Pierwsza recenzja nowej ST50

RATLOX

New member
Witam właścicieli st50. Od kilku dni jestem właścicielem 65st50. Dwa tygodnie
temu córka zbiła piłką ekran samsunga 50c7000. (WCZEŚNIEJ MIAŁEM KURO 5090). Co do 65st50 mam poważną uwagę ale o tym na końcu. Co do czerni najgorzej wypada samsung zwłaszcza starszy model jakim jest c7000 i jest to bez dyskusyjne, ale jest to ostatni model plazm samsunga (wcześniej była seria Q91) który posiadał system poprawiający płynność obrazu jakiego z powodów nie wiadomych nie posiada żaden z następnych modeli łącznie z e8000 (nad czym ubolewają handlowcy z samsunga). Ponadto jeżeli ktoś w teście 64e8000 pisze że jest bardzo dobra płynność to pisze po prostu bzdury i tyle. Oczywiście można puścić spreparowaną płytę prezentacyjną (na przykład z teatrem TVP 1 z poniedziałkowego nagrania)na której takie testy wypadną super. Tak samo pionier miał poważne problemy z drżeniem obrazu ruchomego i płynnością ale na testach pioniera wyglądało super. A po włączeniu filmu z płyty czy filmu w telewizji było zupełnie inaczej (za to czerń i kolory super). Co do czerni to samsung e8000 ma naprawdę dobrą i nie odbiega ona on st50. Obydwa modele a mianowicie e8000 i st50 oraz vt30 porównywałem dzisiaj w ciemnym pokoju w jednym z marketów w którym, jak się okazuję można.
Dlaczego taki test dzisiaj wykonałem ? I tu mam problem. Mój 65st50 ma na czarnym tle (nie mylić z ciemnym) migające paski poziome. Widać to w pokoju przy zgaszonym świetle. (w ciemnościach i z bliska). Wystarczy włączyć film panoramiczny (z czarnymi pasami góra/dół) lub przełączyć na wejście HDMI do którego nic nie jest podpięte. Panowie z marketu sprowadzili dzisiaj dodatkowo kolejne dwa egzemplarze które dzisiaj testowałem jeden 65 i 55 cali (w celu ewentualnej wymiany) i każdy z nich posiadał taką wadę. KIKI pisał iż czerń jest równomierna i nie ma żadnych anomalii (ale nie chce mi się wierzyć). Pytanie jak jest u was. Co do migających zielonych kropek to jest efekt technologi gdyż są one składową tworzenia odcieni szarości. Jeżeli zwiększymy jasność to będzie ich więcej i na odwrót.
 
Ostatnia edycja:

scorer1

New member
witam,
piszę w imieniu kolegi który ma problem z modelem 42st50.
patrząc na obraz niezależnie od wyświetlanego trybu obrazu wydaje się jakby pokryty był szarą mgiełką tzn kolory niby są ok ale jakoś mało nasycone. druga sprawa jest taka że skóra osób jest jakby w odcieniu zielonym. czy to wina ustawień? co można zmienic aby pozbyć się tej mgiełki i tego zielonego odcienia skóry?
obok w pokiju stoi 32" philips i podlaczony jest do analogu i wrażenie jest takie że ma nawet lepszy (wyrazisty, bardziej nasycony, nie ma tam) obraz niz 4250st podłączona do sygnału cyfrowego. o co chodzi?
prosze o pomoc.
 

pejotwroc

New member
Pusc sobie jakieś demo HD lub film z BR. Jak tam stwierdzisz że coś takiego występuje to dopiero wtedy można mieć pewność że masz cos nie tak z kolorami. Kablówka i satelita absolutnie nie są wzorcami jakości obrazu.
 

RATLOX

New member
witam,
piszę w imieniu kolegi który ma problem z modelem 42st50.
patrząc na obraz niezależnie od wyświetlanego trybu obrazu wydaje się jakby pokryty był szarą mgiełką tzn kolory niby są ok ale jakoś mało nasycone. druga sprawa jest taka że skóra osób jest jakby w odcieniu zielonym. czy to wina ustawień? co można zmienic aby pozbyć się tej mgiełki i tego zielonego odcienia skóry?
obok w pokiju stoi 32" philips i podlaczony jest do analogu i wrażenie jest takie że ma nawet lepszy (wyrazisty, bardziej nasycony, nie ma tam) obraz niz 4250st podłączona do sygnału cyfrowego. o co chodzi?
prosze o pomoc.

Zmniejsz jasność (-1 lub -2) jednakże porównanie musisz robić tylko w ciemnym pokoju. (taka technologia). W świetle dziennym LCD-ek zawsze będzie miał żywsze kolory.
 
Ostatnia edycja:

dymuchmury

New member
Witam wszystkich forumowiczów,

Od dwóch tygodni zastanawiam się nad kupnem plazmy Panasonic tx-p42st50. Przez ten czas, przeczytałem chyba wszystkie posty odnośnie tego modelu i mam dylemat. Generalnie potrzebuje telewizora w 50% do telewizji/filmów i w 50% do gier/korzystania z komputera, który będzie dobrze współgrał z bardzo dobrej jakości komputerem stacjonarnym. Zdaje sobie sprawę, że czy to będzie plazma czy lcd, obraz będzie klarowny po podłączeniu kablem hdmi. Wiem, że plazmy potrafią dać dużo frajdy z oglądania filmów, jednak zastanawiam się czy byłby to na pewno dobry wybór, biorąc pod uwagę to, że tv będzie praktycznie na stałe podłączony do PC (dużo Fify, weeb.tv). Bardzo liczę na pomoc fachowców, którzy mają podobne doświadczenia w tym temacie, a także tych, którzy posiadają ww. model. Oczywiście pierwsze 300 h 'dotarcia ' plazmy zupełnie mi nie przeszkadza. Chciałbym po prostu cieszyć się jakością i mieć frajdę po podłączeniu PC do tv.

Pozdrawiam Was serdecznie
 

scorer1

New member
Zmniejsz jasność (-1 lub -2) jednakże porównanie musisz robić tylko w ciemnym pokoju. (taka technologia). W świetle dziennym LCD-ek zawsze będzie miał żywsze kolory.
jasność zmniejszona, jest lepiej. jednak nadal pozostaje wrażenie że wszystko jest w odcieniach zielonych: twarze osób, kolor szary też wpada w zieleń, jasny brąz także. co może być przyczyną?
 
G

gloster

Guest
Dzien dobry, duzo przeczytalem na temat ST50 i jestem na rozdrozu, co wybrac, Panasonic -P55ST50E lub Samsung PS60E6500. Prosze o rade.
 

RATLOX

New member
Jak pisałem wcześniej samsung nie ma żadnego systemu wspomagającego ruchomy obraz, a kolory w st50 są żywsze i bardziej naturalne i ma mniejsze spalanie energii ale samsung za to jest większy i w mojej ocenie ładniejszy.
St 50 jak pisałem wcześniej ma poziome paski na czarnym tle. Czy na wszystkich egzemplarzach, usiłuje to ustalić. Nikt ci wprost nie powie który masz kupić. Na tym forum są setki pytań jaki mam kupić telewizor i mimo wszystko żadnej w 100% trafnej odpowiedzi. To tak jak z emerytami przychodzącymi do marketu którzy zaczynają się ślinić na widok świecących samsungów (led). Biorą bo najmocniej świecą a potem stoją w kolejce do okulisty. Musisz sam sobie odpowiedzieć na czym ci zależy. Nie ma ideałów.
Są tylko takie telewizory które mają wady które możesz zaakceptować i tyle.
 
Witam,zrobiłem znowu parę fotek żeby sprawdzić jak to jest z tymi białymi pasami na czarnym tle i zaciekami na białym, ja nie widzę żadnych problemów .

Czarny w całkowicie zaciemnionym pokoju , logo HDMI3 jest w lewym górnym rogu , poniżej dioda zasilania , jak dla mnie czerń jest absolutnie rewelacyjna : Imageshack - czarnya.jpg

Biały to samo , nie widzę żadnych zacieków są 2 fotki , druga z lampą , na pierwszej fotce cienki pozimy pasek u góry to wina aparatu :

Biały - Imageshack - biay2.jpg
Biały + błysk - Imageshack - biaybysk.jpg

Obraz SD - Imageshack - tvn24.jpg
Obraz HD - Imageshack - tvnhd.jpg

Dla mnie telewizor jest naprawdę rewelacyjny a po podaniu dobrego sygnału wymiata całą konkurencję .
 

RATLOX

New member
Ok. Dzięki za zdjęcia, ale były one robione przynajmniej z 1/2 metrów. Opisywane migające cienkie paski z tej odległości przestają być widoczne dlatego w swoim poście dopisałem z bliska. Niestety z uwagi na faktyczną niską jasność nie jetem w stanie zrobić zdjęcia tym bardziej kiedy pojawia się logo albo inny znaczek bo wtedy aparat reguluje przesłane do najjaśniejszego punktu. Obecnie sprawdziłem to w 4 egzemplarzach. 65 cali 2 szt, 55 cali i 50 cali. I w każdym było.
Pozdrawiam
 
Przyjrzałem się z bliska i to co zauważyłem to takie drobne przemieszczające się morki może i są to linie , w każdym razie domyślam się że o to chodzi , więc miałem to samo w 50V20 mam to w ST50 i podejrzewam że w każdej plazmie to będzie widać , jak dla mnie to nie wada sprzętu tylko przypadłość technologii plazmowej i z tym trzeba się pogodzić ew. wybrać leda , tam to dopiero jest jarmark cudów techniki , jak miałem Sharpa to na czarnym tle miałem wysyp białych plam i pionowe linie na matrycy szczególnie widoczne przy ruchu , w porównaniu do Sharpa matryca plazmy Panasonica to ideał :)
 
No to jesteśmy w domu , wiem o co chodzi , może być tak że konstrukcja matrycy Panasonica jest inna i stąd te paski w ich plazmach i stąd lepszy obraz w pasikonikach , już z odległości ok. 1 metra nic nie widać a kto ogląda 65" z tej odległości , u mnie to 3 i 4 metry przy filmach , jak dla mnie to żadna wada , oglądam telewizję , filmy i cieszę się z zakupu .
 

RATLOX

New member
Co do obrazu faktycznie jest rewelacyjny. Właśnie dostałem propozycję dopłaty 3000 zł do zakupu vt50, ale więcej potrzebuje energii i zastanawiam się czy warto. Na pierwszy rzut oka obraz jest taki sam. (w ciemnym pomieszczeniu). Wiadomo lepszy filtr. Ciekawe czy cyfra chodzi po jego DVB-S. Co do pasków faktycznie powyżej 1 metra są nie zauważalne. Ale mam sprzęt pod nim jak zmieniam płytę to widzę.
Poniżej zdjęcie jak się prezentuje.
http://img15.imageshack.us/img15/4968/img3095w.jpg
 
Ciężko tak doradzić bo VT50 nie znam , koledzy mają VT30 , ale jeżeli wystarcza Tobie ta powłoka w ST50 to bym przy nim pozostał , VT50 jest ładniejszy ale 3 tyś to kawał grosza który można przeznaczyć np. na resztę systemu , jak bym tak zrobił .
 

Monaro

New member
Witam wszystkich forumowiczów,

Od dwóch tygodni zastanawiam się nad kupnem plazmy Panasonic tx-p42st50. Przez ten czas, przeczytałem chyba wszystkie posty odnośnie tego modelu i mam dylemat. Generalnie potrzebuje telewizora w 50% do telewizji/filmów i w 50% do gier/korzystania z komputera, który będzie dobrze współgrał z bardzo dobrej jakości komputerem stacjonarnym. Zdaje sobie sprawę, że czy to będzie plazma czy lcd, obraz będzie klarowny po podłączeniu kablem hdmi. Wiem, że plazmy potrafią dać dużo frajdy z oglądania filmów, jednak zastanawiam się czy byłby to na pewno dobry wybór, biorąc pod uwagę to, że tv będzie praktycznie na stałe podłączony do PC (dużo Fify, weeb.tv). Bardzo liczę na pomoc fachowców, którzy mają podobne doświadczenia w tym temacie, a także tych, którzy posiadają ww. model. Oczywiście pierwsze 300 h 'dotarcia ' plazmy zupełnie mi nie przeszkadza. Chciałbym po prostu cieszyć się jakością i mieć frajdę po podłączeniu PC do tv.

Pozdrawiam Was serdecznie

Zapomnij o plasmie.Jesli masz zamiar wyswietlac obraz z komputera na tv, to tylko i wylacznie LED.No chyba,ze zaakceptujesz powidoki,ktore wypala sie na pewno. Tutaj zadne 300h dotarcia nic nie da.
Inna sprawa,ze jesli ma to byc jakis dobry LED to koszta rosna. W zblizonej kwocie 42 cale, to masz niewielki wybor. Philips 6007,Panasy ET5, ET50. No chyba,ze zaakceptujesz 40 cali i brak odtwarzania mkv moze byc Sony HX750. Ogolnie wybor niewielki. Powidoki odpadaja za to pojawia sie problem smuzenia i loterii matrycy w LED tv. Te modele co wymienilem poza Sony maja jeden tym matrycy.Dlatego czesciowo wspomnialem o nich.
 
G

gloster

Guest
Dziekuje forumowiczom za odpowiedzi na moje pytanie, chyba wybiore
Panasonic 55ST50E. Jeszcze jedno, ваrdzo wazne dla mnie pytanie, ile wazy ten telewizor brutto?
 
Do góry