Pierwsza recenzja nowej ST50

spooky

New member
Drogi Ślimaku - ja mam router w drugim pokoju a właściwie w sypialni i to będzie chyba z 10 m od tv.
ps.
nie wiem dlaczego kolegom forumowiczom YouTube nie śmiga w HD może to zależy też od konkretnego tv?
A co do obrazu kino to już mi sunnylook dawał tę propozycję. I tak mam ustawione, ale i tak je widzę :) oczywiście tak jak wcześniej pisałem.
Zresztą, ogólnie polecają do tego TV tylko kino lub prawdziwe kino ; z PS3 próbowałem mod. "gra" ale mnie wkurzał bo za jasny, lecz to już odrębna kwestia bo znajomkom się podobał, co jeszcze raz potwierdza, że w tv/obraz trzeba dobrać "pod siebie".
Pozdrawiam!
 

Fankis

New member
Panowie tnie mi sie film .mkv 720p 7.07gb puszczany przez Sony Micro Vault Midi 16GB 2.0 usb. inne mniejsze pliki avi,rmbv lecá plynnie.Jest jakas rada na to?
 

slimak

New member
Bez reklam
Drogi Ślimaku - ja mam router w drugim pokoju a właściwie w sypialni i to będzie chyba z 10 m od tv.

Tylko się cieszyć, jesteś chyba pierwszą? osobą która przy takiej konfiguracji nie ma problemów z HD.

Panowie tnie mi sie film .mkv 720p 7.07gb puszczany przez Sony Micro Vault Midi 16GB 2.0 usb.

Pewnie winne jest jakieś nietypowe kodowanie w tym pliku. Może przepuszczenie przez mkvmerge coś pomoże.
 

Tribul

New member
Zaawansowane ustawienie zrobiłem wg testu ze strony francuskiego forum a potem przy pomocy planszy testowych reszte ustawiłem w nastempujacy sposob kontras 46 jasnosc -2 kolor 29 ostrosc 3 i wszystkie polepszacze obrazu wyłaczone i obraz wg mnie jest super i oczywiscie ustawione na prawdziwe kino

Przy takim ustawieniu jasnosci czyli -2 zjada ci conajmniej z 8 odcieni szarosci zaraz przy czerni,czyli gubisz mase szczegułów w ciemnych scenach, a cala reszta ktora powinna juz jakos swiecic jest przygaszona.
 

sunnyluk

Member
Przy takim ustawieniu jasnosci czyli -2 zjada ci conajmniej z 8 odcieni szarosci zaraz przy czerni,czyli gubisz mase szczegułów w ciemnych scenach, a cala reszta ktora powinna juz jakos swiecic jest przygaszona.

Dlatego ja np. ustawiłem jasność na 0, przy którym jeszcze czerń jest czernią, a nie szarością jak przy ustawieniu +1 lub +2 i wyżej. Chociaż właśnie przy tym 0 wydaje mi się jeszcze, że tracę trochę szczegółów w ciemnych miejscach :(
Kontrast również mam na 46.
 

Tribul

New member
Dlatego ja np. ustawiłem jasność na 0, przy którym jeszcze czerń jest czernią, a nie szarością jak przy ustawieniu +1 lub +2 i wyżej. Chociaż właśnie przy tym 0 wydaje mi się jeszcze, że tracę trochę szczegółów w ciemnych miejscach :(
Kontrast również mam na 46.

No i tu juz zaczyna sie kalibracja, najlepiej przez profesjonaliste a nie Cześka z garażu:)Mozesz zrobic jak ja robilem i sie sprawdzalo:
- ustaw jasność na 0
- wejdz wbalans bieli (musisz miec do tego właczone ustawienia zaawansowane)
- masz tam 6 sówakuw, obchodzą cię tylko 3 od dolu czyli R,G,B-Cutoff i nimi podbijasz o 2, 3 poziomy.
Tyle że ja miałem do tego odpowiednie plansze a raczej klipy z migającymi pasami.Mimo wszystko polecam profesjonalna kaibracje, dopier wtedy wychodzi jak rozjechane są ustawinia telewizora, najbardziej oddanie kolorow,ich temperatura a na oko nie ma mozliwosci tego ustawic.

I jeszcze jedno, w tym tv używajcie tylko i wyłącznie trybów kinowych, na reszcie czerń się przesówa wzależności od zawartości obrazu!,zjada kilka tonów ponad czernia gdy tylko pojawi sie w scenie jasny obiekt.
 
Ostatnia edycja:

sunnyluk

Member
Jak na razie nie będę korzystał z prof. kalibracji i staram się ustawić możliwie najlepiej "na oko":
- oczywiście tryb "prawdziwe kino"
- oczywiście włączyłem zaawansowanie ustawienia w menu obrazu
- jasność na 0
- kontrast na razie 46
- balans bieli i zarządzanie kolorami - ustawiłem wartości zgodnie z jakimiś ustawieniami z zagranicznego forum dla 42st50, dzięki którym nie jest wszystko takie zielonkawe jak po wyjęciu tv z pudełka...
- mam już wypaloną płytkę bluray do kalibracji AVS HD 709 z planszami i tyle ile dam rady ustawić jeszcze wszystko dokładniej na oko to ustawię

Już na takich ustawieniach wydaje mi się, że obraz jest bardzo poprawny.
 

Tribul

New member
I właśnie na tej płycie masz cos takiego jak "black clipping", ustawiasz tak zeby bit nr 17 był minimalnie widoczny a wszystko ponizej jego ma byc calkowicie czarne.Ustaw jasnosc na 0 i podbijaj lekko cutoff w balansie bieli.
Co do ustawien skopiowanych z innych tv-NIE RÓB TEGO. Kazdy panel się różni i takie cos wprawadza jeszcze wjecej bałaganu niż ustawienia standardowe.Jaj chcesz zbic zieleni to pozycja G cutoff niech bedzie zawsze cofnieta o np 2,3 w stosunku do reszty, tak samo na wzmocnieniu.
Jak ustawialem u siebie to przy gammie 2.2 mialem G cutoff na 2 a B i R cutoff na 5 i 4, przy pomiarach przyrządem okazało się potem że ustawiłem to bardzo dobrze:) Proponuje jednak ustawiać tv przy gammie 2.4, gamma na poziomie 2.2 wybledza kolory, wygladaja jak wyprane, nie mają takiego nasycenia jak powinny.Jednak jak bedzie u ciebie to zobaczysz juz sam.
 
Ostatnia edycja:

sunnyluk

Member
Ok, dzięki wielkie za wskazówki :) właśnie gammę też mam na 2.4 - gdzieś wyczytałem, że jest dużo lepsze niż jaśniejsze standardowe 2.2.

W takim razie wyzeruję wszystkie ustawienia kolorów. Jak już będę ustawiał wszystko z płytką w napędzie to najwyżej zwrócę się z konkretnymi pytaniami.
 

AdaMo71

New member
No i tu juz zaczyna sie kalibracja, najlepiej przez profesjonaliste a nie Cześka z garażu:)Mozesz zrobic jak ja robilem i sie sprawdzalo:
- ustaw jasność na 0
- wejdz wbalans bieli (musisz miec do tego właczone ustawienia zaawansowane)
- masz tam 6 sówakuw, obchodzą cię tylko 3 od dolu czyli R,G,B-Cutoff i nimi podbijasz o 2, 3 poziomy.
Tyle że ja miałem do tego odpowiednie plansze a raczej klipy z migającymi pasami.Mimo wszystko polecam profesjonalna kaibracje, dopier wtedy wychodzi jak rozjechane są ustawinia telewizora, najbardziej oddanie kolorow,ich temperatura a na oko nie ma mozliwosci tego ustawic.

I jeszcze jedno, w tym tv używajcie tylko i wyłącznie trybów kinowych, na reszcie czerń się przesówa wzależności od zawartości obrazu!,zjada kilka tonów ponad czernia gdy tylko pojawi sie w scenie jasny obiekt.

Mógłby kolega wstawić zdjęcia tych ustawień, byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
 

Tribul

New member
Yyyyy ktorych ustawień?Z balansu bieli?Teraz to juz nie mam co robic zdjęć bo tv został skalibrowany na odpowiednich przyrządach i ma się to nijak do tego co było ustawione przez producenta,a maje ustawianje na oko sprowadzało sie do kilku klipow testowych czyli ustawienie poziomu czerni,zniwelowaniu zielonkawego zabarwienia i uzyskania jak najbielszej bieli.Wszysko to ustawia się tak pobierznie balansem bieli.Pierwsze 3 suwaki od gory odpowiadają za odcienie jasne/biele, 3 pozostale czyli cutoff za odcienie szarości sięgając az do czerni.
Dobrze jest odpalic sobie np okno w windowsie bądź calkowicie białą planszę i wtedy ustawiać suwaki "wzmocnienie" tak żeby biel była jak najbielsza, najlepiej suwakiem B wzmocnienie bądź scinać G oraz R wzmocnienie. Czerni bez odpowiedniich plansz/klipow nie ustawicie.Tylko nie przesadźcie z tym podkręcaniem i ściananiem:)
 

Komander

New member
Yyyyy ktorych ustawień?Z balansu bieli?Teraz to juz nie mam co robic zdjęć bo tv został skalibrowany na odpowiednich przyrządach i ma się to nijak do tego co było ustawione przez producenta,a maje ustawianje na oko sprowadzało sie do kilku klipow testowych czyli ustawienie poziomu czerni,zniwelowaniu zielonkawego zabarwienia i uzyskania jak najbielszej bieli.Wszysko to ustawia się tak pobierznie balansem bieli.Pierwsze 3 suwaki od gory odpowiadają za odcienie jasne/biele, 3 pozostale czyli cutoff za odcienie szarości sięgając az do czerni.
Dobrze jest odpalic sobie np okno w windowsie bądź calkowicie białą planszę i wtedy ustawiać suwaki "wzmocnienie" tak żeby biel była jak najbielsza, najlepiej suwakiem B wzmocnienie bądź scinać G oraz R wzmocnienie. Czerni bez odpowiedniich plansz/klipow nie ustawicie.Tylko nie przesadźcie z tym podkręcaniem i ściananiem:)

Tribul skoro robiles kalibracje swojego TV to co za problem zebys napisal swoje ustawienia na forum? Przeciez nie musisz wcale fotek robic ;) ja chetnie zobaczylbym jak to masz profesjonalnie skalibrowane...

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk
 

Tribul

New member
Nie ja kalibrowałem a gość od kalibracji :
- Xrite eye one PRO
- Xrite i1 Display 3
- źrodło Accupel DVG-500
- soft Calman 5
 

Tribul

New member
A czytałeś dwa posty wyżej?Nic kompletnie to nikomu nie da, takich niby gotowych ustawień na samym tym forum jest kilka, każde inne, nikt nie pomyślał dlaczego?Takie kopiowanie ustawień z innego tv tylko pogarsza sprawe bo kazdy panel jest inny, gdyby tak nie było to wszystkie tv wychodziły by z fabryki idealnie ustawione,a nawet tryby thx się różnią, więc nie widzę sensu wpisywania tu moich ustawień.Jak tylko bym je tu wstawił zaraz pojawiły by się głosy jak pod każdymi "gotowymi" ustawieniami: zbyt zółty, zbyt zielony, zyt ciemno zbyt jasno, za duzo kolor za mało koloru:)A zawsze jest tak dlatego - patrz kilka linijek wyżej:)
 

Komander

New member
@Tribul

ale skoro masz to tak super fajnie skonfigurowane to dlaczego nie chcesz się podzielić z tym na forum? Dlaczego boisz sie krytyki? może własnie ktos pisac jak TY pisałes że ktoś może miec za dużo zielonego, żółtego, czerwonego, za jasno, za ciemno, ale może tez komuś Twoje ustawienia mogą spasowac na 100%

Czy to taki problem przepisać ustawienia z TV do forum czy po prostu tylko chwalisz się że masz tak super skalibrowane??? a może w ogóle nie masz nic skalibrowane i siejesz dodatkowy ferment...

Jeżeli sie tylko chcesz chwalic to nie wypowiadaj się na forum bo to nie ma najmniejszego sensu. Tak nawiasem to ludzie Tutaj ludzie zwracają sie o pomoc i porady, ale jeżeli tak ma wyglądac Twoja porada... to dziękuję ;)

Kalibracja... owszem... jeżeli ktos ma kupe kasy, znajomego w branży to czemu nie ;) ale czasem trzeba też próbowac własnymi siłami... a TY w tym przypadku w ogóle nie pomagasz, a szkoda...

Pozdrawiam
Marcin
 

sunnyluk

Member
No i mam powidoka :( wczoraj po filmie zapuściłem na moment przesywaujący się pas biało czarny i na białym tle pięknie widać duszka kanału Npremium :( nie oglądam non stop tego kanału, tak maks. co 2 dni jakiś film 2godzinny... tv przepracował niecałe 150h i od kilku dni dopiero zwiększyłem kontrast z 35 na 46, może mogłem tego nie robić :/ mam nadzieję, że jakoś usunę dziada.
 
Do góry