Pinnacle Studio 14

jrk999

New member
Nie będę upgradował, ponieważ przesiadam sie na lepszy komputer z Windows 7. Instalacja będzie czysta, tylko Pinnacle14 i kusi mnie by sprobowac zainstalować dodatki z 12, ale sam nie wiem czy warto, a tylko mogę zapchac niepotrzebnie jakies biblioteki :(

Płachtę użyłem tylko raz, dla próby. Efekt ciekawy, ale mało profesjonalny. Pamietacie moze bajkę (coś w rodzaju bajki) Sigma i Pi dla dzieci (bedzie miała ze 30 lat) :) Tam te przybysze z Matplanety były czesto na jkakims innym tle. W Pinnacle efekt był identyczny :)))

Małe pytanko,

Mam PS 10 na starym kompie z którego "się przesiadam" na nówkę. Planuję zakup PS 14 upgrade. Czy na nowym będę musiał najpierw zainstalować PS 10, a potem robic upgrade, czy mogę na czysto instalować "14" z płyty "upgrade"?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem, czy upgrade obowiązuje aż od 10. To jednak spora przepaść. Ja zdecydowanie instalowałbym na czysto, tym bardziej, że PS nie lubi śmietnika w systemie.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Najpierw PS10 z kluczami licencyjnymi, potem upgrade.

Ale czy warto brać ten upgrade?
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Najpierw PS10 z kluczami licencyjnymi, potem upgrade.

Ale czy warto brać ten upgrade?
Nie jestem do końca zadowolony z Pinnacle Studio 14 HD, mam zamiar po powrocie z wakacji "przerobić" film za pomoicą PS14HD i Sony Vegas Pro Platinium, "dla spróbunku" co mi wyjdzie tu i tu. Potem zdecyduję na czym pozostać lub na co się przesiadać. :confused:


Ale i tak w stosunku do Pinnacle 9 czy 10 postęp jest o lata świetlne, na rzecz PS 14HD:krol:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Miałem zainstalowane PS14 na XP 32bit i teraz na Win7 64bit. To dwa światy, choć ten sam program :)
PS.
Czy w sprawie przejścia o które pytałem nikt nic nie wie....:(


Miałem na XP, Windows 7 32bit a teraz na Win 7 64bit.
Nie widzę różnicy. Ale pewnie brak mi dużego doświadczenia.
Mam Pinnacle Studio od około 7 lat i dopiero zdążyłem wypróbować wersje: 6, 7, 8, 9 , 10, 11, 12, 12.1 i teraz 14HD.

Warto zapytać o opinie kogoś napraawdę doświadczonego.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Guciu

straciłeś świerzość spojrzenia
to się zdarza po tak długim obcowaniu z Pinnacle'em - Win7 x64 musi być lepszy bo ma więcej bitów do zaoferowania
 

piotralski

New member
Miałem na XP, Windows 7 32bit a teraz na Win 7 64bit.
Nie widzę różnicy. Ale pewnie brak mi dużego doświadczenia.
Mam Pinnacle Studio od około 7 lat i dopiero zdążyłem wypróbować wersje: 6, 7, 8, 9 , 10, 11, 12, 12.1 i teraz 14HD.

Warto zapytać o opinie kogoś napraawdę doświadczonego.

Nikt tu nie napisal ze brak Ci doswiadczenia.
Na jakiej platformie sprzetowej nie widziales roznicy?
W moim przypadku roznica w dzialaniu PS14 pomiedzy XP 32bit i Win7 64bit to:
1. Duzo szybsze dodawanie pliku do timeline.
2. Duzo szybsze przeliczanie w tle.
3. Duzo szybszy rendering pliku wynikowego (o ok 50%)
4. Zero zwiech i zaciec.
Oczywiscie nie katowalem nie wiem ilu filmow pod Win7. Pisze o doswiadczeniu z robienia 4 filmow po ok 6-10minut. Kazdy film zrodla mial ok 30-50minut.
Procek Core i7 2,66GHz 6GB Ramu.
 

kjw23

New member
Mam pytanie, nie wiem czy ktoś go już wcześniej nie zadał, jeśli tak to przepraszam. Chciałabym zmienić kolor klatki, chodzi mi o efekt sepii na całym ujęciu, np. taki jak jest w czołówce dr. Housa (tam nie ma do końca sepii, ale odcień jest żółtawy). Czy jest to w ogóle możliwe?
 

DarioHD

New member
63% jakosci wyjściowej

nie wiem z czego to może wynikać, ale PS 14 pokazuje mi dziwne informacje gdy chce wypalic płyte bluray.
Zakupiłem wczoraj kamerę full hd canon legria hf s11 i troche się zozczarowałem tym co obrabiam w PS
Standardowo pliki kopiuje z kamery na dysk, nastepnie importuje do PS i edytuje. Gdy przechodze do tworzenia filmu i wskazuje jako dysk nagrywarke BD to pokazuje mi jakość 63%. Nie mam zielonego pojecia z czego to moze wynikac
Komp 4 rdzenie, 4 giga ram, kamera , nagrywarka bluray w kompie.
Wskazuje aby tworzona była płyta bluray najlepsza jakość. Za wiele juz tu więcej nie mozna ustawić. Nawet jak dam aby nagrało filmik 5 minut to pokazuje 63% jakosci.
Ma ktoś pomysł co może to powodowac i jak to ominąć?
W nagrywanych płytach zalezy mi przede wszystkim na jakosci i jeszcze raz jakości a tu zonk na dzień dobry...

Witam. Czy ktoś już wie jak uzyskać 100%. Dopiero przeprowadziłem pierwsze testy i mnie to również irytuje. Mam Hdr xr520 VE i chciałbym uzyskać na BD 100% jakości wyjściowej z PS14.

Dario.
 

andrzej.19

New member
witam mam 3 pytania

1.co zrobić by cały czas nie wpisywać klucze aktywacji do pinnacle studio ultimate 14?cały czas musze wpisywać od początku.

2.jest efekt spowolnienia??

3.pinnacle cały czas każe mi aktywowac kod na Dolby 2CH Encoding/Decoding a go nigdzie nie ma co mam robić?napisać do nich że nie dostałem kodu aktywacyjnego??

z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja mam pytanie z innej beczki?

Który program będzie lepszy: Sony Vegas Movie Pro Back czy ten Pinnacle 14? Zaznaczam, że ten Sony to wersja za 320 zł, nie ta za 2500zł. Wiadomo, że ten Sony to po angielsku. Ale zależy mi na czasie renderowania i obróbki filmów. Nie mam ochoty zostawiania kompa na całą noc.

Ktoś porównywał te 2 programy?
 

Sdolas

New member
Przeczytałem cały wątek i przyznam że mimo wielu informacji tu zawartych nie bardzo wiem czy sprzęt jaki sobie jakiś czas temu upatrzyłem da radę z obróbką PS 14.
Większość z Was pisze że wymagania PS są ogromne, procent zapasu wydajności sprzętu jest równie imponujący.
Chciałem zapytać wprost, czy laptop:
Samsung R580 (NP-R580-JS03PL) - Notebooki, komputery, laptopy, monitory, karty graficzne - Komputronik internetowy sklep komputerowy
podoła prawidłowej obróbce w SP 14. ?
Prawidłowej, mam na myśli renderowanie bez błędów i niespodzianek, czas renderowania załóżmy że jest drugorzędny.
Co sądzicie o tym lapku ?
 

BelYaal

New member
Uzywam Toshiba A300, tylko system zmienialem na win 7 64bit i...
lapek daje rade w kazdym razie jeszcze z nowymi grami (jakies ATI HD tam siedzi i procek core 2 duo 2.26) i prace z plikami AVCHD ciezko nazwac komfortowa... ale to bardzo "ciezkie" pliki i nawet nie wiem na czym komfortowo by sie z nimi pracowalo. Tak czy naczej obrabiajac w PS 14 nie napotkalem problemow z wypadami programu, przynajmniej jeszcze, ale na wszelki wypadek i tak warto co jakis czas zapisac kroki wykonane przez nas, bo jak wspominalem chodzi to jak krew z nosa i czesto mam wrazenie, ze padlo i kicha, gdy za chwile przeskoczy do tego co chcialem zrobic
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja dziś odpaliłem sobie PS14 trial i mam problem, bo nie widzę tekstu, jaki wprowadzam. Niby okno tekstowe mi się powiększa od wpisywanego tekstu, ale litery są niewidoczne.

Spotkał się już ktoś z czymś takim?
 

bulet1408

New member
Witam,

mam pytanie odnośnie tego programu:

czy istnieje możliwość importowania z dysku (nie chodzi mi tutaj o importowanie z urządzeń) wielu plików naraz lub całego folderu, bo z tego co widzę to każdy plik trzeba ręcznie pojedynczo wrzucać do projektu (co jest naprawdę mało przyjemne

z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam,

mam pytanie odnośnie tego programu:

czy istnieje możliwość importowania z dysku (nie chodzi mi tutaj o importowanie z urządzeń) wielu plików naraz lub całego folderu, bo z tego co widzę to każdy plik trzeba ręcznie pojedynczo wrzucać do projektu (co jest naprawdę mało przyjemne

z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Wybierasz folder w którym masz klipy.
Z menu wybierasz Edit, zaznacz wszystko, przeciągaż na TimeLine :krol:
 
Do góry