Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

conqest

Well-known member
Bez reklam
Czekanie jest gwarancją?
Wcześniej też cenowo i na papierze było ok. Philips to loteria. Dla mnie jedyne sensowne rozwiązanie to zakup u kikiego.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Dancap

New member
Witam
To z Philipsa jest coś możliwego do kupienia do 3tys +/- 200zł czy wszystko jest z wadami i lepiej odpuścić. Wszystkie modele są wadliwe?

Ja kupiłem 58PUS8545 normalnie w sklepie gdzie było taniej i ze swoimi ustawieniami jestem bardzo zadowolony. Jedno trzeba przyznać, że obraz z pudełka jest naprawdę słaby ale po ustawieniu pod siebie nie mam na co narzekać a ambilight to na pewno świetny dodatek w trakcie oglądania filmów i ogrania w gry.
 

synth

New member
Panowie...dzięki, na ustawieniach Dancap-a i Conqest działa zupełnie dość przyzwoicie,,,jeszcze na niektórych zwłaszcza starych filnach oraz z niską jakościa z internetu oglądam czasem na STANDARD. Chce ustawić sobie te na 20 punków bieli i nie mam tyle heheh...dlaczego ?? i co mam zrobić zeby to ustawienie poniżej mógł zapisać ?? skąd 20 ?
20 points:
1: -11, -15, -15
2: -4, -6, -14
3: 6, 3, 1
4: 2, 1, -1
5: 0, 0, -1
6: 0, -2, -4
7: 0, -2, -3
8: 0, -2, -4
9: -2, -3, -3
10: -3, -1, -3
11: -2, -3, -2
12: -2, 0, 0
13: -2, -2, -1
14: -2, -1, 0
15: -1, 0, 0
16: -1, 0, 0
17: 0, 0, 0
18: 1, -2, 0
19: 3, 0, 0
20: 0, 0, 0
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Zapewniam Cię że masz tyle, musisz zmieniać - to nie jest tak że są od razu wszystkie widoczne

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

12jojko

Banned
Panowie...dzięki, na ustawieniach Dancap-a i Conqest działa zupełnie dość przyzwoicie,,,jeszcze na niektórych zwłaszcza starych filnach oraz z niską jakościa z internetu oglądam czasem na STANDARD. Chce ustawić sobie te na 20 punków bieli i nie mam tyle heheh...dlaczego ?? i co mam zrobić zeby to ustawienie poniżej mógł zapisać ?? skąd 20 ?
20 points:
1: -11, -15, -15
2: -4, -6, -14
3: 6, 3, 1
4: 2, 1, -1
5: 0, 0, -1
6: 0, -2, -4
7: 0, -2, -3
8: 0, -2, -4
9: -2, -3, -3
10: -3, -1, -3
11: -2, -3, -2
12: -2, 0, 0
13: -2, -2, -1
14: -2, -1, 0
15: -1, 0, 0
16: -1, 0, 0
17: 0, 0, 0
18: 1, -2, 0
19: 3, 0, 0
20: 0, 0, 0

Ustawienia bieli można zmieniać tylko na trybach ISF Dzień i Noc.
 

12jojko

Banned
OK..CZYLI ZMIENIE 4 A POTEM MOŻE DOJDĄ ...OK SPRÓBUJĘ. thx

Nic ci się nie pojawi, o czym ty w ogóle piszesz? Masz od razu 20 pkt bieli, tylko musisz w pierwszej kolumnie jechać do góry i obok w tych 4 suwakach wklepywać te dane. Masz pierwszą kolumnę, gdzie masz cyferkę 1, klikniesz do góry na niej, to ci się pojawi 2 i tak aż do 20. Jak nie wiesz, co robisz, to najlepiej nie grzeb, bo tylko sobie bardziej obraz sknocisz. Zamów sobie profesjonalną kalibrację (koszt 500 zł), gość ci zrobi i będziesz miał 100 razy lepszy efekt niż na tych Dencapa czy kogokolwiek innego.
 

Dancap

New member
OK..CZYLI ZMIENIE 4 A POTEM MOŻE DOJDĄ ...OK SPRÓBUJĘ. thx

Pierwsza kolumna to wybór kolumny (przeskakujesz miedzy nimi góra dół) a potem zmieniasz ustawienia które są obok.

Ja osobiście sie w to nie bawię dla mnie to strata czasu zwłaszcza, że jestem bardzo zadowolony z tych ustawień które mi sie udało ogarnąć. Chyba testowałem ustawienia kiedyś od pro100gamer ale to były totalnie nie trafione ustawienia ( a używał profesjonalnego oprogramowania do tego) Dla mnie zbędny bajer zwłaszcza kiedy obraz spełnia moje wymagania... Poleciłbym ci kalibrację ale z mojego punktu widzenia to marnowanie kasy.
 

12jojko

Banned
Kalibracja to marnowanie kasy? To najlepiej wydany hajs. Poza tym nie wezmą od ciebie kasy, jeśli nie spodoba ci się efekt końcowy.

Nie mogły ci się podobać ustawienia od pro100grammera, bo on ma tv na matrycy IPS. Kalibracja IPS a VA to dwa różne światy, poza tym kopiwoanie 1:1 ustawień od kogoś nigdy nie da ci tego samego efektu.

Sprawdzałem twoje ustawiani, jak miałem ten tv, i efekt końcowy był jednym z najgorszych z ustawień jakich testowałem, kolory nie były w ogóle naturalne. Ja już tu dawno pisałem, przestańcie kopiować od innych, tylko ustawiajcie tak jak wam się podoba, każdy ma inne oko, każdemu się inne kolory podobają, inna temperatura. A jak sobie nie radzicie, to oddajcie w pierony ten tv i bierzcie coś, czego nie trzeba kalibrować. Przechodziłem już przez LG i Samsunga i na nich nic nie trzeba grzebać, można spokojnie na fabrycznych oglądać, tylko Philips ma to skopane. Ba, nawet na moim starym Philipsie nie trzeba było tyle grzebać.
 
Ostatnia edycja:

dues

New member
Od tygodnia czytam posty w tym temacie ponieważ byłem zainteresowany zakupem tv 65pus8535.
Wreszcie dotarłem do końca i już wiem, że nie warto kupować rozmiarów z matrycą MVA ale nadal nie wiem co z IPS 65".
Czy również występują te same problemy z czernią, podświetlaniem i pikseliozą czy mogę zamawiać bez obaw?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Bez obaw zapewne nie, ale jest dużo większa szansa że będzie ok. Teraz z każdej firmy można trafić babola...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Dancap

New member
Kalibracja to marnowanie kasy? To najlepiej wydany hajs. Poza tym nie wezmą od ciebie kasy, jeśli nie spodoba ci się efekt końcowy.

Nie mogły ci się podobać ustawienia od pro100grammera, bo on ma tv na matrycy IPS. Kalibracja IPS a VA to dwa różne światy, poza tym kopiwoanie 1:1 ustawień od kogoś nigdy nie da ci tego samego efektu.

Sprawdzałem twoje ustawiani, jak miałem ten tv, i efekt końcowy był jednym z najgorszych z ustawień jakich testowałem, kolory nie były w ogóle naturalne. Ja już tu dawno pisałem, przestańcie kopiować od innych, tylko ustawiajcie tak jak wam się podoba, każdy ma inne oko, każdemu się inne kolory podobają, inna temperatura. A jak sobie nie radzicie, to oddajcie w pierony ten tv i bierzcie coś, czego nie trzeba kalibrować. Przechodziłem już przez LG i Samsunga i na nich nic nie trzeba grzebać, można spokojnie na fabrycznych oglądać, tylko Philips ma to skopane. Ba, nawet na moim starym Philipsie nie trzeba było tyle grzebać.

Nie ma ustawień idealnych. Dla mnie moje są najlepsze jakie miałem. Sprawdziłem masę ustawień z AVFORUMS też dla VA i niestety nie spełniło moich wymagań. Najważniejsze to dostosować ustawienia dla siebie mi się całe szczęście udało obraz dla mnie jest bardzo ładny ze świetnymi kolorami i piękna czernią co nie było uczywiste po wyjęciu z kartonu no i nie musialem oddawać telewizora i przeżywać tego wszystkiego co niektórzy ;-)

Poza tym fora zazwyczaj przyciągają osoby z problemami ze sprzętem dlatego tak dużo problemów :smile:
 

Dancap

New member
Od tygodnia czytam posty w tym temacie ponieważ byłem zainteresowany zakupem tv 65pus8535.
Wreszcie dotarłem do końca i już wiem, że nie warto kupować rozmiarów z matrycą MVA ale nadal nie wiem co z IPS 65".
Czy również występują te same problemy z czernią, podświetlaniem i pikseliozą czy mogę zamawiać bez obaw?

Tego nie da się przewidzieć. Jedni narzekają na matrycę MVA, ja bardzo sobie ją chwalę. Na AVFORUMS ips też ma masę problemów i jest masa prób/propozycji ustawień ogarnięcia obrazu. Najlepiej sprawdzić w sklepie jak będą otwarte. Ja zaryzykowałem zakupem online i to z panelem MVA i jak napisałem jestem bardzo zadowolony z kolorów i czerni... No i ambilight razem z obrazem robi wrażenie :smile:
 

Szeryf_1982

New member
To ja dodam swoję 3 grosze miałem model 70 cali na MVA - zmieniłem na 65 cali na IPS ( w sumie nawet i lepiej bo często oglądam też z boku i tutaj kąty są ok)- i już obraz pudełka jest bardzo w porządku dla mnie. Sądze , że model 70 cali jest zbudowany na taniej jakości matrycy i stąd te problemy i żadne ustawienia tego nie zmienią - można to trochę przykryć "papierem toaletowym" ale wiesz, że to nie tak powinno wyglądać i tam pod spodem cały czas śmierdzi...
Najważniejsze, że moja gehenna się skończyła i teraz jestem zadowolony. Pokombinowałem jeszcze w ustawieniach i obraz jest jeszcze lepszy.
 

Szeryf_1982

New member
jednak udało Ci się wymienić?


Tak i w końcu działa to jak należy bez jakiś plam pixeli i innych tego typu klimatów - niezależnie od źródła czy to YouTube, Netflix czy choćby zwykła TV :) .
Wcześniej miałem tak jak Ty - ustawiłem na jednym to na innym trzeba było coś grzebać i tylko się irytowałem
 
Do góry