Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

SEBOL74

Member
Bez reklam
U mnie jest odwrotnie - TV świeci bardzo mocno - robię to co TY - zmieniam tryb na inny i wracam na ten, który był pierwotnie i wtedy jest OK.


SPDIF - przekazywanie audio z tego TV to lotto - z apk w TV (po jego włączeniu kilkunastu godzinach = następnego dnia) najczęściej albo brak dźwięku, albo jest przesterowany, albo go przycina. Konieczne jest ręcznie przełączanie w ustawieniach na wyjście w innym formacie i po tym powrót do ustawień pierwotnych aby audio wróciło do normy...


HDR vs Netflix - z apk w TV zwykle włącza się tylko tam, gdzie faktycznie materiał jest w HDR.
W przypadku XBox One-S - HDR włącza się przy starcie aplikacji - stawiam, że Microsoft nadal nie opanował tematu HDR'u...
W przypadku apk w Zidoo X10 - tam gdzie jest materiał w HDR, to jest HDR. Apka Netflixa w Zidoo niestety nie jest kompatybilna i nie obsługuje wyższych rozdzielczości :-(


Czasami TV nie trzyma zmienionych ustawień w poszczególnych trybach obrazu. Poprzełączanie się między nimi czasami przywraca je do tego, jak były przeze mnie ustawione, a czasami trzeba zmiany wprowadzać ponownie... Tyle na dziś z obserwacji.


++++



Co do NF na X-box one mam dokladnie to samo jak juz wczesniej pisalem.
Oto krotka korespondencja z chatu działu pomocy NF w tej sprawie:


CYTUJE:
=====



JA:

problem polega na tym ze wlaczajac apke netflix od razu pojawia się ze wykryto sygnal HDR co jest nieprawda. Jak wiadomo sygnal HDR wystepuje tylko przy odtwarzaniu materiałów hdr. Spiesze dodac ze mam najnowsza aktualizacje konsoli


Netflix Mateusz

okej, rozumiem. a materiał odtwarzany jest w jakości hdr czy nie?


JA:

na wlasnie nie można porownac bo wszystkie materialy sa jakby w HDR. Sygnal ten pojawia się tuz po uruchomieniu (przed logowaniem nawet). Czyli material SD czy HD tez widzi jako hdr.


Netflix Mateusz

a czy telewizor, do którego ma Pan podpiętą konsolę, jest też telewizorem smart tv, gdzie mógłby Pan zainstalować naszą appkę i porównać jakość wyświetlanych materiałów?

JA: mam Philipsa Androida. Wlaczajac aplikacje wszystko jest ok. Sygnal hdr się wlacza w momencie materialu hdr.



Netflix Mateusz

Właśnie się konsultowałem z naszym technikiem i mówił on, że HDR zawsze się będzie pojawiała w przypadku dostępnej opcji odtwarzania, czyli w zależności od: urządzenia, wybranego planu i szybkości połączenia. W związku z tym w Pana przypadku zawsze będzie się to pojawiać jeśli w/w ustawienia są spełnione

JA:
co ma szybkość polaczenia? o jaki wybrany plan chodzi?


Netflix Mateusz

W przypadku, gdyby miał Pan połączenie internetowe poniżej 25mbps lub miałby wybrany plan inni niż Premium (52pln/m-sc) ta ikonka by się nie wyświetlała


KONIEC CYTATU:


++++



jak dla mnie tlumaczenie bez sensu kompletnie. Jakies komentarze?


Pozdr.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Działa :D

Powrót do wersji 240 jest bezproblemowy :)
Dzięki hugon2 & SEBOL74 :!:

ps. Clouding znika, obraz idzie ustawić na żyletę , czerń oledowa :-o

Aż niemożliwe jak oprogramowanie może zmienić TV :)


Serio, dziala? A mozesz napisac step by step co zrobiles? Bo sie balem kombinowac. Nie jestem za mocny w te klocki.



A tak na marginesie podziekowania naleza sie hugon2, ktory linka wynalazl na niemieckim forum. Ja go tylko stamtad wycialem i wkleilem tutaj. ot cała moja zasluga :)
 

janunio

New member
Bez reklam
SEBOL masz 198 wpisów.
Cytujesz: Clouding znika, obraz idzie ustawić na żyletę , czerń oledowa ...
Tak model 8102 dokładnie tak ma. Jest teraz w super cenie, FALD, 120 Hz ... Najlepsza 65" LED TV na rynku.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
SEBOL masz 198 wpisów.
Cytujesz: Clouding znika, obraz idzie ustawić na żyletę , czerń oledowa ...
Tak model 8102 dokładnie tak ma. Jest teraz w super cenie, FALD, 120 Hz ... Najlepsza 65" LED TV na rynku.


do kogo to piszesz? co ma do rzeczy moje 198 wpisow?
Clouding znika, obraz idzie ustawić na żyletę , czerń oledowa - TO NIE MOJE CYTATY !!!
 

kismoMR

New member
Działa :D

Powrót do wersji 240 jest bezproblemowy :)
Dzięki hugon2 & SEBOL74 :!:

ps. Clouding znika, obraz idzie ustawić na żyletę , czerń oledowa :-o

Aż niemożliwe jak oprogramowanie może zmienić TV :)
No właśnie.... Czy można prosić o poradnik co jak
Z góry dzieki

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
 

DrLiveAct

Member
tą wersję od SEBOLA trzeba wrzucić na mały pendrive (chyba 8 lub 16), sformatowany do fat32. rozpakowany plik upgrade wrzucamy na czysty pendrive (bez innych plików) i wkładamy do USB 2.0 (czarny) - przez USB 3.0 (niebieski) nie pójdzie.
wyłącz TV >podepnij pendrive'a > włącz TV
jak ruszy to pojawi się czarny ekran z informacją o aktualizacji softu

downgrading w tym przypadku trochę trwa ,dlatego ważne aby nie panikować
po ok 10min będzie starsza wersja softu :)
 
Ostatnia edycja:

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
wyłącz TV >podepnij pendrive'a > włącz TV
jak ruszy to pojawi się czarny ekran z informacją o aktualizacji softu

downgrading w tym przypadku trochę trwa ,dlatego ważne aby nie panikować
po ok 10min będzie starsza wersja softu :)


U mnie nic nie odpala. Wrzucono na pena 16gb, podpięto pod USB 2.0 i cisza.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Ty tak na serio ;)
Prawym, formatuj - tam gdzie masz domyślnie system plików NTFS - wysuwasz i wybierasz FAT32.
pzdr


Ty sie przyjacielu ciesz ze w 95 min uratowali dupe a nie wytykaj mi tu moich indolencji komputerowych ;-) Uff,,, blisko bylo kompromitacji ale trała dała rade.

A tak do rzeczy sprobuje zrobic wg twojej instrukcji. Albo i ja sie skompromituje :fool:
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ty sie przyjacielu ciesz ze w 95 min uratowali dupe a nie wytykaj mi tu moich indolencji komputerowych ;-) Uff,,, blisko bylo kompromitacji ale trała dała rade.

A tak do rzeczy spróbuje zrobić wg twojej instrukcji. Albo i ja sie skompromituje :fool:


Tak to jest ten plik...


p.s. Co do meczu to bez komentarza.. Już dałem sobie spokój z tymi pseudo-gwiazdeczkami. Pierwszy mój mecz koniec lat 90tych.. Ostatni w 2012. Żal oglądać za taką kasę co oni udają, że klepią.


Daj znać czy udźwignąłeś wersje 240.
 
Do góry