Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Użycie innego pena 8gb i nadal nic. Sam już nie wiem.

Udało się. Cała operacja ok. 10min. Zmiana języka plus ustawienie kanałów oraz wyłączenie aktualizacji.
Różnica widoczna w ostrości, kolorze no i w 4K.

philipstv dzięki za dobre chęci w celu wysłania pena, ale jak widać już temat ogarnięty.
PZDR
 

Master-78

Member
Udało się. Cała operacja ok. 10min. Zmiana języka plus ustawienie kanałów oraz wyłączenie aktualizacji.
Różnica widoczna w ostrości, kolorze no i w 4K.

philipstv dzięki za dobre chęci w celu wysłania pena, ale jak widać już temat ogarnięty.
PZDR




Czołem,


Testowałem na dwóch różnych pendrakach 8GB. Oba sformatowane w Windows na FAT32, ale z żadnego nie rusza procedura instalacyjna :-(

Robiłem w taki sposób, jak podają w instrukcji (niemiecki nie jest moim ulubionym językiem, więc google translate):
- wyłączenie TV
- kabel zasilający odpięty na minutę (testowałem też na dłużej)
- USB z softem na partycji głównej na pendraku wpięty w USB 2.0 (ten czarny)
- wpinam kabel zasilający, czekam chwilę aż pendrak zacznie świecić = znaleziony przez TV;
- włączam TV,

- i niestety startuje TV (logo philips -> logo android -> zgłasza się TV gotowy do działania).


Czy w trakcie uruchamiania trzeba coś dodatkowo zrobić?
Jak to wyglądało u Was?


Niezadowolony jestem mocno z android TV - odtwarzacze nie radzą sobie z materiałem 4K, zwłaszcza w HEVC.
Myślałem początkowo, że to wina kodeków (brak jakiś), albo wolnego łącza LAN.
Wygląda na to, że raczej wina androida i/lub niezbyt mocnego (a raczej: nie najlepiej zoptymalizowanego oprogramowania...) procesora :-(
Raz na 50 prób uruchomienia materiał startuje, raz na 100 - wyświetla cokolwiek względnie płynnie.
Jeśli filmy w 4K mają dźwięk wyżej niż w DD (Dolby Digital) to ścinki i zawieszki gwarantowane.
Mój amplituner kina domowego nie obsługuje 4K ani ARC :-(.
Muszę wypożyczyć jakiś splitter sygnału HDMI na video 4K (do TV) i spróbować w ten sposób wypuścić tylko audio po HDMI do amplitunera i sprawdzić, czy to cokolwiek pomoże.

Czy ktokolwiek z Was poradził sobie z odtwarzaniem materiałów w 4K zakodowanych HEVC?
Zewnętrzny Zidoo X10 jak i XBOX One-S zasuwają jak złoto zarówno z 4K jak i HEVC (niezależnie od kodeka). Tak samo nie ma z nimi problemów z przekazywaniem audio w DTS/DTS-HD MA itd.
Philips nie daje możliwości wysłania audio w DTS (poprzez SPDIF), a wygląda na to, że dźwięk przetwarza na DD (czym obciąża procesor).
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Czesc. Ja zrobilem upgrade wg instrukcji Philipstv i jak juz pisalem w czwartek wersja 240 zaistalowala sie bez problemu. Jednak znaczacej poprawy nie widzie, tzn. lepszy obraz dla tv cyfrowej lecz materialy 4K na YT i NF bez wiekszych zmian. Wiec sam juz nie wiem czy zostaly jakies "resztki" z wersji 246 czy tez problem lezy gdzie indziej (np w samych aplikacjach). Dla porownania - materialy "filmtrailer 4K" w wersji 240 przed aktualizacja do 246 - mega brzytwa - obecnie te same materialy w wersji 240 po upgrade - kaszana ze patrzec sie nie da. Prosba - mozecie sprawdzic u siebie jak wygladaja materialy u was na "filmtrailer 4K" ? Ale przyjrzyjcie sie z blizszej odleglosci. Pozdr.
 

janunio

New member
Bez reklam
" ... USB z softem na partycji głównej na pendraku "
Spróbuj umieścić rozzipowany soft w folderze [upgrades] a nie w głównej partycji.
Powinno być tak:
wkładasz pena i po chwili TV pokaże, że znalazł nowy FW.
TV sam analizuje z automatu treść pena i reaguje.
 

Master-78

Member
" ... USB z softem na partycji głównej na pendraku "
Spróbuj umieścić rozzipowany soft w folderze [upgrades] a nie w głównej partycji.
Powinno być tak:
wkładasz pena i po chwili TV pokaże, że znalazł nowy FW.
TV sam analizuje z automatu treść pena i reaguje.




Też taką wersję próbowałem -> wrzucenie do katalogu 'upgrades'.
Jaką masz nazwę pliku? bez zmian - jak wypakowana z archiwum?


Wcześniej miałeś wyższą wersję softu w TV? Tzn.: 003.000.246.005?
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czołem,


Testowałem na dwóch różnych pendrakach 8GB. Oba sformatowane w Windows na FAT32, ale z żadnego nie rusza procedura instalacyjna :-(

Robiłem w taki sposób, jak podają w instrukcji (niemiecki nie jest moim ulubionym językiem, więc google translate):
- wyłączenie TV
- kabel zasilający odpięty na minutę (testowałem też na dłużej)
- USB z softem na partycji głównej na pendraku wpięty w USB 2.0 (ten czarny)
- wpinam kabel zasilający, czekam chwilę aż pendrak zacznie świecić = znaleziony przez TV;
- włączam TV,

- i niestety startuje TV (logo philips -> logo android -> zgłasza się TV gotowy do działania).


Czy w trakcie uruchamiania trzeba coś dodatkowo zrobić?
Jak to wyglądało u Was?


Niezadowolony jestem mocno z android TV - odtwarzacze nie radzą sobie z materiałem 4K, zwłaszcza w HEVC.
Myślałem początkowo, że to wina kodeków (brak jakiś), albo wolnego łącza LAN.
Wygląda na to, że raczej wina androida i/lub niezbyt mocnego (a raczej: nie najlepiej zoptymalizowanego oprogramowania...) procesora :-(
Raz na 50 prób uruchomienia materiał startuje, raz na 100 - wyświetla cokolwiek względnie płynnie.
Jeśli filmy w 4K mają dźwięk wyżej niż w DD (Dolby Digital) to ścinki i zawieszki gwarantowane.
Mój amplituner kina domowego nie obsługuje 4K ani ARC :-(.
Muszę wypożyczyć jakiś splitter sygnału HDMI na video 4K (do TV) i spróbować w ten sposób wypuścić tylko audio po HDMI do amplitunera i sprawdzić, czy to cokolwiek pomoże.

Czy ktokolwiek z Was poradził sobie z odtwarzaniem materiałów w 4K zakodowanych HEVC?
Zewnętrzny Zidoo X10 jak i XBOX One-S zasuwają jak złoto zarówno z 4K jak i HEVC (niezależnie od kodeka). Tak samo nie ma z nimi problemów z przekazywaniem audio w DTS/DTS-HD MA itd.
Philips nie daje możliwości wysłania audio w DTS (poprzez SPDIF), a wygląda na to, że dźwięk przetwarza na DD (czym obciąża procesor).

U mnie wyglądało to tak.
Również użyłem któregoś z rzędu pendrive tym razem pożyczony od znajomego, a dokładniej firmy TDK 16gb 2.0 i nawet nie minutę miałem odłączone zasilanie. Odpalam TV wyskakuje logo Philips i od razu wyskoczył komunikat upgrade software... Nie robisz NIC, tylko czekasz. W trakcie całej procedury TV uruchomił się ponownie jeszcze raz.
No i śmiga.
Co do samego androida nie używam WGL tego systemu ponieważ posiadam przystawkę Nvidia Shield TV i to cacko dopiero wymiata. Szybkość plus jakość idącą w parze.
Co do samego dźwięku to optykiem mam puszczony do kina Bose Cinemate 220. Dźwięk tutaj zawsze jest mega, jak to bywa w przypadku tej firmy.
Xbox One S - potwierdzam... Również posiadam i wszystko śmiga.

PZDR
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czesc. Ja zrobilem upgrade wg instrukcji Philipstv i jak juz pisalem w czwartek wersja 240 zaistalowala sie bez problemu. Jednak znaczacej poprawy nie widzie, tzn. lepszy obraz dla tv cyfrowej lecz materialy 4K na YT i NF bez wiekszych zmian. Wiec sam juz nie wiem czy zostaly jakies "resztki" z wersji 246 czy tez problem lezy gdzie indziej (np w samych aplikacjach). Dla porownania - materialy "filmtrailer 4K" w wersji 240 przed aktualizacja do 246 - mega brzytwa - obecnie te same materialy w wersji 240 po upgrade - kaszana ze patrzec sie nie da. Prosba - mozecie sprawdzic u siebie jak wygladaja materialy u was na "filmtrailer 4K" ? Ale przyjrzyjcie sie z blizszej odleglosci. Pozdr.

SEBOL odpaliłem przed chwilą film trailer 4k, a dokładnie Jurassic Park. Jak dla mnie obraz BDB. Ale na NVidia Shield TV jest zdecydowanie lepszy. Może dlatego, że obraz pod HDMI mam pod inne ustawienia. Z bliska wszystko OK.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
SEBOL odpaliłem przed chwilą film trailer 4k, a dokładnie Jurassic Park. Jak dla mnie obraz BDB. Ale na NVidia Shield TV jest zdecydowanie lepszy. Może dlatego, że obraz pod HDMI mam pod inne ustawienia. Z bliska wszystko OK.


Hej, dzk za szybką odpowiedź. To mnie nie pocieszyles. Nie mam skali porownania bo na x-box one YT wyciaga max HD. Od tygodnia czekam na technika. Moze jak w koncu przyjdzie to znajdzie przyczyne. Pozdr.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możecie polecić jakiś dobry uchwyt pod ten model ?
Ile potrzeba cm od ściany aby ambilight był wykorzystany w 100% ?

Ja mam zwykły wieszak za 27,90pln... dla TV od 37 do 55 cali. Powaga... Ale do wagi 45 kg. Dlatego rozstaw pozwalał na powieszenie tego TV. Bez problemu... jeżeli TV ma wisieć na wprost bez regulacji kąta nie widzę sensu inwestowania w droższy model. Ja mam blisko ściany i efekt jest bardzo dobry.
Model bodajże LCLx90... czy coś takiego.
 

07105415

New member
Moim zdaniem aby telewizor wisiał równo i stabilnie to wieszak musi być baaaardzo porządny! Dwa milimetry luzu na jakimś ruchomym elemencie wieszaka dadzą w sumie dwa cm odstępu od ściany więcej w stosunku dolnej krawędzi tv do górnej. Wiem co piszę. TV będzie wtedy lekko pochylony.

Z mojego doświadczenia w przypadku tego ambilight dystans ok 10cm jest optymalny. Jeśli dasz bliżej będą się odbijały żarówki na ścianie i efekt świetlny będzie mizerny.
 
Ostatnia edycja:

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moim zdaniem aby telewizor wisiał równo i stabilnie to wieszak musi być baaaardzo pożądny! Dwa milimetry luzu na jakimś ruchomym elemencie wieszaka dadzą w sumie dwa cm odstępu od ściany więcej w stosunku dolnej krawędzi tv do górnej. Wiem co piszę. TV będzie wtedy lekko pochylony.



Z mojego doświadczenia w przypadku tego ambilight dystans ok 10cm jest optymalny. Jeśli dasz bliżej będą się odbijały żarówki na ścianie i efekt świetlny będzie mizerny.

A moim zdaniem... Porządny piszemy przez "rz" jak widać, a po drugie jeżeli TV 65" bezproblemowo zmieści się na wieszaku przeznaczonym dla TV do wielkości o przekątnej max 55" to zupełnie nie ma znaczenia czy jest to wieszak za 29pln czy też 119pln bo taki również można sobie sprawić. Jest to tylko moje skromne zdanie. Nie ma sensu inwestować w coś czego tak naprawdę gołym okiem nie widać. Ma to służyć, a nie robić .... nie dokończę co.
PZDR
 

07105415

New member
A moim zdaniem... Porządny piszemy przez "rz" jak widać, a po drugie jeżeli TV 65" bezproblemowo zmieści się na wieszaku przeznaczonym dla TV do wielkości o przekątnej max 55" to zupełnie nie ma znaczenia czy jest to wieszak za 29pln czy też 119pln bo taki również można sobie sprawić. Jest to tylko moje skromne zdanie. Nie ma sensu inwestować w coś czego tak naprawdę gołym okiem nie widać. Ma to służyć, a nie robić .... nie dokończę co.
PZDR

Z ortografią masz rację (dzięki:)), ale pomyśl logicznie raz jeszcze...:)!

Oczywiście można kupić***wieszak w tańszy - zgoda.
Nie widać go - również zgoda.
Tylko tu ta jego "służba" jest też dość istotna. Nie namawiam nikogo na wydawanie dużych pieniędzy na ten element. Sam kupiłem raczej tańszy i stąd mam kontrast do tego jak to wygląda w drogich wieszakach. Kolejny raz kupiłbym lepszy/droższy.
Precyzja wykonania, luzy pod obciążeniem, i zachowanie równoległej płaszczyzny do ściany w każdej pozycji dadzą odpowiedź jaka jest jego jakość...

Myślę, że modele wieszaków do mniejszych TV niż 65'' są konstrukcjami lżejszymi i bardziej podatnymi na te sprawy, o których pisałem wyżej. A to robi różnicę. Kilogramów jest więcej.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z ortografią masz rację (dzięki:)), ale pomyśl logicznie raz jeszcze...:)!

Oczywiście można kupić***wieszak w tańszy - zgoda.
Nie widać go - również zgoda.
Tylko tu ta jego "służba" jest też dość istotna. Nie namawiam nikogo na wydawanie dużych pieniędzy na ten element. Sam kupiłem raczej tańszy i stąd mam kontrast do tego jak to wygląda w drogich wieszakach. Kolejny raz kupiłbym lepszy/droższy.
Precyzja wykonania, luzy pod obciążeniem, i zachowanie równoległej płaszczyzny do ściany w każdej pozycji dadzą odpowiedź jaka jest jego jakość...

Myślę, że modele wieszaków do mniejszych TV niż 65'' są konstrukcjami lżejszymi i bardziej podatnymi na te sprawy, o których pisałem wyżej. A to robi różnicę. Kilogramów jest więcej.

Racja. Tylko w dzisiejszych czasach sam wiesz jak to jest z tym wykonaniem. Firmy prześcigają się o jak najmniej masywne wykonanie TV. A wieszak który mam i którego również zamontowałem u rodziców stara Plazma o wiele cięższe niż 8102 i również daje radę. Inna sprawa to wieszaki obrotowe tutaj zgodzę się lepiej dołożyć kilka złotych i zainwestować w lepszy uchwyt.
Co do prostego to podtrzymuję swoje zdanie.
PZDR
 

Miyagi

Member
Witam mam pytanie odnośnie płynności.Jakie macie ustawienia w obraz-zaawansowane-ruch-style ruchu?? Jak miałem ustawione na osobisty i miałem wyłączone dwa upłynniacze to są problemy z płynnością, co kilka sekund obraz minimalnie przycina.Natomiast jak zmienie np na standard to płynność jest lepsza, ale już nie ma tam ingerencji w upłynniacze.Tylko w osobiste można regulować upłynniacze.Który polecacie wybrac styl standard, sport czy inny?
 

inuictus

Member
Witam mam pytanie odnośnie płynności.Jakie macie ustawienia w obraz-zaawansowane-ruch-style ruchu?? Jak miałem ustawione na osobisty i miałem wyłączone dwa upłynniacze to są problemy z płynnością, co kilka sekund obraz minimalnie przycina.Natomiast jak zmienie np na standard to płynność jest lepsza, ale już nie ma tam ingerencji w upłynniacze.Tylko w osobiste można regulować upłynniacze.Który polecacie wybrac styl standard, sport czy inny?



Ja mam osobisty, a później:

PNM - minimum
PCM - maksimum (to jest do sportu)

Ale oczywiście to indywidualna sprawa każdego z nas, jedni lubią obraz bardziej „teatralny”, inni nie.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Witam mam pytanie odnośnie płynności.Jakie macie ustawienia w obraz-zaawansowane-ruch-style ruchu?? Jak miałem ustawione na osobisty i miałem wyłączone dwa upłynniacze to są problemy z płynnością, co kilka sekund obraz minimalnie przycina.Natomiast jak zmienie np na standard to płynność jest lepsza, ale już nie ma tam ingerencji w upłynniacze.Tylko w osobiste można regulować upłynniacze.Który polecacie wybrac styl standard, sport czy inny?




do codziennego ogladania:
SZUMY - min

MPG - off

PNM - off
PCM - max


Do meczow:
SZUMY - MIN
MPG - MIN lub srednio - w zaleznosci od jakosci transmisji

RUCH - OFF - wtedy nie ma efektu duchów nad głowami pilkarzy i wcale u mnie nie zacina przy wylaczonym uplynniaczu
 

szczudlo

New member
dźwięk, obraz, jak to ustawić?

Cześć


Zakupiłem półtora tygodnia temu philipsa 8102/12, przez ostatnie 2 dni wreszcie udało mi się usiąść i zabrać się za poprawne ustawienie obrazu oraz podłączenie do kina domowego. Niestety pojawiły się problemy, pierwszy problem to fatalne podświetlenie matrycy przy ustawieniu stylu obrazu na " Film ", lubię w tym stylu oglądać TV, ale tutaj jest problem z podświetleniem matrycy w ciemnych scenach. O ile w stylach (osobisty, jaskrawy, naturalny, gra i standard) czerń jest absolutna tak jak na zdjęciu nr3 :) to w trzech pozostałych jest bardzo kiepsko jak dla mnie:-|. Zdjęcia ciut bardziej tą wadę uwypuklają niż w rzeczywistości, ale powinno nakreślić o co chodzi. Czy da się to w ustawieniach jakoś pozmieniać tak by tryb film był dalej takim samym trybem ale z czernią jak w stylu naturalny czy standard?
Drugi problem to dźwięk w kinie domowym wydobywa się tylko i wyłącznie z dwóch głośników tak jakby szło stereo. Ustawienia w TV na wszelkie możliwe sposoby, podłączenia z amplitunerem za pomocą optyka jak i hdmi, ustawienia w amplitunerze wszelkiego rodzaju, wszystko na nic, dźwięk i tak tylko na dwa głośniki a amplituner wyświetla czynne wszystkie kanały. Ten sam film zapuszczony z android boxa podłączonego do amplitunera uruchamia wszystkie głośniki bez najmniejszego problemu. Powiem szczerze, że jeśli nie uda mi się tego dźwięku uruchomić na tym telewizorze, to chyba rękojmia mi pozostanie. Czy macie jakieś pomysły na bolączki mojego TV? Oprogramowanie TV jak i androida jest najnowsze.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry