Pinnacle Studio 14

bio5

New member
Witam.
Podobne pytanie padło na jednej z poprzednich stron wątku, ale zostało bez odpowiedzi, może tym razem ktoś pomoże.
Mianowicie w Pinnacle 14 jest taka ikonka jak w załączeniu oznaczająca przejście między scenami poprzez zaciemnienie do koloru czarnego. Czy w jakimś dodatku, ewentualnie programie zewnętrznym jest możliwość zmiany w tym efekcie koloru przejścia?
To jedno z podstawowych przejść i dziwi mnie to, że nie można zrobić z rozbłyskiem do białego.
 

Attachments

  • pinakl.png
    pinakl.png
    3,6 KB · Wyś: 173

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam.
Podobne pytanie padło na jednej z poprzednich stron wątku, ale zostało bez odpowiedzi, może tym razem ktoś pomoże.
Mianowicie w Pinnacle 14 jest taka ikonka jak w załączeniu oznaczająca przejście między scenami poprzez zaciemnienie do koloru czarnego. Czy w jakimś dodatku, ewentualnie programie zewnętrznym jest możliwość zmiany w tym efekcie koloru przejścia?
To jedno z podstawowych przejść i dziwi mnie to, że nie można zrobić z rozbłyskiem do białego.

Niektore efekty przejścia są "parametryzowalne" inne nie. Jeżeli ten efekt ma parametry(widoczne u góry) nad TimeLine to mozesz sobie tam coś zmieniać.

Jeżeli nie pasują ci efekty przejść które masz PS 14, to są do dokupienia rozszerzenia pakiety PS. Raczej nie łuź się że uda Ci się zmienić "nieparametryzowalny" efekt przjścia FX.
Nie piszę że to jest niemożliwe. Ale musiałbyś "podrzeźbić" ten element dość niskopoziomowym programowaniem, za pomocą DEBUGERA. Nie wiem czy warto angażować się w takie prace. Taniej by chyba było kupić "niezabawkowy" program do edycji filmów, taki ja mają w telewizji.
 

lary79

New member
Witam, jestem nowym czlonkiem forum :fool: i dopiero zaczynam przygode z tematem w zwiazku z czym mam pare pytan do doswiadczonych kolegow.

Czy moglibyscie doradzić jaki komputer złożyć do obróbki przy użyciu PS14 (w gre oczywiście wchodzi to, by obniżyć jego koszyt, a jakosc pracy byla zadowalajaca). Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedz na kilka pytań:

1. czy kupować tylko procesor intela np. i7? przecież np.AMD Phenom II X4 945 ma niewiele mniejsze osiągi przy różnego rodzaju testach, a czasem go przewyższa?:hmm: link do testów procesorów: chip.pl/ranking/podzespoly-pc/procesory
2. czy PS14 w pełni wykorzystuje możliwości :???: 4-ro i wiecej rdzeniowych procesorów?
3. jaka jest optymalna ilość pamięci ram, do pracy z PS14 :eek:k: 4, 8, 16?
4. no i karta graficzna co polecacie, bo tu nie mam żadnego pojęcia na temat jej wykorzystania przez PS14?
5. dyski pewnie najlepiej 2 w raid'a :lol:?

Z góry dziękuje za odpowiedz :mrgreen: Sebastian
 

viValdi

New member
Bez reklam
PS14 to aplikacja 32-bitowa więc Windows 32bity, pamięć do 4GB z wiadomych powodów. Tu są wymagania minimum od Pinnacle'a:
  • Windows 7, Windows Vista (SP2),Windows XP (SP3)
  • Intel Pentium or AMD Athlon™ 1.8 GHz (2.4 GHz or higher recommended) - Intel Core™ 2 or i7 2.4 GHz required for AVCHD* (2.66 GHz for AVCHD* 1920)
  • 1 GB system memory recommended, 2 GB required for AVCHD*
  • DirectX 9 or 10 compatible graphics card with 64 MB (128 MB or higher recommended) - 256 MB required for HD and AVCHD*
  • DirectX 9 or higher compatible sound card
  • 3.3 GB of disk space
  • DVD-ROM drive to install software
Ja bym sobie odpuścił RAIDy, dwa lub trzy dyski osobne załatwią sprawę.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
1. czy kupować tylko procesor intela np. i7? przecież np.AMD Phenom II X4 945 ma niewiele mniejsze osiągi przy różnego rodzaju testach, a czasem go przewyższa?
Procesor to kwestia gustu podobnie jak marka samochodu, ja bym kupił INTEL i7

2. czy PS14 w pełni wykorzystuje możliwości :???: 4-ro i wiecej rdzeniowych procesorów?
Tak, nie warto kupić dzisiaj procesora nie mającego wielu rdzeni.

3. jaka jest optymalna ilość pamięci ram, do pracy z PS14 :eek:k: 4, 8, 16?
PS14 jest aplikacją 32-bitową, więc 3GB RAM, (1 system, 2 Studio) to rozsądne minimum
Ja mam Windows 7 64bitowe, 8GB Ram i pod tym systemem Pinnacle ładnie mi hula. :-o

4. no i karta graficzna co polecacie, bo tu nie mam żadnego pojęcia na temat jej wykorzystania przez PS14?
Ja mam NVIDIA GForce 9600GT, jest OK


5. dyski pewnie najlepiej 2 w raid'a :lol:?
PS14 pracuje przedewszystkim w pamieci RAM. Ale dyski w RAID 1+0 lub paskowane to przyjemność pracy w bazodanbowych aplikacjach. Jak takie masz to warto.Jak masz kasę to zawsze warto :bober:

Nalezy, kupując komputer na kilka lat, kupić porządny. Z płytą główną nie za 300zł ze "wszystkim" na pokładzie. Komputer powinien być wydajny.
 

Leon25

New member
Witam
Czy istnieje w PS 14 możliwość przerzucenia filmu wraz z datą i godziną (w plikach z kamer są, tzw KOD DANYCH) ?
Mam nadzieję że jasno się wyraziłem ;)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam
Czy istnieje w PS 14 możliwość przerzucenia filmu wraz z datą i godziną (w plikach z kamer są, tzw KOD DANYCH) ?
Mam nadzieję że jasno się wyraziłem ;)

Nie, Pinnacle Studio 14 HD ignoruje te informacje. Nie tylko zresztą pinnacle.
Nawet, gdyby było mozna, to plik ma tylko jedno propery GPS, Data, Czas dla całości. Jak wynika z http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format specyfikacja EXIF napewno obejmuje jpeg-i ale niekoniecznie filmy.
Należy oczekiwać , ze EXIF rozwinie się w kierunku innych typów multimedialnych a moze nawet i do rozdziałów filmu. Ale chyba jeszcze nie dzisiaj.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam

Od kilku dni eksperymentuję z Sony Vegas 10 HD Platinum Production Suite.

Mam taki obserwacje.

1. Jak materiał do edycji jest jakościowo dobry (nowoczesna kamera o dużej przepływnosci) to efekty renderowania końcowego są w Sony Vegas(SV) lepsze niż z Pinnacle Studio 14 HD Ultimate(PS). Widać to zwłaszcza na krawędziach zaokrąglonych. Np na ramieniu, którego obrys jest linią po SV a nie krawędzią zębatą jak po PS. Prawdę powiedziawszy SV robi ząbki też, ale są one z 10 razy mniejsze a przez to "z fotela" właściwie niewidoczne. Goście, przy drinkach nie widzą ich ani po PS ani po SV. Ale ja je widzę, wkurz mnie to.


2. Dla mnie niesamowite mozliwosci edycyjne PS, są niespecjalnie potrzebne. Powodują że, zwłaszcza na początku, program jest trudny i zrobienie czegokolwiek powoduje stany rozpaczy blizkie płaczu. Po pewnym czasie to mija.
Ja potrzebuję powycinać kiepskie klipy w całosci lub części. Wsstawić kilka prezejść, trochę podpisów i może z raz czy dwa razy efekt PIP. Nim się tego nauczyłem w SV(bo on ma "wicej gałek", trochę to trwało). Jeden z kolegów z forum, viValdi dosłownie prowadził mnie za rękę. Na razie nie wszystko co było banalne w PS w SV umiem już zrobić.

3. Będę jednak uzywał SV, bo juz się nauczyłem to i owo, bo akurat ta różnica jakości wyniku edycji jest dla mnie rozstrzygajaca.

4. Cena obu pakietów jest podobna, prawie że do złotówki.

5. W zasadzie, nie ma różnicy, jak ktoś ma mały Tv, taki do 40" to pewnie PS 14 w zupełności powinien wystarczyć. Dla wymagających trochę jakosci obrazu, planujących różne fikusne efekty, SV jest rozwiązaniem trafniejszym. Pewnie ta przewaga w następnym wydaniu PS nieco sie zmniejszy - mam na mysli "te ząbki" na krawędziach łukowatych.

6. Dla mnie edycja filmów, a tak naprawdę zabawa z programami PS i SV to rozrywka, mam ich niestety coraz mniej, to z nich obu nie zrezygnuję. Mam je oba zainstalowane, jak przychodzi kolega z kamerą , aby mu zrobić DVD z imienin to oczywiście PS. Jak robię sobie, telewizor 52" full HD to jednak wybieram SV, nauczyłem się paru "chwytów na fujarkę" i jest mi rubka, czy robię to PS czy SV.

7. Jednego czego SV nie ma to takiego bogactwa liternictwa do podpisów, napisów i tytułów. Przynajmniej ja jeszcze nie umiem ich zrobić.

8. Dokumentacja PS, jest świetna i po polsku. SV właściwie nie ma nic, jakis taki jeden czy drugi tutorialik po angielsku. Ale w internecie mozna wygóglać np, jak wstawić podpis do filmu typu "Na osiołku jedzie Kazik". W PS banalne, w SV trzeba wiedzieć jak to zrobić.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to ja tutaj dodam, takie porównanie programów jest bardzo ciekawe, ale po dłuższej zabawie, bo jak pamiętam to program Sony był przez Gucia od razu skreślony, mówiłem trzeba go poznać.
Co do Sony, to trochę jest kpina tej firmy do polskiego konsumenta, instrukcje kiepskie, dodatki kiepskie, brak polskiego w programach i też często w menu (odtwarzacze Blu-ray itd)
 

Sawatin

New member
jestem początkującym użytkownikiem Pinnacle Studio 14 i mam taki problem: w jaki sposób zrobić takie powolne nakładanie na siebie 2 obrazów (tak,żeby przeskok między poszczególnymi filmikami był "łagodniejszy")
aaa i jeszcze jedno: czy jest możliwość "powolnego" zbliżenia na dany punkt w filmie (znalazłem taką opcję, lecz powiększenie jest automatyczne a nie stopniowe)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam.
Podobne pytanie padło na jednej z poprzednich stron wątku, ale zostało bez odpowiedzi, może tym razem ktoś pomoże.
Mianowicie w Pinnacle 14 jest taka ikonka jak w załączeniu oznaczająca przejście między scenami poprzez zaciemnienie do koloru czarnego. Czy w jakimś dodatku, ewentualnie programie zewnętrznym jest możliwość zmiany w tym efekcie koloru przejścia?
To jedno z podstawowych przejść i dziwi mnie to, że nie można zrobić z rozbłyskiem do białego.

Najlepiej będzie, jak załadujesz "fabryczny" przykładowy projekt.
Pamiętaj aby nie zapisywać w nim zmian.

Ładuje się go z menu(u góry), przeszukaj pierwsze dwie kolumny. Nie wiem która, bo sobie kiedyć pozmieniałem kolejność menu, Ty możesz mieć i9naczej. Ale przykładowy projekt napewno jest po pełnej instalacji PS14

Tam zobaczysz jak zrobione są różne przejścia i inne ciekawe efekty.
Trochę problemów mozesz mieć z PIP ale od czego polska instrukcja. Jak nie masz to Ci podeślę.
 

djslavko

Member
Pin14, winzgroza7, blu ray, POMOCY !

Witam!
Wypalam płytę blu ray, HD 1920x1080 25kl. 16:9 progresywnie, kodek mpeg2. Oczywiście wszystko się renderuje nie ma żadnych błędów, płytkę wypala i niby wszystko ok?! ale po odpaleniu płyty w odtwarzaczu jakość obrazu jest tragiczna !!! jak z taśmy VHS!!! W czym może tkwić problem??? Może coś źle robię w ustawieniach projektu? Czy ustawienie HD 1920x1080/50i może mieć jakiś wpływ na jakość? Robiłem jeszcze tak że zapisywałem projekt do pliku mpeg2 i wypalałem w Nero 10, jest trochę lepiej ale dalej obraz jest kiepski. Pomocy !!!

Chyba nikt nie ma takiego problemu? Przekopiowałem dzisiaj plik mpeg2 na inny komputer i wypaliłem blu ray-a ale taki sam kiepski efekt! Więc jest pewnie jakiś banialuk w ustawieniach projektu, sam już nie wiem? Może ma ktoś jakieś sugestie?

Czytając inne wypowiedzi widzę że jest jakiś problem z win7 i pinnacle 14, na drugim moim kompie mam XP-32bit i pinnacla 12 i pomimo zamulania (1 GB Ram-u) podczas renderowania i wypalania płytki efekt jest powalający (prawdziwe HD!) a nie jakaś profanacja HD!. Więc chyba raczej przesiądę się z lapka (Win7-64bit, i5-430M, GeForce GT 330M, 4 Ram, nagrywarka blu ray) na starego XP-ka.
Pzdr
Sławek
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
... ... kodek mpeg2... ...

To jest przyczyna.
Na początek, aby nie marnować płyt Blu-Ray, na DVD zapisz jako project AVCHD
I tak lepszej jakosci nie dostaniesz, z amatorskiej kamery. Na płycie Blu-Ray zmieści się z 5,6 razy dłyzszy film i tyle.

Aby widok filmu był HD musisz stosować kodek AVCHD, inaczej lipa. Po to by taką płytkę odtworzyć, musisz mieć odtwarzacz Blu-Ray player, jakiś "współczesny" a nie Samsung-BD1000.


Jaka kamera, jakie parametry klipów, jaka wersja Pnnacle, jaki odtwarzacz?
Napisz konkretnie, to wtedy będzie mozna Ci coś poradzić.

Albo przyślij mi jeden 2-5 sekundowy klip.


... ... czytając inne wypowiedzi widzę że jest jakiś problem z win7 i pinnacle 14 ... ...
zmyślasz, nie ma żadnego problemu, gdzie o tym czytałeś, może źle zrozumiałeś to co ktoś napisał, albo czytałes posty jakiegoś FACHOWCA od 7-dmiu boleści. Są tylko problemy z facetami którzy przekombinowują.

Zamiast zaczynać prosto, nowy projekt AVCHD, wypalić płytkę AVCHD na DVD. To wyczyniają jakieś kombinacje z MPEG-2, dają to do NERO itd, itp. Po co?
 
Ostatnia edycja:

djslavko

Member
To jest przyczyna.
Na początek, aby nie marnować płyt Blu-Ray, na DVD zapisz jako project AVCHD
I tak lepszej jakosci nie dostaniesz, z amatorskiej kamery. Na płycie Blu-Ray zmieści się z 5,6 razy dłyzszy film i tyle.

Aby widok filmu był HD musisz stosować kodek AVCHD, inaczej lipa. Po to by taką płytkę odtworzyć, musisz mieć odtwarzacz Blu-Ray player, jakiś "współczesny" a nie Samsung-BD1000.


Jaka kamera, jakie parametry klipów, jaka wersja Pnnacle, jaki odtwarzacz?
Napisz konkretnie, to wtedy będzie mozna Ci coś poradzić.

Albo przyślij mi jeden 2-5 sekundowy klip.



zmyślasz, nie ma żadnego problemu, gdzie o tym czytałeś, może źle zrozumiałeś to co ktoś napisał, albo czytałes posty jakiegoś FACHOWCA od 7-dmiu boleści. Są tylko problemy z facetami którzy przekombinowują.

Zamiast zaczynać prosto, nowy projekt AVCHD, wypalić płytkę AVCHD na DVD. To wyczyniają jakieś kombinacje z MPEG-2, dają to do NERO itd, itp. Po co?

http://www.filmowiec.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=18587&hilit=Pinnacle0

Nie rozumiem? Mam Pinnacla 14 UC HD.
Płyty blu ray odtwarzam na ps3 i nie było w/w problemu na XP-ku i zawsze kodekiem wyjściowym był mpeg2 i jakość obrazu była super. Robię pokaz fotografii z podstawionym dźwiękiem mp3 (czyli film składa się z fotografii no i oczywiście z przejść pomiędzy nimi). Właściwości projektu mam ustawine na: HD 1920x1080 25kl. 16:9 progresywnie (tak samo jak na XP miałem). Wcześniej zgrywałem materiał z kamery Canon HV20 w/w sposób po obróbce i wypalałem Blu ray (kodek mpeg2) i też było super! Więc nie rozumiem czego na nowym kompie (Toshiba Qosmio F60-10H) i nowym systemie wychodzi takie badziewie?
Pzdr Sławek
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Nie rozumiem? Mam Pinnacla 14 UC HD.
Więc nie rozumiem czego na nowym kompie (Toshiba Qosmio F60-10H) i nowym systemie wychodzi takie badziewie?
Pzdr Sławek

Piszę w tej sprawie po raz ostatni. Zrób jak Ci poradziłem, nie upieraj się, dla sprawdzenia nagraj na płytkę DVD projekt AVCHD. Zobaczymy co Ci wyjdzie. Jak też będzie źle to coś masz z kompem. Tym nowym oczywiście. Nie mozna wykluczyć że popełniasz jakiś błąd, systematyczny.

Dla mnie EOT


p.s.
W sprawie mpeg-2 nie mogę Ci nic poradzić, bo go nigdy nie robiłem, no może parę razy z kaset VHS, z lat ubiegłych, z 5 albo i więcej lat temu, jeszcze pod Pinnacle Studio 6.
 
Ostatnia edycja:

djslavko

Member
Piszę w tej sprawie po raz ostatni. Zrób jak Ci poradziłem, nie upieraj się, dla sprawdzenia nagraj na płytkę DVD projekt AVCHD. Zobaczymy co Ci wyjdzie. Jak też będzie źle to coś masz z kompem. Tym nowym oczywiście. Nie mozna wykluczyć że popełniasz jakiś błąd, systematyczny.

Dla mnie EOT


p.s.
W sprawie mpeg-2 nie mogę Ci nic poradzić, bo go nigdy nie robiłem, no może parę razy z kaset VHS, z lat ubiegłych, z 5 albo i więcej lat temu, jeszcze pod Pinnacle Studio 6.

Ok! Przetestuje. I dam znać o wynikach. Dzięki za wskazówki.
 

djslavko

Member
Piszę w tej sprawie po raz ostatni. Zrób jak Ci poradziłem, nie upieraj się, dla sprawdzenia nagraj na płytkę DVD projekt AVCHD. Zobaczymy co Ci wyjdzie. Jak też będzie źle to coś masz z kompem. Tym nowym oczywiście. Nie mozna wykluczyć że popełniasz jakiś błąd, systematyczny.

Dla mnie EOT


p.s.
W sprawie mpeg-2 nie mogę Ci nic poradzić, bo go nigdy nie robiłem, no może parę razy z kaset VHS, z lat ubiegłych, z 5 albo i więcej lat temu, jeszcze pod Pinnacle Studio 6.

Szacunek! Gucio50
Wrzuciłem 4 fotki na próbę i wypaliłem DVD AVCHD i jest bomba, obraz brzytwa! A jak zrobić, jak zdjęć do pokazu mam 180 więc będzie pewnie za mało miejsca na DVD? I jak zakłada producent Pinnacla możliwość wyprowadzania materiału na Blu Ray w takiej jakości jak AVCHD?
Zrobiłem test z tymi samymi fotkami, kliknąłem typ dysku Blu Ray Disc, jakość najlepsza, a on pisze: BD 25.0 GB, Dostępne 78 minut, Zajęte 27 sekund, Jakość 63% ??? Przy AVCHD pisze Jakość 100% ! Jak uzyskać jakość 100% przy Blu Ray Disc? Dla ciekawości wrzuciłem te 4 fotki do drugiego kompa XP + Pinnacle U.12 i jakość Blu Ray Disc pokazuje 100%! O co chodzi?
 
Ostatnia edycja:
Do góry