Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

marioking

Member
Jak to czytam to zastanawiam się czy nie mowa o jakimś szrocie z ali od pseudoproducenta,,, bo nijak nie możemy mowić o tv który był sprzedawany po 9-10k w dniu premiery i rzekomo od markowego producenta... Mam nadzieje ze mi jeszcze ze dwa lata podziała by się upowszechniły te alternatywy na ambi dokładany samodzielnie i never never again PHILIPS!!!!
 

DrLiveAct

Member

Attachments

  • IMAG0219.jpg
    IMAG0219.jpg
    18,6 KB · Wyś: 51

DrLiveAct

Member
Serwisant nie był w stanie (lub nie chciał) powiedzieć ile taka usługa pogwarancyjna może kosztować. Skomentował, że przy tym jest dużo roboty ;)

Ciekawe czy takie czyszczenie jest wykonalne w domowych warunkach :niewiem::rolleyes:
 
Ostatnia edycja:
Witam uzytkownikow 8102 :) mijaja mi prawie 2 lata z uzytkowania tego TV i mysle nad przesiadka na cos innego i teraz potrzebuje waszej pomocy :)

Oled 65 cali
czy
jakis 75 cali

bo oled 75 to cena kosmos z tego co patrzylem

myslalem wydac okolo 10k wiadomo jak sa tansze modele to nie musze wydawac calosci

i drugie pytanko za ile tego bym mogl pogonic :D ??

do tv mam 3 metry i pokoj zaciemniony. ogladam glownie netflix hbo go i ps4 no i cos z internetu.
czas uzytkowania z 5h to max dziennie
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Ja ze swojej strony mogę doradzić :eek:

:arrow: zakup bawełny elektrostatycznej np. dedykowanej do filtrów HEPA Xiaomi Air Purifier
( podocinać na odpowiednie paski ) i następnie przy pomocy np.czarnej taśmy MacGyver'a lub taśmy dwustronnej pomaskować wszystkie wloty wentylacyjne :mrgreen:

idzie to zrobić estetycznie aby nawet po odchyleniu TV od ściany jakoś to wyglądało :razz:

u siebie dodatkowo wszystkie nie używane gniazda i złącza zostały zamaskowane samą taśmą.


ps. TV dalej "oddycha" a mi jakoś spokojniej jest zasnąć :-D

nie ma nic gorszego jak kurz pod matrycą :(

Trochę mnie dziwi, że macie takie problemy, ale skoro mowa o otworach wentylacyjnych to powinny one być odkryte bo są potrzebne, producent bez powodu ich nie umieścił. Nie zakrywać ich całkowicie, chyba, że chcecie mieć zniszczony sprzęt w wyniku przegrzania.
Ale jeśli już kombinujecie to lepiej użyć filtrów, które stosuje się w różnych maszynach, czy choćby urządzeniach gospodarstwa domowego. Da się znaleźć w różnym kształcie, okrągłe, podłużne.
 

Attachments

  • 9c30e030c815b2939a57e54e23760162.jpg
    9c30e030c815b2939a57e54e23760162.jpg
    11 KB · Wyś: 27

marioking

Member
i drugie pytanko za ile tego bym mogl pogonic :D ??


Jestem ciekaw za ile go puscisz... Bo to produkt dla konesera a ogół będzie patrzył że może mieć nowego philipsa 65 z dolby vision i hdr10+ za nieco ponad 3k a ze tu jest directled raczej niewielu przekona przy starszych ficzerach... Dlatego ja poczekam jednak jak już "zjade" do końca, bo szkoda by mi było sprzedac za 2k czy coś....


Zresztą coraz ciekawiej prezentują się rozwiązania short laer projektor, za ~10k możesz mieć coś dajacego obraz 4k uhd 100-120" ;) Ambi traci racje bytu jak całą sciane zajmuje ci REAL PICTURE


Zyskuje plan zatrzymac 8102 na casual use, a do uhd sprawić sobie takie rozwiązanie... Chociaz nie jest już problemem zywostność lamp +10k h, czy pobór pradu rzedu 250W.... bardziej kwestia screena niwelujacego oświetlenie....
 
Ostatnia edycja:

DrLiveAct

Member
Trochę mnie dziwi, że macie takie problemy,
No takie życie.

ale skoro mowa o otworach wentylacyjnych to powinny one być odkryte bo są potrzebne, producent bez powodu ich nie umieścił
oczywista oczywistość


Nie zakrywać ich całkowicie,
To jaki ma sens ich częściowe zakrywanie? To jakby zajść trochę w ciąże :-o Jak już iść to na całość :wink:

chyba,że chcecie mieć zniszczony sprzęt w wyniku przegrzania.
Wątpie aby ten filtr miał taką moc sprawczą, po miesiącu nic się nie dzieje a TV mocno użytkowany
( tam się nic nie nagrzewa, powietrze dalej moim zdaniem ma prawidłowe ujście :-o)

Ale jeśli już kombinujecie to lepiej użyć filtrów, które stosuje się w różnych maszynach, czy choćby urządzeniach gospodarstwa domowego. Da się znaleźć w różnym kształcie, okrągłe, podłużne
Ja jednak polecam użyć filtrów z mojego postu :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

DrLiveAct

Member
Ostatnia edycja:
Do góry