Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

SEBOL74

Member
Bez reklam
Witam
Dla wszystkich posiadających 8102 i HUE po aktualizacji miałem problem z wyłączeniem oświetlenia z pilota razem z tv.
U mnie pomogło zresetowanie ustawień Ambilight + HUE w tv.
Aktualizacja poszczególnych świateł łącznie z mostkiem w aplikacji HUE którą zainstalowaną mam smartfonie oraz wyłączenie opcji Dom i Salon.
Następnie ustawiłem wszystkie światła w konfiguracji oświetlenia.
Wszystko działa bardzo dobrze.
Co do innych zmian nic więcej nie zauważyłem obraz dalej bardzo dobry HDR z netflix moim zdaniem bez zmian.


czesc. Czy najnowsza aktualizacja automatycznie ci wskoczyla czy musiales ją "wywołac"? Mam wlaczona opcje "automatyczne aktualizacje" ale poki co nie ma komunikatu o aktualizacji. pozdr.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
zastanawiam sie czy szukac biezacej aktualizacji bo teraz mam obraz prawie idealny. tzn przy codziennym ogladaniu. HDR w netflix jest do dupy ale szybal pisze ze nowa aktualizacja za duzo nie pomogla wiec chyba zostane przy wersji 208.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Hm,po dwóch tygodniach użytkowania tego tv padły mi baterie w pilocie.Ten "typ tak ma" ? Jak tak ma być cały czas to na baterie nie zarobię...
 

danonek112

New member
Hej! Parę dni temu stałem się posiadaczem właśnie tego modelu. Opiszę moje pierwsze wrażenia w skrócie:
Jakość wykonania stoi na baaardzo wysokim poziomie- większość elementów z którymi mamy styczność to metale szlachetne. Jedyne zastrzeżenie jakie mam, to spasowanie rogów. Zdjęcie wrzucę poniżej(czy Wy też tak macie?)
System operacyjny- zaraz po wyjęciu z pudełka zaktualizowałem sprzęt i powywalałem zbędne aplikacje. Doinstalowałem kodi, netflix, showmax, a hbo go niestety nie było (mam nadzieje, że się pojawi niedługo).
Sam system działa całkiem szybko, ale czasem łapie czkawkę lub spowolnienia animacji. Generalnie ja jestem z pracy systemu usatysfakcjonowany.
Jakość obrazu- jest bardzo dobrze! Obraz jest przyjemny dla oka, kolory bardzo realistyczne, ruch całkiem naturalny.Im lepsze źródło, tym większy pazur pokazuje philips! Szkoda, że system upłynniania działa zero-jedynkowo. Czerń jak na lcd jest super! Lokalne wygaszanie obrazu robi świetną robotę, obraz jest mega głęboki. Jedyne co mogę zdementować, to to, że głębia obrazu jest jak w oledzie. Nie, nadal do oleda brakuje. Przy okazji wrzucam zdjęcie czerni i cloudingu w mojej sztuce. Co sądzicie?(Chmurki zaznacznone na czerwono) Jest źle, przeciętnie, czy może dobrze? Dodam, że widać to tylko, jeśli mam wyłączone lokalne wygaszanie.
Dźwięk- głośniki, które dostarczają nam wrażenia audio są przeciętne. Tzn. zanim go włączyłem spodziewałem się lepszego efektu, ale generalnie nie jest źle. W sumie, to jakość dźwięku jest na poziomie telewizorów bez zintegrowanego soundbara.
Podsumowując, nie zapeszając póki co jestem bardzo zadowolony z jakości jaką dostarczył mi philips. Jest na prawdę niezła i nazwanie tego telewizora tanim chińczykiem jest mocno krzywdzące. Ba! Można go śmiało porównywać z dużo droższymi produktami marek premium dzięki super czerni. Dorzućmy do tego super cenę, bo jednak w tym budżecie próżno szukać innego, tak dobrego telewizora.
 

Attachments

  • Rogi.jpg
    Rogi.jpg
    323,5 KB · Wyś: 59
  • Clouding.jpg
    Clouding.jpg
    291,5 KB · Wyś: 73

Ataszek

Active member
Bez reklam
Z fotek wygląda to nieciekawie - obudowa u mnie leży idealnie a u ciebie jakby ktoś ją śrubokrętem płaskim próbowała odchylić.
Może to fotka ale bardzo nierówne podświetlenie - u mnie tylko rogi na białym tle lekko wpadają w szarość ale to norma.
Jak możesz to wymień na inny egzemplarz.
 

danonek112

New member
Generalnie zdjęcie wygląda znacznie gorzej, niż jest w rzeczywistości jeśli chodzi o clouding.W sumie, tylko widać takie duszki tak gdzie zaznaczyłem na czerwono. Spróbuję może zrobić z innego telefonu, bo aparat s7 wpuszcza bardzo dużo światła. Jak się włączy lokalne wygaszanie, to znikają niedoskonałości. No i to spasowanie. U góry z dwóch stron tak jak by odstaje taki plastik.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Generalnie zdjęcie wygląda znacznie gorzej, niż jest w rzeczywistości jeśli chodzi o clouding.W sumie, tylko widać takie duszki tak gdzie zaznaczyłem na czerwono. Jak się włączy lokalne wygaszanie, to znikają niedoskonałości. No i to spasowanie. U góry z dwóch stron tak jak by odstaje taki plastik.




Jeśli Ci się podoba i nie przeszkadza to ok, jesteś bardzo wyrozumiałym facetem akceptującym

te drobne niedoskonałości. Trochę to tak jak byś kupował auto z salonu i miało źle spasowane drzwi
i inny kolor lakieru na masce - no ale jeśli koledze to nie przeszkadza i jest dobrze to tylko się cieszyć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz spokojnie sięgać po ambilight.

Daninek 112.
Nigdy nie sprawdza się podświetlenia matrycy na pustym ekranie.
I zdjęcie jest prześwietlone co widać po napisie Philips który nie jest czytelny.
 

danonek112

New member
Postaram się zrobić zdjęcie innym telefonem, bo bardzo prześwietla ten samsung. Tak jak mówię, w realu nie wygląda to źle. Widzę dwie chmurki. Jedną w lewym górnym rogu 40x40cm i taką łunę wychodzącą od niej do środka ekranu 15x40cm. Poza tym wygląda to ok. Jaką zastosować planszę testową?
 

danonek112

New member
Zastanawia mnie jeszcze, czy przez te źle spasowane rogi może dostawać się kurz do matrycy, bo jest tam minimalna szpara. Co sądzicie?
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Wedlug mnie obudowa jest uszkodzona i ja bym z miejsca wymienil.
Jezeli chodzi o podswietlenie to nie powinno byc zadnego cloudingu (przynajmniej u mnie nie ma). Pytanie z jakiego zrodla korzystasz na codzien? (NC+, UPC, Multimedia...). Czy w 4K tez jest ten efekt? Zrob test bialej planszy z YT (white screen test) i przeslij prosze zdjecia z tego testu.
 
Do góry