Philips PUS8807 Telewizor LED The One, od 43'' do 86'', 120 Hz, Ambilight 3, HDR Dolby Vision/HDR10+, HDMI 2.1, Android 11…

luck76

Well-known member
Dzieki luck76 za odpowiedz. Przystawki nie potrzebuje bo mam pc podpiętego, a tv robi mi za monitor dlatego nie patrzę tak oledow ,chodź mnie kuszą.
Myślałem ze ten kontrast to sa tylko cyferki, a obraz może wyglądać lepiej na właśnie takim tv co ma ich polowe mniej dzięki innym jakimś czynnikom. Jedyne co mnie kusi do wymiany to rozmiar, on zawsze robi robotę:)
To tylko moja opinia, inni mogą napisać co innego. Szczególnie osoby które chcą żebyś kupił nowy tv. Zapewne OLED 🤣
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. ale podaj proszę jakie masz warunki i oczekiwania ?
  • odległość od ekranu ?
  • jaki masz teraz telewizor ?
  • Ile masz max kasy ?
  • na czym Ci najbardziej zależy ?
  • co Cię denerwuje w telewizorach ?
  • z czego masz sygnał ?
  • jak słońce świeci w pokoju ?
  • ile % do grania planujesz ?
 

bari49

New member
  • 2,8 metra
  • 65pus8102
  • liczyłem ze cos koło 8k sie zamknę, mniej więcej co 5 lat wymieniam tv
  • na jakosci obrazu, dźwięk mam osobno
-nie mam nic sprecyzowanego
  • pc bądź netflix
  • normalnie, nie pada mi bezpośrednio na tv, a jak mocno świeci w pokoju to zasłaniam okno
  • gry to zajawka, w sensie jak kupie teraz sobie kompa to pewnie pogram przez kilka tygodni a później sporadycznie, czyli moze ze 2 razy w miesiącu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz jakość bezkompromisową :
  • Philips 65Oled 707 za 7399 zł
  • LG65C21 za 8350 zł

mini led
- Philips 65PUS9363 z soundbarem B&W za 7499 zł
 

bari49

New member
65 cali mam, wymiana tylko na większy wchodzi w grę.
oled nie za bardzo mogę gdyż tv służy mi za monitor, a wtedy jest duzo statycznego obrazu i to przez jakieś 12h dziennie
 

luck76

Well-known member
65 cali mam, wymiana tylko na większy wchodzi w grę.
oled nie za bardzo mogę gdyż tv służy mi za monitor, a wtedy jest duzo statycznego obrazu i to przez jakieś 12h dziennie
Jeśli nie bierzesz pod uwagę oleda, wg mnie nie znajdziesz w tym przedziale cenowym niczego, co warte byłoby przesiadki z dotychczasowego sprzętu. Oczywiście co innego będą mówić sprzedawcy, zadając pytania na które odpowiedź będzie jasną wskazówką, żebyś kupił - język korzyści. Z 75 cali super ratio cena/jakość ma 75qn85b Samsunga. No chyba że masz duuuuzo czasu do zmarnowania na oczekiwanie na poprawki, ręczną aktualizację softu, ponowne wgrywanie aplikacji i logowanie się do nich czy w końcu lubisz poznawać obce języki którymi niczym keks bakaliami naszpikowany jest jedyny słuszny reprezentant technologii miniled :) Wówczas tylko on :) Ale to nie wątek o nim więc nie będę się rozpisywał.
 

bari49

New member
Z tego co sie rozglądam w necie to rzeczywiście kiepsko widzę cos znaleźć wartego wymiany jesli nie oled. Poczytałem trochę forum i rozumiem ze mówisz o tcl, nie widziałem go na żywo ale on ma bardzo małą ilosc stref jak na mini leda a wcale nie jest jakos tanszy od konkurencji.
Samsung jest niezłą propozycja, ale tez z tego co czytam to nowy model ma mniej stref od poprzednika i nie ma matrycy VA.
Naprawdę parę marek ma regres w tv.
 

luck76

Well-known member
Z tego co sie rozglądam w necie to rzeczywiście kiepsko widzę cos znaleźć wartego wymiany jesli nie oled. Poczytałem trochę forum i rozumiem ze mówisz o tcl, nie widziałem go na żywo ale on ma bardzo małą ilosc stref jak na mini leda a wcale nie jest jakos tanszy od konkurencji.
Samsung jest niezłą propozycja, ale tez z tego co czytam to nowy model ma mniej stref od poprzednika i nie ma matrycy VA.
Naprawdę parę marek ma regres w tv.
Nie chodzi o ilość stref. Tu chodzi o bolączki softu. Sama ilość stref to trochę jak megapiksele w aparacie. Ważne jest jak tym sterujesz i kontrolujesz to podświetlanie. tu jest pies pogrzebany. Może być super jasno, moze być super ciemno, ale najważniejsze jak wygląda ostateczny obraz. Oled też nie jest remedium na wszystko, też nie jest królem ciemnych scen chyba ze mówisz o czarnym, gwieździsty niebie albo odcięciu czerni i bieli, przejścia tonalne w ciemnych obszarach potrafią się pogubić. Każdy ma swoje preferencje. Osobiście preferuje led (niekoniecznie musi być miniled) ze strefowym podświetlaniem. Dobry led ze strefowym podświetlaniem z tylu matrycy (czyt taki jak Twój) nie potrzebuje dolby vision, żeby dobrze zagrać w HDR.
 

bari49

New member
Nie chodzi o ilość stref. Tu chodzi o bolączki softu. Sama ilość stref to trochę jak megapiksele w aparacie. Ważne jest jak tym sterujesz i kontrolujesz to podświetlanie. tu jest pies pogrzebany. Może być super jasno, moze być super ciemno, ale najważniejsze jak wygląda ostateczny obraz. Oled też nie jest remedium na wszystko, też nie jest królem ciemnych scen chyba ze mówisz o czarnym, gwieździsty niebie albo odcięciu czerni i bieli, przejścia tonalne w ciemnych obszarach potrafią się pogubić. Każdy ma swoje preferencje. Osobiście preferuje led (niekoniecznie musi być miniled) ze strefowym podświetlaniem. Dobry led ze strefowym podświetlaniem z tylu matrycy (czyt taki jak Twój) nie potrzebuje dolby vision, żeby dobrze zagrać w HDR.
Dzięki za porównanie z megapixelami, dobrze mi to wytłumaczyło. Ale skoro tak jest to wydaje mi z musi byc ich sensowna ilosc, później pewnie juz nie będzie takiej różnicy jak będzie ich tysiące, wtedy to juz będą tylko cyfry. Na ten moment jak jest stref 200 a 900 to będzie różnica spora, bo wątpię by aż taka różnica była w oprogramowaniu aby te 200 zagrało lepiej.
Uwazasz ze w obrazie bedzie miedzy moim a takim samsungiem co podales jakas wyraznie zauwazalna roznica?
 

bari49

New member
OK, to na większy - ile masz max kasy ?
Jest promo na 85C725 za 8999 zł
Pisząc wiekszy mialem na mysli 75 cali, ewentualnie bo mnie kusi 77 oled, chodz rozum podpowiada ze to będzie zly wybór dla mnie. 85 mi sie nie zmiesci, musiałbym meble wymieniac, poza tym przeskok na wiekszy o 10 cali sprawi mi taka sama radość jak i o 20 ze względu na to ze jest nowe i jest zauważalny progres, a nawet mysle ze na poczatku przy tak malej odległości to bym się chwile męczył aby sie przezwyczaic do 85 i tez musze myśleć przyszłościowo ,ze za te powiedzmy 5 lat będą wymieniac i znowu będzie musiał urosnąć:)
Ale fajnie ze masz dostęp do zeszłorocznych, bo one sie teraz najbardziej opłacają
 

emter80

New member
Hej, zakupilem 55PUS8857 i tak prezentuje sie w nocy. Prawy górny róg widoczny backlight bleeding. Norma czy wadliwy egzemplarz do zwrotu?
Prosze o opinie, bo jeszcze 3 dni moge oddac.

20221121_120139.jpg
 

Attachments

  • 20221121_120113.jpg
    20221121_120113.jpg
    758,2 KB · Wyś: 137
  • 20221121_105815.jpg
    20221121_105815.jpg
    710,5 KB · Wyś: 148
  • 20221118_113502.jpg
    20221118_113502.jpg
    690,7 KB · Wyś: 147
  • 20221118_113429.jpg
    20221118_113429.jpg
    664,2 KB · Wyś: 159
  • 20221117_155037.jpg
    20221117_155037.jpg
    837,3 KB · Wyś: 160

bari49

New member
Pisząc wiekszy mialem na mysli 75 cali, ewentualnie bo mnie kusi 77 oled, chodz rozum podpowiada ze to będzie zly wybór dla mnie. 85 mi sie nie zmiesci, musiałbym meble wymieniac, poza tym przeskok na wiekszy o 10 cali sprawi mi taka sama radość jak i o 20 ze względu na to ze jest nowe i jest zauważalny progres, a nawet mysle ze na poczatku przy tak malej odległości to bym się chwile męczył aby sie przezwyczaic do 85 i tez musze myśleć przyszłościowo ,ze za te powiedzmy 5 lat będą wymieniac i znowu będzie musiał urosnąć:)
Ale fajnie ze masz dostęp do zeszłorocznych, bo one sie teraz najbardziej opłacają
OK, to na większy - ile masz max kasy ?
Jest promo na 85C725 za 8999 zł
Jakby byla okazja to 9k bym wyskubał, chodź wciąż wolałbym sie zamknąć w kolo 8
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdjęcia w większości są prześwietlone.
Nie sprawdza się podświetlenia na pustej marycy bo wówczas nie działa żadne wspomaganie.
Te drugie zdjęcie gdzie czas migawki jest skrócony - wygląda całkiem dobrze.
Ale jeśli masz uwagi i czujesz , że wg Ciebie jest nie tak - to oczywiście zgłoś do serwisu.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak z naziemnej ale z satelity na zgemmie wygladał słabo i musiałem troche go podrasować aby był przyjemny do oglądania na 9206, więc przypuszczam że tutaj będzie tak samo
 
Do góry