Pierwsza recenzja nowej ST50

angelo2507

New member
Witam szczęśliwych posiadaczy ST50. Przymierzam się właśnie do zakupu tego modelu. Proszę o krótką odpowiedź użytkowników czy jeśliby mieli kupować ponownie TV czy brali by znów ST50 czy wybrali coś innego w porównywalnej cenie do 4000. Biorę pod uwagę ten model głównie do filmów, N-ka, hbo, BR czasem newsy, sport, internet, pomieszczenie nienasłonecznione. Czy warto? przesiadam się z 32 trinitrona po 8 latach :). Pozdrawiam
Ja napewno brał bym ponownie ST50 bo mnie tylko interesowała plazma a w tej cenie to jest tylko panas i troche tansza plazma samsunga a leda wogole nie brałem pod uwage a z tego co piszesz wg twoich upodoban i pomieszczenia to tylko plazma napewno bedziesz zadowolony tak jak ja
 

qbek77

Member
Witam szczęśliwych posiadaczy ST50. Przymierzam się właśnie do zakupu tego modelu. Proszę o krótką odpowiedź użytkowników czy jeśliby mieli kupować ponownie TV czy brali by znów ST50 czy wybrali coś innego w porównywalnej cenie do 4000. Biorę pod uwagę ten model głównie do filmów, N-ka, hbo, BR czasem newsy, sport, internet, pomieszczenie nienasłonecznione. Czy warto? przesiadam się z 32 trinitrona po 8 latach :). Pozdrawiam
też mam 50ST50, i powiem że gdybym teraz miał zmienć to brał bym ...55 cali. Kupuj śmiało, będziesz zadowolony.
 

Komora

New member
42st50

Kiedy kupowaliscie wasze 42st50? ja kupilem dwie sztuki w czerwcu i zepsuly sie zasilacze. Jeden nawet popsul sie po raz drugi! Od serwisu ktory naprawial te telewizory dowiedzialem sie, ze dokladnie model 42st50 ma wade fabryczna. panasonic wszystkich autoryzowane serwisy poinformowal o tym fakcie i dostarczyl im wadliwa czesc (zasilacz). Niestety nie chca przynzac oficjalnie, ze wypuscili na rynek serie TV z wada.
 

spooky

New member
Komora , w XXI wieku to nie problem .
Jak dobrze znasz swoje prawa możesz poprosić zwrot pieniędzy lub zamanę na inny model(z ew.dopłatą np.)
Nie elektryzuj się tak bo osiwiejesz;)
Jak kupiłem sobie sprzęt do kuchni Boscha (2-letnia gwarancja) i ok 3 m-ce po zakonczeniu okresu gwarancyjnego po kolei każdy,
a to zmywarka, a to lodówka, itd.- jakieś tam drobne rzeczy jedna po drugiej się psują, aktualnie mikrofala:)
Zmierzam do tego, że większość producentów (jeśli nie wszyscy) w dobie globalizacji i pogoni za kapustą "psują" towar: obecne tv to nie jest to samo co "kineskop" sprzed 10 lat - tamte nie miały wielu możliwości ale za to się nie psuły, podobnie rzecz dotyczy samochodów, agd itd.
Proceder większości producentów jest właśnie taki - gonią w piętkę z konsumentem, a zwłąszcza w krajach europy środkowo-wschodniej. Boleśnie przykre ale prawdziwe.
A że panasonic się nie przyznał....jak jedliśmy sól drogową parę lat to też się długo nikt nie przyznawał, a potem w Wiadomościach puścili wstawkę pt. "właściwie to ona nie jest niezdrowa, tylko taka jakby mniej oczyszczona".... :)

Oszalałbym jakbym się tym wszystkim tak przejmował.

Offtop:
Czasem zastanawiam się, że ludziska chodzą do pracy której nie lubią,
wydają pieniądze ciężko w ten sposób zarobione na rzeczy, których być może nie potrzebują.....

Pozdrawiam!

P.S. z całym szacunkiem do serwisu - może i tak jest, a może coś tam ściemniali.

Mogę wam jeszcze opowiedzieć jak mnie w serwisie Civic'a na gwarancji w HondaPlaza na Malowniczej obsługiwali:
- sprzęgło skrzypiało 2 lata ; co 6 m-cy narzekałem i wstawiałem go na 3,5 godziny, rzekomo wymieniali, ale potem od nowa polska ludowa, aż się gwarancja skończyła i tu zonk : płać bo się zużyło i wogóle wszystko trzeba wymienić.
Ale w tym czasie trafił do mnie pacjent (jestem lekarzem) który jak się okazało pracował w innym serwisie i opowiedziałem mu o swoim problemie. A on na to : panie doktorze, taka praktyka tak się robi, taki mamy przykaz, jedni mechanicy się do tego stosują (młodsi), inni nie. Pan podjedzie tu a tu i naprawimy. Okazało się że trzeba wymienić 2 uszczelki w sprzęgle hydraulicznym koszt 40zł , oficjalna robocizna 100zł, czas 30 minut.
Od tamtej pory mijają właśnie 2 lata i ani pisku nie uświadczysz. O!
A można było zrobić na gwarancji? Można, ale po co? Dowiedziałem się że dealer wystawia rachunki gwarancyjne dla Honda Motor Poland, a co oni tam napiszą to ich, więc ciekawe ile sobie tam uszczknęli skoro samochód stał 3,5 h.
Nie twierdzę że wszyscy tak robią ale plaga jest.
Fachmani z HondaPlaza smarowali dzielnie te uszczelki co 6 m-cy :), aby do gwarancji a potem poczęstowali mnie naprawą sprzęgła za 2800!
Prosze niech każdy to sobie zinterpretuje jak chce.

Sorry za nieco rozwleklą wypowiedź i lekką dystrakcję z głównego tematu.
 
Ostatnia edycja:

warebel

New member
Zakupiłem 65ST50 i powiem tylko jedno... ALE ON JEST OGROOOMNY :)

Na razie przyzwyczajam się od 2 dni do jego ogromnych gabarytów, wczoraj zacząłem odkrywać magię czerni w nocy. Reszta zapewne przyjdzie z czasem. Niestety z racji wielkości matrycy, ten TV zupełnie nie nadaje się do materiałów SD, tylko i wyłącznie HD, BluRay i konsole w mojej opinii.
 

Robert_em

New member
Zakupiłem 65ST50 i powiem tylko jedno... ALE ON JEST OGROOOMNY :)

Na razie przyzwyczajam się od 2 dni do jego ogromnych gabarytów, wczoraj zacząłem odkrywać magię czerni w nocy. Reszta zapewne przyjdzie z czasem. Niestety z racji wielkości matrycy, ten TV zupełnie nie nadaje się do materiałów SD, tylko i wyłącznie HD, BluRay i konsole w mojej opinii.

No tak i dlatego u mnie wisi 50VT50 bo jednak 65cali na sygnale SD, a nawet HD z DVBT ( oglądałem w sklepie dla idiotów) to dramat - min. 2,5-3m bo bliżej obraz wygląda koszmarnie źle.

Moim zdaniem 50-55cali to już zupełny max do SD lub kiepskiej jakości skalowanego HD, a niestety w naszej TV (obojętnie czy to DVBT czy którakolwiek platforma SAT) sygnał jest właśnie taki na ogromnej większości kanałów.
 

warebel

New member
Na szczescie nie ogladam zadnych kanalow SD, tylko HD, PS3, xbox360 i BluRay. Sam wiedzialem co bralem, jestem dzis zachwycony ogladajac turniej Australian Open - MAGIA!

Ogladam z miedzy 3 a 3.5m, wczoraj gralem tez w Fifa 13 z ponizej 3m i delikatnie mowiac, obraz wymiata. Az strach pomyslec jak wyglada jakosc obrazu na dopracowanych ustawieniach, bo na razie nic ponad Normalny tryb nie zamierzam ustawiac, zanim TV poswieci te 200h.

Pytanie jak sie wchodzi w ustawienia ekranu PRO?
 

yellowlabel

New member
Panowie,
Mam ogromną zagwozdkę.
Chcę kupić plazmę do pokoju 20m2. TV będzie oglądany na wprost.
Odrzuciłem LEDy po tym, jak pobawiłem się nimi w sklepie. Wydaje mi się, że tylko ślepi ludzie je kupują. Obraz był tragiczny. Spodobała mi się bardzo plazma 42ST50.

Jednak aby wybór nie był pochopny, chciałbym ją porównąc do LG 50PA6500.
Od razu mówię, nie interesuję mnie ŻADNE multimedialne funkcje oprócz odtwarzania filmów z pena/dysku.
Zaufanie mam do LG. Mam w domu dwuletnią plazmę 42PT353 i jest super :) Filmy w HD wyglądają niezmiesko. Obraz SD tak sobie, ale nie jest źle.

Czy warto wydawać 700zł więcej na Panasonica? Czy różnice są aż tak widoczne?
 

bartecki

New member
jak ustawiacie opcje dla funkcji przesuw piksela?

do wyboru jest opcja Auto lub Włączony.
jak dla mnie obie sugerują jakąś czynność. wiecie może z czego wynika różnica?
 

bartecki

New member
przy trybie Auto w instrukcji podane jest "Automatycznie aktywuje się w przypadku odpowiednich obrazów, uniemożliwiając dostrzeżenie wahań częstotliwości obrazu".
wychodzi na to że tryb auto działa tylko jeśli jest potrzeba w tryb włączony zawsze - ale pewny nie jestem.
 

yellowlabel

New member
Hej, jestem świeżo po zakupie tego TV. JEST EKSTRA! :)
Nie spodziewałem się takiej jakości obrazu, rewelacja.

Mam jedno pytanie - większość obsługiwanych przez moją kablówkę kanałów jest analogowa a te podstawowe (TVP, TVN, POLSAT etc) są cyfrowe. Chciałbym aby było one widoczne jednocześnie i żeby nie trzeba było klikać przycisku TV i zmieniać to w opcjach. Da się to zrobić?

edit:
AAA i najważniejsze. Kiedy mogę ustawić swoje ustawienia obrazu? Na razie lecę na standardowych, powyłączałem wszystkie "ulepszacze".. Jest ciemno i szaro :p
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Ustawiasz i ogladasz ale trzeba troche uwazac . Nie mozna ogladac przez caly czas filmow w formacie 4:3.Ostrzezenie w instrukcji telewizora ktore dotyczy statycznych obrazow.
 
Ostatnia edycja:
Do góry