Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

zgredu72

New member
Wyświetlanie zdjęć z HDD

Witam forumowiczów,

Czy któryś z forumowiczów miał może problem z odtwarzaniem zdjęć z HDD.
Mam taki problem.
Na dysku HDD (niezależnie czy FAT32 czy NTFS) podłączonym przez USB mam kilka tysięcy zdjęć z lustrzanki w rozdzielczości 4200x2800. Niestety TV nie chce otworzyć katalogów ze zdjęciami. Niezależnie od tego czy jest kilka zdjęć czy kilkaset. C7000 wyświetlał je bez problemów, a ten D8000 wyświetla komunikat "Nie można odczytać folderu".

Czy ktoś się z tym spotkał? Może ktoś na to ma jakiś patent?


Pozdrawiam
 

Cypers

New member
Witam ponownie.
Zauważyłem dzisiaj pewną, niepokojącą rzecz. Mianowicie zrobił mi się bąbel na matrycy jakby coś się odklejało. TV kupiony w listopadzie w Euro. Wziąć TV to euro czy zgłosić usterkę do samsung i poczekać na odpowiedź?
 

komar751

New member
Dzwoń na inf. Samsunga i umawiaj serwis.

No ja bym się tak nie śpieszył z tym serwisem - wszystko zależy od tego czy chce nowy egzemplarz czy też satysfakcjonuje go naprawa. Jak zadzwoni na serwis i zgłosi usterkę gwarancyjną to na bank będą naprawiac i wymienią panel.
W takim przypadku warto zastanowić się nad zgłoszeniem nie do serwisu tylko do sprzedawcy i nie z tytułu gwarancji tylko z tytułu niezgodnosci towaru z umową, powołując się na ustawę i żądając albo wymiany na nowy egzemplarz pozbawiony wady lub zwrotu gotówki.

Pozdrawiam.
 

Marian111a

New member
Fasyfikat

Obsługuje bezproblemowo.
Kupiłem najtańszy zew HDD ADATA 1TB 5400rpm - mam na nim głównie same filmy 3D SBS również 1920x1080 i wszystko śmiga.
Drugi HDD to 640GB z filmami FHD MKV i zwykłymi AVI - też pięknie śmiga
Oba podpięte równocześnie pod TV UE55D8000
Format FAT32

Nie opowiadaj że wszystkie, bo piszesz nie prawdę ściągnij z biohemmet.se THORA 3D, EGYPT i zobacz prawdę, tylko na krótkim demo nie ważne czy sbs czy dual scenic.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@komar 751 masz rację warto spróbować , chociaż nie jestem pewien czy ;procedury; w euro są na tyle sprawne żeby szybko załatwić wymianę. Warto spróbować , sam przez ponad rok walczyłem z serwisem i producentem Toshiba (słynna krecha w ZF) i udało się w ostatnim dniu gwarancji.
 

rafak

New member
Czy ktoś z Was jest zorientowany jak jest przymocowana ramka do telewizora (klej, wkręty).
Dziś zauważyłem po 3 miesiącach eksploatacji, że w jednym miejscu na odcinku około 5 cm delikatnie odstaje od panelu - czy ktoś może tak ma ?
 

acglj

New member
Czy któryś z forumowiczów miał może problem z odtwarzaniem zdjęć z HDD.
Mam taki problem.
Na dysku HDD (niezależnie czy FAT32 czy NTFS) podłączonym przez USB mam kilka tysięcy zdjęć z lustrzanki w rozdzielczości 4200x2800. Niestety TV nie chce otworzyć katalogów ze zdjęciami. Niezależnie od tego czy jest kilka zdjęć czy kilkaset. C7000 wyświetlał je bez problemów, a ten D8000 wyświetla komunikat "Nie można odczytać folderu".

Potwierdzam objaw, na dowolnej wersji FW, D7000/D8000, nie znalazłem rozwiązania
 

acglj

New member
a mniejsza rozdzielczość zdjęć chodzi?
u mnie odtwarza zdjęcia bez problemu- ue55d8000, firmware 1020
-zakładam ze zmieniacie w widoku folderu z domyślnego-wideo na zdjęcia?

Tu chodzi raczej o ilość plików/katalogów. W niektórych katalogach nie widać zdjęć, w zamian pojawia się komunikat o błedzie odczytu katalogu.

Kolejna obserwacja: Samsung tworzy sobie jakiś cache z lista zawartości dysku, i mam "cienie" po plikach wykasowanych miesiące temu.

Nagrywanie na dysk też jest spier*****
-przy przełączaniu zródeł DVB-T/DVB-S znika harmonogram (nie tylko nagrań, ale też wyświetlania czasowego)
-nie można nagrać innej audycji niż oglądana (mało że z tego samego multipleksu, co jeszcze można wybaczyć, ale również z innego tunera -np oglądamy DVB-S, chcemy nagrać z DVB-T)
-przy wchodzeniu do niektórych funkcji jak EPG, smart hub, wyłącza się timeshift
-przy odbieraniu połączeń Skype wyłącza się timeshift, a wtedy właśnie powinien się automatycznie włączać :)
Czas mija, a podstawowych niedoróbek Samsung nie widzi....
 

qLEK

New member
witam wszystkich
Miesiac temu zakupilem ww tv czyli ue55d8000. Przez kilka pierwszych dni bylem zadowolony z obrazu. Niestety kazdy kolejny dzien przynosil coraz wieksze rozczarowanie mianowicie zaczalem dostrzegac
wady ekranu takie jak dosc mocne rozjasnienia w rogach ekranu. vertykalne i horyzontalne linie ktore rzucaja sie w oczy, szczegolnie dokuczajace sa 2 linie poprzeczne ktore widac praktycznie caly czas
przy szybszych ruchach obrazu.Przez ostatni tydzien czytalem sporo zagranicznych for na ktorych znalazlem dziesiatki podobnych tematow ktore potwierdzaja dosc popularny problem wsrod serii d8000.
Zastanawiam sie czy takie problemy sa podstawa do reklamacji, naprawy lub wymiany na inny egzemplarz.Na dole umieszczam zdjecia mojego problemu. ; )
Pozdrawiam ;p

ttp://oi39.tinypic.com/1237ceq.jpg
ttp://oi39.tinypic.com/176142.jpg
ttp://oi40.tinypic.com/35b72w6.jpg
ttp://oi43.tinypic.com/69izut.jpg
ttp://oi39.tinypic.com/zikemw.jpg
prosze dodac h przed linkami
oczywiscie zdjecia zanizaja skale problemu ;(
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No ja bym się tak nie śpieszył z tym serwisem - wszystko zależy od tego czy chce nowy egzemplarz czy też satysfakcjonuje go naprawa. Jak zadzwoni na serwis i zgłosi usterkę gwarancyjną to na bank będą naprawiac i wymienią panel.
W takim przypadku warto zastanowić się nad zgłoszeniem nie do serwisu tylko do sprzedawcy i nie z tytułu gwarancji tylko z tytułu niezgodnosci towaru z umową, powołując się na ustawę i żądając albo wymiany na nowy egzemplarz pozbawiony wady lub zwrotu gotówki.

Pozdrawiam.

Popieram - wylacznie zglaszac jako towar niezgodny z umowa.
lolek
 

julianoz

New member
Witam serdecznie. Ponieważ należę do tych szczęśliwców, co są w 200% zadowoleni z zakupionego D7000 i do tych, którym ciągle brakuje czasu proszę czy ktoś nie podesłał by mi linka do najnowszego oprogramowania dla D7000? Please ;-)
 

locutus23

New member
Witam serdecznie. Ponieważ należę do tych szczęśliwców, co są w 200% zadowoleni z zakupionego D7000 i do tych, którym ciągle brakuje czasu proszę czy ktoś nie podesłał by mi linka do najnowszego oprogramowania dla D7000? Please ;-)

musisz napiac do firmy samsung petycje z podpisem dzielnicowego

witam wszystkich
40.tinypic.com/35b72w6.jpg
ttp://oi43.tinypic.com/69izut.jpg
ttp://oi39.tinypic.com/zikemw.jpg
prosze dodac h przed linkami
oczywiscie zdjecia zanizaja skale problemu ;(

dodaj jeszcze hasło smsowe do tych zdjec masakra komu chce sie bawic z twoimi zdjeciami
 
Ostatnia edycja:

julianoz

New member
musisz napiac do firmy samsung petycje z podpisem dzielnicowego
Wg tej zasady to potrzebne jest jeszcze zaświadczenie o życiu aktualnym miejscu pracy pra pra pra dziadka ze strony matki ;-)
Na stronie samsunga jest jakieś upgrade dotyczący smart tv z listopada, wymienione tam są składniki, które same mi kiedyś się zaktualizowały w telewizorze bezpośrednio z neta :)
 

saper_1981

New member
Witam wszystkich,
mam dylemat z wyborem miedzy ue46d8000 a Sony Bravia 46HX820 z procesorem XR400. Co w/g was powinienem brać. Proszę o bezstronne opinie co do posiadaczy samsunga. Głównie chodzi mi o to Który byłby lepszy pod efekty 3D ???
Z góry dzieki za pomoc
pzdr
 

gibki

New member
witam wszystkich
Miesiac temu zakupilem ww tv czyli ue55d8000. Przez kilka pierwszych dni bylem zadowolony z obrazu. Niestety kazdy kolejny dzien przynosil coraz wieksze rozczarowanie mianowicie zaczalem dostrzegac
wady ekranu takie jak dosc mocne rozjasnienia w rogach ekranu. vertykalne i horyzontalne linie ktore rzucaja sie w oczy, szczegolnie dokuczajace sa 2 linie poprzeczne ktore widac praktycznie caly czas
przy szybszych ruchach obrazu.Przez ostatni tydzien czytalem sporo zagranicznych for na ktorych znalazlem dziesiatki podobnych tematow ktore potwierdzaja dosc popularny problem wsrod serii d8000.
Zastanawiam sie czy takie problemy sa podstawa do reklamacji, naprawy lub wymiany na inny egzemplarz.Na dole umieszczam zdjecia mojego problemu. ; )
Pozdrawiam ;p

ttp://oi39.tinypic.com/1237ceq.jpg
ttp://oi39.tinypic.com/176142.jpg
ttp://oi40.tinypic.com/35b72w6.jpg
ttp://oi43.tinypic.com/69izut.jpg
ttp://oi39.tinypic.com/zikemw.jpg
prosze dodac h przed linkami
oczywiscie zdjecia zanizaja skale problemu ;(

Mam ten sam problem u siebie (UE46D8000). Szczególnie denerwujące są poprzeczne linie wzdłuż dolnej i górnej krawędzi ekranu. Największe prześwietlenia mam na kolorach: zielony, a w szczególności jasny zielony, jasny niebieski, beżowy, szary. Ten defekt jest najbardziej irytujący w programach przyrodniczych gdzie najwięcej jest właśnie tych kolorów. Kontaktowałem się z konsultantem samsung i powiedział żebym zrobił zdjęcia ukazujące problem i przesłał do nich, tyle że na zdjęciach aż tak źle to nie wygląda. Postaram się wrzucić później kilka moich fotek z tym samym problemem.
 

qLEK

New member
musisz napiac do firmy samsung petycje z podpisem dzielnicowego



dodaj jeszcze hasło smsowe do tych zdjec masakra komu chce sie bawic z twoimi zdjeciami
trzeba miec minimum 5 postow aby moc wrzucca linki wiec jezeli Cie takowy problem nie dotyczy lub masz to w d. to nie komentuj bez sensu
 

Blackyy

New member
czy ktoś z Was miał problem z siecią Wi-fi ? W moim przypadku zakażdym razem po wyłączeniu i ponownym włączeniu TV musze na nowo wpisywać hasło / klucz zabezpieczeń aby mieć neta w TV poprzez router. Początkowo myślałem ze wina leży po stronie routera ale 2 dni temu wymieniłem router i problem nadal istnieje. Czy ktoś z Was spotkał sie z podobnym problemem ? Jest to troche upierdliwe żeby każdorazowo po włączeniu TV wyszukiwać router i wpisywać hasło.
 
Do góry