Pierwsza recenzja nowej ST50

Xisiek

New member
Witam,
Chcę kupić 55ST50, ale mam kilka wątpliwości:
(...)
3. Oglądam do tej pory CRT panoramiczny Thompsona. Okna mam w pokoju na przeciwległej to telewizora ścianie w odległości 8 m oraz z boku w odległości 2 m.
Czy w związku z tym odbicia na ST50 będą takie same? Czy w związku z tym, że plazma ma filtr będą mniejsze?
Mam rolety w oknach.
4. Zastanawiam się jeszcze czy nie kupić lepiej GT50 ale mniejszego 50" ze względu na:
(...)
Głównie oglądam tv-sat, czasami jakiś film + internet, dziecko zagra na konsoli xbox. Razem 6-8 godzin dziennie, w weekendy dłużej.
Odległość od tv 2,5-3 m.
Liczba oglądających 1-4 osoby.
Ma1234

Ad.3 odblaski/odbicia beda wieksze na plazmie niz na CRT - przede wszystkim dlatego, ze plazma ma ponad 50 cali a nie 32 ew.36 jak zapewne mial thompson
Ad.4 przymioty podane dla gt50 to glownie czysty marekting, dajacy znikoma (jesli jakakolwiek) zmiane dla przecietnego widza

przy takich warunkach oswietleniowych i 8h dziennie nie do konca jestem pewien czy plazma Cie uszczesliwi - trzeba pamietac o podstawowej prawidlowosci w ostrym swietle plazma daje 'wyprany' obraz i szara czern - dokladnie tak jak crt, lcd zachowuje sie zgola odmiennie
a do grania plazma, hmm, powidoki jednak nie zostaly przez panasonica wyeliminowane

natomiast gdy 'jest juz ciemno' plazma st50 czy gt 50 plus mocny, gesty sygnal hd i robi sie bajkowo
 

Basf23

New member
Witam
przymierzam sie do zakupu nowego tv, teoretycznie zdecydowalem sie na Panasonic TX-P55ST50 ale jestem otwarty na propozycje.

Przeczytalem sporo stronz tego watku ale jest ich za duzo ;)
kilka pytan, czym rozni sie model TX-P55ST50E?

Czy w ogole wybór tego modelu jest odpowiedni:
- w 95% ogladany bedzie SPORT w HD (z Fergussona Ariva 200)
- odleglosc +/- 2.5m
- okno z prawej strony w polowie odleglosci kanapa/tv

tak jak napisalem jestem otwarty na wszelakie propozycje

thx
 

talbot12

New member
Witam,interesuje mnie linia z modelu 50st50,zaawansowani na tym forum będą wiedzieli o co chodzi , peaks linia 40> 19 09 00 71 ?? 02 40 pozdrawiam z góry dzięki proszę na pw
 

fox3f

New member
Witam panów, mam małe pytanko. W jakim formacie i kodowaniu mają być napisy żeby tv je przeczytał? Kombinuje od wczoraj i nie działa nic :(
Możecie mi podesłać link do strony z ustawieniami ekranu na początek żeby ekran dobrze się rozchodził?
Sorry że taka prośba bezpośrednia ale przeglądam ten 160 stronicowy temat i nie widzę odpowiedzi :(
Z góry dzięki za pomoc :)
 

Monaro

New member
Tryb Normalny
Kontrast 30
Jasnosc 0
Kolor 30
ECO wyl
Vivid Color wyl
Redukcja szumów Auto/pośrednie lub wylaczone
IFC wyl

Napisy taka sama nazwa co pliku video dzialaja srt,txt tylko trzeba wybrac recznie na pilocie kodowanie europa srodkowa 1250 beda polskie znaki.Jesli nie dzialaja txt, to konwertujesz programikiem subedit txt na srt.
 

czarnuch

New member
Witam
przymierzam sie do zakupu nowego tv, teoretycznie zdecydowalem sie na Panasonic TX-P55ST50 ale jestem otwarty na propozycje.

Przeczytalem sporo stronz tego watku ale jest ich za duzo ;)
kilka pytan, czym rozni sie model TX-P55ST50E?

Czy w ogole wybór tego modelu jest odpowiedni:
- w 95% ogladany bedzie SPORT w HD (z Fergussona Ariva 200)
- odleglosc +/- 2.5m
- okno z prawej strony w polowie odleglosci kanapa/tv

tak jak napisalem jestem otwarty na wszelakie propozycje

thx

Mam prawie identyczne warunki jak Ty, też się długo zastanawiałem co wybrac , zdecydowałem się na 55st50. Teraz tylko jeszcze czekam za jakąs ciekawą ofertą przedświąteczną.
 

bartecki

New member
koledzy mam dylemat co wybrać: Panasonic P50ST50 czy Samsung UE50ES6100 ?
planuje podłączyć konsole i troch grać więc boje się powstania powidoków?
macie doświadczenie z plazmą i konsolą - jest duże ryzyko powidoków?
 

kuras90

New member
koledzy mam dylemat co wybrać: Panasonic P50ST50 czy Samsung UE50ES6100 ?
planuje podłączyć konsole i troch grać więc boje się powstania powidoków?
macie doświadczenie z plazmą i konsolą - jest duże ryzyko powidoków?

Mam ST50 i gram na konsoli w FIFE. Jak dotąd nic się nie wypaliło nawet po ponad godzinie spędzonej na grze.
Ostatnio po meczu LM siedząc przy TV na ciemnym tle zauważyłem, że logo TVP lekko pozostało, ale przy normalnym oglądaniu nic nie widać.
 

bartecki

New member
Mam ST50 i gram na konsoli w FIFE. Jak dotąd nic się nie wypaliło nawet po ponad godzinie spędzonej na grze.
Ostatnio po meczu LM siedząc przy TV na ciemnym tle zauważyłem, że logo TVP lekko pozostało, ale przy normalnym oglądaniu nic nie widać.

czy po jakimś czasie znika powidok z loga?
bardziej się boje stałego wypalenia loga albo elementu satłego w grach - a niestety miałem już "przyjemość" widzieć takie wypalenia w plazmach Panasonica. stąd mój dylemat..
 

emer

Member
Bez reklam
nie rozumiem tych "problemów"z powidokami ... (może są przez jakąś chwile, a trzeba być upierdliwcem, aby je na siiiłę wypatrywać .... po co ?)
Mam 4 lata plazmę 42PY80, pewnie ze trzy generacje w tył, dzisiaj sprawdzałem godziny działania - coś 7300h działania (wychodzi średnio 5h dziennie), statystycznie biorąc wiekszość czasu TVN24, więc powinny byc wręcz stałe powidoki po logo i po pasku .... a NIE MA żadnego, a przynajmniej po jakimś czasie gdy jest wyłączony.
 

bartecki

New member
może jestem trochę przewrażliwiony na tym punkcie ale chciałby dokonać dobrego zakupu.
faktycznie w większości wypadków powidoki po krótszej lub dłuższej chwili znikają ale zdarzają się też wypalone na stałe widoczne są wtedy na jasnym tle - takie przynajmniej miałem okazje zobaczyć.
 

emer

Member
Bez reklam
Nie wiem, może któryś model ma problemy "powidokowe" - mój 4-ro latek nie ma ... :)
Pomijając - czasem niuanse - różnice niewielkie w kontrastach, czerni, bieli, odwzorowania barw, kątach, ostrości, jakieś niewielkie plusy minusy w innych niż (zbiorczo mówiąc) jakości obrazu, to dla mnie największym pytaniem i co za tym idzie kryterium oceniania plazm (i pewnie LCD), jest jakość odwzorowania obrazu w ruchu, jego ostrości, bez rozmazywania, pikselowania (ja na to mówie kaszana na ekranie), jakis ogonów, krawędzi kolorowych (u mnie wystepuje własnie zielona poświata na konturach w ruchu). Te własnie - dla mnie - problemy wspólczesnych "płaskich" są ich największą bolączką ... no i plastyczność (w szerokim tego słowa znaczeniu) obrazu w stosunku do starych CRT kineskopowych ...
Dla mnie obraz może mieć minimalnie gorsza ostrość, czerń, czy inne w/w parametry, ale jeżeli odwzorowanie obrazu w ruchu będzie wzorcowe - wybrałbym własnie taki model ...

no cóż ... każdy ma jakieś priorytety ;)
 

gunthe

New member
Tryb Normalny
Kontrast 30
Jasnosc 0
Kolor 30
ECO wyl
Vivid Color wyl
Redukcja szumów Auto/pośrednie lub wylaczone
IFC wyl

Napisy taka sama nazwa co pliku video dzialaja srt,txt tylko trzeba wybrac recznie na pilocie kodowanie europa srodkowa 1250 beda polskie znaki.Jesli nie dzialaja txt, to konwertujesz programikiem subedit txt na srt.
Witam, mam pytanie co do wyboru kodowania - mianowicie zmieniam je w ustawieniach tv czy też w jakiś inny sposób? gdzie trzeba wstukać "europa srodkowa 1250" na pilocie?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)
 

rafaello99

New member
Za każdym razem przy uruchamianiu filmu musisz wcisnąć OPTION na pilocie i wtedy możesz włączyć wyświetlanie napisów, kodowanie znaków, ścieżkę dźwiękową itd.
 

gunthe

New member
kodowanie znaków

Problem polega na tym, że tam nie mogę nic zmienić - tv ma raptem pięć dni, zaraz po kupnie i podłączeniu zainstalowałem aktualizację oprogramowania - może to mi przyblokowało funkcję w menu?
Dodam, że ekran nie jest podpięty do żadnej anteny ani cyfry. Jest tylko net przez wifi. Co dziwniejsze po zainstalowaniu ps3 media servera na laptopie napisy pojawiają się bez problemu - tylko padaka z płynnością odtwarzania. Natomiast program serviio działa płynnie lecz już bez napisów.:hmm:
 

sirslavko

New member
No dobra. Byłem dzisiaj w sklepie z konsolą i zapodałem sobie Avengers i Avatara bez 3D na początku i jedna rzecz mnie denerwowała. A mianowicie telewizor miał od razu włączoną chyba tą opcję poprawiania płynności 24p coś tam. Strasznie mnie to wkurzało bo napisy się czasami psuły i obraz miejscami że tak się wyrażę kaszanił. Nigdzie w opcjach obrazu nie mogłem znaleźć gdzie to się wyłącza a pan super sprzedawca nie miał zielonego pojęcia o tych telewizorach. I tu moje pytanie. Czy to można w ogóle wyłączyć? Bo to działa tak samo drętwo jak w moim LCD LG i moim zdaniem psuje zabawę z oglądania...Porównywałem go oczywiście z Samsungiem se6500 i moim zdaniem samsung wypadł jakoś lepiej i filmy jak to niektórzy twierdzili, niecięły się. Chyba żeby porównywać je do tego co próbuje robić Panasonic z tym upłynnianiem w tedy to tak w porównaniu do opisywanego w tym temacie obraz na samsungu się tnie.
 
Do góry