Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

ernet

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich,
mam dylemat z wyborem miedzy ue46d8000 a Sony Bravia 46HX820 z procesorem XR400. Co w/g was powinienem brać. Proszę o bezstronne opinie co do posiadaczy samsunga. Głównie chodzi mi o to Który byłby lepszy pod efekty 3D ???
Z góry dzieki za pomoc
pzdr

Wg. mnie odpowiedź jest prosta:
Priorytet obraz: Sony
Priorytet multimedia + filmy Divix,MKV itd: Samsung
 

ernet

Active member
Bez reklam
Wiem,że ocena obrazu podlega preferencjom indywidualnym. Swoją zawarłem w oparciu o własne obserwacje oraz wypowiedziach internautów na forach ( także zagranicznych ). Myślę,że większość jednak zgodzi się ze mną w mojej konkluzji zawartej wyżej. Ale sam poczytaj różne porównania i oceny. Ja przedstawiłem tylko swoje zdanie na ten temat.
 

Tomasz93

Member
Wiem,że ocena obrazu podlega preferencjom indywidualnym.

Dobrze to ująłeś:)

Swoją zawarłem w oparciu o własne obserwacje oraz wypowiedziach internautów na forach ( także zagranicznych ).

Moj ocena jest nieco inna, ale także oparta na własnym doświadczeniu-obserwacji i doświadczeniu innych. Oba telewizory prezentują podobny poziom, oba mają swoje wady i zalety. Oba zmagają się z problemami związanymi z krawędziowym podświetleniem, bandingem, cloudingem itp. - im większa przekątna tym problemy większe:) A obraz to w istocie rzecz gustu. Uważam, że różnice między nimi są tak niewielkie, że trudno o jednoznaczne wskazanie. Raczej dotyczą szczegółów aniżeli ogółu. To, że w jednym, na przykład, lepiej jest nasycona czerwień, a w drugim zieleń o niczym nie przesądza:)

Myślę,że większość jednak zgodzi się ze mną w mojej konkluzji zawartej wyżej. Ale sam poczytaj różne porównania i oceny. Ja przedstawiłem tylko swoje zdanie na ten temat.

Na forach piszą różne rzeczy, w większości przypadków są to subiektywne oceny. W kontekście tego, co napisałeś - mam tu na myśli wyższość HX820 nad D8000 - ciekawy jest fakt, że HX820 to ten sam telewizor, co HX720, posiadają tą samą elektronikę, z tym, że panel w 820 to Gorilla Glass. I teraz, na różnych forach, w tym zagranicznych, oraz w testach tak zwanej fachowej prasy, D8000 jest lepiej oceniany od HX720:) A zatem, skoro D8000 wydaje się być lepszym od HX720, a ten jest tym samym, co HX820, to wniosek powinien być taki, że D8000 jest także lepszym telewizorem od HX820, bo to przecież ta sama elektronika, co HX720. No chyba, że wszystko jest zasługą Gorilla Glass:) Jak widzisz, różnie to bywa z tą oceną lepsze, gorsze. Zazwyczaj jest tak, że każdy chwali swoje, ale w końcu każdy ma do tego prawo i rozumiem, Twoją opinię:)

Natomiast zgadzam się z opinią, że topowy HX920 jest lepszy od topowego D8000:)
 

wlen

New member
Ue60d8000

Witam wszystkich.
Może widział ktoś w domu jak wypada 60 cali (UE60D8000).
Ogólnie potrzebuje tv do niezbyt dużego pokoju TV od kanapy max 4,5 - 5 m, ale dość często wynosimy przed dom, aby ze znajomymi pooglądać mecze itp.
Ewentualnie, jaki inny TV możecie zaproponować.
A i gdzie w dobrej cenie można taki TV dostać, najlepiej w ofercie raty 0%.
 

qbix

New member
Hey,

raty 0% to chyba tylko w Erze ;)
Tak na powaznie to przy ratach "zero %" masz pewnie z 10% tak zwanego ubezpieczenia... To chyba wszysko w temacie rat.

Dokladnie taki TV mam w domu. Siedze w podobnej odleglosci od niego i jest SUPER. Jakiekolwiek porownania "maniacy" by nie tworzyli i jakie parametry by nie porownywali (wyrazane wszytkimi symbolami znanymi wspolczesnej nauce) bedziesz tym telewizorem zwyczajnie zachwycony.
Jak do tej pory jednyna rzecz ktora bardzo mnie denerwuje to brak mozliwosci wyprowadzenia sygnalu audio z TV poprzez HDMI ARC. TV mam podpiety do kina i niestety you tube i inne internetowe ciekawostki musza isc przez glosniki TV :( (moze ktos z Was wie jak to ominac?)
Jesli planujesz wieszac TV na scianie to koniecznie kup uchwyt Samsunga WMN 2000B
Jest mega rewelacyjny! TV odstaje od sciany 18mm, montaz dziecinnie prosty i mozna TV odchylic od sciany i podeprzec specjalnym uchwytem.

Pzdr
 

Tomasz93

Member
Jesli planujesz wieszac TV na scianie to koniecznie kup uchwyt Samsunga WMN 2000B
Jest mega rewelacyjny! TV odstaje od sciany 18mm, montaz dziecinnie prosty i mozna TV odchylic od sciany i podeprzec specjalnym uchwytem.

Pzdr

A jeszcze lepiej kupić zamiennik:) Zamiast wydać na WMN 2000B 500zł to można zaoszczędzić 400zł i kupić ów zamiennik za jedyne 99zł:)
 

wlen

New member
Dzięki wielkie teraz wiem ze 60 cali będzie OK.
A jak to jest z tym ubezpieczeniem,
A i jeszcze z przedłużaniem gwarancji warto dopłacić???
 

wlen

New member
Jak do tej pory jednyna rzecz ktora bardzo mnie denerwuje to brak mozliwosci wyprowadzenia sygnalu audio z TV poprzez HDMI ARC. TV mam podpiety do kina i niestety you tube i inne internetowe ciekawostki musza isc przez glosniki TV :( (moze ktos z Was wie jak to ominac?)
Jesli planujesz wieszac TV na scianie to koniecznie kup uchwyt Samsunga WMN 2000B
Jest mega rewelacyjny! TV odstaje od sciany 18mm, montaz dziecinnie prosty i mozna TV odchylic od sciany i podeprzec specjalnym uchwytem.

Pzdr

A może wystarczy do kina wprowadzić sygnał po optyku?
 

piteremiter

New member
witaj
mam w domu wersję 60"D8000, oglądam tv z dekodera hd aster + canal+ w hd , nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości obrazu mimo że odległość kanapy od tv to raptem 3,5-4 metry , obawiałem się że przypadłości modelu o których dużo jest na tym forum będą szczególnie widoczne na tym rozmiarze ale nic takiego nie ma miejsca :) , obraz jest piękny - na czarnym tle nie ma żadnych jasnych przebarwień czy plam, nie stwierdziłem również obecności linii wzdłuż czy poprzek tv zakłócających poprawny odbiór kolorów. Wczoraj znajomi oglądali u mnie Avatara na canal+ i dziś jeszcze dzwonili że są pod wrażeniem tv i tego jakie daje wrażenia. Duży wydawał mi się przez 3 dni. Po tym jak powiesiłem go na ścianie wygląda super i mniejszy by wyglądał już zbyt niepozornie i śmiesznie :)
 

Smutu

Member
Nie opowiadaj że wszystkie, bo piszesz nie prawdę ściągnij z biohemmet.se THORA 3D, EGYPT i zobacz prawdę, tylko na krótkim demo nie ważne czy sbs czy dual scenic.

Pisząc wszystkie miałem na myśli wszystkie które mam a kolekcję mam nie małą.
Po co pobierasz badziew z takich stron jak Ci to nie chce chodzić?
Może lepiej pobrać coś sprawdzonego co będzie odtwarzał ten TV ze sprawdzonej strony - i uprzedzając Twoje pytanie/uwagi: Ja Ci nie podam z jakiej strony bo znowu coś Ci nie podpasuje...
Jeszcze nie spotkałem pozycji której bym nie odpalił na tym TV łącznie z tymi co wymieniłeś.
Tyle w temacie
 

agnes_pc

New member
Witam,
od wczoraj mam UE55D8000.
Proszę forumowiczów o pomoc, bo sama już się poddałam i jestem bliska zwrotu telewizora do sklepu:-(
Jak mam ustawić parametry, żeby obraz wyglądał "normalnie", a nie sztucznie wyostrzony? Wyłączyłam już wyostrzanie krawędzi, ale to nic nie zmieniło. Nie jestem w stanie oglądać filmu, który jest tak wynaturzony, że wygląda jakby to był teatr telewizji, a nie film. Ohyda!
Baaardzo proszę o pomoc!

Acha! Raty zero% w MM to pic na wodę, oczywiście!
 

wlen

New member
Witam,
od wczoraj mam UE55D8000.
Proszę forumowiczów o pomoc, bo sama już się poddałam i jestem bliska zwrotu telewizora do sklepu:-(
Jak mam ustawić parametry, żeby obraz wyglądał "normalnie", a nie sztucznie wyostrzony? Wyłączyłam już wyostrzanie krawędzi, ale to nic nie zmieniło. Nie jestem w stanie oglądać filmu, który jest tak wynaturzony, że wygląda jakby to był teatr telewizji, a nie film. Ohyda!
Baaardzo proszę o pomoc!

Acha! Raty zero% w MM to pic na wodę, oczywiście!

Musiś wejsć ustawienia obrazu-> opcje obrazu -> Motion plus i tam ustawic na wyrazny albo Wylaczone

TV wart ceny;)
 

wlen

New member
A może powie mi ktoś, co mam zrobić, aby TV widział dysk z Popcorn Hour A200. TV w pięty do sieci za pomocom lan po kablu. Wykrywa sambe, ale cos mi nie chce wejść
 
Do góry