Pinnacle Studio 14

djslavko

Member
Podziękowania !!!

Ale i tak Wam Panowie Gucio 50 i viValdi baaaardzo dziękuję bo bez takich osób jak Wy nie dałbym sobie z moim problemem rady a to forum nie miało by sensu jak by każdy tylko się wymądrzał i nie dawał jakiś wskazówek którymi podążać.
Szacunek i Pozdrowienia
Sławek z Poznania

A jeszcze jedno pytanie: jakie parametry najlepiej wybrać na początku dla całego projektu HD dla najlepszej jakości? 1920/1080 25p, 1920/1080 30p, 1920/1080 50i, 1920/1080 60i czy może jakiś inny? A koszt płyty Maxell BD-R 25GB nie przekracza już 6,00 PLN, więc nie taka straszna kwota.
PZDR
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Myślę że w takim jakim nagrywa kamera
najlepiej 1920/1080 50i większość w tej nagrywa.

Maxell są tanie, ale podobno nie za dobre, ale tylko tak słyszałem, ale warto wypalać na BD już są tanie.
 

djslavko

Member
Myślę że w takim jakim nagrywa kamera
najlepiej 1920/1080 50i większość w tej nagrywa.

Maxell są tanie, ale podobno nie za dobre, ale tylko tak słyszałem, ale warto wypalać na BD już są tanie.

dzięki!
Używam też TDK i Verbatima ale to już wyższa półka cenowa i trzeba być pewnym czy wszystko dobrze się skleciło przed kliknięciem na BURN. Ale do testów i zniszczenia paru sztuk Maxell jest OK :smile:.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
dzięki!
Używam też TDK i Verbatima ale to już wyższa półka cenowa i trzeba być pewnym czy wszystko dobrze się skleciło przed kliknięciem na BURN. Ale do testów i zniszczenia paru sztuk Maxell jest OK

Od roku nie używam płyt.
Dla siebie i paru znajomych(mamy dyski zewnetrzne), nagrywam w formacie nagranym przez kamerę .m2ts za pomocąs Pnnacle 14HD lub Sony Vegas 10
Te dyski odtwarzamy albo:
- Przez USB telewizora,
- Na telewizorze za pomocą DLNA.

Dla "dalszych" znajpmych, gdy im chcę , zwykle żona, pokazać fim z wakacji, nagrywam na płytach RW DVD(wielokrotnego uzytku)
 

viValdi

New member
Bez reklam
jakie parametry najlepiej wybrać na początku dla całego projektu HD dla najlepszej jakości? 1920/1080 25p, 1920/1080 30p, 1920/1080 50i, 1920/1080 60i czy może jakiś inny?

30p i 60i odpuszczamy bo to standard amerykański - no chyba że wysyłasz płytkę do Hameryki.

Jeśli robisz docelowy materiał do prezentowania na TV to wybierz 50i
Jeśli docelowy materiał do prezentowania na komputerze to 25p

Komputer radzi sobie z usuwaniem przeplotu z materiału 50i
Materiał 25p prezentowany na TV będzie miał tendencję do "szarpania" w szczególności, jeśli nagrałeś jakieś dynamiczne sceny.

Materiał MPEG2 jest łatwiejszy do edycji;
Materiał AVCHD jest bardziej "zwarty" i zajmuje mniej miejsca dla tej samej subiektywnie ocenianej jakości.

Do publikacji na YouTube ja bym wybrał MP4 1280x720 25p albo WMV HD 1280x720.

Dla filmu-prezentacji złożonej ze zdjęć ja bym startował od 1920x1080 50i
 

djslavko

Member
30p i 60i odpuszczamy bo to standard amerykański - no chyba że wysyłasz płytkę do Hameryki.

Jeśli robisz docelowy materiał do prezentowania na TV to wybierz 50i
Jeśli docelowy materiał do prezentowania na komputerze to 25p

Komputer radzi sobie z usuwaniem przeplotu z materiału 50i
Materiał 25p prezentowany na TV będzie miał tendencję do "szarpania" w szczególności, jeśli nagrałeś jakieś dynamiczne sceny.

Materiał MPEG2 jest łatwiejszy do edycji;
Materiał AVCHD jest bardziej "zwarty" i zajmuje mniej miejsca dla tej samej subiektywnie ocenianej jakości.

Do publikacji na YouTube ja bym wybrał MP4 1280x720 25p albo WMV HD 1280x720.

Dla filmu-prezentacji złożonej ze zdjęć ja bym startował od 1920x1080 50i

Thanks!
Twoja odpowiedź to już all inclusive!!! :bober:
Dziękuję bardzo !!!
 

abcaa

New member
Jak ktoś może sprawdzić, materiał z 520 wgrany do pinnacla i proszę spróbować wypalić materiał BD w jakości 100%, zrobiłem wszystko co tylko było możliwe, zawsze wychodzi 63%. AVCHD na DVD jak najbardziej wychodzi prawidłowo 100%, na BD 63%.

Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Jak ktoś może sprawdzić, materiał z 520 wgrany do pinnacla i proszę spróbować wypalić materiał BD w jakości 100%, zrobiłem wszystko co tylko było możliwe, zawsze wychodzi 63%. AVCHD na DVD jak najbardziej wychodzi prawidłowo 100%, na BD 63%.

Pozdrawiam

15,75/25 =~~63%

Ot i wszystko, 520 daje plik AVCHD, pewnie na tej kamerze uzyskujesz takie przepływnosci.
Ja zresztą też :-o
 

abcaa

New member
Wydaje mi się że to nie ma znaczenia w stosunku do nagrywanej płyty, bo to jaką prędkością nagrywa się w kamerze nie ma wpływu na końcowe wypalanie płytki BD, materiał po wgraniu do pinnacla ma odpowiednią wagę a jakością możemy regulować np. ilość materiału do zmieszczenia na płytce. Może jakaś inna opinia na ten temat?.

POzdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Wydaje mi się że to nie ma znaczenia w stosunku do nagrywanej płyty, bo to jaką prędkością nagrywa się w kamerze nie ma wpływu na końcowe wypalanie płytki BD, materiał po wgraniu do pinnacla ma odpowiednią wagę a jakością możemy regulować np. ilość materiału do zmieszczenia na płytce. Może jakaś inna opinia na ten temat?.

POzdrawiam


Przepływność w kiamerze, to zdolność do wyprodukowania klipu odpowiedniej jakości.
Teraz, jeżeli za pomocą Pinnacla, nagrasz na płytę z tą sama przepływnością, to poza błędami renderowania końcowego, obraz na płycie ma mniej wiecej tą samą jakość co na dysku w kamerze/karcie.

Jeżeli jednak płyta jest np zbyt mała w stosunku do zaplanowanego nagrania, to mozna zmniejszyć jakość obrazu wynikowego, przez zmniejszenie przepływności/jakości.

Jeżeli płyta ma wystarczającą pojemnosć to nie ma powodu do graniczania przepływnosci/jakości.

Jeżeli mamy np przepływność 16Mbitps, to zapisywanie jako 25Mbps, nie daje żadnego efektu polepszenia jakości obrazu, tylko zwiększa zajetość płyty.

Wniosek jest taki, staramy sie nagrać z przepływnośćia/jakością kamery.
Na płycie Blu-Ray mozna zmieścić duzo więcej "filmu" przez nagranie go z "kamerowym Mbps".
Kilka razy więcej niż na DVD DL i jeszcze więcej niż DVD.
 
Ostatnia edycja:

abcaa

New member
Wszystko się zgadza, ale filmu jest 30 minut i na płytce BD-R zostaje w torbe miejsca.
Dlaczego jakość maksymalna to 63%?, to mnie zastanawia.
Nie zależnie czy to będzie 5min czy 2 godziny.
 
Ostatnia edycja:

abcaa

New member
Zrobiłem próbę na kamerze, nagrałem w najgorszej jakości i najlepszej.
Dla Pinnacla pozostaje zawsze 63% w BD, wszystkie teorie padają, no i o co tu chodzi?
 

djslavko

Member
Zrobiłem próbę na kamerze, nagrałem w najgorszej jakości i najlepszej.
Dla Pinnacla pozostaje zawsze 63% w BD, wszystkie teorie padają, no i o co tu chodzi?
Dziwi mnie to że tak się upierasz nad tym 63%. Pisałem ci już że jest to wytłumaczone kilka stron wcześniej na moim przykładzie gdzie koledzy viValdi i Gucio50 oświecili mnie (u każdego z nas Pinnacle przy BD pisze 63%!!!).
PS.
Nie twórz płyty BD w Pinnaclu!!! tylko plik z prawidłowymi ustawieniami... reszta opisu wcześniej.
Pzdr
 
Ostatnia edycja:

abcaa

New member
Wszystko się zgadza, wyczytałem na forach zachodnich że mają taki sam problem. A różnica jest taka że ten sam film wypalony Pinnaclem 63% jest gorszy jakościowo od wypalenia w Ediusie/pochodne/,
więc coś w tym jest.
 

agrochow

New member
Witam,
Z prostego porowanaia jakosci widze, ze te 63% w BD widac wyraznie. Ale skoro na DVD w AVCHD da sie zapisac ponad 40 minut filmu to po co cala ta kwestia z BD, a notabene Gucio ma racje, ze czas skonczyc z ruchomymi nosnikami przejsc na zapisy na flaszu. Kupilem kiedys WD TV i jest to super. Wkladam pena i do kazdego TV i ogladem filmiki w AVCHD. Jakosc super.
Ale, ale...
Co z kwestia latajacych kwadratow w PS14 na AVCHD na filmach powyzej 12 minut? Czy ktos ten problem rozwiazal, bo w postach od marca cisza...
Ja nagrywam dlugie filmiki w PS12 i jak przechodze do PS14 to kicha. Po 12 minutach lataja kwadraty.

Pozdrawiam. Milego weekendu.
Ja wciaz mam ten problem.
 
Do góry