Pierwsza recenzja nowej ST50

Tribul

New member
@Tribul

ale skoro masz to tak super fajnie skonfigurowane to dlaczego nie chcesz się podzielić z tym na forum? Dlaczego boisz sie krytyki? może własnie ktos pisac jak TY pisałes że ktoś może miec za dużo zielonego, żółtego, czerwonego, za jasno, za ciemno, ale może tez komuś Twoje ustawienia mogą spasowac na 100%

Czy to taki problem przepisać ustawienia z TV do forum czy po prostu tylko chwalisz się że masz tak super skalibrowane??? a może w ogóle nie masz nic skalibrowane i siejesz dodatkowy ferment...

Jeżeli sie tylko chcesz chwalic to nie wypowiadaj się na forum bo to nie ma najmniejszego sensu. Tak nawiasem to ludzie Tutaj ludzie zwracają sie o pomoc i porady, ale jeżeli tak ma wyglądac Twoja porada... to dziękuję ;)

Kalibracja... owszem... jeżeli ktos ma kupe kasy, znajomego w branży to czemu nie ;) ale czasem trzeba też próbowac własnymi siłami... a TY w tym przypadku w ogóle nie pomagasz, a szkoda...

Pozdrawiam
Marcin

Kolego co ty wogole piszesz do mnie?Jakie chwalenie?Zadałeś mi pytanie czy wystawie swoje ustawienia to ci na nie odpowiedziłem że to kompletnie nia ma sensu ale widze że masz niesamowity problem z ogarnięciem tego...

Ja walczyłem codziennie z ustawieniami odkąd mam telewizor,czyli kilka miesiecy,na planszach oraz na każdym filmie cos przestawiałem i podzieliłem sie swoimi spostrzeżeniamiz kolegami wyżej co mogą zrobić żeby conieco poprawić

Jak narazie to ty nic nie wniosłeś do tematu i trolujesz.
 

Tribul

New member
No i mam powidoka :( wczoraj po filmie zapuściłem na moment przesywaujący się pas biało czarny i na białym tle pięknie widać duszka kanału Npremium :( nie oglądam non stop tego kanału, tak maks. co 2 dni jakiś film 2godzinny... tv przepracował niecałe 150h i od kilku dni dopiero zwiększyłem kontrast z 35 na 46, może mogłem tego nie robić :/ mam nadzieję, że jakoś usunę dziada.

Nie martw się zniknie, ja raz oglądałem National Geographic pół dnia a potem zasnąłem przy tym na całą noc.Powidok po znaczku był ale znikł kompletnie
 

codaco

New member
No i mam powidoka :( wczoraj po filmie zapuściłem na moment przesywaujący się pas biało czarny i na białym tle pięknie widać duszka kanału Npremium :( nie oglądam non stop tego kanału, tak maks. co 2 dni jakiś film 2godzinny... tv przepracował niecałe 150h i od kilku dni dopiero zwiększyłem kontrast z 35 na 46, może mogłem tego nie robić :/ mam nadzieję, że jakoś usunę dziada.

Powidok to nie wypalenie i nie ma się co nim przejmować bo znika po czasie. Oglądaj telewizję i się nie przejmuj, jak będziesz co chwilę szukał powidoków to zejdziesz na zawał :)
 

Tribul

New member
Będę próbował na oko ;)

I lepiej na tym wyjdziesz uwierz mi.Przeczytaj sobie linka ktorego podałem dwie strony wcześniej i wpisz ten zwrot w google który podałem, bedziesz wiedział o co chodzi.Polecam tą płytę o ktorej pisał kolega dwie strony wcześniej, ostrośc, kontrast i czerń idzie ustawić na tym.

W razie czego z checią służe pomocą jeśli będe potrafił, a nie chce wstawiać gotowych ustawień bo jedyne co to da to źle poustawiane telewizory.

To są klipy do ustawiania tv, bardzo dobre http://www.avsforum.com/t/948496/avs-hd-709-blu-ray-mp4-calibration , najlepiej ściągnąć wersje MP4, nagrać odpowednie klipy na pendraka i tv normalnie to odtworzy.

To jest mniej wiecej instrukcja co i jak ustawić http://www.lifehacker.com.au/2011/1...oost-your-video-quality-in-30-minutes-or-less

W razie niejasności piszcie.
 
Ostatnia edycja:

angelo2507

New member
A ja dzisiaj pobrałem klipy do kalibracji tv i moje ustawienia pozmieniały sie w porownaniu do ustawien ktore miałem ustawione wg ustawien z francuskiego forum z tym ze napewno im jest blizej do tych francuskich niz do tych poprzednich z testow z angielskiego forum ktore tez tu sa na forum i one wogole nie pasuja do tego co mam teraz i napewno jasnosc miałem za mocn obnizona do -2 bo optymalna jasnosc wynosi do tego tv wg klipow kalibracyjnych 0 i kontrast w granicach 45- 46 a ostrosc na kanałach hd moze byc ustawiona na 3 innych ustawien nie podaje bo to napewno jest inaczej na kazdym tv o czym przekonałem sie dzis osobiscie i balans bieli trzeba sobie samemu poustawiac a kolory bez sprzetu to mozna sobie ustawic wg swojego upodobania z tym ze mozna sie sugerowac ustawieniami z francuskiego forum i je modyfikowac wg siebie bo te z angielskiego testu sa zupełnie inne i jak sie nie myle były robione na st50 ale 42 calowym i do 50 cali wg mnie wogole nie pasuja moze sa dobre ale pod 42 cale
 
Ostatnia edycja:

Komander

New member
W razie czego z checią służe pomocą jeśli będe potrafił, a nie chce wstawiać gotowych ustawień bo jedyne co to da to źle poustawiane telewizory.

Dzieki Tribul i sorki za zamieszanie. Po tych linkach bardzo duzo juz pomogles ;) dzieki. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk
 

Pawel70

New member
Nie martw się zniknie, ja raz oglądałem National Geographic pół dnia a potem zasnąłem przy tym na całą noc.Powidok po znaczku był ale znikł kompletnie

W takich przypadkach przydaje się funkcja autogotowości czy jak to tam się nazywa.Po np. dwóch godzinach "nic nie robienia" telewizor automatycznie się wyłącza przy okazji oszczędzając prąd ;)
 

Pawel70

New member
Chodziło mi o funkcje auto gotowość.Coś w stylu usypiania w komputerach.Są do wyboru opcje 2 i 4 godziny oraz wył.
Po dwóch lub czterech godzinach pojawia się komunikat z informacja że za 3 minuty telewizor przejdzie w stan uśpienia.Nie trzeba wtedy pamiętać o ustawianiu wyłączania czasowego.
 

spooky

New member
Wiesz co Tribul, tak bez emocji , to kolega Komander z jednej strony słusznie prosił cię o wystawienie ustawień na forum - bo co nam szkodzi Twoje ustawienia wypróbować/niektórzy forumowicze podawali takowe/, ale z drugiej Twoje uzasadnienia są słuszne a poza tym jak ja bym się nad czymś namęczył i zapłacił... to takie głupio wystawić na forum, tym bardziej że wg hdtv-uk nie ma to sensu.

p.s.
Sunnylook - zauważyłem że się świat zawalił z powodu powidoka :) - nie martw się wystaw tv na sprzedaż na allegro jako uszkodzony - ja go odkupię do drugiego pokoju ;-)

a poważnie to chyba nie masz większych problemów - za chwilę go nie będzie.
 
Ostatnia edycja:

sunnyluk

Member
spooky spoko, to był taki post, który trzeba traktować trochę z przymrużeniem oka ;) jeszcze delikatnie coś tam widać jak się dobrze przypatrzeć, ale pewnie kilka dni i i zniknie zupełnie.

Ostatnio zauważyłem, że tv jakby głośniej bzyczy z prawej strony (patrząc od przodu). Jakieś białe tło z prawej strony i od razu słychać bzzzz i zaraz cisza. Chyba, że po prostu zacząłem oglądać jaśniejsze filmy... hmmm
 

Komander

New member
Ostatnio zauważyłem, że tv jakby głośniej bzyczy z prawej strony (patrząc od przodu). Jakieś białe tło z prawej strony i od razu słychać bzzzz i zaraz cisza. Chyba, że po prostu zacząłem oglądać jaśniejsze filmy... hmmm

Sunnyluk jeszcze troche i albo popadniesz w paranoje albo zejdziesz na zawal przy tym telewizorze... ;) oczywiscie zart ;)

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk
 

angelo2507

New member
Wiesz co Tribul, tak bez emocji , to kolega Komander z jednej strony słusznie prosił cię o wystawienie ustawień na forum - bo co nam szkodzi Twoje ustawienia wypróbować/niektórzy forumowicze podawali takowe/, ale z drugiej Twoje uzasadnienia są słuszne a poza tym jak ja bym się nad czymś namęczył i zapłacił... to takie głupio wystawić na forum, tym bardziej że wg hdtv-uk nie ma to sensu.

p.s.
Sunnylook - zauważyłem że się świat zawalił z powodu powidoka :) - nie martw się wystaw tv na sprzedaż na allegro jako uszkodzony - ja go odkupię do drugiego pokoju ;-)

a poważnie to chyba nie masz większych problemów - za chwilę go nie będzie.
Oto moje ustawienia po kalibracji na klipach dla zaspokojenia ciekawosci co niektorych prawdziwe kino kontrast 46 jasnosc 0 kolor 29 ostrosc 2 polepszacze wszystkie wyłaczone ustawienia zaawansowane wygladaja nastempujaco bilans bieli -5 -2 7 2 -3 -2 zarzadzanie kolorami -5 2 3 -5 -2 2 1 1 5 gamma 2.4 i obraz na moim panasonicu 50ST50 uwazam ze jest spełniajacy moje wymogi co nie znaczy ze bedzie dobry na innym panasonicu ale mozecie dla zaspokojenia własnej ciekawosci wyprobowac
 

sunnyluk

Member
Dzięki Angelo2507 za ustawienia, wypróbuję również u siebie, choć widzę, że różnice mam tylko w kolorach i balansie bieli.

Luzik, zawał mi nie grozi (oby), przynajmniej nie przez tv. Osobiście uważam, że dokonałem najlepszego możliwego zakupu w tej cenie i póki tylko owe bzzz nie zauważyła siedząca obok mnie małżonka to jestem spokojny ;)
 

angelo2507

New member
Dzięki Angelo2507 za ustawienia, wypróbuję również u siebie, choć widzę, że różnice mam tylko w kolorach i balansie bieli.

Luzik, zawał mi nie grozi (oby), przynajmniej nie przez tv. Osobiście uważam, że dokonałem najlepszego możliwego zakupu w tej cenie i póki tylko owe bzzz nie zauważyła siedząca obok mnie małżonka to jestem spokojny ;)
I własnie cały efekt kalibracji to własnie te roznice w balansie bieli i ustawieniach koloru to własnie robi koncowy efekt ktory po zmianach tych ustawien jest dopiero widoczny
 

sunnyluk

Member
No własnie wcześniej nie sądziłem, że ustawieniami tych parametrów (WB i kolorów) można jeszcze kontrolować np. szczegóły w cieniach/bielach, zawsze myślałem, że od tego jest tylko parametr "jasność"... wychodzi więc na to, że bez płytki z planszami się nie obejdzie.
 

luk007

New member
Mam ten tv od ponad miesiąca i ogólnie się sprawuje bardzo dobrze. Natomiast jest jedna rzecz która mnie trochę denerwuje choć jest widoczna w zasadzie tylko w menu. Przy ustawieniu Intelligent frame creation poniżej maksimum na trybie normalnym i jasności powyżej 0 oraz kontraście powyżej 30 widać że menu po prostu zaczyna migać, widać to zwłaszcza przy wyłączonym źródle choć głównie z niedużej odległości na niebieskim tle menu. Poza tym ogólnie spoko plazma.
 

panaskanic

New member
Witam szczęśliwych posiadaczy ST50. Przymierzam się właśnie do zakupu tego modelu. Proszę o krótką odpowiedź użytkowników czy jeśliby mieli kupować ponownie TV czy brali by znów ST50 czy wybrali coś innego w porównywalnej cenie do 4000. Biorę pod uwagę ten model głównie do filmów, N-ka, hbo, BR czasem newsy, sport, internet, pomieszczenie nienasłonecznione. Czy warto? przesiadam się z 32 trinitrona po 8 latach :). Pozdrawiam
 
Do góry