Pierwsza recenzja nowej ST50

Ja też lubię ten efekt ale mam wrażenie że czasami obraz podczas ruchu się przytnie , nie wiem tylko czy jest to problem sygnału jaki jest nadawany czy też jest to związane z IFC .
 
Brać i się cieszyć obrazem, w porównaniu do 50V20 który miałem 2 lata lepsza czerń , biel , szczegółowość , jasność , oddanie kolorów podobnie jeśli nie lepiej dla ST50,V20-tka lepiej pochłaniała światło z zewnątrz i potrafiła trochę więcej wybaczyć przy kiepskim sygnale.
 

numer11

New member
Od godziny próbuję zamówić ten TV na saturnie ale wszystko się tnie - chyba mają małe oblężenie. ponad dwieście złotych mniej niż najlepsza cena to dużo.

P.S. Czy 50 cali w tym TV nie będzie za dużo z odległości 2,8- 3m?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
numer11
50 cali za dużo? Spokojnie możesz kupować 50 cali. Mam podobną odległość i bardzo ubolewam, że mam tylko 50 cali...
 

chrobry

New member
Od godziny próbuję zamówić ten TV na saturnie ale wszystko się tnie - chyba mają małe oblężenie. ponad dwieście złotych mniej niż najlepsza cena to dużo.

P.S. Czy 50 cali w tym TV nie będzie za dużo z odległości 2,8- 3m?

Też dzwoniłem do nich i okazuje sie, że jest to wyprzedaż ostatnich sztuk powystawowych. No niezła promocja.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Czytam, czytam i oczom nie wieżę. Jak to możliwe że ludzie mają takie problemy z nowymi plazmami? Ja posiadam jeszcze model PV8P, ma już parę lat i jeszcze HD READY, ale praktycznie nic w tej plazmie nie jest złe poza rozmiarem (teraz bym chciał 50).

- nie ma problemu 50hz
- plazma stara a w standardzie ma filtr, którego już nie stosują
- zielone kropki? zapomnij
- wypalanie? gram po kilka godzin i nic się nie wypala
- buczenie? delikatne przy białej apli, praktycznie nie do zauważenia

Litości, to stary model, a problemów praktycznie zero, to widać że chłopaki zamiast dopracować technologię jadą z pseudo nowościami. Np.: filtr który polepsza czerń, ale za to obniża ostrość obrazu (widać jak postawi się ut50 i st50 obok siebie - jest różnica).

Niestety chyba w plazmach osiągneli już maksimum i za dużo pakują do tych TV, zamiast skupić się na tym co jest najważniejsze. Dobre odwzorowania obrazu i dobra obsługa obrazu z różnych źródeł. Kwestia 50hz to dla mnie totalna nowość, nie wiem jak można było się tak cofnąć w rozwoju.

A czarny ma być czarny z gradacją a nie bez. Mam wrażenie że w ST to pop prostu filtr sprawia że jest wszystko bardziej czarne, ale traci na tym detaliczność.

Gdyby samsung E6500 nie miał problemu z 24p to deklasowałby konkurencję a tak, każdy producent musi wypuścić jakiegoś baboka. Szkoda, trudni dziś znaleźć dobry 50 calową plazmę w rozsądnej cenie dającą jakość nie gorszą niż stare modele.
 

aferdzyn

New member
Ja w swoim p42gt30e też mam pasy jaśniejsze i nie są na brzegach, więc nie są to powidoki, właśnie tv wrócił z serwisu cytuje "Sprawdzenie, producent nie uznał zgłaszanego zjawiska za defekt, sprzęt sprawny", więc radzę unikać tej technologii i firmy. Jeśli w ST50 też są pasy to serwis wam również tego nie uzna za wadę.
 

copperman

New member
LukeSkay,uzywasz telewizor do oglądania programu ,ci co widzą ww defekty to albo mają wadliwy egzemplarz ,albo widzą telewizor w sklepie,lub siedzą przed ekranem i liczą kropki.Nie ma telewizora bez wad ,St50 jest najleprzy w stosunku cena do jakosci.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam

r_p_r

New member
Pytanie do posiadaczy tego Tv.

Do jakich modeli przed kupnem go porownywaliscie?

I co zdecydowało o zakupie jednak tego modelu?
 
Miałem bezpośrednie porównanie z Sharp LC-60LE830E i wymieniłem na Panasonic 65st50 , jak dla mnie zdecydowana wygrana plazmy , w moim wcześniejszym poście napisałem dlaczego , przed Sharpem miałem plazmę Panasonic 50V20 i w porównaniu do tej plazmy ST50 lepiej oddaje barwy,głębsza czerń,białe w końcu jest białe,lepsza szczegółowość obrazu,50V20 natomiast lepiej pochłaniał światło , lepsza też była płynność i oddanie ruchu . Jeśli są zainteresowani to mogę zrobić parę fotek jak tv wyświetla plansze z kolorami i jedną jeśli chodzi o oddanie barw i szczegółowość z podanym poborem prądu przy okazji.
 

czarnuch

New member
Miałem bezpośrednie porównanie z Sharp LC-60LE830E i wymieniłem na Panasonic 65st50 , jak dla mnie zdecydowana wygrana plazmy , w moim wcześniejszym poście napisałem dlaczego , przed Sharpem miałem plazmę Panasonic 50V20 i w porównaniu do tej plazmy ST50 lepiej oddaje barwy,głębsza czerń,białe w końcu jest białe,lepsza szczegółowość obrazu,50V20 natomiast lepiej pochłaniał światło , lepsza też była płynność i oddanie ruchu . Jeśli są zainteresowani to mogę zrobić parę fotek jak tv wyświetla plansze z kolorami i jedną jeśli chodzi o oddanie barw i szczegółowość z podanym poborem prądu przy okazji.

Gdyby udało się Tobie wykonać pare fotek byłoby super.
 
Ok , udało się chociaż od razu przepraszam za jakość , cyfrówka mi padła i zdjęcie robione telefonem , tryb normalny ust. fabrycznie bez włączonego ECO :

1 - Biały pobór 377W - Imageshack - biayg.jpg
2 - Niebieski 278W - Imageshack - niebieskir.jpg
3 - Zielony 218W - Imageshack - zielonyy.jpg
Od razu zaznaczę że te 2 minimalne poziome białe linie nie występują , coś aparat w komórce fiksował przy tym zielonym tle , generalnie całe tło jest idealnie zielone bez żadnych białych linii podobnie jest na niebieskim .
4 - Demo 193W - Imageshack - owocef.jpg
5 - Demo 141W - Imageshack - umiechl.jpg
 
G

gloster

Guest
Witam.Panowie PV80 wyprzedzał swoją epokę,jestem zdania że to najlepszy model w historii panasa.Oglądałem st50w akcji i nie zrobił na mnie takiego piorunującego wrażenia z obrazem i za podobną cenę + 5"więcej oraz 2 pary okularów zdecydowałem się na sama 60"e6500 który ma lepszą czerń i brak problemu 50hz
Juz przeczytalem 80 stron recenzji i zaczalem wahac. mam 42S20E obraz super, chce powiekszyc rozmiar. mialem na mysli 55ST50E ale teraz sie boie. Jak ten Samsung 60E6500, chodzi o obraz i jakosc i jeszcze mnie niepokoi moja odleglosc ogladania- 2,5m chyba to za malo do 60".
 
Juz przeczytalem 80 stron recenzji i zaczalem wahac. mam 42S20E obraz super, chce powiekszyc rozmiar. mialem na mysli 55ST50E ale teraz sie boie. Jak ten Samsung 60E6500, chodzi o obraz i jakosc i jeszcze mnie niepokoi moja odleglosc ogladania- 2,5m chyba to za malo do 60".

Bierz 60" i nawet się nie zastanawiaj.Ja z jednego fotela mam taką samą odległość i tv wcale nie jest za duży!!!
 

czarnuch

New member
Ok , udało się chociaż od razu przepraszam za jakość , cyfrówka mi padła i zdjęcie robione telefonem , tryb normalny ust. fabrycznie bez włączonego ECO :

1 - Biały pobór 377W - Imageshack - biayg.jpg
2 - Niebieski 278W - Imageshack - niebieskir.jpg
3 - Zielony 218W - Imageshack - zielonyy.jpg
Od razu zaznaczę że te 2 minimalne poziome białe linie nie występują , coś aparat w komórce fiksował przy tym zielonym tle , generalnie całe tło jest idealnie zielone bez żadnych białych linii podobnie jest na niebieskim .
4 - Demo 193W - Imageshack - owocef.jpg
5 - Demo 141W - Imageshack - umiechl.jpg

Dzieki za fotki,obraz naprawde robi wrażenie,i faktycznie kolor biały wygląda jak biały co jest rzadko spotykane w plazmach.
 
Do góry