Philips PUS8807 Telewizor LED The One, od 43'' do 86'', 120 Hz, Ambilight 3, HDR Dolby Vision/HDR10+, HDMI 2.1, Android 11…

Tedzik

New member
philips.jpg

Cześć, u mnie taka sytuacja wiec pewnie nawet jak wymienisz na inny model to szału nie będzie. U mnie telewizor nówka w trybie serwisowym 0 godzin wiec po prostu ten typ tak ma.
 
Ostatnia edycja:

drako28

New member
View attachment 21245
Cześć, u mnie taka sytuacja wiec pewnie nawet jak wymienisz na inny model to szału nie będzie. U mnie telewizor nówka w trybie serwisowym 0 godzin wiec po prostu ten typ tak ma.
Masakra... Długo już masz ten model? Nie chciałeś go zwrócić czy już się przyzwyczaiłeś?
Zastanwiam się czy z czasem ta poświata nie będzie się coraz bardziej rozlewała?
Czytałem opinie innych ludzi i podobno gwarancji na to nie uznają. Nie wiem też czy przyjmą mi zwrot, bo teoretycznie nie powinno być śladów użytkowania, a odwinalem już wszystko z folii.
 

luck76

Well-known member
Tutaj dołączam się do pytania czy w tej cenie znajdę jakiś lepszy 75 cali, bo to jest jakieś nieporozumienie, żeby w TV za 6k występowały takie wady. Mój 12 letni Samsung lepiej wygląda w nocy.
Na to składa się wiele kwestii. VA na krawędziowym podświetlaniu z reguły wygląda lepiej.
 

Tedzik

New member
Drako28 na żywo mam dwa placki w miejscu przykręcenia nóżek. Na zdjęciu widać też góre - oglądając tv tego nie zauważyłem (być moze ambilight robi tutaj robote w sensie maskuję niedociągnięcia spasowania matrycy). W weekend zawiesze go na scianie zobacze czy po odkręceniu ich - tych nóżek, sytuacja się poprawi. Telewizor przyjechał wczoraj tak wiec na szybko w sumie bez specjalnych testów. Obraz w 4k jest dla mnie bardziej niż zadowalający. Naczytałem się o braku czerni - tutaj też nie ma dramatu. Nie zauważyłem w materiałach 4k żadnego srebrzenia. Android bez zacięć , wszystko płynnie. Pilot w porządku dobrze leży w dłoni. Nie jest to oled ale spodziewałem się gorszej jakości. Zobaczę przez weekend , może trzeba będzie oddać dziada z tym że wszystkie folie już usunięte więc pewnie kłopot. Mój kosztował 5450 w jednej z sieci i cena wydaję się być wporządku za 75 cali.
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Drako28 na żywo mam dwa placki w miejscu przykręcenia nóżek. Na zdjęciu widać też góre - oglądając tv tego nie zauważyłem (być moze ambilight robi tutaj robote w sensie maskuję niedociągnięcia spasowania matrycy). W weekend zawiesze go na scianie zobacze czy po odkręceniu ich - tych nóżek, sytuacja się poprawi. Telewizor przyjechał wczoraj tak wiec na szybko w sumie bez specjalnych testów. Obraz w 4k jest dla mnie bardziej niż zadowalający. Naczytałem się o braku czerni - tutaj też nie ma dramatu. Nie zauważyłem w materiałach 4k żadnego srebrzenia. Android bez zacięć , wszystko płynnie. Pilot w porządku dobrze leży w dłoni. Nie jest to oled ale spodziewałem się gorszej jakości. Zobaczę przez weekend , może trzeba będzie oddać dziada z tym że wszystkie folie już usunięte więc pewnie kłopot. Mój kosztował 5450 w jednej z sieci i cena wydaję się być wporządku za 75 cali.
Cena nawet mega w porządku
 

eprom

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ten model pus8807 ma złe podświetlenie, trochę zła informacja bo go już kupiłem tylko jeszcze nie został mi dostarczony, czy inne modele może są bardziej warte uwagi?
 

mirmur1

Member
Masakra... Długo już masz ten model? Nie chciałeś go zwrócić czy już się przyzwyczaiłeś?
Zastanwiam się czy z czasem ta poświata nie będzie się coraz bardziej rozlewała?
Czytałem opinie innych ludzi i podobno gwarancji na to nie uznają. Nie wiem też czy przyjmą mi zwrot, bo teoretycznie nie powinno być śladów użytkowania, a odwinalem już wszystko z folii.
masz 14 dni na zwrot, ja 55PUS7855/12 zwróciłem po 10 dniach ciągłego walczenia z obrazem :( i wziąłem od kikiego 50PUS8535/12 i daje radę :)
a mój dziadek 55PUS6561/12 tak wygląda...
 

Attachments

  • IMG_20221117_184430_Easy-Resize.com.jpg
    IMG_20221117_184430_Easy-Resize.com.jpg
    221,3 KB · Wyś: 192

Tedzik

New member
Panowie czy to co widać na załączonym obrazku to jest normalne w tej klasie cenowej ? Wiem że to nie oled ale białe plamy są delikatnie widoczne. Teraz pytanie czy to bubel w sensie wadliwy egzemplarz czy po prostu te modele z matrycą ips tak mają i nie potrzebnie się nakręcam. Od telewizora nie oczekuje cudów ale tutaj ewidentnie jest kłopot ze scenami na czarnym tle. Kolejne pytanie czy przerabiał ktoś zwrot telewizora do MM - telewizor bez folii ( w sensie tej na narożnikach i obudowy), pilot bez folii itp. Oryginalny karton oczywiście jest. Towar zakupiony przez internet dostawa z Media.
 

Attachments

  • philips 2.jpg
    philips 2.jpg
    1,4 MB · Wyś: 242
  • philips 3.jpg
    philips 3.jpg
    2,2 MB · Wyś: 240

luck76

Well-known member
Panowie czy to co widać na załączonym obrazku to jest normalne w tej klasie cenowej ? Wiem że to nie oled ale białe plamy są delikatnie widoczne. Teraz pytanie czy to bubel w sensie wadliwy egzemplarz czy po prostu te modele z matrycą ips tak mają i nie potrzebnie się nakręcam. Od telewizora nie oczekuje cudów ale tutaj ewidentnie jest kłopot ze scenami na czarnym tle. Kolejne pytanie czy przerabiał ktoś zwrot telewizora do MM - telewizor bez folii ( w sensie tej na narożnikach i obudowy), pilot bez folii itp. Oryginalny karton oczywiście jest. Towar zakupiony przez internet dostawa z Media.
Zdaje się ze masz na to 45dni. Nie ma to wpływu na zwrot
 

mkaw70

Member
Panowie czy to co widać na załączonym obrazku to jest normalne w tej klasie cenowej ? Wiem że to nie oled ale białe plamy są delikatnie widoczne. Teraz pytanie czy to bubel w sensie wadliwy egzemplarz czy po prostu te modele z matrycą ips tak mają i nie potrzebnie się nakręcam. Od telewizora nie oczekuje cudów ale tutaj ewidentnie jest kłopot ze scenami na czarnym tle. Kolejne pytanie czy przerabiał ktoś zwrot telewizora do MM - telewizor bez folii ( w sensie tej na narożnikach i obudowy), pilot bez folii itp. Oryginalny karton oczywiście jest. Towar zakupiony przez internet dostawa z Media.
Ja mam bardzo podobnie w modelu 75PUS8546
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja bym oddawał bez zastanowienia. Mam 9206 na VA inie ma czegoś takiego wiec nie daj sobie wmówić że tak ma być.
 

emetbp

New member
Witam. Czy kwestia połowicznej rozdzielczości (3840x1080) przy 4K120Hz została rozwiązana jakąś aktualizacją (o ile to w tym modelu możliwe)?
Ewentualnie czy wiadomo jak wygląda kwestia rozdzielczości np. w trybach 40fps w grach na PS5 / XboxieSX? Tryby 40fps korzystają z trybu 120hz w TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 8807 wspiera HDMI 2,1 RR i FreeSync Premium.
Posiada specjalne menu ekranowe, dla graczy, niski Input Lag ok 10 ms(przez VRR@120Hz i tryb Gra@120 Hz. )
 

emetbp

New member
Tak, ale w trybie 4k120Hz nie wyświetla rozdzielczości 3840x2160, tylko 3840x1080. Tzn tak było na premierę, a mnie ciekawi czy coś z tym zrobiono i czy teraz jest to faktycznie pełne 4k przy 120Hz.
 

bari49

New member
Witam
Przymierzam sie do zakupu nowego tv, nie z konieczności lecz z chęci, ale czegoś nie rozumiem.
Tu jest link do mojego aktualnego tv i drugi przykładowy do potencjalnego następcy, ale patrzyłem nawet sony za 10k i tez miały słabszy kontrast jak i jasność w hdr. Wiem ze jest jeszcze elektronika ale aktualne tv, nie oledy będą miały gorszy bądź podobny
obraz? Jest w ogóle sens wymiany?

https://**********.com/philips-pus8102-test-telewizora-z-podswietleniem-direct-led-2017-ultra-hd/

https://**********.com/telewizory-2...807-120hz-ambilight-test-recenzja/?showfull=1
 

luck76

Well-known member
Witam
Przymierzam sie do zakupu nowego tv, nie z konieczności lecz z chęci, ale czegoś nie rozumiem.
Tu jest link do mojego aktualnego tv i drugi przykładowy do potencjalnego następcy, ale patrzyłem nawet sony za 10k i tez miały słabszy kontrast jak i jasność w hdr. Wiem ze jest jeszcze elektronika ale aktualne tv, nie oledy będą miały gorszy bądź podobny
obraz? Jest w ogóle sens wymiany?

https://**********.com/philips-pus8102-test-telewizora-z-podswietleniem-direct-led-2017-ultra-hd/

https://**********.com/telewizory-2...807-120hz-ambilight-test-recenzja/?showfull=1
Wg mnie nie ma. TV ma wielostrefowe jasne wygaszanie. Przy takim ekranie DV nie wnosi za dużo. Ten tryb jest przede wszystkim potrzebny w telewizorach bez strefowego podświetlania lub z krawędziowymi, czyli takich jak obecne PUSy. Tak samo z serią x90j/k która ma podobną liczbę stref. Jeśli nie giercujesz, nie ma sensu zmieniać. W przypadku Philipsow można wręcz mówić o regresie, natomiast w Sonym różnica będzie niewarta dopłaty. Lepiej kupić za parę stówek dobrą przystawkę smart tv.
 

bari49

New member
Dzieki luck76 za odpowiedz. Przystawki nie potrzebuje bo mam pc podpiętego, a tv robi mi za monitor dlatego nie patrzę tak oledow ,chodź mnie kuszą.
Myślałem ze ten kontrast to sa tylko cyferki, a obraz może wyglądać lepiej na właśnie takim tv co ma ich polowe mniej dzięki innym jakimś czynnikom. Jedyne co mnie kusi do wymiany to rozmiar, on zawsze robi robotę:)
 
Do góry