Philips seria 9664

SDman

Banned
piteremiter napisał:
...chciałem zapytać użytkowników PFL9664H o wrażenia (mniej lub bardziej obiektywne) z eksploatacji tego tv.
Tak przy obecnych cenach jest to TV nr 1, jasne można na droższy model wydać więcej ale czy warto ? Ciekawe jaka będzie różnica cenowa po ustabilizowaniu się cen. Bo będzie zawsze ! Można ja odłożyć na lokatę , czy w akcje (ale się udało mi ostatnio ) i śmiało z modelem 9664 poczekać na OLED czy SED. Albo kupić kamerkę Sony HDR-CX505VE i cieszyć się z 2 extra rzeczy na raz. !!
Czemu kiki nie mówi nic (wczoraj go prosiłem o zajęcie stanowiska 9964 vs W5500 -dla mnie nie ta liga ) tego nie wiem , może .... no to tylko domysły więc gryzę się w klawiaturę :)
 

cork

New member
42 cale 9664 a panasonic 42V10

witam

a co powiecie na temat takiego porównania 42 cale philipsa 9664 a panasonic 42V10
chodzi mi o jakość obrazu i prądożerność

co wy na to ?????????????????

dzięki za odp.

pzdr.
 

SDman

Banned
cork napisał:
witam

a co powiecie na temat takiego porównania 42 cale philipsa 9664 a panasonic 42V10
spytam czy doszła moja odpowiedź na priv wczoraj bo nigdzie nie mam jej treści? Jesli tak to nie odpowiadaj. Pozdrawiam.
 

piteremiter

New member
SDman rozumiem, że jesteś użytkownikiem tego lcd ?? Powiedz mi jedną rzecz : czy ten philpsiak można porównac jakościa obrazu do plazmy ? Chodzi mi o to że jak jakis czas temu gdy kupowałem tv (na ścianie wisi panas th42pv80) to równiez myslałem o lcd ale zniechęcało mnie to że obraz w prawie kazdym był bardzo ostry, zbyt kontrastowy jesli wiesz o co mi chodzi, brak było takiej gładkości obrazów na ekranie. Dlatego wybrałem plazme .... ze zdjęć tegi philipsiaka wyglada ze nie ma takiego problemu ale wolę sie dopytać :)
 

SDman

Banned
piteremiter napisał:
SDman rozumiem, że jesteś użytkownikiem tego lcd ?? Powiedz mi jedną rzecz : czy ten philpsiak można porównac jakościa obrazu do plazmy ? Chodzi mi o to że jak jakis czas temu gdy kupowałem tv (na ścianie wisi panas th42pv80) to równiez myslałem o lcd ale zniechęcało mnie to że obraz w prawie kazdym był bardzo ostry, zbyt kontrastowy jesli wiesz o co mi chodzi, brak było takiej gładkości obrazów na ekranie. Dlatego wybrałem plazme .... ze zdjęć tegi philipsiaka wyglada ze nie ma takiego problemu ale wolę sie dopytać :)
Tak jak najbardziej jestem posiadaczem , więc po kolei :
Philipsowi zarzucało się słabe kąty i poziomy czerni, ten model całkowicie z tym zrywa kąty są bardzo dobre, jeśli kąty ktoś próbuje porównać w warunkach sklepowych przy oświetleniu jarzeniowym i nie wiadomo jak ustawionych (np załączony czujnik światła lub nie) to BŁĄD !

Poziom czerni jak na podświetlenie CCFL to ścisła czołówka -więc do Plazm się zbliża ale pewnie droższemu bratu 9704 ustąpi miana jednej z najlepszych reprodukcji czerni i jej szczegółów. Ja lubię widzieć np gościa w marynarce czarnej lub grafitowej ze szczegółami wzrokami itd, a w niektórych (ponoć mających dobre poziomy czerni) to widać jeden wielki czarny -nawet klap na marynarce nie widać !

Paleta barw oraz głębia (w plazmach nawet jak 3 wymiar) reprodukowana jest w tym modelu jak w Plazmach normalnie jak nie LCD -super.
Philips w tym zawsze był dobry -Loewe ponoć najlepsze.

Ale konkretnie teraz czas na odpowiedź:
Philips w swoich ustawieniach fabrycznych nie pozwala sobie na popsucie obrazu ! Są one bardzo dobrze dobrane dla różnych odbiorców !
Ma możliwość oczywiście własnych ustawień, choć jako jedna z nielicznych firm nie wpuszcza w jakieś super zaawansowane ustawianie tysiąca kolorów i jak dla mnie całe szczęście !

W moim odczuciu możesz z niego zrobić (własne ustawienia lub kinowy fabrycznie) najbardziej zbliżony LCD do Plazmy ! Ale z tym co najlepsze dla LCD w odsieczy -poziomem bieli i jak ktoś lubi ostrością.
Choć proponuje aż tak go nie poskramiać a da namiastkę HD nawet z SD ! O programach w których jest wzmianka np. "na TVP HD jest w jakości HD" to obraz SD (tylko taki mam -tuner TechniSat -kabel konkretny SCART RGB) zapiera dech !

Stary model 9976 grał ostro (swietny upscaling cyfrowego SD) ale nie miał takiej czerni , kątów i palety barw -płomień był żółty, a w 9664 żółty z pełnym spektrum czerwieni - realizm ! Zdjęcia z mojego Sony H20 na żadnym monitorze LCD TFT (IPS SPVA nie mam) tak nie wyglądają !
Nowy świetnie skaluje SD i to co powyżej więc jak dla mnie godnie zastąpił 4 letniego 32" Phila no i ma 42" . Następny to już nowa technologia :)
 

piteremiter

New member
Super, dzięki za szczegółowe info. Bardzo się ciesze że masz takie pozytywne wrażenia zwiazane z tym lcd. Właśnie w wielu modelach ocenianych pozytywnie przez Kikiego i innych forumowiczów przeraża mnie mnogość ustawień i koniczność kalibracji. Jesli ktoś sie na tym zna i umie to przeprowadzic to ok ale dla laika jest to dość upier.....we.
Juz dawno dokonałbym zakupu gdybym mógł gdzieś obejrzeć i potestować tego filipa ale jak na razie szukam bez powodzenia. A wydawałoby sie że w Wawie nie powinnobyć z tym problemu.
Pzdr
 

SDman

Banned
piteremiter napisał:
Juz dawno dokonałbym zakupu gdybym mógł gdzieś obejrzeć i potestować tego filipa ale jak na razie szukam bez powodzenia. A wydawałoby sie że w Wawie nie powinnobyć z tym problemu.
Pzdr
Polecam Ci taką procedurę:
Zamawiasz w Euro RTV przez internet lub telefon z odbiorem w sklepie , który jest najbliżej ciebie .
Możesz sobie wcześniej przygotować formularz na raty (czyli kupujesz bez użycia gotówki ) i tutaj uwaga ! Masz pełne prawo odstąpić od zakupu
bo to umowa przez internet w ciągu 10 dni ale co ważne również od umowy kredytowej odstępujesz bez problemu w ciągu 10 dni !
Ja tak zrobiłem , byłem tego TV prawie pewien po testach w MM ale nigdy nie oddadzą tego co domowe zacisze !!! Oczywiście został !
TV przewaliłem sporo, a ten jak na życzenie się pojawił w tym Roku !
Albo inna wersja tak jak na początku i wymuś rozpakowanie i podłączenie i testuj do woli mimo, że zamówiłeś nic nie płacisz i możesz nie zakupić .
Ten TV wart jest takiego zachodu - polecam lekturę regulaminu Euro RTV i ewentualne telefoniczne potwierdzenie tego o czym piszę ! Powodzenia !
 

SDman

Banned
cork napisał:
chodzi mi o jakość obrazu i prądożerność
co wy na to ????????????????? dzięki za odp. pzdr.
Max pobór to 208W, po skalibrowaniu i ustawieniu czujnika na ON oraz wyborze trybu "najlepsze zasilanie" przez ponad 3/4 dnia
pasek poboru mocy pokazuje poniżej 1/3 wartości czyli zakładam ok. 70W !! Przy silnym słońcu pasek zmienia sie przekraczając w górę połowę, a nieraz dochodząc do 3/4 -nigdy na maxa tak go nie umiem ustawić ! Zakładam więc pobór prądu na poziomie 85-95W więc pewnie z Plazmą wygrywa dość znacznie !
 

dune2

New member
Bez reklam
SDman napisał:
Oczywiście kończymy, jeśli Twoja ocena jakości obrazu w 9664 jest tak adekwatna jak dźwięku (opisanym w I poście) to każdemu nad Twoimi wypowiedziami radzę się zastanowić 2x , a może nawet 3. Dobrych wrażeń i jakości. Pzdr.
Jednak nie skonczyles jak radzilem no coz sadze ze Ty przemysl swoje posty bo sa bezsensowne i kiedy zrozumiesz ze katy w Philipsie go dla mnie dyskwalifikuja ?dzwiek w tych TV brzmi podobnie sredniawo a obraz nieco lepszy w Sony.I co teraz podasz mi jeszcze argumentacje typu ze Philips jest drozszy wiec lepszy ?

MacVas napisał:
yhh.. w życiu sobie nie wybaczę, kupiłem 9664 który ma słabsze kąty od Soniaka.. kurcze, wy to macie dylematy??

dune2 a nie pomyślałeś, że w tym salonie to "ktoś" ustawiał te telewizory tak jak mu producent rączkę nasmarował? To w sumie powszechna praktyka. W moim odczuciu trafiliście z kolegami na typowy "chwyt marketingowy", gdzie jeden tv był nieco lepiej skonfigurowany. :rolleyes:

Ja tam teraz do euroagd nie latam, bo nie chcę się zastanawiać nad tym, że coś jest lepsze a coś nie od mojego Phillipsa, bo to raczej nieuniknione że prędzej czy później znajdzie się taki model.
Tak dokladnie niedobry pan w euroagd popsul katy w philipsie czy nie widzisz jakie to bezsensowne przypuszczenie ?
Pomysl skoro da sie skonfigurowac tak W5500 ze jest lepszy niz 9664 to po co philipsa dla 3 lata krotszej gwarancji czy ok 1000 zl wiecej zeby wydac ?
A moze dla wifi ?
A teoria spiskowa ze ktos w sklepe lubi Sony a Philipsa nie jest dobra na forach onetu wszak kazdy sprzedawca majacy w sklepie dany sprzet chce go sprzedac a tego nierentownego porpostu nie sprowadza.Nie sadze wiec by Tv Sony byly przez nich kupowane "w ciemno" i okazaly sie zaskakaujaco zle tak by sie pozbyc ustawiajac je doskonale a Philipsy po macoszemu.

SDman napisał:
Tak przy obecnych cenach jest to TV nr 1, jasne można na droższy model wydać więcej ale czy warto ? Ciekawe jaka będzie różnica cenowa po ustabilizowaniu się cen. Bo będzie zawsze ! Można ja odłożyć na lokatę , czy w akcje (ale się udało mi ostatnio ) i śmiało z modelem 9664 poczekać na OLED czy SED. Albo kupić kamerkę Sony HDR-CX505VE i cieszyć się z 2 extra rzeczy na raz. !!
Czemu kiki nie mówi nic (wczoraj go prosiłem o zajęcie stanowiska 9964 vs W5500 -dla mnie nie ta liga ) tego nie wiem , może .... no to tylko domysły więc gryzę się w klawiaturę :)
Tak jesli siedzisz sztywno a glowe masz bezposrednio przed TV to moze jest dobry odbior , chociaz mi odbior na Sony podoba sie bardziej i tak.
Ale sproboj usiasc bokiem do TV albo poruszac konkretnie glowa to juz kolory zmienia barwy a dokladnie staja sie ciemniejsze i jesli komus tak slabe katy nie przeszkadzaja to niech kupuje dla mnie model 9664 jest skreslony podobnie jak 7404,8404 a szkoda bo kiedys bylem za Phlipsami.

SDman napisał:
Tak jak najbardziej jestem posiadaczem , więc po kolei :
Philipsowi zarzucało się słabe kąty i poziomy czerni, ten model całkowicie z tym zrywa kąty są bardzo dobre, jeśli kąty ktoś próbuje porównać w warunkach sklepowych przy oświetleniu jarzeniowym i nie wiadomo jak ustawionych (np załączony czujnik światła lub nie) to BŁĄD !
Dales przyklad jak wprowadzic kogos w blad jak uwazasz ze katy w tym modelu sa dobre to chyba dawno nie widziales zadnej plazmy ani TV crt.
Porownywalem ponownie w paru sklepach rozne TV lcd i moge z czystym sumieniem napisac ze katy w tym modelu sa jedne z najslabszych jakie widzialem a jak na tv za taka sume to porpostu kpina jak dla mnie.
I uwierz mi wszystkie lcd maja podobne oswietlenie w euroagd wlasnie owe jarzeniowki a owy czujnik swiatla na ktory sie powolujesz nie ma nic wspolnego ze slabymi katami ktore sa widoczne odrazu gdy nie siedzisz na wprost tego tv.
Dodatkowo Philips 47 cali 9664 pobiera wedlug producenta srednio 263W a ten "o klase nizszy" 46 cali Sony W5500 tylko 162W.
Podumujmy wiec:
Sony lepsze katy,porownywalny dzwiek i nie gorszy odbior (dla mnie bynajmniej) plus 5 lat gwarancji i 100 W mniejszy pobor pradu wiec "wysoki sadzie nie mam wiecej pytan".
 
Ostatnia edycja:

cork

New member
sie kłócicie

się kłócicie

a ja widziałem dzisiaj philipsa 9664 i panasonica 42v10 i panasonic ogólnie jest lepszy według mnie pod względem kolorów , kątów .

I teraz to mam mętlik w głowie bo już chciałem kupić philipsa

jedyne co mnie martwi to to że plazma ciągnie dużo prądu.

pzdr
cork
 

dune2

New member
Bez reklam
To pomysl jaki ja przezylem szok.Nastawiony na Phlipsa 9664 ( wiele pochlebnych w necie opinii) ide do sklepu patrze a katy slabe odbior dobry ale nie lepszy niz u tanszej konkurencji i pytam sie tu grzecznie co inni o tym mysla a zostaje zaatakowany jakbym przynajmniej czyjas bliska osobe obrazil :)
Bylem z paroma osobami i mieli takie samo odczucie a pan w euro potwierdzil philips jest dobry ale katy mimo zapewnieniom producenta nie sa najlepsze ;/

A co do pradu to z tego co widze Philips nie ciagnie mniej od nowych plazm.

Pewnie zostane znowu zaatakowany ale potwierdza sie opinia nie brac co polecaja ale to co sie podoba dlatego raczej wezme moim zdaniem najlepszy w tej chwili kompromis ceny/jakosci czyli Sony W5500 i jak przypomne sobie niechec do tej firmy ze na pewno nie Sony to az wzdycham i to wcale nie radosnie.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
cork napisał:
się kłócicie

a ja widziałem dzisiaj philipsa 9664 i panasonica 42v10 i panasonic ogólnie jest lepszy według mnie pod względem kolorów , kątów .

Od kiedy to LCD miałby wygrać kątami z dobrą Plazmą to technicznie nie możliwe ! Paleta barw to rzecz gustu, a i tak najlepszą ma W5500 :D.
 

SDman

Banned
dune2 napisał:
A co do pradu to z tego co widze Philips nie ciagnie mniej od nowych plazm.
a raczej nie widzisz i nie zobaczysz :D .
Eeech powtórzę się Twoja opinia o dźwięku w 9664 mówi za Ciebie jaki z Ciebie znawca , ale cóż są ludzie którzy jak gra - mówią, że dobrze!
Zapewnię Cię również, że w innym Euro czy MM pan powie dokładnie co innego i moi koledzy również :) .


Kup sobie W5500 będziesz delektował się dźwiękiem przez długie 5 lat gwarancji i po nich również ;-) .


Szkoda tylko że nasz :confused: "kiki" milczy bo ciekawy jestem jego stanowiska.
 

dune2

New member
Bez reklam
SDman napisał:
a raczej nie widzisz i nie zobaczysz :D .
Eeech powtórzę się Twoja opinia o dźwięku w 9664 mówi za Ciebie jaki z Ciebie znawca , ale cóż są ludzie którzy jak gra - mówią, że dobrze!
Zapewnię Cię również, że w innym Euro czy MM pan powie dokładnie co innego i moi koledzy również :) .


Kup sobie W5500 będziesz delektował się dźwiękiem przez długie 5 lat gwarancji i po nich również ;-) .


Szkoda tylko że nasz :confused: "kiki" milczy bo ciekawy jestem jego stanowiska.
Znawca to z Ciebie jest "niezly" jak kupujesz TV z jakoscia obrazu jakby nie bylo wysoka i chcesz sluchac dzwieku z glosnikow ktore posiada.Obudz sie od dobrego dzwieku sa dobre zewnetrzne glosniki i amplituner.
Nikt powazny nie traktuje jako priorytet dzwieku jaki uzyska bezposrednio z glosnikow w TV.2x10(15) W i chcesz dyskutowac o ich jakosci ?
W TV wazne zeby dzwiek byl niezly a taki jest i w W5500 i w 9664 a roznice jak sa to nieznaczne wiec daruj sobie ten temat i skup sie na tym co wazne.
A wazne dla wiekszosci ludzi jest stosunek cena/jakosc,w tym jakosc obrazu a o niej swiadcza takze katy jakie oferuje dany TV bo czesto bywa ze przed nim siedzi wiecej niz jedna osoba.Do tego pobor pradu a tu 10-20 W nie ma wiekszego znaczenia ale 100 to juz sporo.
Jak juz tak pomijasz slabosc katow 9664 to zwroc uwage ze przy niemal tej samej wielkosci 46/47 cali roznica w poborze pradu jest 100 W a wyniki Phlipsa 263 W jest dziwny tymbardziej ze nowe plazmy np. Panasonic S10E i to 46 calowy pobiera 200 W.
Co tak naprawde przemawia za tym Philipsem poza lepszymi parametrami tego moje oczy nie widza a nie nosze okularow i mam co wynika z badan dobry wzrok.
I z calym szacunkiem dla Kiki najwazniejsze ktory TV mi sie podoba a nie Jemu wiec nie powoluj sie na Niego tylko sam zrozum ze nikt nie mowi ze Philips jest beznadziejny tylko wytykam mu wady ktore niewatpliwie ma a jedna z nich istotna sa katy jak i pobor pradu a jego "papierowa" lepszosc w odbiorze ktorej ja osobiscie nie widze nie rekompensuje mi tego.
A cena od W5500 wyzsza o 1000 zl a gwarancja nie 5 lat a 2 dla mnie to tez wazne.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
dune2 napisał:
Nikt powazny nie traktuje jako priorytet dzwieku jaki uzyska bezposrednio z glosnikow w TV.2x10(15) W i chcesz dyskutowac o ich jakosci ?
no nie chciałbym abyś Ty mi wybierał zestaw kina domowego :-( , a o osobnym zestawie do samego audio nie wspomnę :-( . Musisz iść do laryngologa (przykro mi) skoro nie słyszysz różnicy bo ona jest nie jakaś tam ale ogromna powie ci to nawet 70 letni dziadek :banned:
Czyli jeśli ten obraz jest w w5500 tak samo lepszy jak....... ;-)
 

cork

New member
cikewe

no to już prawdziwa bitwa :D

wyluzujcie trochę chłopaki

dune2 - a nie lepszy byłby sony z4500 niz w5500 ??????

tak jak pisaliście każdy ma swoje za i przeciw ja myślę że są to bardzo zbliżone TV

tylko teraz mam już 4 tv do ogarniecia 9664 , w5500 , z4500 , v10

i trza wybrać z tych najlepszy dla mnie

pzdr
 

dune2

New member
Bez reklam
SDman napisał:
no nie chciałbym abyś Ty mi wybierał zestaw kina domowego :-( , a o osobnym zestawie do samego audio nie wspomnę :-( . Musisz iść do laryngologa (przykro mi) skoro nie słyszysz różnicy bo ona jest nie jakaś tam ale ogromna powie ci to nawet 70 letni dziadek :banned:
Czyli jeśli ten obraz jest w w5500 tak samo lepszy jak....... ;-)
A ja nie chcialbym Ci wybierac wiec tu sie zgadzamy chociaz.
Dobrze pojde do laryngologa i spytam go czy kazdy kto nie slyszy roznicy ma tez do niego przyjc a pozniej pojde do okulisty i spytam czy ci ktorym preszkadzaja katy z 9664 oraz nie widza ze obraz jest lepszy od W5500 tez maja przyjsc.Jeszcze jakies porady to moze troche sie pobadam chociaz a wszystko to z rekomendacji SDmana.A moze tak pora przejsc z SD na HDmanie?:)

cork napisał:
no to już prawdziwa bitwa :D

wyluzujcie trochę chłopaki

dune2 - a nie lepszy byłby sony z4500 niz w5500 ??????

tak jak pisaliście każdy ma swoje za i przeciw ja myślę że są to bardzo zbliżone TV

tylko teraz mam już 4 tv do ogarniecia 9664 , w5500 , z4500 , v10

i trza wybrać z tych najlepszy dla mnie

pzdr
Ja mam pelen luz bo jeszcze nic nie kupilem tylko badam grunt i ogladam natomiast SDman ma juz Phlipsa i zachowuje sie jak dziecko ktoremu ktos powiedzial ze jego zabawka jest gorsza od innej.
Troche go rozumiem zwyczajowo broni sie swojego ale przeciez ja nie atakuje tego TV tylko opisalem moje (i paru osob co go widzialy) subiektywne odczucia.
Co do Sony Z4500 to nie bralem go pod uwage bo chcac kupic TV 46 cali ma kosmiczna cene w euroagd a tam chce kupic - 7999 zl.
Sony W5500 jest za 5990 i to jest kwota do zaakceptowana przy ratach 30x0% dlatego tez myslalem o Philipsie 9664 bo euro ma promocje za 6899 i chcialem naprawde dolozyc te 900 zl ale bardzo sie na jakosci obrazu zawiodlem.
A Z4500 "na papierze" jest lepszy od W5500 jednak jak jest w rzeczywistosci nie patrzylem wiec sie nie wypowiem.
Biorac jednak pod uwage ze gorszy od W5500 zapewne nie bedzie a katy ,wysoki pobor pradu i tylko 2 letnia gwarancja Philipsa 9664 sa faktem to wzialbym na Twoim miejscu Z4500 bo w internecie jego cena to cos ok 6 tys chociaz jego pobor mocy jest az 283 W podczas gdy W5500 ma 162W.
 
Ostatnia edycja:
Do góry