Philips PUS8807 Telewizor LED The One, od 43'' do 86'', 120 Hz, Ambilight 3, HDR Dolby Vision/HDR10+, HDMI 2.1, Android 11…

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Nie powinno być problemów zarówno na połączeniu przewodowym jak i bezprzewodowym.
W tej chwili co mi przychodzi do głowy, co wykorzystuje ponad 100Mbps to filmy z NASa, w bardzo wysokiej rozdzielczości. Jeżeli z tego nie korzystasz to wszelkie aplikacje powinny działać na kablu bez problemów.
Ja mam również router pod TV i mam podłączony kablem, w drugim pokoju TV po Wi-Fi (5GHz). Nie widzę różnicy w działaniu Smart TV.
 

miki74

Member
Zgłosiłem do supportu Philipsa
Na pierwszego maila odpisali, że nie jest to problem po stronie telewizora, tylko po stronie nadawani
Możliwe że coś jest nie tak z tym programem. Na moim Samsungu Q80b po jakimś czasie też się pojawiają artefakty. Nie jest to tak uciążliwe jak Philipsie, ponieważ to jest tylko pasek, no ale jest. Zresztą jak się włączy Wydarzenia24 to też przez ułamek sekundy są artefakty. Z innymi programami nie mam problemów.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
To jak w końcu jest z tym TV. Szykam czegoś w rozmiarze 50 cali do konsoli PS5. Jest bardzo mały wybór w tym rozmiarze z matrycą 120Hz. Myślę nad tym Philipsem ale ten wątek zbija mnie z tropu. Problemy z podświetleniem i tylko 1080p w pionie w 4k/120Hz to chyba duże problemy?
 

szoon

New member
Zakupione 50 cali, na ten moment wygląda prawie wszystko okej.
Jedyne uwagi co do widocznego podświetlenia mam w menu głównym oraz… podczas oglądanie meczów, ma ktoś do podrzucenia ustawienia żeby sprawdzić na ile problem jest do zniwelowania? Dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz za 5450 zł z pełnym pakietem
  • Kalibracja
  • Sprawdzenie
  • Aktualizacja
  • Montaż
A kiedy planujesz zakup ?
Gdzie mieszkasz ?
 

wolker

New member
Panowie TV kupiony u kolegi kiki. Gorąco polecam firmę, TV skalibrowany bez żadnych plam itp...
Przywieziony podłączony już śmiga.
Więc jak ktoś ma dylemat gdzie kupić to naprawdę polecam kolegę kiki
 

Copp

New member
Testuję od ok 5 godzin, ktoś powie że po tak krótkim czasie co tam można napisać. Ano można i to dużo, z tego typu telewizorem Philips mam do czynienia od ok 3 lat a to za sprawą starszego ale bliźniaczego modelu 50PUS7334/12 i muszę powiedzieć, że ten nowy 50PUS8807 robi robotę. Mógł by być oczywiście tańszy ale.... wiadomo.

Android śmiga aż miło, aplikacje uruchamiają się zauważalnie szybciej, chodzą płynnie.

Jedyny mały minus za ciemniejsze podświetlenie matrycy w rogach ekranu, ale starszy model też tak miał i z tego co mi wiadomo to większość paneli LED z podświetleniem Direct LED tak ma.

Miałem kupić nowego TLC C835 ale nie ma Ambilight no i cena.
Miałem kupić SAMSUNGA QE55QN85A ale nie ma Androida a ja potrzebuję KODI :)


Więc padło na kolejnego PHILIPSA w rodzinie i nie żałuję.


P.S. Posiada ktoś profesjonalną kalibrację (ustawienia) dla modelu 50PUS8807 ?
Czy mógłbym również prosić o ustawienia obrazu ?
 

SzyH

Member
Pozwolę sobie również napisać kilka słów o 75PUS8807.... Mam co do niego mieszane uczucia..

Kupiłem i byłem bardzo zadowolony, ale z czasem zaczęły mnie denerwować szczegóły... Niestety, karton już został zutylizowany i nie ma możliwości zwrotu.

Kiepskie podświetlanie (a takie mam) można po części zniwelować ustawiając ambilight na Standard. Wtedy w ciemnych scenach mamy lekko podświetlona ścianę i jest OK. Dodatkowo ten efekt jest w dużym stopniu zależny od kąta oglądania. U mnie TV wisi lekko wyżej i efekt podświetlania jest bardziej widoczny. Na stojąco nie mam zamiaru oglądać TV :)

Jak ustawienia przy zwykłym obrazie HD ma w sumie spoko ustawione (dla oka), kontrast, podświetlanie + ambilight nic mnie nie drażni, to już w Dolby Vision, HDR jest to nie do ustawienia. Jakimś dziwnym trafem, wydaje mi się, że TV maksymalnie podświetla matryce i wtedy zaczynają mnie drażnić te poświaty. Nawet zmiana Ustawień Osobistych HDR czy Dolby nie wiele zmienia. Jakoś TV nie reaguje na to.... Najchętniej to fajnie by było wyłączyć w ogóle HDR i DV, ale nie wiem czy się da...

No i na koniec 2 rzeczy....

Szybszy ruch na ekranie powoduje lekką pikseloze, efekt jakby gorącego asfaltu. Jakby szybko poruszające się obrazy powodowały podgrzewanie powietrza wokół siebie. Zmiana ustawień w dziale Ruch nie wiele zmienia. Podobnie np. przy oglądaniu meczu. Z kamery ogólnej, gdzie biegają małe chłopki, jest lekka pikseloza wokół nich, a na zbliżeniu obraz żyleta...

I na koniec. Przetarłem delikatnie szmatko z microfibry ekran z kurzu i mam teraz poziome jaśniejsze paski na podświetleniu Proponuje uważać przy czyszczeniu lub nie czyścić chyba, że magiczną miotełką do kurzu...

To by było na tyle.. :)

Czy kupiłbym drugi raz... Nie wiem. W tym budżecie był Samsung, ale zauroczył mnie ambilight i padło na Philipsa...
 
Do góry