Philips PUS8807 Telewizor LED The One, od 43'' do 86'', 120 Hz, Ambilight 3, HDR Dolby Vision/HDR10+, HDMI 2.1, Android 11…

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Nie wiem jak z naziemnej ale z satelity na zgemmie wygladał słabo i musiałem troche go podrasować aby był przyjemny do oglądania na 9206, więc przypuszczam że tutaj będzie tak samo
Cześć,
Ogólnie moim daniem na DVB-T znacznie lepszy obraz niż na Zgemmie. I tutaj już od dłuższego czasu bawię się ustawieniami zarówno dekodera jak i TV i jeszcze do obrazu, który chciałbym uzyskać jeszcze trochę brakuje. Widziałem również ten dekoder podłączony do LG i też moim zdaniem, nie wygląda to tak dobrze jak np. z DVB-T czy z dekodera NC+.
 

Tedzik

New member
Dopytam jeszcze posiadaczy, jak u was przentuje sie obraz na TVP 4K na tym telewizorze?
U mnie obraz jest jakby przyciemniony.
Na standardowych ustawieniach miałem to samo, nie wiedziałem że w zasadzie są dwa ustawienia obrazu - jeden dla zwyklego hd drugi dla treści z hdr. Po zmianie ustawień pod siebie jestem zadowolony z obrazu. Obraz na tvp 4k robi robotę.
 

emter80

New member
Na standardowych ustawieniach miałem to samo, nie wiedziałem że w zasadzie są dwa ustawienia obrazu - jeden dla zwyklego hd drugi dla treści z hdr. Po zmianie ustawień pod siebie jestem zadowolony z obrazu. Obraz na tvp 4k robi robotę.
Tak poprawilem i jest ok. Ale zeby to jakos wygladalo to uzywam zmodyfikowanego HDR jaskrawy. Podczas gdy na innych tresciach niz hdr wystarcza duzo nizsze ustawienia.
Dodam ze sygnal mam z telewizji naziemnej.

A jakies przykladowe filmy 4K HDR z youtube wygladaja super.
Zdaje sie ze tvp 4k uzywa HDR HLG i to ma jakies znaczenie.
 
Ostatnia edycja:

kumin

New member
Witam, czy tego typu "plamy" na dole oraz pionowe pasy moge reklamować? O ile dół mi nie przeszkadza to pionowe pasy denerwują mnie podczas oglądania meczów. Zdjecia przesietlone ale chyba oddają problem.

pzdr
20221126_224805.jpg
20221128_205958.jpg
DSC09011.JPG
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie tak.
Tak nie powinno być.
Sprawdzałem dziś przy kalibracji bardzo dokładnie ten model i nie znalazłem nic podobnego.
To świeży model więc masz gwarancję jeszcze !
 

luck76

Well-known member
Witam, czy tego typu "plamy" na dole oraz pionowe pasy moge reklamować? O ile dół mi nie przeszkadza to pionowe pasy denerwują mnie podczas oglądania meczów. Zdjecia przesietlone ale chyba oddają problem.

pzdr
View attachment 21461 View attachment 21462 View attachment 21463
Patrząc po problemach użytkowników direct ledow Philipsa, zastanawiam się czy właściciel marki może odebrać Chińczykom prawo do firmowania takich kwiatków tym zacnym bądź co bądź logotypem.
 

mihcu86

New member
Cześć, oddałem model 65PUS9206 ze względu na wady matrycy (dość spore pasy i clouding) + fakt ze TV przestał działać na dwa dni - opisywałem to w wątku dot. tego modelu. Obecnie póki co zmieniłem na 65PUS8857 i porównując te dwa modele to praktycznie jakbym miał ten sam TV (poza matrycą, bo z tego wyczytałem tutaj jest IPS a tam była VA) - dla niektórych to spora różnica, ale powiedzmy że po dwóch dnia daje radę (zobaczymy jak będzie później i czy nie pojawią się jakieś dodatkowe problemy). TV obecnie jest ustawiony, aczkolwiek nie mogę sobie poradzić z jego kalibracją- zastosowałem ustawiania z 9206 (od użytkownika @conqest z forum z wątku 9206), ale obraz jest za ciemny i w niektórych scenach jest po prostu czarno wszędzie. Czy ktoś posiada jakieś sprawdzone ustawienia dla porównania? Ustawiałem także z planszami - kolor, czarny i biały i o ile czarny i biały jakoś potrafię ustawić to kolor totalnie mi nie idzie. Dodam, że podświetlany pilot z modelu 9206 działa na 8857/8807.
 
Ostatnia edycja:

ro-mek

New member
Sprawdźcie na nowych telewizorach z końcówką 7,czy nie ma problemu z odbiorem kanału Wydarzenia24 z naziemnej telewizji cyfrowej, bo na zeszłorocznych z końcówką 6 jest wielki problem i nie da się tego kanału oglądać. Philips wie o problemie od czerwca co najmniej i do dzisiaj nie rozwiązał tego problemu.

Sprawdźcie również czy na kanale telewizyjnym 161 działa wam poprawnie HbbTV, bo u mnie jest tylko plansza i nic więcej, a na innych telewizorach poprawnie działa.
Mam 55PUS8807 i problem z odbiorem kanału Wydarzenia 24 z NTC występuje już po około pięciu minutach.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziękuję za sprawdzenie, dotychczas @kiki twierdził że u niego na nowych PUS8807 to nie występuje, i myślałem że faktycznie są w nim jamieś większe zmiany w stosunku do mojego PUS8506, chociaż oba są na tej samej platformie sprzętowej i mają to samo oprogramowanie.
U mnie to tak wygląda:
IMG20220616154313.jpg


Zgłoś koniecznie problem do Philipsa, niech wiedzą że nowych to też dotyczy, tu masz namiary: https://tv-sound-monitors.philips.com/s/contactsupport?language=pl&country=PL&family=tv&reason=2
Czym więcej będą mieć zgłoszeń, tym szybciej to naprawią, więc każdy powinien to zgłosić.
 

ro-mek

New member
U mnie wygląda podobnie, tylko że nie miałbym tyle cierpliwości żeby tyle czekać tylko przełączam na inny kanał i potem wracam z powrotem.
Odbieram z Chorągwicy koło Krakowa, bo to też może mieć znaczenie, z satelity ten kanał działa bez problemu.
Telewizor jeszcze mogę zwrócić, tylko że akurat lubię Philipsy. Do supportu na pewno napiszę ,i jeszcze w opinii o telewizorze o tym wspomnę.
 

mihcu86

New member
Czy możliwe ze mój 65PUS8857 ma panel VA? Przeglądając zagraniczne fora natknąłem się na zdjęcia pixeli w panelach IPS i VA i zrobiłem zdjęcie z trybem macro mojego TV i co się okazało pixele są ułożone idealnie równolegle jak w panelu VA. Produkcja TV to październik 2022. Sadziłem, że w 65' są tylko panele IPS (zgodnie z informacjami tutaj na forum i specyfikacją na rożnych stronach). Czy ktoś ma podobnie?
 

kumin

New member
Do góry