Philips PUS8807 Telewizor LED The One, od 43'' do 86'', 120 Hz, Ambilight 3, HDR Dolby Vision/HDR10+, HDMI 2.1, Android 11…

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Zrobiłem z lampą, najbliższy realnemu obrazowi, może ciut gama jedna wyzej jasności tutaj. Moment gdy obraz robi się cały ciemny. Prawa strona dużo jaśniejsza w plamie, niż lewa. View attachment 21597
Cześć,
Tak, jak pisałeś, za dnia prawie nie widopczne, "uwypukla" się wieczorem. Ustawieniami możesz to w pewnym zakresie zredukowac, tylko czy np. wtedy będziesz miał obraz na tyle jesny, który Ciebie zadowoli? Ja na swoim 8506 ma podobny w górnej części i np. widze go tylko jak podczas przechodzenia między ekranami na konsoli jest czarny ekran ale już podczas samej gry nie.
Producent zapewne nie uzna tego za wadę produktu, a technologię LCD, w czym rónież ma rację, jeżlei byśmy postawili się w jego pozycji.
Zobacz jak do tematu podchodzi SONY: https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00094592

Więc tak jak pisałem:
  • Jęzeli Tobie przeszkadza podczas oglądania - zwrot TV, jeżeli nie to zostaw. Możesz spróbować na ten sam model i zobaczyć jak sytuacja wygląda,
  • Możesz również pokusić się o TV innej marki, jednak ten calarz w tych pieniądzach to zapewne loteria - moze się trafić fajny egzemplarz jak również jeszcze gorszy od tego co masz. No i podejście producentów do tematu może być takie jak Sonego.
EDIT:
Tak jak napisał @cancel
Zależnie od materiału TV równeiż może inaczej pracować i np. bardziej widać nierówne podśweitlenie w Netflixie Dolby Vision, gdzie w innych materiałach jest znacznie mniej zauważalne.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Po 1 wydaje mi się że to zdjęcie chyba zbyt uwypukla ten defekt, w rzeczywistości raczej nie będzie aż tak bardzo widoczny. Takiego zdjęcia nie powinno robić bsie z lampą...
Po 2 pisząc o plamach ja nie sądziłem że masz na myśli clouding tylko przejścia tonalne szczególnie na szarych i czarnych tłach i to można zniwelować kalibracją
Po 3 poczytaj o masowaniu matrycy miękką szmatką i spróbuj tego zabiegu. Być może w znacznym stopniu zniwelujesz te chmurki...
 

dante78

Member
Nie znam nazewnictwa, wycieki z pod matrycy idą w głąb ekranu, jedna strona w szczególności jest jasna przy ciemnym ekranie.

Za nowym nabytkiem, mam starego LED LG 47lm670s. Też ma minimalne prześwity, ale to całkiem inna bajka. Jakościowo wygrywa stary telewizor LED w ciemnych scenach i to bezprzecznie. Tutaj czarny to przypomina chociaż czarny. A to tutaj nie dość że bardziej podchodzi pod ciemna szarość, to poświata z ramek wychodzi na ekran do połowy.

I widzę, że jestem nie jedyną osobą która mówi o tej wielkości matryc 65/75 w tym modelu. Wiec cos jest na rzeczy.
 

szach36

New member
Hej. Może ktoś podzieli się kalibracją do tego modelu. Ci, którzy mają problem z nierówno podświetloną matrycą, poznają odpowiedź czy to kwestia ustawień czy wada fabryczna.
 

cancel

New member
A mam jeszcze jeden problem tv nie widzi mi plików apk. Chciałem zainstalować kilka dodatkowych aplikacji, ale tv ani na dropboxie ani z pendrive nie widzi tego rozszerzenia. Z góry dzięki za pomoc.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
A mam jeszcze jeden problem tv nie widzi mi plików apk. Chciałem zainstalować kilka dodatkowych aplikacji, ale tv ani na dropboxie ani z pendrive nie widzi tego rozszerzenia. Z góry dzięki za pomoc.
Musisz zainstalować menedżera plików ze sklepu google play i wtedy przez niego wejść na pendrive i zainstalujesz ( wcześniej musisz jeszcze zezwolić na instalacje z nieznanych źródeł)
 

cancel

New member
A gdzie jest opcja instalacji z nieznanych źródeł? Wczoraj dość ambitnie prześwietliłem opcje tv. Menadżery plików sprawdzałem ale żaden nie widział plików z końcówką apk. Dzis wieczorem będe walczył i dam znać.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Zapewniam Cię że widzą - instalowałem tak już wielokrotnie. Co do opcji instalacji z nieznanych źródeł to najlepiej jest to zrobic tak że klikasz na plik który chcesz zainstalować i jeżeli robisz to po raz pierwszy na tym TV, to pojawi się komunikat że musisz to zaakceptować i tv sam przeniesie do miejsca gdzie należy to zrobić...
 

pagolik

New member
Jestem przerażony tym, co piszecie i zdjęciami. W takim razie odpuszczam totalnie 75' z tego modelu. Bardzo cenie sobie swoją obecną matrycę VA, oglądam zdecydowaną większośc filmów wieczorami, te białe przebyłyski przy IPS na każdym kroku by mnie do szału doprowadziły ^^ Szkoda, bo nie ma na rynku teraz nic ciekawego z Ambilightem w rozmiarze >75', 120hz i hdmi 2.1 w rozsądnych pieniądzach. OLEDy są poza zasięgiem, zostaje Sony + ewentualne dosztukowanie Ambilighta, ale to nigdy nie będzie działać tak dobrze, jak fabryczne Philipsa.
 

cancel

New member
Znalazłem jeszcze jednego zawieszonego piksela...
ciągle świeci na zielono w sumie tylko rzuca sie w oczy jak odpalam tylko czarne tło na całym ekranie tv, ale to w końcu nowy tv za kupę forsy i trochę boli że go znalazlem...
 

Attachments

  • 20221222_090755.jpg
    20221222_090755.jpg
    1,2 MB · Wyś: 27

dante78

Member
Same problemy z tym Philipsem.

Czy w nich montują już porty 1gb do internetu, czy dalej tylko 10/100 bo nie wiem czy warto spinać kablem czy wifi.
 

cancel

New member
Same problemy z tym Philipsem.

Czy w nich montują już porty 1gb do internetu, czy dalej tylko 10/100 bo nie wiem czy warto spinać kablem czy wifi.
Mam go wpiętego kablem do switch 1gbps jak wrócę z pracy to sprawdzę czy zapina się na 100 czy 1000.

Odnośnie piksela napisałem do media markt i czekam co tam wymyślą.
 
Do góry