Philips PUS8807 Telewizor LED The One, od 43'' do 86'', 120 Hz, Ambilight 3, HDR Dolby Vision/HDR10+, HDMI 2.1, Android 11…

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uwaga,
w nowych modelach Philipsa 65PUS8857 ten sam problem występuje z odbiorem kanału Wydarzenia24 co na zeszłorocznych modelach, u mnie akurat na 43PUS8506. Pytanie czy da się to naprawić aktualizacja oprogramowania, oby tak.

W przyszłym roku planuję kupić właśnie 65PUS8857, ale dopiero jak naprawią ten problem, inaczej będzie coś z LG, lub czekać do września na nowe modele Philipsa z końcówką 8, które będą mieć już nowe inne procesory.

Wstrzymajcie się lepiej z zakupem Philipsów aż je naprawią, o ile się da.

 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Owszem, jeśli ktoś nie ogląda naziemnej, to jest mu to obojętne czy kanał Wydarzenia24 działa czy nie, innym już nie, dlatego tak napisałem. Sam po nowym roku miałem zamiar kupić u @kiki 65PUS8857, ale jeśli teraz wyszło że nie działa na nim także Wydarzenia24, to się wstrzymuję.
Nikt tego wcześniej nie potwierdził, a Kiki pisał że nie ma tego problemu na PUS8807, a okazuje się że jest, więc temu o tym napisałem. Nikomu nie bronię kupować Philipsa z tym błędem, ale by wiedział ze takie coś jest, i by zaoszczędzić późniejsze zwroty, od tego jest forum. Miejmy nadzieję że da radę się to naprawić oprogramowaniem.
 
Ostatnia edycja:

pagolik

New member
Hej!
Rozumiem z tego wątku, że model 75PUS8807 nie występuje w ogóle z matryca VA?
Obecnie mam 70PUS7304 na VA i chcialem zamienić na coś z HDMI 2.1 o 5 cali większe. Ale boje sie, że przesiadając sie z VA na IPS będzie tragedia.
 

Rafał91

New member
Widać, że pan VIP wyżej nie wie nic co jest pięć. Mam antenę TELMOR-DP860 (wcześniej próbowałem ich od groma) tylko ta co napisałem działa elegancko. Kanały masz pan wszystkie. Teraz odpowiedz na moje pytanie które zadałem w poście na stronie 12.
 

cancel

New member
Hej!
Rozumiem z tego wątku, że model 75PUS8807 nie występuje w ogóle z matryca VA?
Obecnie mam 70PUS7304 na VA i chcialem zamienić na coś z HDMI 2.1 o 5 cali większe. Ale boje sie, że przesiadając sie z VA na IPS będzie tragedia.
Ponoć są i na VA i IPS. Jutro przyjdzie mój to dam znać co w nim siedzi.
 

pagolik

New member
@cancel ok, dziękuje.
Na wszystkie wątki, które znalazłem, nikt nie potwierdził, że trafił matryce VA. Wszedzie IPS z bardzo duzym backlight bleeding. Po wielu zdjęciach tu i w innych źródłach ten IPS wygląda jak żart i wada fabryczna na ciemnym ekranie :/
 

mihcu86

New member
@cancel ok, dziękuje.
Na wszystkie wątki, które znalazłem, nikt nie potwierdził, że trafił matryce VA. Wszedzie IPS z bardzo duzym backlight bleeding. Po wielu zdjęciach tu i w innych źródłach ten IPS wygląda jak żart i wada fabryczna na ciemnym ekranie :/
Nie wiem jak w 75', ale kupiłem kilka tygodni temu model 65' i mam matryce VA - a też czytałem wszędzie, że akurat ten model posiada tylko IPS.
 

dante78

Member
Panowie wczoraj przyszedł nasz prezent świąteczny Philips 75PUS8807, zamawiałem z Rtveuroagd w czarny piątek.

Były tutaj opinie bardzo fajne, nie miałem możliwości obejrzenia telewizora.

Wieczorem trochę więcej czasu żeby zobaczyć jak działa. Sceny jasne, w dzień miód. Ale gdy tylko zaczyna się większy zmrok, ciemność. Tego telewizora nie idzie oglądać! Przy całym ciemnym ekranie, na całym telewizorze są plamy. Wycieki z pod matrycy, na dole w 3 miejscach i na górze w 3 miejscach, losowych. Wygląda to tragicznie, ten telewizor nie powinien być nawet sprzedawany! Później wrzucę zdjęcia, ale na Ceneo odnośnie tego modelu ktoś już wrzucał i pisał to samo. Wiec to coś musi być grubszego.

Co robić, odsyłać i brać ten sam model, może trafię dobry egzemplarz. Czy szukać czegoś innego.

Sam fakt że muszę to spakować ponownie w ten karton aż mnie przeraża...
 

Attachments

  • Screenshot_2022-12-20-10-09-58-099-edit_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-12-20-10-09-58-099-edit_com.miui.gallery.jpg
    459,3 KB · Wyś: 189
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Daj fotki jak będziesz mógł to zobaczymy te "wycieki" - co do plam to nawet bez zdjęć mogę Cię zapewnić (o ile matryca nie jest uszkodzona) że dobrze zrobiona kalibracja zniweluje ten problem do zera. Bez tego ani rusz szczególnie przy tak dużej matrycy.
 

dante78

Member
Wrzucę na razie to z Ceneo, wygląda to identycznie. Znajdę więcej czasu podobnie zdjęcia. Przy całym ciemnym ekranie, ekran wygląda u mnie cały w planach, oczywiście na krawędziach najmocniej.

Przy zaciemnionym pomieszczeniu nie idzie oglądać filmy. Odsyłać?
 

Attachments

  • 237ac7e5-4f67-4f3a-a647-600368f12dd0_r-philips-75pus8807-12.jpg
    237ac7e5-4f67-4f3a-a647-600368f12dd0_r-philips-75pus8807-12.jpg
    68,2 KB · Wyś: 208
  • f5d5f01a-fd88-456c-864b-1bbbb10b1099_r-philips-75pus8807-12.jpg
    f5d5f01a-fd88-456c-864b-1bbbb10b1099_r-philips-75pus8807-12.jpg
    59,4 KB · Wyś: 205
Ostatnia edycja:

dante78

Member
W dzień jest lekki prześwit ale nie przeszkadza to przy oglądaniu. Ale co z tego jak, oglądamy tylko późnym wieczorem. Nie jestem jakimś wybiegnie uczulony na jakość, ale to dosłownie razi w oczy, późnym wieczorem. Wiec z zdjęciami muszę poczekać do wieczora.

Wybaczcie za spam, ale świąteczny prezent to nie wypal, telewizora nie powiesiłem, stoi na ziemi i muszę pilnować pokoju żeby pies nie wskoczył w ten żywy świat. Warunki takie że muszę szybko podjąć decyzję....

Odsyłać, sklep RTV Euro AGD. Dałem 5600.
Brać ten sam egzemplarz, czy szukać czego innego?
Kalibrować, jeżeli tak, dolnyslask ktoś robi, ile to kosztuje?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
W dzień jest lekki prześwit ale nie przeszkadza to przy oglądaniu. Ale co z tego jak, oglądamy tylko późnym wieczorem. Nie jestem jakimś wybiegnie uczulony na jakość, ale to dosłownie razi w oczy, późnym wieczorem. Wiec z zdjęciami muszę poczekać do wieczora.

Wybaczcie za spam, ale świąteczny prezent to nie wypal, telewizora nie powiesiłem, stoi na ziemi i muszę pilnować pokoju żeby pies nie wskoczył w ten żywy świat. Warunki takie że muszę szybko podjąć decyzję....

Odsyłać, sklep RTV Euro AGD. Dałem 5600.
Brać ten sam egzemplarz, czy szukać czego innego?
Kalibrować, jeżeli tak, dolnyslask ktoś robi, ile to kosztuje?
Cześć,
No tutaj wybór tak naprawdę zależy od Ciebie. Zdjęcia z tego co widzę są prześwietlone i efekt jest wyolbrzymiony jednak na pewno denerwuje podczas oglądania.
Moim zdaniem kalibracja pozwoli to zniwelować w jakimś stopniu ale nie sądzę, że całkowicie.

Możesz spróbować kolejną sztukę lub innego producenta. Jeżeli chcesz 75 cali, to z tego co widzę w necie jest kilka opcji w podobnej cenie od Samsunga, LG oraz Sony.
 

dante78

Member
Zrobiłem z lampą, najbliższy realnemu obrazowi, może ciut gama jedna wyzej jasności tutaj. Moment gdy obraz robi się cały ciemny. Prawa strona dużo jaśniejsza w plamie, niż lewa.
Screenshot_2022-12-20-17-06-08-194-edit_com.facebook.orca.jpg
 

ro-mek

New member
Dziękuję za przyczynę, dotychczas @kiki wyciągnąłeś wniosek, że u niego na nowy PUS8807 to nie skutek, i że faktycznie są w nim jamieś większe zmiany w stosunku do mojego PUS8506, chociaż oba są na tej samej zasadzie sprzętowej i mają do samo oprogramowanie.
U mnie to tak wygląda:
IMG20220616154313.jpg


Zgłoś ten problem do Philipsa, wszyscy wiedzą, że nowy to też dotyczy, tu masz namiary: https://tv-sound-monitors.philips.com/s/contactsupport?language=pl&country=PL&family=tv&reason=2
Czym więcej należy zbadać, tym szybciej poprawić, więc każdy powinien to poprawić.
Zgłosiłem do supportu Philipsa
Na pierwszego maila odpisali, że nie jest to problem po stronie telewizora, tylko po stronie nadawania.
Na drugiego w którym dobitnie napisałem że nie jest to problem po stronie nadawania, potwierdzili , iż aktualnie trwają prace nad rozwiązaniem zaistniałego problemu, i dołożą wszelkich starań, by rozwiązać sprawę najszybciej, jak to możliwe.
 

cancel

New member
Zrobiłem z lampą, najbliższy realnemu obrazowi, może ciut gama jedna wyzej jasności tutaj. Moment gdy obraz robi się cały ciemny. Prawa strona dużo jaśniejsza w plamie, niż lewa.
od wczoraj też używam tego TV w 75 calach i dziś trochę kombinowałem. Włącz sobie jakiś ciemny film na YT w 4k u mnie na YT krzywe podświetlenie jest prawie niewidoczne, za to na netflixie już tak jak na twoich zdjęciach. Może to kwestia jakiś ustawień ? Muszę do tego przysiąśc i pokombinować.
 
Do góry