Philips seria 9664

piteremiter

New member
Panowie, proszę Was o spokój.
Za chwilę to co piszecie zajdzie za daleko i zaczniecie się obrzucać inwektywami. Każdy ma prawo do własnej oceny. Każdy ma prawo mylic się we własnych sądach. Pamiętam jak kiedyś wzbudziłęm szok i atak rozpaczy u mojego przyjaciela gdy nie dostrzegałem różnicy w dżwięku między jego zestawem Denona a wieżą Sonego :lol:
Na prawdę nie słyszałem specjalnej różnica a jak powiedział mi ile kosztowały obie te rzeczy przestałem wogóle cokolwiek słyszeć :0
Dla niego różnica była wyrażna i warta tych pieniędzy ....
I ja jako laik mam taki sam problem z wyborem tv. Z jednej strony podoba mi się ten filip z drugiej uginam się pod presją super opinii o pionku, żonie podoba się "cienkość" samsungów a dochodzą jeszcze rzeczy przyziemne jak ceny .
 

dune2

New member
Bez reklam
piteremiter napisał:
Panowie, proszę Was o spokój.
Za chwilę to co piszecie zajdzie za daleko i zaczniecie się obrzucać inwektywami. Każdy ma prawo do własnej oceny. Każdy ma prawo mylic się we własnych sądach. Pamiętam jak kiedyś wzbudziłęm szok i atak rozpaczy u mojego przyjaciela gdy nie dostrzegałem różnicy w dżwięku między jego zestawem Denona a wieżą Sonego :lol:
Na prawdę nie słyszałem specjalnej różnica a jak powiedział mi ile kosztowały obie te rzeczy przestałem wogóle cokolwiek słyszeć :0
Dla niego różnica była wyrażna i warta tych pieniędzy ....
I ja jako laik mam taki sam problem z wyborem tv. Z jednej strony podoba mi się ten filip z drugiej uginam się pod presją super opinii o pionku, żonie podoba się "cienkość" samsungów a dochodzą jeszcze rzeczy przyziemne jak ceny .
Masz absolutna racje dlatego ja prosze tylko o poszanowanie mnie oraz mojej opinii do ktorej mam prawo a uzytkownik z ktorym prowadze mala wojne nie chce mi takowego prawa dac i nie potrafi sie uspokoic.
Ja daje prawo kazdemu uwazac TV Philips 9664 za lepszy od Sony W5500 ale jednoczesnie chce miec prawo uwazac inaczej,
Jesli chodzi o mnie koniec dyskusji.

A co do Philka to mi sie tez bardzo podobal a ze mial fajna promocje w euroagd chcialem go kupic ale zniechecily mnie przede wszystkim slabe katy a roznica w odbiorze dla mnie i moich znajomych nie odczuwalna w stosunku do Sony dlatego zakomunikowalem to tu nie sadzac ze wywola to burze :)
 

SDman

Banned
dune2 napisał:
Jesli chodzi o mnie koniec dyskusji.

A co do Philka to mi sie tez bardzo podobal a ze mial fajna promocje w euroagd chcialem go kupic ale zniechecily mnie przede wszystkim slabe katy a roznica w odbiorze dla mnie i moich znajomych nie odczuwalna w stosunku do Sony dlatego zakomunikowalem to tu nie sadzac ze wywola to burze
Tak tak , kończysz a na "konec" bzdury wciskasz.
Ja ich nie porównuję bo się nie da. Idź sobie porównywać na inne wątki Samsung B650, Sharp DH77, Philips 8404.
Tekst o najlepszym stosunku jakości do ceny Sonego tez nie na miejscu i w tym miejscu -wątku .
Widzisz - wmawiasz, że ja opieram się na specyfikacjach, danych fabrycznych, a sam je w ferworze rozpaczy przytaczasz.
Bzdura prądowa róznica na korzyść Sonego w poborze prądu W5500 mowa o 40" i 42" Philipsa jest ale nie taka !!! Max 15-20W ale 2" więcej.
A może Ty patrzysz na Sony KDL-40WE5W i myślisz, że to W5500 tylko taki inny :) .
I to wszystko mówi Ci mądry inaczej :cool: .
 

dune2

New member
Bez reklam
SDman napisał:
Tak tak , kończysz a na "konec" bzdury wciskasz.
Ja ich nie porównuję bo się nie da. Idź sobie porównywać na inne wątki Samsung B650, Sharp DH77, Philips 8404.
Tekst o najlepszym stosunku jakości do ceny Sonego tez nie na miejscu i w tym miejscu -wątku .
Widzisz - wmawiasz, że ja opieram się na specyfikacjach, danych fabrycznych, a sam je w ferworze rozpaczy przytaczasz.
Bzdura prądowa róznica na korzyść Sonego w poborze prądu W5500 mowa o 40" i 42" Philipsa jest ale nie taka !!! Max 15-20W ale 2" więcej.
A może Ty patrzysz na Sony KDL-40WE5W i myślisz, że to W5500 tylko taki inny :) .
I to wszystko mówi Ci mądry inaczej :cool: .
Lecz sie czlowieku poki nie jest za pozno bo nie pozwalasz mi miec swojego zdania.A to pierwszy krok do faszyzmu.
I mozesz pluc sie w 100 postach dalej a i tak mnie nie przekonasz wiec koncz wasc.
I przemyj oczy bo prawie 100 W roznicy w poborze pradu jest miedzy tymi modelami porownujac 46 cali Sony i 47 Philips.

I nie obrazaj moich znajomych bo piszac o ich opinii bzdurna to robisz.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
piteremiter napisał:
Wracając na chwilę do sedna sprawy SDman powiedz mi jak wyglada kwestia dopasowywania obrazu do wielkości panela, czy w trybie auto dzieje się to szybko i bez problemów ?
dzieje się to szybko i bez problemów, Philips zawsze był w tym dobry , nowy jeszcze szybciej od mego starego i bardziej precyzyjnie zachowuje
proporcje środka ekranu. O i chociażby tym parametrem wygrywa z z W5500 - ale mam prośbę zadaj sobie trud i sam spróbuj to ocenić bo to akurat w warunkach sklepowych da sie ocenić .
 

dune2

New member
Bez reklam
SDman napisał:
dzieje się to szybko i bez problemów, Philips zawsze był w tym dobry , nowy jeszcze szybciej od mego starego i bardziej precyzyjnie zachowuje
proporcje środka ekranu. O i chociażby tym parametrem wygrywa z z W5500 - ale mam prośbę zadaj sobie trud i sam spróbuj to ocenić bo to akurat w warunkach sklepowych da sie ocenić .

A chociazby katami i poborem mocy przegrywa z W5500.
 

SDman

Banned
dune2 napisał:
Lecz sie czlowieku
nie denerwuj się nie każdy musi mieć rację i faszyzmu mi nie przytaczaj tylko naucz się lepiej pisać poprawną polszczyzną bo niektórym może źle się czytać Twoje posty, a przecież dla Ciebie to takie ważne w tym wątku.
 

dune2

New member
Bez reklam
SDman napisał:
nie denerwuj się nie każdy musi mieć rację i faszyzmu mi nie przytaczaj tylko naucz się lepiej pisać poprawną polszczyzną bo niektórym może źle się czytać Twoje posty, a przecież dla Ciebie to takie ważne w tym wątku.
Apropos polszczyzny Twoja kuleje od pierwszych postow i masz problem ze zrozumieniem tekstu pisanego a i czesto konfabulujesz czyli piszesz nieprawde wmawiajac mi to czego nie napisalem.
A jak nie rozumiesz ze faszyzm opieral sie wlasnie na jednej slusznej prawdzie a wszystko co przeciwne i inne musialo byc zniszczone to sie doucz.

SDman napisał:
Nie znam parametru "kat" w TV może w technlogii OLED wprowadzą.
Jeszcze wielu rzeczy nie znasz i pewnie nie poznasz co nie zmienia faktu ze "dopasowywania obrazu do wielkości panela" to takze nie parametr a funkcja wiec zanim misiu pouczysz to sam sie zastanow co piszesz.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
dune2 napisał:
I przemyj oczy bo prawie 100 W roznicy w poborze pradu jest miedzy tymi modelami porownujac 46 cali Sony i 47 Philips.
nie znam nikogo kto wzrokiem mierzy pobór prądu, ale gdyby tak było to różnice mogły by być tak wielkie.
 

dune2

New member
Bez reklam
SDman napisał:
nie znam nikogo kto wzrokiem mierzy pobór prądu, ale gdyby tak było to różnice mogły by być tak wielkie.
A ja znam czlowieka ktory nie potrafi kliknac na dwa linki do stron producentow gdzie wyraznie jest podane ze model Sony 46W5500 a Philips 47 9664 dzieli prawie 100 W roznicy w poborze pradu.

A jesli z matematyki jest tak samo kiepski jak z pojmowania tekstu pisanego to ulatwiam:

Sony - 172 W
Philips - 263 W

263-172=91
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
dune2 napisał:
ze "dopasowywania obrazu do wielkości panela" to takze nie parametr a funkcja wiec zanim misiu pouczysz to sam sie zastanow co piszesz.


Nie jestem misiu, pan MiŚ dla ciebie. Ważę 90kg, a to zobowiązuje no i 42 wiosny minęły.
... tak funkcja ale każda funkcja może być określona parametrem prędkości jej zadziałania -wykonania.
 

SDman

Banned
dune2 napisał:
A ja znam czlowieka ktory nie potrafi kliknac na dwa linki do stron producentow gdzie wyraznie jest podane ze model Sony 46W5500 a....
a ja znałem człowieka, który jeszcze parę postów temu pisał, że parametry techniczne to między półkę, ale ten człowiek i tak nie wiedział co to przyrządy pomiarowe, tak samo jak ąęśćńżźł.
 

dune2

New member
Bez reklam
SDman napisał:
Nie jestem misiu, pan MiŚ dla ciebie. Ważę 90kg, a to zobowiązuje no i 42 wiosny minęły.
... tak funkcja ale każda funkcja może być określona parametrem prędkości jej zadziałania -wykonania.
A ja nie pisze bzdur ani moi znajomi i nie wymagam pojscia do lekarza jak mi pierwszy zasugerowales.
Twoja waga to kiepski argument bo zamiast przeczyc predzej potwierdza zes "mis".A mowiac serio jak masz 42 lata i tak sie zachowujesz to wspolczuje.
I poczytaj netykiete wszak w niej ustalono ze w internecie obowiazuje zasada zwracania sie per Ty wiec nie bede Ci pisal per Pan.

Kazda funkcja moze byc okreslona parametrem a kazdy parametr pelni swoja funkcje co w przelozeniu na TV czyni katy widzenia parametrem techniczno-technologicznym matryc.

SDman napisał:
a ja znałem człowieka, który jeszcze parę postów temu pisał, że parametry techniczne to między półkę, ale ten człowiek i tak nie wiedział co to przyrządy pomiarowe, tak samo jak ąęśćńżźł.
To ze masz problem ze zrozumieniem tekstu ustalilem juz dawno.To ze czasem konfabulujesz tez ale tego drugiego procederu moglbys juz zaprzestac bo wtedy dyskusja nie ma sensu.
Nigdzie nie napisalem ze parametry techniczne mozna "miedzy polke" tylko ze nie przekladaja sie one zawsze na to co widzi ludzkie oko.
Dokladnie nie wiem co to "ąęśćńżźł" tak samo jak Ty nie wiesz co to netykieta.Wejdz sobie na zagraniczne forum lub czata i pisz swoje "ąęśćńżźł" zobaczymy jak daleko zajdziesz o Ty mosci swiatly i madry czlowiecze.
Jak brak argumentow to czepiasz sie juz widze czegokolwiek i jakbys mial 14 jeszcze ok ale 42 to juz smutne.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
dune2 napisał:
I poczytaj netykiete wszak w niej ustalono ze w internecie obowiazuje zasada zwracania sie per Ty wiec nie bede Ci pisal per Pan.

tak i w netykiecie można do kogoś pisać "miś" bo zes mis to pewnie można.
 

SDman

Banned
dune2 napisał:
i jakbys mial 14 jeszcze ok ale 42 to juz smutne.
jakbym miał 14 to nie miałbym tej wiedzy i doświadczenia, po Twoich postach pewnie poszedłbym do sklepu z Tatą i kupił W5500.
Zakładając, że Tata ma sporo kasy nie byłby to dobry wybór.
 

dune2

New member
Bez reklam
SDman napisał:
tak i w netykiecie można do kogoś pisać "miś" bo zes mis to pewnie można.
I mozna obrazac kogos za inne zdanie ? watpie.A to Ty pierwszy kazales mi isc do lekarza itd.
Gdybys byl na poziomie czlowiekiem nie wsiadlbys na mnie tylko dlatego ze w moim SUBIEKTYWNYM odczuciu oraz moich znajomych to wlasnie omawiany Sony jest lepszy.
Ja od pierwszego postu opisuje swoje odczucie do ktorego mam prawo i nie zmienisz go bo mamy demokracje.

SDman napisał:
jakbym miał 14 to nie miałbym tej wiedzy i doświadczenia, po Twoich postach pewnie poszedłbym do sklepu z Tatą i kupił W5500.
Zakładając, że Tata ma sporo kasy nie byłby to dobry wybór.
Sadze ze sporo 14 latkow ma wieksza wiedze od Ciebie bo ludzi nie dzieli sie na wiek tylko na posiadajacych wiedze lub nie.
Sadzac po Twoich tekstach robisz wszystko co Ci napisza na forum bo jestes doroslym powaznym czlowiekiem a reszte zyciowych madrosci tez czerp z forum.

I naprawde nie denerwuj sie bo to ze przeplaciles za Philipsa ktory nie jest wart tych pieniedzy to juz nie moja wina.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Kończę spór z kolegą -> dune2, bez żadnych podtekstów, jednocześnie czekam na zajęcie stanowiska przez ludzi prowadzących , wiodących oraz stanowisk wszystkich z różnych marek LCD (może nowy wątek 42PFL9664 vs W5500) bo przy braku odpowiedzi nie ma sensu tutaj zaglądać, pisać i polecać forum HDTV.
 

dune2

New member
Bez reklam
SDman napisał:
Kończę spór z kolegą -> dune2, bez żadnych podtekstów, jednocześnie czekam na zajęcie stanowiska przez ludzi prowadzących , wiodących oraz stanowisk wszystkich z różnych marek LCD (może nowy wątek 42PFL9664 vs W5500) bo przy braku odpowiedzi nie ma sensu tutaj zaglądać, pisać i polecać forum HDTV.
Nie masz na co czekac.To ze Philips 9664 jest modelem "z wyzej polki" jest oczywiste i z pewnoscia jest uwazany za lepszy od Sony W5500.I pewnie faktycznie jest co nie zmienia faktu ze mi i moim znajomych bardziej podoba sie odbior na Sony i to glownie przez lepsze katy.Jak dodam do tego mniejszy pobor pradu, 5 letnia gwarancje oraz duzo nizsza cene to w mojej opinii Sony jest lepszym wyborem i tego nie zmieni niczyja opinia.
Szanujmy swoje zdanie i subiektywne odczucia i nieczego wiecej nie oczekuje.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Panowie już się nie sprzeczajcie bo to nie ma sensu...

Porównanie W5500 do 9664 jest nie logiczne tak jak wasza dyskusja.

Różnica w cenie między 46 calowym modelem sony a 47 calowym philipsem to 1800 zł. Więc zupełnie inna półka cenowa.

Sony W to średnia półka.
Seria 90 to najwyższa liga u philipsa.

Dla tego TV jest lepiej wykonany, jest cieńszy i ma zdecydowanie lepsze głośniki. Nie wspominając o Ambilight i uniwersalnym pilocie. Za to wszystko trzeba płacić.

Z tego co czytam w testach u philipsa największą wadą jest powolne menu.
Sony jak dla mnie jest zdyskwalifikowany na starcie. Nie równomierne podświetlenie matrycy miałem już w 40 i 46V2500. Do tego od pewnego czasu sony stosuje jakość materiałów niczym chińska zabawka z kiosku ruchu.

Za kwotę 5 tys zł wybieram panasonica G10. w Cenie philipsa mam "prawię" plazmę Pioneera 5090.
 
Ostatnia edycja:
Do góry