Pierwsza recenzja nowej ST50

kuras90

New member
szczerze, to mi na 20 mega teledysk w HD potrafi zamulić więc trochę pewnie też zależy na jakim serwerze jest dany materiał (przynajmniej tak mi się wydaje)
 

Komander

New member
szczerze, to mi na 20 mega teledysk w HD potrafi zamulić więc trochę pewnie też zależy na jakim serwerze jest dany materiał (przynajmniej tak mi się wydaje)

głównie to nie chodzi mi nawet o sam YT tylko o oglądanie filmów z ipla czy iplex...
o YT chodzą różne opinie, u jednych tnie a u innych nie ;)
 

TomekGlog

New member
Nikt zatem na tym forum nie potwierdził że mu Youtube w HD chodzi bez problemu. Podejrzewam że problem moze być z procesorem telewizora. Może on nie wyrabia takich materiałów? U mnie IPLA i TVNPLAYER chodzą normalnie bez zacięć ale tam nie ma HD.
 

Komander

New member
Nikt zatem na tym forum nie potwierdził że mu Youtube w HD chodzi bez problemu. Podejrzewam że problem moze być z procesorem telewizora. Może on nie wyrabia takich materiałów? U mnie IPLA i TVNPLAYER chodzą normalnie bez zacięć ale tam nie ma HD.

witam, jakie masz łącze internetowe ??? mi na 4mb/s tnie również na ipla i tvnplayer
 

slimak

New member
Bez reklam
slimak dzięki za zainteresowanie, a mógł byś powiedzieć jak wyłączyś to udostępnienie w WMP bo nie mogę znależć.

Ja mam Viste
medium_custom_1227297041777_windowsmediaplayer_01.png




Windows 7, robi się to inaczej
How to DLNA of Windows 7 | FAQ | Blu-ray Disc Player/Recorder | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global ->4



----------------------------------------------------


Nikt zatem na tym forum nie potwierdził że mu Youtube w HD chodzi bez problemu.
Łącze 60Mb/s połączenie z TV na kablu i nic się nie tnie.


.
 
Ostatnia edycja:

TomekGlog

New member
witam, jakie masz łącze internetowe ??? mi na 4mb/s tnie również na ipla i tvnplayer

Ja mam także 4Mb/s. IPLA i TVNPLAYER działają OK. TVN PLAYER na rozdzielczości standard bo na HD tnie. Telewizor podłączony przez Wifi do routera Tp-link. Internet mam z Play.
Co raz bardziej skłaniam się ku przekonaniu że telewizor po prostu nie wyrabia z sygnałem HD z internetu. Jak ludzie piszą że mają 20Mb/s i przycia to coś jest na rzeczy. Panasonic chyba nie dopracował tego tematu a szkoda bo internet w telewizorze był już we wcześniejszych latach i starszych modelach. Była okazja żeby to poprawić.
 

Komander

New member
Łącze 60Mb/s połączenie z TV na kablu i nic się nie tnie.


SZCZĘŚCIARZ z Ciebie ;) pozazdrościć takiego łącza :)

zatem problem nie jest z procesorem TV, tylko z łączem... aczkolwiek dlaczego Panas ustawił w ustawieniach że YT ma się otwierać w najwyższej rozdzielczości HD, przecież można było zastosować alternatywe wyboru jakości obrazu...

Poza tym nie każdy może mieć dostęp do minimalnego wymaganego 6mb/s przepustowości łącza... zatem po co w ogóle internet w TV ??? :eek:k: heheh

WNIOSEK: trzeba się starać o lepsze łącze internetowe i po problemie ;)
 

slimak

New member
Bez reklam
.. aczkolwiek dlaczego Panas ustawił w ustawieniach że YT ma się otwierać w najwyższej rozdzielczości HD, przecież można było zastosować alternatywe wyboru jakości obrazu...

Prędkość ustawia się w preferencjach swojego konta YT (dostęp z komputera) ;-).


TomekGlog napisał:
Ja mam także 4Mb/s
Tak Ci powiedział operator, ale nawet jakby była to prawda to do 6Mb/s brakuje jeszcze 33%.

Speedtest.net - The Global Broadband Speed Test
2409245083.png



Do tego korzystasz z wifi, które zwalnia za każdym razem jak sąsiad włączy kuchenkę mikrofalową lub ... .

.
 
Ostatnia edycja:

Komander

New member
Prędkość ustawia się w preferencjach swojego konta YT (dostęp z komputera) ;-).



Tak Ci powiedział operator, ale nawet jakby była to prawda to do 6Mb/s brakuje jeszcze 33%.
Speedtest.net - The Global Broadband Speed Test

Do tego korzystasz z wifi, które zwalnia za każdym razem jak sąsiad włączy kuchenkę mikrofalową lub ... .

tak czy siak ślimak brakuje mi prędkości i póki nie zwiększę łącza to nic nie zrobię, ale dzięki za poradę ;)

co do WiFi to na pewno masz rację, zawsze zwalniało i będzie zwalniać ;) nie ma to jak kabel.
 

spooky

New member
O, przepraszam, mnie U2B chodzi z wifi/upc/ pzez ichni "najgówniańszy" :) router jak się masz w HD. I tyle w temacie.
Choć w kliku przypadkach skądśtam się ten nieszczęsny filmik słabo "zaciągał"-wtedy wybierałem drugi taki sam i było ok. Ale nawiasem mówiąc nie macie większych problemów? Jeśli zamierzacie ten TV kupować pod warunkiem iż ma U2B ma w HD śmigać to radzę inny kupić. Mnie przeszkadzały zielone kropki , i takie ziarno troszkę ale po ochłonięciu faktycznie szukałem trochę na siłę dziury w całym.
Na ten przykład kolega "dowiózł" do mnie Sony 46 HX850 i ten to dopiero ma ziarenka...oczywiście mówię o sygnale TV.Na Ps3/Bluray właściwie z 2-3 m tv dają praktycznie identyczny obraz jak na moje oko (no nie wiem może jestem ślepy).
TV stoi +/-3,5 m od "oka" 50 cali i z tej odległości obraz jest bajka. Napewno są lepsze TV, ale i gorsze też. A mnie relacja cena / jakość (zapłaciłem 3600) zadowala. A propos - Philips'y to mają dopiero wolne U2B :) Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

sunnyluk

Member
Panowie możecie podać swoje ustawienia jasności i kontrastu?
Ja jak na razie czekam chociaż przez pierwsze 100h i jasność mam na 0 a kontrast daje maks. 37 w zależności od filmu, ale docelowo czuję, że będę musiał go mocno zwiększyć...

Kolory mam myślę w miarę ustawione dobrze, ostrość, IFC również pod siebie, ciągle tylko nie wiem jak ustawić jasność i kontrast.
 

TomekGlog

New member
Żeby Youtube się nie zacianało trzeba utworzyć sobie konto w komputerze zaznaczyć żeby YouTube nie odtwarzał filmów w HD bo ma się wolne łącze i później zalogować się w telewizorze. Telewizor zostanie sparowany z kontem które utworzyliśmy na komputerze. Materiały które były w HD teraz mają gorszą jakość ale chociaż działają bez zacięć. Mam 4MB/s i teraz wszystko działa ale bez HD.
 

Qbaas

New member
Ja mam 20Mb i zacina, router stoi w odległości około 1,5m od TV. Myślę, że to wina samej aplikacji, która jest źle zoptymalizowana. Ipla, Iplex, TVN Player chodzą bez żadnego najmniejszego problemu
 

angelo2507

New member
Panowie możecie podać swoje ustawienia jasności i kontrastu?
Ja jak na razie czekam chociaż przez pierwsze 100h i jasność mam na 0 a kontrast daje maks. 37 w zależności od filmu, ale docelowo czuję, że będę musiał go mocno zwiększyć...

Kolory mam myślę w miarę ustawione dobrze, ostrość, IFC również pod siebie, ciągle tylko nie wiem jak ustawić jasność i kontrast.
Zaawansowane ustawienie zrobiłem wg testu ze strony francuskiego forum a potem przy pomocy planszy testowych reszte ustawiłem w nastempujacy sposob kontras 46 jasnosc -2 kolor 29 ostrosc 3 i wszystkie polepszacze obrazu wyłaczone i obraz wg mnie jest super i oczywiscie ustawione na prawdziwe kino
 
Ostatnia edycja:

qbek77

Member
A wie ktoś jakie jest standardowe hasło do Viera Connect?? albo gdzie takiego szukać?
Ok. już mam.
 
Ostatnia edycja:

Pingu

New member
Youtube po DLNA. Raczej się nie da. DLNA to wertowanie zasobów komputera a nie łączenie z internetem.

Może zatem ktoś się wypowie kto ma ST50 i ma takie łącze i taki router że materiały w HD na Youtubie działają płynnie ?


Da się jednak. Youtube z komórki działał bez problemu za pomocą programu PanasonicTV.
Natomiast używam tego z TV i na moim łączu działa pięknie.
 
Do góry