Pierwsza recenzja nowej ST50

robertos80

New member
Pytanie do właścicieli ST50.
Wejście w menu ST50 daje ograniczoną możliwość regulacji obrazu. Jest możliwość głębszych edycji ST50 ? Jak porównuję instrukcję to GT50 pod względem ustawień obrazu jest znacznie bardziej wyposażony. A ST50 ma bardzo elementarną możliwość zmian.
Kalibrował ktoś z was może to tv ??

seria "ST" posiada możliwość pełnej kalibracji (jak w ubiegłorocznych G i GT).
 

adamus112

New member
To mój pierwszy post, więc witam serdecznie.
Poczytałem już forum:), pooglądałem w salonie z dość dużym asortymentem TV i wybrałem.
Mam ST50 ponad miesiąc i ogólnie jestem zadowolony, oczywiście wiem, że za większa kasę można dużo lepiej.

Czytałem sporo o wadach modelu i chcę się podzielić spostrzeżeniami.
Pasów, o których niektórzy piszą raczej nie widzę, natomiast zielony śnieg jest, ale raczej tylko, gdy jasność podbiję choćby o +1 powyżej 0. Długo się przyglądałem i przy jasności ustawionej na 0 plamki nie są widoczne. Wystarczy wyłączyć tuner i regulować ten parametr na ciemnym tle, żeby wiedzieć o czym piszę.
Natomiast podczas oglądania TV, w niektórych ciemnych scenach plamki nadal są widoczne, nawet przy jasności "0", jednak wydaje się to zależne od jakości sygnału/materiału, a nie od telewizora, ponieważ na kupionym tego samego dnia ledzie Sony, jest to samo.
 

chrobry

New member
To mój pierwszy post, więc witam serdecznie.
Poczytałem już forum:), pooglądałem w salonie z dość dużym asortymentem TV i wybrałem.
Mam ST50 ponad miesiąc i ogólnie jestem zadowolony, oczywiście wiem, że za większa kasę można dużo lepiej.

Czytałem sporo o wadach modelu i chcę się podzielić spostrzeżeniami.
Pasów, o których niektórzy piszą raczej nie widzę, natomiast zielony śnieg jest, ale raczej tylko, gdy jasność podbiję choćby o +1 powyżej 0. Długo się przyglądałem i przy jasności ustawionej na 0 plamki nie są widoczne. Wystarczy wyłączyć tuner i regulować ten parametr na ciemnym tle, żeby wiedzieć o czym piszę.
Natomiast podczas oglądania TV, w niektórych ciemnych scenach plamki nadal są widoczne, nawet przy jasności "0", jednak wydaje się to zależne od jakości sygnału/materiału, a nie od telewizora, ponieważ na kupionym tego samego dnia ledzie Sony, jest to samo.

Kolego jaki to sony co kupiles i jak wypada porównanie ? Mi najbardziej zależy na porównaniu filmow zarowno HD, SD, divx itp.
 

AdamiakAdam

New member
Gdzie mogę znaleźć ustawienia dźwięku? Chciałbym zmienić profil użytkownika lecz nie mogę znaleźć żadnych polepszonych ustawień w Internecie - tylko kalibrację obrazu. Czy ktoś kto nie ma kina domowego ustawił dobrze dźwięk?
 

copperman

New member
Chcialem ustawić dzwięk z pomocą plyty testowej i SPL-u .ale sprawa jest beznadziejna.Przez próby ustawilem tak;/odnośnik średnia linia/ 150 -2 kliki w dół, 250 -5 kl. w dół ,500- jeden kl. w górę, 1kz -na kresce, 2k- 1 kl w górę 4k- 2kl w górę, 4k -2 kl. wgórę ,8k- 3 kl. w górę ,12k- 5 kl. w górę.To jest dosyć znośne do mowy,do muzyki lepiej działa "muzyka".Ale do filmów nieodzowny jest zestaw zewnętrzny.
 

copperman

New member
Trzeba przejść na True cinema gdzie jest balans bieli i kolorów lub True cinema tylko z balansem bieli, przewinąć całą stronę ustawień i w następnej stronie są zaawansowane.
 

adamus112

New member
Kolego jaki to sony co kupiles i jak wypada porównanie ? Mi najbardziej zależy na porównaniu filmow zarowno HD, SD, divx itp.
Sony KDL-26EX550
Kupiłem do kuchni i odbiera tylko sygnał analogowej kablówki, bo nie mam multiroom, a HD włączałem tylko z internetu i było fajni. Generalnie podoba mi się.
Zbieram się, żeby przenieść go do pokoju i porównać z ST50, ale jakoś brak czasu. Jak porównam, to mogę coś skrobnąć.
Zamiast ST, miałem chęć wziąć Sony Bravia KDL-46HX920, za 6 tyś z dodatkową podstawą (tą z głośnikami) Podobał mi się, ale jednak cena i że to zeszłoroczny model, wzięły górę.
Generalnie oglądałem w sklepie, w którym był duży wybór marek i modeli i soniaki również z nowych serii HX850, 750 podobały mi się.
Panowie sprzedawcy, zwracali mi uwagę na płynność Philipsów i rzeczywiście, przy porównaniach z innymi, coś w tym było.
 

adamus112

New member
A jak zmienia się tryb standard menu na zaawansowany ?
Czy ST50 ma dołączony przypadkiem subwoofer ?
Trzeba wejść w menu; Konfiguracja-Zaawansowany i przestawić na Włączony, wtedy w Zaawansowanych ustawieniach Obrazu, pojawią się ustawienia balansu bieli i gamma, a w Prawdziwe Kino, również ustawienia kolorów.
 

rooz

New member
mam podlaczona wieze do telewizora niestety nie dziala dzwiek , czy kto wie czemu, tv mam podlaczony kablem hdmi do laptopa, ogladam film i chcialbym dzwiek z tv i z wiezy niestety nie dziala dzwiek z wiezy ...
 

copperman

New member
Ja mam podłączony wzmacniacz poprzez wyjście słuchawkowe.Trzeba użyć przejściówki Y ; wejście słuchawkowe stereofoniczne -wyjście RCA lewy ,prawy na krótkich kabelkach ,następnie kabelkami do audio in we wzmacniaczu.To jest jedyna metoda podłączenia analogowego.
 

codaco

New member
Ja mam podłączony wzmacniacz poprzez wyjście słuchawkowe.Trzeba użyć przejściówki Y ; wejście słuchawkowe stereofoniczne -wyjście RCA lewy ,prawy na krótkich kabelkach ,następnie kabelkami do audio in we wzmacniaczu.To jest jedyna metoda podłączenia analogowego.

Nie do końca jest to prawdą, można skorzystać z przejściówki podłączanej do gniazda AV1, która
na SCART ma wyjście audio analogowe.
 

chrobry

New member
Troche sie pogubilem z tym dzwiękiem, czy ST50 ma wyjscie cyfrowe typu coaxial lub optyczne do podłączenia pod amplituner ? Czy będzie tym szło DD 5.1 ?
 
Witam wszystkich forumowiczów , od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Panasonic 65st50 , jak dla mnie telewizor super , wcześniej kupiłem Sharp 60LE830 i nie był to idealny wybór , owszem mało pobiera prądu średnio ok. 90W , dobra ostrość a na dobrym materiale na wprost nawet dało się oglądać filmy , jednak tzw. oczojebność o której wypowiadają się niektórzy absolutnie w moim przypadku dyskwalifikuje ten i wszystkie ledy razem wzięte , dodatkowo spory clouding , siadając trochę z boku bladość obrazu , obraz z UPC dobry ale tylko na kanałach HD reszta kiepsko tutaj plazma wygrywa . Dzięki uprzejmości sprzedawcy (więcej jak 10 dni miałem go w domu) wymiana na wspomnianą plazmę i temat w zasadzie zamknięty. Pobór prądu pojawia się często przy temacie plazmy, z moich obserwacji tryb kinowy kontrast na 36 , jasność +1,tryb eco wyłączony- ciemna matryca 100W,cała biała 370,wczorajszy mecz 200-200 W,średnio ok.250W, oglądając film Imię Róży sporo ciemniejszych ujęć 150-170W czyli całkiem nieźle jak na plazmę 65". Jedna rzecz z którą jeszcze nie udało mi się do końca uporać to ustawienia IFC i moje pytanie do użytkowników tego telewizora jakie ustawienia u Was tej funkcji najlepiej się sprawdzają , nie zauważam też opisywanych problemów np. 50hz,vertical banding,bzyczenie,powidoki .
 
Do góry