Philips PUS8807 Telewizor LED The One, od 43'' do 86'', 120 Hz, Ambilight 3, HDR Dolby Vision/HDR10+, HDMI 2.1, Android 11…

luck76

Well-known member
Więc na moim miejscu postawił byś na c735? Naczytałem się dużo negatywnych opinii na temat obsługi klienta i dużej wadliwości TLC. Twierdzą, że szał jest na początku, a z tygodnia na tydzień coraz więcej mankamentów wychodzi jak zawieszanie się tv wymagające wyciągnięcia wtyczki od tv by go uruchomić ponownie...
Zastanów się dwa razy - Milton Friedman (noblista z dziedziny ekonomii) powiedział kiedyś - nie ma darmowych obiadów. Albo kupujesz i zapominasz o obsłudze albo musisz wygospodarować czas na zabawę w ustawieniach i zastanowić się ile jest ten czas wart (najprościej - ile płaci Tobie pracodawca za każdą 1h Twojej pracy). Jeśli masz co tydzień - dwa, spędzić 2h na wgrywaniu nowego softu, ponownej ręcznej konfiguracji, wgrywaniu aplikacji, ponownym logowaniu do nich, to policz ile EUR w całym cyklu życia telewizora wydasz. 200h rocznie x np 5 lat = 1000h * stawka za 1 godzinę Twojej pracy.
 

tdk76

Member

https://www.pricerunner.com/pl/2-3201718617/TVs/Philips-65PUS8807-Compare-Prices - na dole specka i też ips

Philips 65PUS8807​

W 2022 roku Philips kontynuuje swój projekt najbardziej uniwersalnego telewizora, który znany jest powszechnie jak „The One”, czyli uniwersalny model, który łączy solidne parametry z atrakcyjną ceną. Co ważne, w 2022 roku „The One” dostępny jest już z odświeżaniem 120 Hz, co zadowoli fanów sportu i graczy.
Model ten wyposażony jest w matrycę IPS, która oferuje dobre kąty widzenia, jednak za cenę wysokiego kontrastu i głębokiej czerni. Na szczęście, producent rozwiązał ten „problem” w ciekawy sposób – postawił na swoją flagową technologię Ambilight.
 
Ostatnia edycja:

drako28

New member
Dotarł do mnie dzisiaj model 75PUS8807. Nie wiem skąd info, że 75 cali to VA ponieważ u mnie występuje masakryczny backlight bleeding (dorzucam foto) jak w IPS do tego stopnia jest widoczny, że myślałem że to uszkodzona matryca.
Przy ciemnym pomieszczeniu i czarnym tle np. w netflixie nie da się tego oglądać...
Jest opcja, żeby to trochę zredukować kalibracja czy odsyłać TV od razu?
 

Attachments

  • IMG_20221116_171241.jpg
    IMG_20221116_171241.jpg
    1,2 MB · Wyś: 211

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdjęcie jest prześwietlone, ale model ten ma złe podświetlenie matrycy.
Ten model musiał być po refreshingu i problem powrócił.
Gdzie kupiłeś ?
Masz gwarancję - więc ja bym oddał .
Ale sprawdź najlepiej następny przed zakupem .
 

mkaw70

Member
Witam,
ja mam model 75PUS8546 i bardzo podobnie to wygląda, choć oczywiście przy normalnym oglądaniu kanałów i odpowiednich ustawieniach dużo minimalizuje ten efekt. U mnie najbardziej jest to widoczne np. przy oglądaniu programów (z czarnymi pasami góra-dół) na Netflix w Dolby Vision i HDR. Dużo daje ambilight ale mój model jest 3 stronny (dół niestety nie ma podświetlenia a właśnie na dole to najbardziej widać, jakby był 4 stronny to chyba było by to niewidoczne.
tak czy siak nie może być tak, że ambilight ma tuszować wady, ktoś może przecież go nie używać.

Ja nie wiem, czy naprawdę producenci w 21 wieku nie mogą zrobić tego porządnie ? W takim monitorze komputerowym nie ma takich jaj.

Do Kikiego: myślę nad reklamacją i wymianą na 8807 ale piszesz, że ma on złe podświetlenie, więc może wymieniłbym na jeszcze gorsze podświetlenie.

Już sam nie wiem co robić, Czy w u innych producentów w modelach z tego przedziału cenowego są też takie problemy z podświetleniem ?
 

drako28

New member
Zdjęcie jest prześwietlone, ale model ten ma złe podświetlenie matrycy.
Ten model musiał być po refreshingu i problem powrócił.
Gdzie kupiłeś ?
Masz gwarancję - więc ja bym oddał .
Ale sprawdź najlepiej następny przed zakupem .
Tak, oczywiście foto jest prześwietlone ale na żywo nie wygląda to dużo lepiej przy zgaszonym świetle.
Można jakoś sprawdzić czy konkretna sztuka jest po refreshingu? Miał wszystkie zabezpieczenia, łącznie z oryginalną folia na matrycy.
Kupowałem w RTV,AGD przez internet, więc teoretycznie mam 14 dni na zwrot. Na gwarancję tego nie chce oddawać. Jeśli już to zwrócę i kupię coś innego.
Tutaj dołączam się do pytania czy w tej cenie znajdę jakiś lepszy 75 cali, bo to jest jakieś nieporozumienie, żeby w TV za 6k występowały takie wady. Mój 12 letni Samsung lepiej wygląda w nocy.
 
Do góry