Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

Miyagi

Member
Witam. Mam pytanie odnosnie ambilightu. Mam problem z kolorem zielonym, diody swieca sie na zielono ale na scianie jest kolo taki żółtawy. Wszystkie inne kolory sa ok. Probowalem zmieniac kolor sciany w ustawieniach ale za bardzo to nic nie daje. Czy moze miec na to wplyw kolor mojej sciany?
 

andrep

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie nie na temat ale , zobaczyłem jak moja druga połowa dzisiaj na laptopie ogląda teledyski na yutubie . Powiedziałem że nie włączając żadnych "dekoderów" (nie cierpi) komputerów,kina,itp. może włączyć tv i po wciśnięciu 1 guzika już ma yutube , potem drugi guzik i ma powiedzieć co chce usłyszeć-zobaczyć? I po kłopocie... , dobrze że obejrzałem mecz bo chyba trza iść nocować do garażu...Odp. brzmiała to my mamy takie bayery od grudnia, a ja się męczę... dawaj tego pilota.
To już miałem TV jak małżonka jest w domu...
Na koniec dodam że naprawdę jestem zadowolony z tego Tv ,pisałem już nie raz , ale tak jest .
Nie wiem komu się przypodobam bo korzyści z zachwalania żadnych nie mam.
Pozdrawiam Wszystkich
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak na razie jest tylko jeden niezadowolony.
Ale póki co poproszony o dane serwisowe celem wymiany telewizora na nowy - nie odzywa się.
Czekamy z zaniepokojeniem o co chodzi , bo przesłanie numeru zlecenia trwa 20 sekund.
Ale czekamy.
 

danonek112

New member
Panowie, sprawa z wymianą tv na nowy zakończyła się sukcesem. Pojechałem do sklepu i obsłużyło mnie dwóch pracowników sklepu euro. Jeden facet i kobieta po 40-tce. Pokazałem te rogi źle spasowane, Pan stwierdził, że zły montaż, a Pani wyraźnie to nie pasowało, że chcę nowego produktu i według niej wszystko jest w normie. Na szczęście ten miły pracownik sklepu przekonał Panią, że tak nie powinno być i nawet sztuka ekspozycyjna tak nie wygląda. Od razu zaproponował mi wymianę na nowy egzemplarz i wystawili mi paragon na nowo. Z tym, że produkt przyjdzie dopiero we wtorek, bo nie mieli go na magazynie. Swoją drogą, to wdałem się z gościem w dyskusje na temat telewizorów i generalnie mówił, że philips ma bardzo mało felernych sztuk i nawet mało który egzemplarz ma problemy z cloudingiem. Podobno u nich najwięcej reklamacji jest na samsunga.
Kiki, a u Ciebie jak jest? Dużo sztuk odrzucasz przed kalibracją, bo np miała duży banding, bad pixele, czy coś z nią było nie tak, czy raczej są ok?
 

andrep

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak na razie jest tylko jeden niezadowolony.
Ale póki co poproszony o dane serwisowe celem wymiany telewizora na nowy - nie odzywa się.
Czekamy z zaniepokojeniem o co chodzi , bo przesłanie numeru zlecenia trwa 20 sekund.
Ale czekamy.
Wiem, czytam regularnie wątek...
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
a u mnie, co jest paradoksem, po zauwazeniu martwego/ych pixela/i obraz jest genialny. Autosugestia?! wczoraj ogladajac mecz LM nie zauwazylem bandingu ktory byl ostatnio dosc zauwazalny. Jezeli mi sie pojawi komunikat o aktualizacji do najnowszzej wersji to chyba zrezygnuje zeby nic nie spiepszyc. HDR mam d..ie. na codzien mi nie jest potrzebny. Przesylam zdjecia z filmu grawitacja. Czern mi pasuje na 100%. Nie musze doplacac do OLEDA. jak macie inne zdanie to z checia poczytam.
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Panowie, z jakiego trybu upłynniacza korzystacie? Z moich obserwacji wynika, że tryb film nie dają kompletnie nic, a zaś płynny, sport i osobisty dają fajny efekt, ale generują dużo artefaktów przy ruchomych scenach. Standard wyglądał w miarę ok, ale też defekty były widoczne.


chlopie masz wadliwa sztuke. dobrze ze zalatwiasz zwrot. A obudowa powinna wygladac tak jak u mnie na zdjeciach i pewnie u wiekszosci zadowolonych klientow.
 
Ostatnia edycja:

Bigmoo

New member
Ale extra wyświetla , nareszcie jakiś człowiek wrzucił fajne fotki , telewizor naprawdę na wypasie , chyba pójdę w tym kierunku z zakupem , jeszcze raz dzięki za fotki , więcej mi dały niż oglądanie w sklepach
 

danonek112

New member
No we wtorek mam mieć nówke sztukę. A możesz zrobić zdjęcie samych rogów, tak jak u mnie na zdjęciu? Tak z czystej ciekawości :)
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Hej! Parę dni temu stałem się posiadaczem właśnie tego modelu. Opiszę moje pierwsze wrażenia w skrócie:
Jakość wykonania stoi na baaardzo wysokim poziomie- większość elementów z którymi mamy styczność to metale szlachetne. Jedyne zastrzeżenie jakie mam, to spasowanie rogów. Zdjęcie wrzucę poniżej(czy Wy też tak macie?)
System operacyjny- zaraz po wyjęciu z pudełka zaktualizowałem sprzęt i powywalałem zbędne aplikacje. Doinstalowałem kodi, netflix, showmax, a hbo go niestety nie było (mam nadzieje, że się pojawi niedługo).
Sam system działa całkiem szybko, ale czasem łapie czkawkę lub spowolnienia animacji. Generalnie ja jestem z pracy systemu usatysfakcjonowany.
Jakość obrazu- jest bardzo dobrze! Obraz jest przyjemny dla oka, kolory bardzo realistyczne, ruch całkiem naturalny.Im lepsze źródło, tym większy pazur pokazuje philips! Szkoda, że system upłynniania działa zero-jedynkowo. Czerń jak na lcd jest super! Lokalne wygaszanie obrazu robi świetną robotę, obraz jest mega głęboki. Jedyne co mogę zdementować, to to, że głębia obrazu jest jak w oledzie. Nie, nadal do oleda brakuje. Przy okazji wrzucam zdjęcie czerni i cloudingu w mojej sztuce. Co sądzicie?(Chmurki zaznacznone na czerwono) Jest źle, przeciętnie, czy może dobrze? Dodam, że widać to tylko, jeśli mam wyłączone lokalne wygaszanie.
Dźwięk- głośniki, które dostarczają nam wrażenia audio są przeciętne. Tzn. zanim go włączyłem spodziewałem się lepszego efektu, ale generalnie nie jest źle. W sumie, to jakość dźwięku jest na poziomie telewizorów bez zintegrowanego soundbara.
Podsumowując, nie zapeszając póki co jestem bardzo zadowolony z jakości jaką dostarczył mi philips. Jest na prawdę niezła i nazwanie tego telewizora tanim chińczykiem jest mocno krzywdzące. Ba! Można go śmiało porównywać z dużo droższymi produktami marek premium dzięki super czerni. Dorzućmy do tego super cenę, bo jednak w tym budżecie próżno szukać innego, tak dobrego telewizora.

wyslalem juz
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Ale extra wyświetla , nareszcie jakiś człowiek wrzucił fajne fotki , telewizor naprawdę na wypasie , chyba pójdę w tym kierunku z zakupem , jeszcze raz dzięki za fotki , więcej mi dały niż oglądanie w sklepach


dzieki. milo ze moge pomoc. Masz jeszcze pare dla pewnosci.Pozdr
 
Ostatnia edycja:

danonek112

New member
Panowie, a jak wygląda sytuacja z hdrem w netflixie? Czy ktoś może orientuje się, czy philips robi co kolwiek w kierunku poprawienia źle działającego hdru?
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Panowie, a jak wygląda sytuacja z hdrem w netflixie? Czy ktoś może orientuje się, czy philips robi co kolwiek w kierunku poprawienia źle działającego hdru?


mieli robic, przynajmniej tak mi powiedziala pani z philipsa jakis czas temu. Ale wg komunikatow najnowszej wersji...240... nie ma o tym wogole mowy. Z reszta Szybal tez pisal ze nic sie nie poprawilo. U mnie tez jest ciemny obraz. Szkoda, aczkolwiek da sie bez tego zyc.
 

danonek112

New member
No ok, ale czy to czasem nie jest problem aplikacji, a nie philipsa? Jeśli działa nieprawidłowo hdr tylko w netflixie, to musi być coś na rzeczy netflixem :) Co sądzicie? Jeśli ktoś ma jakiegoś np mi boxa, tv od sony, czy może po prostu inny model philipsa to może się wypowiedzieć jak tam to działa.
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
No ok, ale czy to czasem nie jest problem aplikacji, a nie philipsa? Jeśli działa nieprawidłowo hdr tylko w netflixie, to musi być coś na rzeczy netflixem :) Co sądzicie? Jeśli ktoś ma jakiegoś np mi boxa, tv od sony, czy może po prostu inny model philipsa to może się wypowiedzieć jak tam to działa.


Mam FIFA18 w hdr na x-boxa i tez jest przyciemniony obraz. Szkoda ze nie ma YT w hdr to mozna byloby porownac.
 

danonek112

New member
Hmm... To mega dziwne. Z tego co czytałem, to wynika, że tylko netflix miał problemy. Nawet w testach wypadł dobrze, jeśli chodzi o hdr. Niech się jeszcze ktoś wypowie jak to wygląda u nich. Ja miałem swój egzemplarz i jedyne źródło obrazu jakie testowałem to Netflix i tam faktycznie był ciemny obraz, ale byłem przekonany, że to wina aplikacji Netflix i pod konsola będzie ok.
 
Do góry