Pierwsza recenzja nowej ST50

TomekGlog

New member
Mam porządny kabel telefoniczny między routerem a TV i nawet jak założę pierścienie tak jak radzicie dalej nie działa. Moze 4MB/s to za mało na YouTube w jakości HD w Panasonicu ?
 

TomekGlog

New member
No tak u mnie też filmy działają dobrze po DLNA tylko YouTube tnie tak jakbym miał za słabe łącze.
Nie mówię o połaczeniu komputer => telewizor ale o połączeniu internet => router => telewizor.

Może YouTube w telewizorze potrzebuje lepszego łącza niż ten standardowy YouTube w komputerze?
Może 4Mb/s to za mało?
 
Ostatnia edycja:

TomekGlog

New member
Ja mam 4Mb zatem chyba trochę za mało. Tylko dziwne że wszystkie filmiki na YouTube na komputerze w HD ładują się bardzo szybko i nie tną się a w telewizorze jest taki problem.
 

Pingu

New member
Nieźle dziwny ten TV, jakieś pierścienie potrzebne. Zwykł kabel i 2-3 mb i powinno śmigać. W sklepie podpiąłem Sony HX850 pod komórkę na 3G i wszystkie HD śmigały bez problemowo. Tak samo podpiąłem Panasonica VT50 i ciął się prawie na każdym materiale. Smart w Panasonicu jest cieńki po prostu, dodam że na Samsungu nie działa dużo lepiej. Tak na prawdę youtube działał poprawnie tylko na Sony i LG.

Jeszcze nie mam Panasa ale niedługo do mnie przychodzi i zobaczę czy da się youtuba po DLNA puścić z komórki.Ona nie szuka problemów a ma dużo słabszy procesor.
 
Ostatnia edycja:

TomekGlog

New member
Youtube po DLNA. Raczej się nie da. DLNA to wertowanie zasobów komputera a nie łączenie z internetem.

Może zatem ktoś się wypowie kto ma ST50 i ma takie łącze i taki router że materiały w HD na Youtubie działają płynnie ?
 

slimak

New member
Bez reklam
Nieźle dziwny ten TV, jakieś pierścienie potrzebne. Zwykł kabel i 2-3 mb i powinno śmigać. W sklepie podpiąłem Sony HX850 pod komórkę na 3G i wszystkie HD śmigały bez problemowo. ....


Filmy HD na YT mają do 6Mb/s, czyli teoretycznie żeby na łączu np. 3Mb/s film (10 minutowy) odtwarzał się płynnie musi się zbuforować do 50% i będzie to trwało 10 minut.


.
 
Ostatnia edycja:

TomekGlog

New member
Filmy HD na YT mają do 6Mb/s, czyli teoretycznie żeby na łączu np. 3Mb/s film (10 minutowy) odtwarzał się płynnie musi się zbuforować do 50% i będzie to trwało 10 minut.


.

Ale rozumiem cały czas mówimy o Youtubie w telewizorze? Bo na komputerze te same materiały wymagają nie więcej jak 2Mb/s. W telewizorze jest jakis inny Youtube ?
 

ma1234

New member
1. Czy ktoś może podać wymiary pudła kartonowego od 55st50?

2. W jakim sklepie internetowym najlepiej kupić st50?
Macie jakieś doświadczenia i polecicie konkretny e-sklep?
A może znacie dobry sklep stacjonarny z Panasonicami we Wrocławiu lub okolicach?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Minimalna rzeczywista prędkość dla:
SD 1,5Mb/s
HD 6Mb/s =1,4MB/s
U mnie na GT50 przy łączu 6Mb/s materiały z youtuba (GO Pro HD) tną jak jasna cholera.
Nie próbowałem jeszcze po kablu...
Za miesiąc będę miał 10Mb/s więc zobaczę jak będzie wtedy...

Natomiast spotkałem się z filmem (saga Star Wars) w 1080p, który z dysku tnie.
Puszczony z lapka po HDMI płynnie...
 

woytaski

New member
Bez reklam
1. Czy ktoś może podać wymiary pudła kartonowego od 55st50?

2. W jakim sklepie internetowym najlepiej kupić st50?
Macie jakieś doświadczenia i polecicie konkretny e-sklep?
A może znacie dobry sklep stacjonarny z Panasonicami we Wrocławiu lub okolicach?

Ja swojego GT50 kupiłem w Media Expert. Ceny miał najniższe w porównaniu ze sklepami netowymi. Dobre ceny miał również kajt.pl z Oleśnicy.
Osobiście stanowczo odradzam Electro.pl. Ceny może i dobre, ale dział reklamacji po prostu nie istnieje, a sklep sam moderuje wpisy na ich temat.
Po moim i 4 innych negatywnych wpisach na Zakupy internetowe w najlepszych sklepach online, zablokowali możliwość komentowania.
Na FB macie też liczne negatywne opinie na temat ich Działu Reklamacji.
Dlatego zdecydowanie i kategorycznie odradzam zakupy w tym sklepie.
 

qbek77

Member
Witam, ja mam taki problem
telewizor połączony kablem sieciowym z ruterem Linksys, drug komp. stacjonarny również połączony kablem z ruterem, komp trzeci(laptop) połączenie przez WIFI (mam jeszcze acces pointa i udostępniony internet do domu obok, wszystko śmiga)). Internet, YouTube w TV śmiga bez zająknięcia. Na kompie stacjonarnym udostępnione pliki video w WMP, niestety TV nie widzi serwera. Wcześniej TV miałem połączony poprzez wifi tak samo jak i laptop i nie było problemu, komp. widział TV a TV widział pliki na kompie. Jak mogę rozwiązać ten problem aby oglądać w TV np. filmy które znajdują się na kompie stacjonarnym?
PS. właśnie przestawiłem w TV połączenie na "BEZPRZEWODOWO" i wszystko ładnie działa, tv widzi pliki i na komp. stacjonarnym i laptopie, tylko że teraz np. YouTube rwie bo idzie po WiFi, można coś z tym fantem zrobić?
 
Ostatnia edycja:

TomekGlog

New member
U mnie na GT50 przy łączu 6Mb/s materiały z youtuba (GO Pro HD) tną jak jasna cholera.
Nie próbowałem jeszcze po kablu...
Za miesiąc będę miał 10Mb/s więc zobaczę jak będzie wtedy...

Natomiast spotkałem się z filmem (saga Star Wars) w 1080p, który z dysku tnie.
Puszczony z lapka po HDMI płynnie...

Właśnie dlatego może ktoś się wypowie jakie łącze jest potrzebne do internetu w telewizorze ? Komu materiały w HD na Youtube chodzą płynnie ?
 

slimak

New member
Bez reklam
Ale rozumiem cały czas mówimy o Youtubie w telewizorze? Bo na komputerze te same materiały wymagają nie więcej jak 2Mb/s. W telewizorze jest jakis inny Youtube ?

YT jest taki sam, co najwyżej w PC masz ustawioną jakość na 240p :).
Przykładowe dane filmu z YT:

„Bit rate mode : Variable
Bit rate : 4 535 Kbps
Maximum bit rate : 9 021 Kbps
Dane zostały wyciągnięte poprzez program Media Info z plików 1080p pobranych z Youtube przez DownloadHelper dla Firefoxa”
Jak renderować filmiki na YT. - Wersja do druku
----------------------------------------------------------------------------------------------
Na kompie stacjonarnym udostępnione pliki video w WMP, niestety TV nie widzi serwera. Wcześniej TV miałem połączony poprzez wifi tak samo jak i laptop i nie było problemu

Wifi i połączenie kablowe mają różne adresy. Stare udostępnienie ST50(wifi) wyłącz i w WMP jeszcze raz włącz udostępnianie dla ST50.
Po tej operacji będą w WMP dwa ST50. Jeden z czerwonym krzyżykiem(wifi) i drugi z zielonym ptaszkiem(kabel).
.
 
Ostatnia edycja:

Komander

New member
Właśnie dlatego może ktoś się wypowie jakie łącze jest potrzebne do internetu w telewizorze ? Komu materiały w HD na Youtube chodzą płynnie ?

Witam, ja też podpisuję się pod tym zapytaniem...

obecnie posiadam łącze 4mb/s, tv podłączony przez wifi, YT jak i ipla dramat bo tnie niemiłosiernie... czasem się zdarzy że jakiś teledysk na YT przejdzie cały bez żadnej ścinki ale to żadkość...

wyczytałem że dla ST50 minimalne łącze na płynne oglądanie filmów z ipla czy YT to 6mb/s

czy może to ktoś potwierdzić?

również rozważam zwiększenie prędkości internetu, ale wpierw proszę o jakieś opinie co do płynności oglądania filmów i prędkości zastosowanego łącza internetowego

Pozdrawiam
Marcin
 
Do góry