, że się bardzo pomyliłeś.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Ten Sony to od którego Pioneera jest lepszy, od bdp51fd czy bdp440? widać, że bardzo dobrze znasz się na sprzęcie :)
 

mare37

Banned
Jak na informatyka, który pracuje 23 lata w zawodzie znam się nie zgorzej na audio jak i na sprzęcie komputerowym :)
Mowa jest o pioneerze 160 więc sonówke porównywalem do tego modelu. W twoj 51 nie wnikam i ja bym go nawet nie kupił. Znow połowe avików nie przeczyta szybkośc działania ma pewnie taką że zanim sie usiądzie przed tv to juz sie odechciewa :)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Normalny informatyk by napisał, dajcie sobie spokój z najniższymi modelami blu-ray obojętnie jakiej firmy
 
Do góry