Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

gasio

New member
Ave,
@gasio - Amazon Prime - podaj proszę link do apki, którą Ty zainstalowałeś oraz filmu/programu, w którym masz Dolby Atmos. Zainstaluję to samo u siebie dla zweryfikowania, że toto działa :)
Czy możesz wskazać coś, co w Twojej apce na PUS8102 jest nadawane w 4K?


Primevideo zainstalowane normalnie z Google Play Store na tv, tytuł "Tom Clancy's Jack Ryan", jest w 4k, HDR i Dolby Atmos.
 

gasio

New member
W apce zainstalowanej ze sklepu google - ARCHOS - po kombinacji z ustawieniami ('Wielokanałowy (obejście)' w TV ustawiony cały czas) pass-through na 'Metod 2' w apce Archos - daje radę wypchnąć z tego samego pliku testowego ze strony Dolby w formacie DTS TrueHD - i tak go rozpoznaje ampli Onkyo TX-RZ 830.[...]
Tak czy inaczej - za instrukcją - TV winien dźwięk w Dolby Atmos wypychać via ARC do ampli, który takowy format wspiera. (U mnie tak, poza tym ten sam film testowy działa na Zidoo X10 - jest min. TrueHD).
Weź pod uwagę ograniczenia samego przesyłu przez HDMI ARC - w aktualnej specyfikacji potrafi przesłać skompresowany dźwięk 5.1 i maksymalną przepustowością ok 1 Mbit/s. Dopiero jak się pojawi eARC razem z HDMI 2.1 da się przesłać niekompresowane 7.1 czy prawdziwe Dolby Atmos/DTS:X.

https://www.techradar.com/news/hdmi-arc-what-is-audio-return-channel-and-why-should-i-use-it


Po HDMI ARC Dolby Atmos jest przesyłane z Dolby Digial+, jak amplituner obsługuje to powinien wykryć i tak zdekodować, jak nie to zostanie DD+.


Testowałem z Netflixa dźwięk Atmos i zwykłe dolby 5.1, bo miałem nadzieję na jakiś efekt WOW. W mojej subiektywnej ocenie na dostępnych tytułach prawie nie słychać różnicy, w każdym razie po sprawdzeniu całkiem spadło mi ciśnienie na kombinowanie i szukanie apki ze wsparciem Atmos.


Jak chcesz słuchać DolbyTrueHD/Atos czy DTS:X nieskompresowane to pozostaje zewnętrzny odtwarzacz, który będzie potrafił wysłać po HDMI do amplitunera (bez ARC).
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Wiecie co, myślę, że po prostu w chooya sobie z nami lecą...
Poczytajcie ten post na XDA.

W tym układzie, ja olewam szanownego TPV/Philips'a - następnym razem kupię o połowę tańszego chińczyka z przyzwoitą matrycą dla obrazu, a ShitFlixa czy inne A-Farmazon-Prime uruchomię z PC na windzie 10 z natywnym 4K i innymi Atmosami, które bez pier...nia obrobi ampli i wywali na głośniki JAK NALEŻY, a nie jakieś pitolenie z 'producentem TV', aroganckim ShitFlix'em czy innym Szoł-Max'em (notabene zwinął biznes i tyle...).

Dekadę temu marka to była Marka - sprzęt MUSIAŁ być NA POZIOMIE. Klient to był KTOŚ SZANOWANY.
Teraz jest globalna wiocha, jeden większy lub mniejszy $hit i tylko o hajs zdaje się lotto, a człekowi wciska się marketingowy bełkot ile to cukru jest w cukrze...

Jak to qrvi$h jego nać jest, że stare sprzęty STEREO (mniej lub bardziej analogowe) wyrywają człeka z fotela a nowe ni wuja i trzeba blisko pięcio-cyfrowe kwoty wyłożyć, żeby 'COŚ' usłyszeć?!
Kwadrylion kodeków, coraz to lepsze i bardziej wyszukane, a czarne nie za bardzo chce być czarne, a super-duper-jakość tak słabiutka i pocięta po kompreji, że lepiej do (pra)dziadkowego gramofonu wrócić, bo dźwięk jakiś taki ŻYWSZY, NATURALNY, PEŁNIEJSZY...


Hej. Grubo i dobrze powiedziane. Jeszcze pare lat temu (6-7) robiono TV z mysla o dobrym obrazie bez zadnych Srartow i droidow. Nie jestem maniakiem zadnej marki ale moj 10-cio letni LG (zwykly LED) sluzy zonie ojca do dzisiaj natomiast 6-cio letni Thomson 55" sluzy corce i zenciowi z mega obrazem. Wole u nich ogladac mecz (zero plam, zacieć, bandingu) a tylko 50 Hz ale co najwazniejsze - dobrze sie po prostu oglada. Jesli chodzi o mnie to czekam do nastepnej aktualizacji. Jezeli nie poprawi mojego samopoczucia wystawiam TV na aukcje jako PREMIUM TV. I kupie se q..wa Mante 65" za 1,5 tysia i przynajmniej nie bede sie wq..ał że mam ch....y obraz.
 

MartesPL

New member
Master-78 SEBOL74 Myślę w tej chwili podobnie jak Wy, jaki sens jest płacić za "Premium" i mieć takie problemy? Mój stary ośmioletni tv pracuje do dziś u ojca i nie ma z nim kompletnie żadnych problemów, również jak kolega zauważył, piłkę czy hokej wolałem oglądać właśnie na nim niż patrzeć na pasy. Człowiek był przekonany, że płacąc tyle pieniędzy będzie miał pewność, że naprawdę otrzyma dobry produkt, tymczasem wygląda to jak wygląda, ja sumarycznie razem z pierwszą reklamacją jestem prawie 3 miesiące bez telewizora na rok jego posiadania, na tą chwilę nie mam sprzętu ani pieniędzy gdzie tu sens?
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Master-78 SEBOL74 Myślę w tej chwili podobnie jak Wy, jaki sens jest płacić za "Premium" i mieć takie problemy? Mój stary ośmioletni tv pracuje do dziś u ojca i nie ma z nim kompletnie żadnych problemów, również jak kolega zauważył, piłkę czy hokej wolałem oglądać właśnie na nim niż patrzeć na pasy. Człowiek był przekonany, że płacąc tyle pieniędzy będzie miał pewność, że naprawdę otrzyma dobry produkt, tymczasem wygląda to jak wygląda, ja sumarycznie razem z pierwszą reklamacją jestem prawie 3 miesiące bez telewizora na rok jego posiadania, na tą chwilę nie mam sprzętu ani pieniędzy gdzie tu sens?


Dokladnie o to mi chodzi. Stosunek ceny do jakosci produktu. Od pol roku posiadam najbardziej budzetowy ambi 50PUS6262 i jestem mega zadowolony. Wyhaczyłem go w jakiejs nocnej promocji za 1,770 pln. YT chodzi bez zadnych zaciec, zero plam, bandingu. Oczywiscie czern, kolory, kontrast itp sa slabsze / bledsze ale mozna na tyle podkrecic ze obraz daje to co najwazniejsze - radosc z ogladania i "no stress". Zdaje sobie sprawe ze 65" trudniej rowno podswietlic niz 50" ale nie w tym rzecz. Producent powinien miec tego swiadomosc i nie robic klientom "niezadowolonym" problemu i łachy zeby serwisowac lub wymienic matryce! Tylko ci q..a mowią ze ten typ tak ma i sra. Boli tez fakt ze te darmowe "testowanie" TV przez 2 tyg (gdy kupujemy przez neta z dostawa do chaty) na ogol nie daje zadnych powodow do niepokoju. A potem jak sie cos dzieje to maja nas klientow w du..e. Szczerze, jak dalej bedzie sie u mnie cos gorszego dziac z 8102 to nawet nie mam zamiaru tego zglaszac bo odbije sie od sciany jak wielu tu kolegow. Po prostu sprzedam po kosztach i bede znowu szukal TV liczac na szczesliwe losowanie czy trafie dobra czy zla sztuke (bez wzgledu na marke).
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
2 moich znajomych łącznie ze mną miało wymianę matrycy z powodu kurzu, miałem swój tv po profesjonslnej kalibracji i domagalem się czyszczenia ze strony samsunga ale mi odmówiono i dostałem nową matryce czy teraz też pisze bzdury.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Tu masz wczorajsze zgłoszenie mojego kolegi tv ma rok i wlasnie jest w serwisie.tv marki philips .
 

Attachments

  • received_2215482242044707.jpg
    received_2215482242044707.jpg
    7,8 KB · Wyś: 29
  • received_2436598696353714.jpg
    received_2436598696353714.jpg
    8,4 KB · Wyś: 29

kaper.1981

New member
Bez reklam
2 znajomych miało serie h6 i wymieniono im matryce a ja oddałem ju7000 i też miałem wymianę matrycy w 3 dni. U mnie tv wisiał na ścianie a pod nim miałem konsole ps4 która dmuchala mu od spodu cały czas powietrze i właśnie w tym miejscu wystąpiły u mnie plamy były bardzo małe ale i tak samsung nie chciał wyczyscic i straciłem 500zł za kalibracja.
 
Ostatnia edycja:

MartesPL

New member
Tu masz wczorajsze zgłoszenie mojego kolegi tv ma rok i wlasnie jest w serwisie.tv marki philips .

To już jest plaga! Brak słów. Sprzęt wyczyszczą na gwarancji nie odpłatnie tylko pierwszy raz, każdy następny będzie płatny i w tym właśnie leży problem dlatego w przypadku Philipsa lepiej korzystać z rękojmi.
 

marioking

Member
A tak trochę dla odświerzenia i pobujania w obłokach ;) Myślicie że doczekamy wsparcia hdr10+? bo tak jakoś doczytałem ze moj samsung m7500 ma mieć upgrade softu do właśnie hdr10+ wiec fajnie jak tv też by podgonił....
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
A tak trochę dla odświerzenia i pobujania w obłokach ;) Myślicie że doczekamy wsparcia hdr10+? bo tak jakoś doczytałem ze moj samsung m7500 ma mieć upgrade softu do właśnie hdr10+ wiec fajnie jak tv też by podgonił....
samsung będzie miał hdr10+ bo to samsung go stworzył więc jest in łatwo to zaimplementowac.
 

AnCyMoNeK

Member
Jakiś czas temu u mnie również pojawiły się plamy widać je nie tylko na białym ( w sumie to tylko na czarnym ich nie widzę)oglądam tv z około 4 metrów i widzę to cały czas mniej więcej na środku u góry. Tv zakupiony w listopadzie 2017 r . Co najlepiej zrobić ?
 
Ostatnia edycja:

gromboy

New member
Jakiś czas temu u mnie również pojawiły się plamy widać je nie tylko na białym ( w sumie to tylko na czarnym ich nie widzę)oglądam tv z około 4 metrów i widzę to cały czas mniej więcej na środku u góry. Tv zakupiony w listopadzie 2017 r . Co najlepiej zrobić ?
Kurde, ale wysyp negatywnych opinii.
Ja też kupiłem w listopadzie swój egzemplarz i na chwilę obecną wszystko śmiga.



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
To i ja pokażę swoją - dobrze podświetlona (no może narożniki mogłyby być lepiej doświetlone ale taka specyfika) , bez kurzu , robaków etc. :p
IMG_20190110_223648.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry