Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

SEBOL74

Member
Bez reklam
Mi tez pobrał 246 - jakim cudem tego nie wiem jak miałem aktualizacje wył.


chyba nie ma wyjscia i jestesmy skazani na 246 poki co. Zrobilem downgrade ponownie do wersji 240 i teraz tak jak pisali koledzy andrew i pekus pojawia sie czesto komunikat o najnowszej aktualizacji. Narazie przeczekam gnojka i odmawiam aktualizacji (tez wylaczylem opcje akt. aut.). Jak zrobi znowu z automatu aktualizacje. to trzeba sie po prostu poddac, ...ech
 

philipstv

New member
Tez jeszcze raz dałem 240 i jest różnica widać gołym okiem i wtyczkę z neta mu odłączyłem ot tak na moment oko nacieszyć by zaraza nie pobrała hee
 

szczudlo

New member
Mam do TV podłączone:
Konsolę
Dekoder nc+
Android box - praktycznie nie używany od czasu zakupu tv [emoji39]

Do HDMI3 mam podłączony amplituner Yamaha rx-v671.
Ze wszystkich źródeł mam 5.1 - dd lub dd+

W ustawieniach tv - wielokanałowy (obejście)
Wyjście - system dźwięku HDMI

I chyba jako jedyny po przejściu z 240 na najnowszy nie zauważyłem pogorszenia obrazu :)




Też posiadam amplituner Yamaha z tym że inny model rx-v683. Po uruchomieniu Netflixa jestem pewny, że mam prawidłowo podpięty TV do amplitunera, okazało się, że dźwięk z netflixa przesyłany jest prawidłowo, piękne efekty dźwiękowe 5.1. Wyczaiłem też, że z telewizji naziemnej kanały, które nadają w 5.1 po przełączeniu na dany sygnał również ładnie działa 5.1. Wychodzi na to, że TV nie trawi sygnału 5.1 z dysku sieciowego jak i dysku zewnętrznego oraz pendrive. Problem się zawęża, jakieś sugestie?
 

Master-78

Member
Też posiadam amplituner Yamaha z tym że inny model rx-v683. Po uruchomieniu Netflixa jestem pewny, że mam prawidłowo podpięty TV do amplitunera, okazało się, że dźwięk z netflixa przesyłany jest prawidłowo, piękne efekty dźwiękowe 5.1. Wyczaiłem też, że z telewizji naziemnej kanały, które nadają w 5.1 po przełączeniu na dany sygnał również ładnie działa 5.1. Wychodzi na to, że TV nie trawi sygnału 5.1 z dysku sieciowego jak i dysku zewnętrznego oraz pendrive. Problem się zawęża, jakieś sugestie?


Ave :)
Poprzedni post zmielił się w sofcie forumowym i ostatecznie nie udało się opublikować, a nie miałem czasu wczoraj pisać od nowa.

DOWNGRADE do 240 - w końcu poszło. Przyczyna problemów to po prostu pendrive. Wszystkie od 4GB do 16GB formatowałem na FAT32 w Win10. W końcu na jednym wiekowym 4GB poszło - ładnie wgrał się soft starszy.

Zacinki Android TV jak były tak są. HGW z czym toto związane. Coś tam sobie TV miele w tle i powoduje to przycinanie. Czasami (jak było, tak jest) przebija na sekundę jakiś inny obraz (z androida ekranu domowego, albo z jakiejś apki, albo z innego źródła HDMI).
Obraz - nieco lepiej (głównie FHD), choć zależnie od źródła różnie - np. Netflix na niektórych materiałach lepiej, na innych gorzej (jakby inaczej ustawiona gamma - w ustawieniach TV jednak nie było zmian). Dema FHD, 4K, HDR - ogólnie bdb. Wniosek - nieco pozmieniane w sofcie zostały algorytmy przetwarzania obrazu między softem w wersji 240 a 246).


AUDIO PASSTHROUGH - wszelkie problemy jakie opisujecie znam i potwierdzam.
Zależnie od źródła (apki w TV do odtwarzania - wbudowana, MX Player, VLC, Archos Player, Kodi, źródła to pendrive w USB 3.0, NAS (LAN), Netlix, Youtube) - nie zawsze jest faktycznie audio w DD lub co istotne DD 5.0/5.1. Zdarza się, że jest np. DD ale 2.0. Wtedy ma prawo nie być 5.1. W Netflix sprawdzajcie ustawienia audio w każdym filmie bo różnie to bywa. Netflix najlepiej działał u mnie na XBOX.
Zależnie od kodeka audio, czasami trzeba w TV wyjście przełączyć na Stereo a potem znów na 'wielokanałowy' ale nie 'wielokanałowy obejście', bo TV z niektórymi sobie nie radzi.
Testowałem to na Netflix: Star Trek Discovery - audio angielski oryginalny, angielski 5.1, polski 5.1, coś tam jeszcze. W dwóch przypadkach musiałem przełączyć z 'wielkonałowy obejście' na 'wielokanałowy' bo TV nie radził sobie z wypuszczeniem dźwięku po OPTYKU. Albo znika audio, albo się tnie (tzw. 'stuttering') - czkawki.

Tutaj może KiKi byłby w stanie pomóc i zaatakować zespół inżynieryjno-techniczny Philipsa - może coś poradzą i poprawią to w kolejnej aktualizacji?
Te same materiały w Zidoo X10 czy XBOX - nie mają takich problemów (także audio wypuszczone przez OPTYKA do amplitunera bezpośrednio, wszystko do DTS włącznie leci bez zacięć. Powyżej DTS jest downgrade do DD i działa). Ten sam materiał z tego samego źródła ale po HDMI do TV i dalej po OPTYKU z TV do amplitunera - rzadko zdarza się, że nie jest przesłany poprawnie. Wniosek: z pewnymi rodzajami sygnału TV nie radzi sobie z przekazaniem RAW (zgaduję, że to 'wielokanałowy obejście') w żadnym z trybów (wielokanałowy/wielokanałowy obejście).

AKTUALIZACJE - irytujące to wymuszanie aktualizacji. Po 2 dniach i u mnie poszło - żona kliknęła nie czytając i znów mam 246.:-x
Nie zdążyłem przekopać jak to wpłynęło znów na obraz. Może dziś zajrzę.


CO ISTOTNE - wczoraj na wersji 240 TV dostał kuku i przestał rozpoznawać materiały HDR...
To tylko potwierdza moje przekonanie, że SOFT jakiś czkawek dostaje czasami.
Nie miałem czasu na zabawy z resetami ustawień itd. Po powrocie wieczorem, żona zatwierdziła aktualizację i TV (dalej czkawki) po kwadransie przemielił co miał w tle i dało się z niego korzystać. HDR'y powróciły do normy.
Myślę, że to kolejny temat dla Serwisu/Inżynierów Philipsa - poprawienie SOFTU :)
 
Ostatnia edycja:

Robsto

Member
Też posiadam amplituner Yamaha z tym że inny model rx-v683. Po uruchomieniu Netflixa jestem pewny, że mam prawidłowo podpięty TV do amplitunera, okazało się, że dźwięk z netflixa przesyłany jest prawidłowo, piękne efekty dźwiękowe 5.1. Wyczaiłem też, że z telewizji naziemnej kanały, które nadają w 5.1 po przełączeniu na dany sygnał również ładnie działa 5.1. Wychodzi na to, że TV nie trawi sygnału 5.1 z dysku sieciowego jak i dysku zewnętrznego oraz pendrive. Problem się zawęża, jakieś sugestie?



U mnie 5.1 mam ze wszystkich źródeł - z HDD też - czy odpalam przez źródło USB czy przez Kodi.
Zauważyłem tylko że dźwięk DD+ uzyskuję wyłącznie z:
Netflix
Kanałów 4k z NC+
Z HDD nie nie jestem w stanie wycisnąć nic ponad DD.
Sądzę, że potrzebny do tego jest dobry player video - ale to co ściągnąłem nie rozwiązało problemu. Wiem że Kodi nic ponad DD nie prześle :(
Jak ktoś rozwikła zagadkę - niech da znać!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

hugon2

New member
ja od jakiegoś czasu próbuje z philipsem wybadać problem ze ściemnianiem/zmianą obrazu po przełączeniu źródeł/ustawień obrazu. ewidentnie jest to problem z softem - występuje na wielu egzemplarzach. podesłali mi instrukcję jak "nagrać" loga do wyłapania tego błędu, ale ciągle nie mogę znaleźć na to czasu.

jeśli chodzi o dźwięk 5.1 to philips jakoś sobie z tym nie radzi. wiele osób zgłasza, że nie może uzyskać 5.1 na swoich materiałach. w moim starym 7101 też początkowo były takie problemy, ale po roku i kilku aktualizacjach w końcu udało się uzyskać DTS na filmach z dysku, ale tylko w odtwarzaczu philipsa. mam nadzieję, że przy aktualizacji do Oreo (która jest potwierdzona dla 8102) w końcu philips zacznie obsługiwać wszelkie standardy (android od wersji 7 powinien radzić sobie dobrze z wszelkim 5.1, ale philips postanowił nie implementować bibliotek od google, tylko swoje, które działają jak widać). dostęp do pełnego 5.1 mają tylko aplikacje dostosowane przez philipsa (netflix, prime video, wewnętrzny odtwarzacz). wszystkie inne mają max ac3/dd. trzeba czekać na aktualizację i męczyć ludzi z philipsa.
 

szczudlo

New member
Dziwna sprawa z tym dźwiękiem.
Dzwoniłem do pomocy technicznej philipsa, uprzejmy Pan stwierdził, że dyski podłączone do TV powinny być sformatowane do fat32 i że w tedy powinno wszystko działać, na pytanie w jaki sposób mam przegrać film 4k czy full HD na partycje fat32 gdzie max plik na takiej partycji to 4gb uprzejmy Pan nie potrafił odpowiedzieć. Mimo wszystko poszukałem pliku mniejszego niż 4gb i był to plik avi a nie mkv, odtworzyłem go przez dysk sieciowy a nie z partycji fat32... i ku mojemu zdziwieniu 5.1 ruszyło, pomyślałem że może wystarczy zmienić rozszerzenia z mkv na avi i tak też zrobiłem. Okazało się, że plik który wcześniej nie dawał sygnału 5.1 teraz daje, znowu zmieniłem rozszerzenie tego pliku z avi na mkv i dźwięk 5.1 dalej jest. Pozostałe filmy z dźwiękiem dolby digital o rozszerzeniu avi i mkv ładnie grają 5.1. Tylko film z DTS idzie w stereo. Tylko oryginalny player philipsa puszcza dźwięk 5.1, playery mxplayer vlc kodi dalej tylko stereo, nie radzą sobie z 5.1. Nie wiem, wychodzi na to, że plik avi przepchał styki philipsa w pewnym stopniu ;) może wezmę szczotę od kibla i nią poszoruję gniazda TV ... a ta partycja fat32 w wykonaniu pomocy technicznej to śmiech na sali :/. Walczę dalej...


Update
W kodi wystarczy ustawić funkcję allow passthrough na włączoną, filmy Dolby Digital 5.1 ładnie grają dźwięk przestrzenny, niestety sygnał DTS tylko stereo.
 
Ostatnia edycja:

Master-78

Member
Dziwna sprawa z tym dźwiękiem.
Dzwoniłem do pomocy technicznej philipsa, uprzejmy Pan stwierdził, że dyski podłączone do TV powinny być sformatowane do fat32 i że w tedy powinno wszystko działać, na pytanie w jaki sposób mam przegrać film 4k czy full HD na partycje fat32 gdzie max plik na takiej partycji to 4gb uprzejmy Pan nie potrafił odpowiedzieć. Mimo wszystko poszukałem pliku mniejszego niż 4gb i był to plik avi a nie mkv, odtworzyłem go przez dysk sieciowy a nie z partycji fat32... i ku mojemu zdziwieniu 5.1 ruszyło, pomyślałem że może wystarczy zmienić rozszerzenia z mkv na avi i tak też zrobiłem. Okazało się, że plik który wcześniej nie dawał sygnału 5.1 teraz daje, znowu zmieniłem rozszerzenie tego pliku z avi na mkv i dźwięk 5.1 dalej jest. Pozostałe filmy z dźwiękiem dolby digital o rozszerzeniu avi i mkv ładnie grają 5.1. Tylko film z DTS idzie w stereo. Tylko oryginalny player philipsa puszcza dźwięk 5.1, playery mxplayer vlc kodi dalej tylko stereo, nie radzą sobie z 5.1. Nie wiem, wychodzi na to, że plik avi przepchał styki philipsa w pewnym stopniu ;) może wezmę szczotę od kibla i nią poszoruję gniazda TV ... a ta partycja fat32 w wykonaniu pomocy technicznej to śmiech na sali :/. Walczę dalej...


Update
W kodi wystarczy ustawić funkcję allow passthrough na włączoną, filmy Dolby Digital 5.1 ładnie grają dźwięk przestrzenny, niestety sygnał DTS tylko stereo.




To, czy plik ma rozszerzenie AVI, czy MKV nie ma większego znaczenia. Istotne są kodeki użyte do kompresji obrazu i dźwięku.
Co do DTS - u mnie DTS w Kodi śmiga - pod warunkiem że jest to DTS i bodajże max. 5.1. Przy gęściejszych formatach (DTS-HD Master Audio, Dolby Atmos, DTS-HD 7.1 - dźwięk raz działa, raz znika totalnie, raz 'czkawkuje'). Tutaj ewidentnie Philips powinien popracować na softem.


To, czy ten sam film odtwarzasz z NAS'a po sieci, czy z USB nie powinno mieć znaczenia, o ile:
1. Urządzenie jest w stanie odpowiednią MB/s wyciągnąć - aby bez przycięć dostarczyć materiał do dekodera (apka Philipsa, Kodi, MX Player, etc.);
2. Apka odtwarzająca daje radę obrobić sygnał (stosuje sprzętowy czy programowy proces obróbki video i audio).
3. U mnie mam pendrive'y i dysk SSD z NTFS - materiały 4K/HDR dają radę się odtworzyć poprawnie. Ten sam materiał np z NAS'a - bywa różnie - raz leci OK, raz przycina/buforuje...
Tutaj pytanie czy to karta LAN za słaba w TV, czy TV ma np. za małe bufory/moc obliczeniową na wyższe bitrate'y...?
 

kismoMR

New member
Ave :)
Poprzedni post zmielił się w sofcie forumowym i ostatecznie nie udało się opublikować, a nie miałem czasu wczoraj pisać od nowa.

DOWNGRADE do 240 - w końcu poszło. Przyczyna problemów to po prostu pendrive. Wszystkie od 4GB do 16GB formatowałem na FAT32 w Win10. W końcu na jednym wiekowym 4GB poszło - ładnie wgrał się soft starszy.

Zacinki Android TV jak były tak są. HGW z czym toto związane. Coś tam sobie TV miele w tle i powoduje to przycinanie. Czasami (jak było, tak jest) przebija na sekundę jakiś inny obraz (z androida ekranu domowego, albo z jakiejś apki, albo z innego źródła HDMI).
Obraz - nieco lepiej (głównie FHD), choć zależnie od źródła różnie - np. Netflix na niektórych materiałach lepiej, na innych gorzej (jakby inaczej ustawiona gamma - w ustawieniach TV jednak nie było zmian). Dema FHD, 4K, HDR - ogólnie bdb. Wniosek - nieco pozmieniane w sofcie zostały algorytmy przetwarzania obrazu między softem w wersji 240 a 246).


AUDIO PASSTHROUGH - wszelkie problemy jakie opisujecie znam i potwierdzam.
Zależnie od źródła (apki w TV do odtwarzania - wbudowana, MX Player, VLC, Archos Player, Kodi, źródła to pendrive w USB 3.0, NAS (LAN), Netlix, Youtube) - nie zawsze jest faktycznie audio w DD lub co istotne DD 5.0/5.1. Zdarza się, że jest np. DD ale 2.0. Wtedy ma prawo nie być 5.1. W Netflix sprawdzajcie ustawienia audio w każdym filmie bo różnie to bywa. Netflix najlepiej działał u mnie na XBOX.
Zależnie od kodeka audio, czasami trzeba w TV wyjście przełączyć na Stereo a potem znów na 'wielokanałowy' ale nie 'wielokanałowy obejście', bo TV z niektórymi sobie nie radzi.
Testowałem to na Netflix: Star Trek Discovery - audio angielski oryginalny, angielski 5.1, polski 5.1, coś tam jeszcze. W dwóch przypadkach musiałem przełączyć z 'wielkonałowy obejście' na 'wielokanałowy' bo TV nie radził sobie z wypuszczeniem dźwięku po OPTYKU. Albo znika audio, albo się tnie (tzw. 'stuttering') - czkawki.

Tutaj może KiKi byłby w stanie pomóc i zaatakować zespół inżynieryjno-techniczny Philipsa - może coś poradzą i poprawią to w kolejnej aktualizacji?
Te same materiały w Zidoo X10 czy XBOX - nie mają takich problemów (także audio wypuszczone przez OPTYKA do amplitunera bezpośrednio, wszystko do DTS włącznie leci bez zacięć. Powyżej DTS jest downgrade do DD i działa). Ten sam materiał z tego samego źródła ale po HDMI do TV i dalej po OPTYKU z TV do amplitunera - rzadko zdarza się, że nie jest przesłany poprawnie. Wniosek: z pewnymi rodzajami sygnału TV nie radzi sobie z przekazaniem RAW (zgaduję, że to 'wielokanałowy obejście') w żadnym z trybów (wielokanałowy/wielokanałowy obejście).

AKTUALIZACJE - irytujące to wymuszanie aktualizacji. Po 2 dniach i u mnie poszło - żona kliknęła nie czytając i znów mam 246.:-x
Nie zdążyłem przekopać jak to wpłynęło znów na obraz. Może dziś zajrzę.


CO ISTOTNE - wczoraj na wersji 240 TV dostał kuku i przestał rozpoznawać materiały HDR...
To tylko potwierdza moje przekonanie, że SOFT jakiś czkawek dostaje czasami.
Nie miałem czasu na zabawy z resetami ustawień itd. Po powrocie wieczorem, żona zatwierdziła aktualizację i TV (dalej czkawki) po kwadransie przemielił co miał w tle i dało się z niego korzystać. HDR'y powróciły do normy.
Myślę, że to kolejny temat dla Serwisu/Inżynierów Philipsa - poprawienie SOFTU :)
Witam
Taka podpowiedz na którą tu nie dostałem odpowiedzi a info zaporzyczylem z bliźniaczego forum...... Te przebijanie o którym piszesz to jest cykliczne?
Pytam i podpowiadam że u mnie było coś takiego i skończyło się wymiana taśmy w tv... Sorki tylko jaka to taśma to nie wiem bo nie dostałem jeszcze specyfikacji od serwisu.... Moge wysłać tobie filmik to sobie porównasz

Pozdro



Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Master-78

Member
Witam
Taka podpowiedz na którą tu nie dostałem odpowiedzi a info zaporzyczylem z bliźniaczego forum...... Te przebijanie o którym piszesz to jest cykliczne?
Pytam i podpowiadam że u mnie było coś takiego i skończyło się wymiana taśmy w tv... Sorki tylko jaka to taśma to nie wiem bo nie dostałem jeszcze specyfikacji od serwisu.... Moge wysłać tobie filmik to sobie porównasz

Pozdro



Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka




Cześć,


Dzieki za info ws. przebijania obrazu. Czyli zostaje mi serwis wezwać.
Taka akcja miała miejsce od samego początku niestety jak tylko TV dotarł do mnie jako nowy :-(
Sprawdzę po powrocie do domu kiedy toto odbierałem i czy jeszcze 2tyg. okres mnie obejmuje, czy zostaje rękojmia/gwarancja.
 

ebola1972

Member
10 lipca pisałem, żebyś wymieniał na model wolny od wad. Temat szachownic był wtedy na topie. Nie wiem co tyle czasu robiłeś. A wymianę na nowy miał byś od ręki, gdziekolwiek byś nie kupił.
 

inuictus

Member
Ma ktoś z was podłączone ps4 pro do tego tv i gra w fife?

Jakie macie ustawienia obrazu do grania? Oczywiście włącza się HDR i niestety jest dość ciemny ekran. Upłynnianie mam do grania wszystkie powyłączane, a jak u was?
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ma ktoś z was podłączone ps4 pro do tego tv i gra w fife?

Jakie macie ustawienia obrazu do grania? Oczywiście włącza się HDR i niestety jest dość ciemny ekran. Upłynnianie mam do grania wszystkie powyłączane, a jak u was?

Hej. Ja w XOne mam Osobisty jasność 75 kolor 65 kontrast czyli podswietlenie 70. Natomiast drugi kontrast mam na 90 plus gamma -2. Ładnie to wygląda na Xone S.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Ma ktoś z was podłączone ps4 pro do tego tv i gra w fife?

Jakie macie ustawienia obrazu do grania? Oczywiście włącza się HDR i niestety jest dość ciemny ekran. Upłynnianie mam do grania wszystkie powyłączane, a jak u was?


ja tez mam x-box 1/S i fifa18 w hdr jest tez przyciemniona. Generalnie HDR jest do dooopy w tym modelu jak juz wczesniej tu pisalem. A sztuczne rozjasnianie obrazu...nie tak powinno dzialac hdr. Niestety filips ma problem z ta opcja rowniez w innych modelach. Ja juz nie szukam materialow w hdr zeby sie nie denerwowac.
 
Do góry