Philips seria 9664

SDman

Banned
Jak z tym wyłączaniem , udało sie ustalić co jest powodem ? Z doświadczenia może coś z zasilaniem (jest listwa przepięciowa) lub z wzbudzaniem przez
inne odbiorniki połączone z TV -może podwójnie np przez SCART i HDMI choć ja tak mam i nic się nie dzieje.
Pytanko do użytkowników czy można wyłączyć ekran przy słuchaniu Radia z Neta ? Jest to bajka -TV rankiem poprostu mruczy basikiem ale nie chcę palić matrycy ! Trza będzie chyba prosić mailami aby w nowym sofcie dodano taka możliwość najlepiej od razu ze zmniejszeniem do minimum zużycia prądu. Ale radyjko 42" by było, a i imprezkę można by trzaskać.
 

MacVas

New member
Może to zabrzmi śmiesznie, ale zna ktoś sposób na przestawienie zegara, bo ten podany w instrukcji nie działa - w sensie instrukcja podaje, by w menu iść wg schematu "konfiguracja>instalacja>zegar" Tymczasem u mnie w zakładce instalacja nie ma możliwości by wybrać zegar :niewiem:Tak jakby instrukcja była dopasaowana do menu jakiegoś innego modelu. Mój tv 42PFL9664H

Najzwyczajniej w świecie się zegar zaczął późnić o 5minut.
Czy aktualizacja softu coś pomoże? A może w menu serwisowym gdzieś jest jakiś szybki trick :confused:
 

SDman

Banned
Wydaje mi się, że TV pobiera to automatycznie od dostawcy programów lub internetu. Wg. internetu powinno być dobrze ale jeżeli od operatora to może być wina dostawcy programów.
U mnie jest soft 0.26.38.22 z 17/08/2009 mam dostawcę kablowego i mogę wg TV zegarki regulować.
Potwierdzam, że u mnie nie ma też w menu opcji regulacji zegara.
Ciekawe, czy jeżeli kreska power jest na jednej trzeciej to pobór mocy TV jest ok. 70W ! Z równania 208W : 3
 

dune2

New member
Bez reklam
Mam pytanie czy ten TV jest faktycznie tak wspanialy i bije konkurencje ze warto wydawac 6900 za 47 cali ? Wybieram miedzy 46 calowym Sony 5500W a wlasnie 47 calowym Philipsem 9664.Sony to 5990 a wiec blisko 1000 zl taniej i nie wiem czy warto dokladac do Philipsa zwlaszcza ze Sony daje az 5 lat gwarancji a to ogromny argument.
Bede wdzieczny za jakies podpowiedzi.
 

SDman

Banned
Moim zdaniem warto dopłacić do Philipsa 47PFL9664 !
Wiadomo, że pisać nie ma co który lepszy bo stadko TV za 5-7tyś jest całkiem spore .

Mój wybór (Philipsa 42PFL9664) uzasadniam :

1. Obraz SD - upscaling jest na najwyższym poziomie (HD jeszcze nie oglądałem, blu również)
2. Super dźwięk
3. Świetne wykończenie i design.
4. WiFi + pełny dostęp do netu + Usługi.
5. Posiadałem Pilipsa 32PFL9976, którym byłem zachwycony, a ten mu dorównał bedąc 27 cm większym w przekątnej i posiadając 2mln punktów do tylko 1mln co przekłada się moim zdaniem na skalowanie obrazu SD tzn nowy musi 2 x większą pracę wykonać ! Oczywiście 4 lata grał bez jakiejkolwiek awarii.
6. Ambilight to trza doznać u siebie w domu i ... i zachwycić się.
7. aż 5 Hdmi jak wiemy tego nigdy za wiele !
8. najważniejsze ! obraz SD spokojnie dający satysfakcję z oglądania.

Nie brałem pod uwagę :

1. Grania , DIVixów i tym podobnych
2. Smieszne ...jakości HD obecnie płacę za świetna kablówkę 25 zeta (76 progr ale tyko 4 w HD) czekam więc na wiecej i myślę, że najlepsze przedemną.
Nie mam tunera HD tylko TechniSat SD ( świetna jakość SD) -słyszałem, że niektóre z Tunery HD gorzej grają sygnał SD i tego głownie się obawiałem.

Ogólnie wart uwagi na 100% _POLECAM !
 

jaskol

New member
MacVas napisał:
Może to zabrzmi śmiesznie, ale zna ktoś sposób na przestawienie zegara, bo ten podany w instrukcji nie działa - w sensie instrukcja podaje, by w menu iść wg schematu "konfiguracja>instalacja>zegar"

Najzwyczajniej w świecie się zegar zaczął późnić o 5minut.
Czy aktualizacja softu coś pomoże? A może w menu serwisowym gdzieś jest jakiś szybki trick :confused:

Powinno być
>konfiguracja >instalacja >zegar > Automatyczny tryb zegara
i mozliwosc zmiany na >Reczny
 

vienna1980

Member
Bez reklam
dune2 napisał:
Mam pytanie czy ten TV jest faktycznie tak wspanialy i bije konkurencje ze warto wydawac 6900 za 47 cali ? Wybieram miedzy 46 calowym Sony 5500W a wlasnie 47 calowym Philipsem 9664.Sony to 5990 a wiec blisko 1000 zl taniej i nie wiem czy warto dokladac do Philipsa zwlaszcza ze Sony daje az 5 lat gwarancji a to ogromny argument.
Bede wdzieczny za jakies podpowiedzi.

Tak.9664 jest lepszy od 5500,i to pod wieloma względami:
-Lepsza jakość wykonania i design
-Lepsza czerń
-Lepsza jakość dżwieku
-Lepsze wyposażenie
-Lepsza matryca
 

Metz

New member
Jako nowy właściciel 42PFL9664 również mogę śmiało polecić ten model.
Też początkowo brałem pod uwagę Sony 5500 (szajsunga B750 i U7000 też) ale porównując te modele ostateczny wybór padł na Philipsa ze względu na lepszy obraz, czerń, super jakość dźwięku (nigdzie tak świetnego dźwięku nie słyszałem w żadnym tv) i o wiele lepszą funkcjonalność..noo i ten ambilight który daje niesamowite wrażenia, tak jak SDman pisze - trzeba doznać to u siebie w domu, mi początkowo szczęka opadła do ziemi i nadal jak oglądam nie mogę wyjść z podziwu :D

@ btw: mam "n"-ke i zauważylem jedną rzecz, czasami obraz nie robi autoformatu na cały ekran przy programach gdzie są paski na boku. Dopiero gdy przełączy się źródło (np. z HDMI1 na HDMI2 i z powrotem) to obraz się rozszerza na cały ekran. Może to być kwestia soft'u? Mam najnowszy 000.026.038.022 z 2009-08-27
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
Tak jest... ambilight trzeba poczuć... trzeba go zaznać... trzeba go wchłonąć i korzystać jako lampka nocna.
Potem zostajesz po prostu niewolnikiem ambilighta i... już nigdy nie będziesz chciał innego telewizora. A więc... UWAŻAJ !

Metz, spróbuj pilotem od dekodera dać "rozciągnij". Ja mam to samo i tak sobie radzę. Same dopasowują się tylko kanały HD.
Jeżeli w setupie dekodera ustawiłeś 16x9 to wszystkie 576 ędą dawać pasy po bokach.
 

Metz

New member
dzieki Fatman_1 pomogło. Ustawiłem w nboxie obraz rozciągniety i wyłączyłem w tv autoformat i teraz wszystko jest ok.

Tak jest... ambilight trzeba poczuć... trzeba go zaznać... trzeba go wchłonąć i korzystać jako lampka nocna.
Potem zostajesz po prostu niewolnikiem ambilighta i... już nigdy nie będziesz chciał innego telewizora. A więc... UWAŻAJ !
true true :D
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Miło jest pomóc bliźniemu :smile:
Położę się dziś spać z poczuciem spełnienia dobrego uczynku.

PS. Właśnie 2 godziny temu nabyłem LG BD390 :D
 

dune2

New member
Bez reklam
vienna1980 napisał:
Tak.9664 jest lepszy od 5500,i to pod wieloma względami:
-Lepsza jakość wykonania i design
-Lepsza czerń
-Lepsza jakość dżwieku
-Lepsze wyposażenie
-Lepsza matryca

Niestety nie zgadzam sie bo moim zdaniem roznica jest na korzysc W5500 i to znaczna.Ogladalem wczoraj (poniedzialek) w sklepie i mialy podobny sygnal z plyty blu ray i jak dla mnie Sony ma lepsza glebie kolorow a przede wszystkim katy ktore u Philipsa podobnie jak w tanszych modelach sa poprostu żenujaca slabe i mi to bardzo przeszkadza.
Jakosc dzwieku nawet jak w Philipsie lepsza to nieznacznie a i tak docelowo kupie dobre glosniki.
Czerni lepszej w Philipie nie odnotowalem natomiast dodajac do pozytywow Sony 5 lat gwarancji jestem niemal pewien zakupy Soniego i zeby bylo smiesznie byla to poczatkowo ostatnia firma ktora bralem pod uwage a Philips wlasnie pierwsza.Stalem z kilkoma znajomymi w sklepie i kazdy mial to samo zdanie a to dziwne bo zazwyczaj sie spieramy odnosnie tego ktory sprzet jest lepszy.
O ile nie trafilem na kiepski egzemplarz to uwazam ten model Philipsa za mocno przereklamowany.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
No to ciekawą wypowiedź mamy (dune2) i zapewne bardzo subiektywną. Cóż należy ja zostawić bez komentarza. Hmm, 17 bit vs 8 bit na korzyść tego drugiego lecę normalnie po okulary, a i do laryngologa :)
 

dune2

New member
Bez reklam
SDman napisał:
No to ciekawą wypowiedź mamy (dune2) i zapewne bardzo subiektywną. Cóż należy ja zostawić bez komentarza. Hmm, 17 bit vs 8 bit na korzyść tego drugiego lecę normalnie po okulary, a i do laryngologa :)

Mozesz leciec gdzie chcesz i porownywac parametry ja tylko pisze jakie sa wrazenia dla oczu zreszta co ma ilosc bitow do slabych katow Philipsa ?
 

SDman

Banned
Życzę każdemu (prawdziwie i szczerze) aby miał pieniążki na zakup największego i najdroższego TV LCD, a jak wyjdą to OLED czy SED ale tak niestety nie jest w naszym kraju, a szkoda.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Co do tematu kupna Sony czy Philipsa. Sony przy zakupie trzeba sprawdzić bo zdarzają się LCD o nierównomiernym podświetleniu matrycy. Co do skalowania w SD to Sony podobnie jak Philips robi to bardzo dobrze, gdyż Bravia Engine 3 tak jak Perfect Pixel HD, to w tej chwili chyba najlepsze procesory obrazu na rynku.
 

dune2

New member
Bez reklam
Chyba zostalem nieco zle odebrany.Philips byl moim faworytem i nie chcialem go atakowac tylko kupic ale naprawde sam obraz wydaje sie ladniejszy na W5500 a te katy Philipsa sa naprawde dla mnie bardzo slabe i nie wiem czy tylko ja to widze ?
 

SDman

Banned
dune2 napisał:
Chyba zostalem nieco zle odebrany.Philips byl moim faworytem i nie chcialem go atakowac tylko kupic ale naprawde sam obraz wydaje sie ladniejszy na W5500 a te katy Philipsa sa naprawde dla mnie bardzo slabe i nie wiem czy tylko ja to widze ?
Sony W5500 to dobry TV (poleciłem go znajomym i są zadowoleni) lepszy od osławionego Samsunga B650 (choć i tutaj będzie sporo osób za B650 i mają swoje racje), a gdy jeszcze spadł z ceny to uważam, że do 4tyś. godny uwagi na 100%.

Ale nie można go porównywać z 9664 z 2 powodów :

1. od W5500 jest lepszy Z5500 (dla jednych bardziej dla drugich mniej) ale bezapelacyjnie lepszy dla mnie również !
2. a Z5500 z 9664 bije się o prymat, który lepszy. W zachodnich testach na korzyść Philipsa w moich również.

Ale pewnie znajdzie się osoba i to nie jedna , która wybierze Z5500 jako zwycięzcę !
Chciałbym i to bardzo zestawić w domowym zaciszu w identycznych warunkach kablowych i oświetleniowych Z5500 z 9664 i komisyjnie wybrać, który lepszy.
Oceniając wg założeń:
1. Obraz SD
2. Obraz HD
3. Obraz Bluray
4. Dźwięk
5. Design i jakość wykonania (grubość)
6. Możliwości multimedialne (NetTV, zwykły internet, współpraca z komputerem, USB)
7. Ilość wejść wyjść, rodzaj podłączenia do sieci WiFi
8. Współpraca z Konsolami do gier
9. Inne udogodnienia, innowacje (Ambilight)
10... pewnie jeszcze coś można dołożyć :)

Myślę, że każdy może pisać co chce i gdzie chce ale powinno to być poparte odpowiednią wiedzą, jak również pisane być w odpowiednim miejscu
czyli w wątku o serii W5500 -pewnie wszystkich tam ucieszyło by, że TV za 3,5tyś wygrywa z TV za 6tyś ale czy nie wprowadziło by to w błąd osób z zasobniejszym portfelem ?
 

SDman

Banned
Hartson napisał:
....gdyż Bravia Engine 3 tak jak Perfect Pixel HD, to w tej chwili chyba najlepsze procesory obrazu na rynku.
tak jeszcze dołożyłbym JVC's DynaPix HD to najlepsza 3 na rynku choć odczuwa się lekką przewagę Philips Perfect Pixel HD engine upscales standard definition :)
Chciałbym też bardzo zobaczyć w akcji nowe TV od Loewe i TechniSat'a czy ceny są adekwatne do obrazu dźwięku itd, itd....
 

dune2

New member
Bez reklam
SDman napisał:
Sony W5500 to dobry TV (poleciłem go znajomym i są zadowoleni) lepszy od osławionego Samsunga B650 (choć i tutaj będzie sporo osób za B650 i mają swoje racje), a gdy jeszcze spadł z ceny to uważam, że do 4tyś. godny uwagi na 100%.
Przede wszystkim nie podniecaj sie tak bo nie dajesz argumentow zadnych poza wymienianiem mi ze Philips ma Amgilight,Wifi i lepsza matryce i odbior.Ale to sa tylko slowa a ja mowie o realnym odbiorze a on dla mnie jest gorszy w Philipsie i pytam w tym temacie bo moje dywagacje dotycza owych dwoch TV a bezsensu jest zakladac nowy temat .A pytam czy ktos tez ma wrazenie ze katy w Philipsie sa bardzo slabe jednak ten istotny element pomijasz ciekawe czemu ?
I dla Twoje informacji w sklepie gdzie chce kupic 46 cali W5500 ma cene 5990 a 47 cali 9664 zaledwie 6899 wiec roznica nie jest kolosalna.
To jak z tymi katami w tym rewelacyjnym Philipsie ?
Bo obraz nie jest tak dobry jak w tym Sony nawet siedzac przed nim bezposrednio a ruszajac glowa chociaz troche kolory zmienia odcienie tak ze jest to bardzo denerwujace.......
 
Ostatnia edycja:
Do góry