Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie inwestuje nic do tego tv...miałem Philips hue w dobrej cenie i olałem... dysk mam w dekoderze...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

12jojko

Banned
Zdecydujcie się w końcu, bo panuje tu niezła dezinformacja, parę postów wstecz pisaliście, że obraz wygląda lepiej, teraz znowu, że nie wygląda lepiej... Potem ktoś tu zajrzy i nie będzie w końcu wiedział, co i jak.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Plamy były i są.. człowiek coś pisze, a tu zmiana źródła i to samo...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Plamy były i są.. człowiek coś pisze, a tu zmiana źródła i to samo...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Dobrze by było jakbyś wrzucił jakieś zdjęcia tych plam, żeby każdy mógł u siebie sprawdzić, czy ma takie coś, bo równie dobrze może się okazać, że to wina źródła, a nie tv, albo że masz wadliwy egzemplarz. A jeżeli obraz ci nie odpowiada, ja bym spróbował z reklamacją lub sprzedaniem go.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jutro jadę na tydzień na Podhale,ale jak wrócę zajmę się tym tematem.
Co z Twoim tv??
Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Tutaj fajne porównanie modeli 65 IPS i 58 mVA: https://www.youtube.com/watch?v=uFDd-LvO5Nc

Widać dużo więcej detali na mVA. Na tym filmiku ta 58" wcale nie wygląda źle i to, że niektórzy mieli tu z nią problemy, to pewnie wina wadliwego egzemplarza lub wadliwej matrycy, a nie softu.

@conqest, czekam na rozpatrzenie reklamacji.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, też się tego boję. Mianowicie że to matryca a nie software.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak zwykle najlepiej sprawdzić wszystko przed wysyłką.
Zrobić kalibrację, powgrywać wtyczki, aktualizację.
To znacznie ułatwia życie !
 

Jarek8803

New member
Witam wszystkich zakupiłem wczoraj Philipsa 65PUS8535/12 podłączyłem w domu do dekodera 4K Canal+ obraz tragedia, mydło takie że nie da się oglądać, przeszukałem ten wątek zacząłem bawić się ustawieniami które tu podajecie i jest lepiej(do ideału sporo brakuje) ale mam jeszcze pytanie bo widać na czarnym tle biała plamę jakby podswietlenie przebijało. Czy to normalne czy odrazu go reklamować? Tv kupiłem wczoraj w euro
 

Attachments

  • IMG_20210202_083325.jpg
    IMG_20210202_083325.jpg
    390,6 KB · Wyś: 53

12jojko

Banned
Witam wszystkich zakupiłem wczoraj Philipsa 65PUS8535/12 podłączyłem w domu do dekodera 4K Canal+ obraz tragedia, mydło takie że nie da się oglądać, przeszukałem ten wątek zacząłem bawić się ustawieniami które tu podajecie i jest lepiej(do ideału sporo brakuje) ale mam jeszcze pytanie bo widać na czarnym tle biała plamę jakby podswietlenie przebijało. Czy to normalne czy odrazu go reklamować? Tv kupiłem wczoraj w euro

Nie powinno być takiego wycieku światła na Direct Led. Ja bym zwracał i wziął coś innego producenta, żeby zaoszczędzić sobie nerwów z jakością obrazu na ustawieniach fabrycznych. Co do ustawień, ten model ma matrycę IPS, więc tutaj nie znajdziesz pod nią ustawień, bo wszyscy podawali pod mVA, ale na avforums jest użytkownik, który udostępnia ustawienia pod twój model, więc warto tam zajrzeć: https://www.avforums.com/threads/any-news-about-pus8505.2290249/post-28876791
 
Ostatnia edycja:

Jarek8803

New member
Wielkie dzięki za odpowiedź, spruboj go tak ustawić ale dziś i tak podjadę na sklep niech wymienia najwyżej na inną sztukę. Wyboru za bardzo nie było do tej kwoty bo albo ten albo Samsung Q67TAU albo LG NANO813NA
 

SLAV7

New member
Bez reklam
To już lepszy ten SAMSUNG. NAjlepiej jak potargujesz się i wymienisz na SONY 65XH8096 lub PANASONIC 65HX820
 

rafallo777

New member
To już lepszy ten SAMSUNG. NAjlepiej jak potargujesz się i wymienisz na SONY 65XH8096 lub PANASONIC 65HX820

Samsung q60t?
Nie przesadzaj, bo to dopiero szrot nie tv.
Kumpel miał i go oddal, bo na moim philips obraz zdecydowanie lepszy. Z tym, ze on miał 2 sztuki philipsa i 2 z wada.

Co do testu u ruskiego co kilka postów wstecz ktoś wklejal link to... Ruski ma tez skopany model.
U mnie przy teście jaki on robił czarny jest od lewej do prawej, na całej długości. Czarny obraz jak smoła. U ruskiego przebicia na prawej stronie, wiec tv z wada jak dla mnie.

Chyba naprawdę by trafic na dobry model tego modelu to ja wygrać na loterii.
 

Dancap

New member
Jak zwykle najlepiej sprawdzić wszystko przed wysyłką.
Zrobić kalibrację, powgrywać wtyczki, aktualizację.
To znacznie ułatwia życie !

OK ja mam szczęście i u mnie jest ok. Poza tym przesiadłem się z tv Sony Full HD ale musiałem się bawić ustawieniami gdzie przy Sony nigdy żadnych nie robiłem i obraz starego (6 lat) Sony z pudełka był dużo lepszy niż nowego philipsa myślałem, że technologia idzie od przodu i pewne obrazy stają się standardem. Oczekiwałem minimum obraz ze starego Sony w 4K. A obraz był gorszy i musiałem w nim grzebać aby obraz był lepszy. I teraz jest bardzo dobrze

I teraz nie personalnie a ogólnie do firmy...

Do jasnej cholerny jakie kalibracje, WTYCZKI? Duza firma i albo mi się wydaje albo w zespole philips pracują amatorzy żeby nie napisać gorzej. Nawet ja bez znajomości poprawiłem ustawienia tak, że ten obraz wygląda dla mnie świetnie a wielcy specjaliści wypuszczają TV z ustawieniami gdzie obraz wygląda tragicznie bo u mnie tak było przed zmianą ustawień. To jest jakiś idiotyzm jeżeli amatorzy potrafią wprowadzić lepsze ustawienia. Ustawienia które powinny być wprowadzone w standardzie bo tylko osoba niewidoma stwierdzi, że obraz z pudełka jest świetnej jakości. Więc przestań pisać o kalibracji czy o zgoroz jakiś wtyczkach bo pamiętaj, że to są modele "the one" telewizor dla każdego gdzie nie masz prawa oczekiwać jakości OLED ale do cholery obraz powinien spełniać jakieś standardy. Ktoś z philips powinien usiąść i tak wprowadzić standardowe ustawienia aby kalibracja ulepszała ten obraz a nie go naprawiała.
Na miejscu philipsa byłoby mi wstyd, że ludzie na forach muszą sobie pomagać żeby obraz wyglądał dobrze. Na ich miejscu sprawdziłbym fora sprawdził proponowane przez amatorów albo pół amatorów ustawienia i wprowadził je jako standardowe do którejś aktualizacji. Albo dał możliwość łatwej instalacji profili ustawień innych użytkowników jeżeli sami mają problem z oczami.

Tak jak napisałem to nie jest personalnie ale ogólnie do Philipsa...
 

Tomten

New member
Hej, mam taki problem z tym telewizorem jak większość ludzi - paskudna, obleśna czerń, na którą nie działa jakakolwiek kalibracja.

Poza tym mam jeszcze jeden problem - gdy ustawiam tryb obrazu "Gra" czerń jest naprawdę zadowalająca, ale wtedy na górze ekranu pojawia się niewielki pasek, który ma laga w stosunku do reszty ekranu. Tak jakby pokazywał coś, co działo się sekundę temu.

Robiłem reinstalkę, przywracałem ustawienia fabryczne - nic nie pomaga. Czy mam podstawy do reklamacji czy oleją mnie i będą udowadniać, jak to ktoś tu wcześniej pisał, że ta kupa nie śmierdzi?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
U mnie też jest ten pasek. Nie zawsze ale jest. Nie wiem od czego to zależy...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Jarek8803

New member
No ogólnie dramat ten Philips. Mogę go do jutra wymienić i albo wezmę samsunga QE65Q77TAT lub Panasonic TX-65HX820E co lepsze?
 
Ostatnia edycja:
Do góry